شماره مطلب : 1152
زمان انتشار : 92/12/27 - 17:24 2014/3/18
بنا به تاکید رهبر انقلاب مبنی بر منزوی نشدن جریانات مؤمن و انقلابی

9 دی توقیف شدنی نیست

اگر چه هفته نامه 9دی را می توانید توقیف کنید اما یوم الله 9 دی توقیف شدنی نیست. این جمله رهبر انقلاب که "عده ای در تلاشند تا جریانات مؤمن و انقلابی را منزوی کنند و البته این جریانات منزوی نمی شوند" تکلیف بنده و دست اندرکاران هفته نامه 9 دی و دیگر رسانه های مؤمن و انقلابی را مشخص کرده است؛ تکلیف ما یک چیز است چون کوه در صحنه می مانیم، راسخ و استوار...

امروز بعد ازظهر نامه ای از معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد خطاب به دادگاه ویِژه روحانیت مبنی بر توقیف هفته نامه 9 دی و با رونوشت به اینجانب، برای دفتر هفته نامه ارسال شد. مهمترین دلایل توقیف این هفته نامه انتشار یادداشت های در انتقاد از اخراج دانشمندان هسته ای، نقد توافقنامه ژنو، جابجایی های زیاد در دولت با عنوان "مردی که با کلید انبار داس آمد" و از همه مهمتر انتشار عکسی از هاشمی رفسنجانی بود که رییس یکی از مناطق دانشگاه آزاد تا کمر خم شده و در حال بوسیدن دست های رفسنجانی است و او با افتخار دست خود را دراز کرده است... در نامه معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد اشاره شده است که چون به هفته نامه 9 دی چند تذکر داده شده و این تذکرات تأثیری نداشته است، این نشریه توقیف می گردد.

در این باره چند نکته گفتنی است :

1 . خبر توقیف هفته نامه 9دی و سایت جهان نیوز بیش از یک هفته است که در میان اصحاب رسانه منتشر شده است. در طول این مدت خبرنگاران رسانه های مختلف از مسئولان وزارت ارشاد صحت این خبر را جستجو کردند که آقای ظهوریان در مصاحبه با خبرگزاری فارس آن را تکذیب کرد. این در حالی بود که هفته قبل یک منبع موثق در تماس تلفنی به بنده اعلام کرد که در جلسه گذشته هیأت نظارت بر مطبوعات، 9 دی و سایت جهان نیوز با چهار رأی اعضای دولتی این هیأت در برابر سه رأی مخالف، توقیف شده اند اما قرار است خبر توقیف این دو رسانه یک هفته دیگر و در روزهای پایانی سال منتشر شود تا با توجه به تعطیلی 14 روزه کشور مخالفت ها با این توقیف بازتابی نداشته باشد. بر اساس خبر دریافتی پس از چند روز موضوع توقیف سایت جهان نیوز منتفی اما تصمیم بر توقیف 9 دی قطعی اعلام شد. این "تدبیر" بزدلانه ارشاد در اختفای خبر توقیف یک رسانه مدافع انقلاب، حکایت از "ناامیدی" و ترس مسئولان این وزارتخانه از اقداماتش دارد.

2 . روز سه شنبه هفته قبل که وزیر ارشاد به همراه معاونینش در کمیسیون اصل90 حاضر شده بود تا در خصوص اعلام نارضایتی مراجع، خبرگان رهبری و امام خامنه ای از سیاست های وزارت ارشاد توضیح دهد، صحت و سقم این خبر را از معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد جویا شدم که وی در حضور جمع شدیدا آن را تکذیب کرد و گفت این خبر را خودتان ساخته اید تا تیراژ 9 دی را بالا ببرید! من که می دانستم این جماعت، فقط شعار دولت راستگویان را سر می دهند، خطاب به او گفتم عجله نداریم تا یک هفته دیگر صبر می کنیم و بعد عیار راستگویی این دولت را خواهیم سنجید و امروز با نامه آقای ظهوریان این عیار به دست آمد.

البته باید انصاف داشت چرا که آقای جنتی، وزیر ارشاد پس از سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه اساس باید حمایت از جریانات فرهنگی مؤمن وانقلابی باشد، اعلام کرد: "در یکی از ملاقات ها که با رهبر انقلاب داشتم به ایشان گفتم که نه وزرای قبلی ارشاد توانسته اند تمام انتظارات شما در حوزه فرهنگ را برآورده کنند و نه من می توانم این کار را انجام دهم." و این از باب اقراری که آقای جنتی درباره خودش داشته، نوعی راستگویی اما قابل تأمل است.

3 . هفته نامه 9 دی که بر خلاف روزنامه های حامی دولت مانند روزنامه بهار در شب عید غدیر، ولایت و امامت علی (ع) را زیر سئوال نبرده بود؛ مانند روزنامه آسمان، حکم الهی قصاص را غیر انسانی نخوانده بود؛ مانند روزنامه قانون، احکام بانوان را تبعیض جنسیتی ندانسته بود و مانند چشم انداز ایران به عزاداری برای حضرت زهرا (س) توهین نکرده بود، تنها و تنها به دلیل انتقاد از سیاست های دولت حسن روحانی توقیف شد. شیخ حسن روحانی و وزارت ارشاد دولت یازدهم نه تنها با این نشریات توهین کننده برخوردی نکردند بلکه از برخورد دستگاه قضایی با این هتاکان انتقاد شدید کردند.

4 . وزارت ارشاد در نامه خود به دادگاه ویژه روحانیت ادعا کرده که تذکرات متعدد به 9 دی فایده ای نداشته است و به همین دلیل، هیأت نظارت بر مطبوعات آن را توقیف کرده است. این در حالی است که بر اساس مستندات موجود و در اختیار 9 دی، هیأت نظارت بر مطبوعات در ماه های گذشته 3 تذکر به هفته نامه 9 دی داده است ولی این هیأت فقط در سال 92 به روزنامه بهار 4 بار، به روزنامه ایران 4 بار و به روزنامه قانون 6 بار تذکر داده است. با این تفاوت که 9 دی هرگز به مقدسات توهین نکرده و تذکرات اخذ شده به دلیل انتقاد از دولت دولت یازدهم بوده است اما این نشریات علاوه بر تذکرات مذکور سابقه اهانت به مقدسات را نیز در پرونده دارند! اکنون باید پرسید با این همه تذکر چرا این رسانه ها (به جز روزنامه بهار) توقیف نشده اند؟

5 . هنوز ده روز از سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با خبرگان رهبری مبنی بر نارضایتی ایشان از وضعیت فرهنگی و تذکر به دولت به دلیل سیاست های فرهنگی اش نگذشته که وزارت ارشاد با آرای دولتی خود در هیأت نظارت به توقیف یک رسانه دیگر منتقد دولت اقدام می کند. این اقدام در حالی است که رهبر معظم انقلاب خطاب به مسئولان این وزارتخانه و دیگر نهادهای فرهنگی فرمودند: اساس باید حمایت از جریانات فرهنگی مؤمن و انقلابی باشد. حال چگونه است که وزیر ارشاد که رگ های گردنش به دلیل توقیف رسانه های هتاک به مقدسات بیرون می زند و از توقیف آنها اظهار تأسف می کند و در اقدامی ظاهرسازانه بلافاصله بعد از گلایه های شدیداللحن رهبری در اطاعت از بیانات ایشان بیانیه می دهد، هفته نامه 9 دی را توقیف و برای فرار از فشار اعتراض افکار عمومی، خبر آن را بیش از یک هفته مخفی می کند تا در روزهای آخر سال منتشر کند!

6 . رئیس جمهور محترم پس از بیانات و تذکرات شدید رهبر معظم انقلاب، خبرگان و مراجع عظام تقلید در جشنواره مطبوعات گفته است: "چطور برخی آزاد آزادند و برخی از این آزادی سهمی اندک در اختیار دارند. منتقدان و مخالفان این دولت آزاد هستند و آزاد خواهند بود اما بگذارید به همان اندازه، همراهان دولت هم آزادی  و امنیت داشته باشند، نقد کنند بویژه نقد سازنده و این افتخار دولت است."

بسیاری از منتقدین دلسوز دولت همان زمان از این که رئیس جمهور محترم هتاکان به مقدسات را رسانه حامی دولت می داند، اظهار تأسف کردند و البته در پاسخ به این اظهارات روحانی یادآوری کردند که بر خلاف این اظهارات، این منتقدان دولت هستند که از آزادی بیان و نقد دلسوزانه محرومند. توقیف 9 دی بعد از هفته نامه یالثارآت و توقیف دیگر رسانه های منتقد که در راه است، نشان می دهد که اظهارات آقای روحانی تا چه اندازه بر خلاف حقیقت و واقعیات سیاسی جامعه است.

7 . هفته نامه 9دی که پیش از این طعم توقیف را به دلیل انتقادات صریحش از جریان انحرافی چشیده،‌ این بار نیز به مواضع انقلابی و مؤمنانه خود افتخار می کند و ان شاءالله با پیگیری موضوع در مدار قانون و دفاع از خود در دادگاه، از تمام ظرفیت خود جهت انتشار مجدد استفاده خواهد کرد و با صدای بلند به این دولت اعلام می کند که "تدبیر" شما برای القای ناامیدی در جریانات فرهنگی انقلابی و مؤمنانه هرگز تعبیر نخواهد شد چرا که هفته نامه 9دی را اگر توقیف شدنی باشد، یوم الله 9 دی اما توقیف شدنی نیست.

این جمله رهبر انقلاب که "عده ای در تلاشند تا جریانات مؤمن و انقلابی را منزوی کنند و البته این جریانات منزوی نمی شوند" تکلیف بنده و دست اندرکاران هفته نامه 9 دی و دیگر رسانه های مؤمن و انقلابی را مشخص کرده است؛ تکلیف ما یک چیز است چون کوه در صحنه می مانیم، راسخ و استوار...

 

دیدگاه ها

حمیدجشنی
سلام خدمت برادر عزیز و بزرگوار ؛ " اصولگرایان از سکوت احمدی نژاد بدعادت شده بودند " به آدرس http://barayemardom.ir/news/news_item.asp?NewsID=15966 که توسط آقای داوری خطاب به جنابعالی نگاشته شده رو یکبار دیگه شما و همه دوستان مطالعه بفرمائید ، هرچند بنده منتقد جدی دولت بیم و امید هستم و طرفدار شما و دکتر کوچک زاده و دیگر نمایندگان انقلابی ؛ ولیکن این مطلب هم به نظرم بسیار واقعیت نگر و منطقی می باشد که دلیل رای آوری آقای داس و کمباین هم همین توهین ها ،اهانت ها ، هجمه ها ، هتاکی ها ، فحاشی ها و اتهام زنی های بی اساس رسانه های بالاخص اصولگرا نسبت به دکتر احمدی نژاد و دولت ایشان بود... و در راس اونها صدا و سیما با انتقادهای مخرب و انحرافی خوندن دولت دهم بالاخره از قدیم گفتن گهی پشت به زین و گهی زین به پشت یا اینکه اونوقت که جیک جیک مستونت بود فکر زمستونت هم بودی
Rasaee.ir
یادداشتی از بنده در نقد مشایی و کمک به احمدی نژاد که آقای داوری با استناد به آن و قرار دادن آدرسش در کامنت بالا، کوشیده تا یک بار دیگر ارادت خودش به مشایی را نشان دهد و بگوید که در این دوره نمی شود انتقاد کرد ولی در دوره احمدی نژاد هر چه دلتان می خواست می گفتید، دقیقا همان یادداشتی است که بعد از انتشار آن به دستور مشایی ۹ دی در دوره احمدی نژاد توقیف شد!قطعا اگر من هم مثل داوری، مشایی را می ستودم یا میپرستیدم ۹دی توقیف نمی شد. آقای داوری این بار هم عرض ارادت به مشایی کمکی به شما نکرد بلکه یادآور ظلمی شد که در آن دوره این فرد و بعد شخص دکتر احمدی نژاد بر سر بچه حزب اللهی ها آورد. قبول دارم که تحمل دولت احمدی نژاد در برابر انتقادات خیلی خیلی بیشتر از این دولت بود ولی این موضوع در برابر انتقاد از مشایی آن هم انتقادات مؤثر همراهان احمدی نژاد صادق نبود بلکه احمدی نژاد در برابر انتقادات این دسته به بدترین شکل رفتار می کرد.
پژوهشکده ی فرهنگی سیاسی نظامی سیاه جامگان خراسان
سلام آقای رسایی گرچه فرصت نشد در موسسه شجر در مشهد خدمت برسم بخاطر اطلاع رسانی دیر ولی اخوی این دوران چکیده ی دوران سکوت مولایمان امیرالمومنین (ع) است که استخوان در گلو و خار چشم 25سال صبر کرد فعلا در اینترنت فعالیت کنید شخصا با در اختیار گذاشتن یک طبقه ی منزل و هزینه و تجربه ی فنی حقیر که با حداقل 50 نفر برابری میکند به هر دری زدم کسی حاضر به همکاری نبود و حقیر یک تنه به قول سعید قاسمی جبهه زدم به نام پدر شهیدم و سنگری ساختم و در حال فعالیتم چنانچه کمکی از حقیر بر آمد در خدمت هستم به امید فرج مولا صاحب الزمان (عج) روح الله هروی نژاد جبهه ی فرهنگی شهید هروی نژاد پنج شنبه - ۷ فروردین ۱۳۹۳ 09:11:03 PM
الف صاد
نشریه ی هتاک؟ هتاک به کی و چی؟ هتاکی به دین در نشریات تان آزاد است ولی انتقاد از دولت نه! شاید شان خودتان را بالاتر از دین و ائمه می دانید؟
ناشناس
جلال جان سلام من هم معتقدیم باید روزنامه و نشریه هتاک و دروغ نویس بسته شوند. اما آیا شما هم با دولت همنظری که هر منتقد به دولت هتاک و دروغ نویس یا احتمالا کم سواد و مواجب بگیر است؟؟!! طالبان ایرانی امروز در عرصه مطبوعات به توقیف روزنامه های مخالف دولت رای می دهند. مگر غیر از این است ...
ناشناس
عبدالمالک ریگی معدوم که دارای تفکر طالبانی بود از دوستان شما در سال 88 حمایت علنی می کرد و بیانیه می داد! بر خودتان مرگ بفرستید .
ناشناس
خدا را شکر که دولت در عمل نشان می دهد به چه چیز معتقد است. آزادی از نظر دولت چیست؟ و تا کجا تحمل مخالف را دارد؟ خدا رو شکر!!
jahad
زنده باد مخالف من !!!ختده دارترین شعار اصلاحاتی های افراطی و اعتدالیونی که هنوز آتش زیر خاکسترند ... هر چی فکر می کنم می گم اینا چقدر شبیه وهابیت عمل می کنند ... مثل وهابی ها هرجایی که کسی اسرائیل و آمریکا و منافقین را رسوا می کند دهانش را می بندند... وهابی ها ترور جانی می کنند ،اینها ترور شخصیت. فتنه ای بزرگ در راه است... این عمار ؟؟؟
احمد خان
آقای رسایی ؛ کدام ویژگی شما موجب شده است تا حجّت اسلام باشید ؟ آقای محترم شما نه تنها اسلامی نیستید، بلکه تمامی حرکات و سکنات تان در پی مال اندوزی و دنیاطلبی محض می باشد. قدری به گفته ها و حرفهای خود مرور کنید. حتماً می دانید که در زمان یکی از بزرگان خبر آوردند که یک روحانی را در حال دزدی دستگیر کردند. آن بزرگوار اشاره کردند که آن فرد روحانی نبوده است، بلکه آن فرد دزد بوده است که خود را به لباس روحانیت درآورده است. جایگاه و پایگاه شما در این مورد کجاست ؟ آیا شما آن دومی نیستید؟ شما که به عالم و آدم توهین می کنید و خود را به رهبری چسبانده اید، آیا تصور می کنید که خواهید توانست هر انگی را به هرکسی بچسانید ؟ همانهایی که شما بدترین حرفها را نثارشان می کنید، اگر از شما بهتر نباشند، حداق بدتر نیستند.
ناشناس
در مملکت چو غُرّش شیران گذشت و رفت این عوعو سگان شما نیز بگذرد آن کس که اسب داشت، غُبارش فرونشست گرد سُم خران شما نیز بگذرد... .. ای خدا تو شاهد باش..اینه تدبیر و امید آقایان.. !!
ناشناس
درمشاعره دوست عزیزم ودرشان دولت بسیارولایی که باخنده به کفارونامحرمان (حالا الله اعلم شایدم محرم باشن)وبانوشیدن هرجرعه آب اسم مقام معظم رهبری رو میارن باید بگویم که: دوسه مثقال خریت ز خران عیبی نیست#مشکل آن است که بعضی دوسه خروار خرند حسن جون ((د))بده
مصطفی
با سلام ان شا الله خداوند یار و پشتیبان شما باشد، و این را بدانید که خورشید هرگز پشت ابر نمی ماند حتی اگر عده ای تدبیرهای نابخردانه ی زیادی نمایند و به جای امید، نا امیدی را در جامعه رواج دهند.
سعید
با سلام. نشریه انقلابی 9 دی تنها صداقت و شفافیت بیان داشت و همچنین مدافع ولایت مطلقه فقیه و ارزشها بود. آیا مزد این خدمات توقیف است؟؟ آیا آزادی بیان اینست؟ آقایان پر مدعا توضیح دهید؟
حیدری
حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) : "ما به كسانى كه اهل كار فرهنگى‌اند، دائم مى‌گوييم، به بعضى تكرار مى‌كنيم، به بعضى التماس مى‌كنيم، بعضى را در اين‌جا جمع مى‌كنيم و به بعضى پيغام مى‌دهيم كه آقا! كار فرهنگى بكنيد.جواب كار فرهنگىِِ باطل، كار فرهنگى حقّ است."
رامین
لطفا فرافکنی نکنید جناب رسایی . هفته نامتون چه ربطی به 9 دی داره . ربطش تنها اسمشه . این دلیل نمیشود که از 9 دی سواستفاده کنی . برا شما راستیا تندروی بخشی از وجودتون شده انگار .
مرجان
هاشمی باعث عقب افتادن کشوره و اون پر مدعاهایی که سایت های هسته و دهان دانشمندان را می بندند باعث عقب افتادگی کشورمون هستن
بنده خدا
شما افراطی هستید. مسلمان افراط و تفریط نمیکنه. مطمئنا خداوند از شما راضی نیست. دهانتان بوی توهین و تهمت و دروغ و جهل میده بیانیه شمارو در یک سایت خبری خواندم . حرف هایتان اینقدر نفرت اور بود که بعنوان یک مسلمان احساس وظیفه کردم که سایت شما را پیدا کنم و نهی از منکر کنم. شماها دین و اسلام را از این مردم میگیرید!! شما مثلا مبلغ اسلام هستید؟ ببنید چقدر از حرفهای شما انسانی است!! هیچ خبری از شرافت و انسانیت در حرف های شما نیست و همش دارید تهمت میزنید و توهین میکنید و نهدید میکنید و ....
محمد
سلام من حمایت خودم را از هفته نامه خوب و پر محتوای 9 دی که هفته نامه ای انقلابی و مبارز با اشرافیت و اشرافیت پرستی هست اعلام میکنم.چرا باید چنین هفته نامه ی مبارکی توقیف شود؟من از جناب حمید رسایی شجاع تشکر و قدردانی میکنم.
ناشناس
هاشمی و روحانی فقط مدعی آزادی بیان هستند و تحمل کوچکترین افنتقادی را ندارند و با کوچکترین انتقادی بر اشفته میشوند. رسایی دلاور پیرو خط رهبر
hsn
باسلام برمردان خدا. آقای رسایی من ازتلویزیون زمانی که آقای روحانی وزیرهای خودراجهت دولت جدید معرفی میکرد دیدم شماچطور ازمواضع انقلاب دفاع میکردید ومنتظربودم که یک روزی بطریقی این دفاع ازانقلاب رابرای شما جبران کنند.فکرکردی به شما به به میگویندچون اینها نه کاری به مردم دارند ،نه کاری به انقلاب اسلامی مردم. مسلما انسان ترسو از یک پخ گفتن هم میترسد ، ولی یک انسان شجاع باتوجه به عقاید دینی وانقلاب اسلامی ازکوه هم نمیترسد،اینها که کوه نیستند .پس مقاومت کن که؛ماالنصرالا من عندالله.
مهدی
این جمله رهبر انقلاب که "عده ای در تلاشند تا جریانات مؤمن و انقلابی را منزوی کنند و البته این جریانات منزوی نمی شوند" تکلیف بنده و دست اندرکاران هفته نامه 9 دی و دیگر رسانه های مؤمن و انقلابی را مشخص کرده است؛ تکلیف ما یک چیز است چون کوه در صحنه می مانیم، راسخ و استوار... «الحق و الإنصاف گل کاشتی آقای رسایی...» دل مردم مؤمن و ولایی به شما و رسانه شما و رسانه های دیگر جریانات مؤمن و انقلابی خوشه؛ همچون کوه در مسیر حقیقی انقلاب اسلامی گام برداریم، ان شاءالله...
مجید
زمانی از آزادی بیان کسانی چون شما میشه دفاع کرد که مخالفه شما هم بتونه راحت سخنرانی کنه و مقاله بزنه . دشما هم مخالفتو میکوبی و باعثه توقیفش میشی . پس از این رفتار با خودت ناراحت نشو. این که در مورد حقوق زن یا قصاص صحبت بشه هم یعنی آزادی بیان. فقط دوس داری خودت آزادی بیان داشته باشی؟!!
علی
این هم برگ دیگری از افتخارات مدعیان ازادی؛ شلمچه ده نمکی را تعطیل کردند به جرم چاپ عکس شهید همت در یک سو عکس خاتمی در سوی دیگر؛ آن روزها هم شدیدترین توهین ها را به مقدسات انجام می دادند و امروز با سرکار آمدن دوباره حضرات باز توهین به مقدسات و نظام عادی می شود و نشریات حزب اللهی یکی یکی تعطیل! خدا جای حق نشسته؛ ان شاء الله خداوند به نیات و گفتار و اعمال تان برکت خواهد داد
مسعود
گنه کرد در بلخ آهنگری به شوشتر زدند گردن مسگری فحاشی و توهین را به دین مبین و عزیز اسلام روزنامهای دیگر انجام دادند و توهیت به اشخاص را مجله های حامی دولت کردند حالا هفته نامه وزین 9دی را میبندند. کار زشت و خلاف شرعی بود بستن هفته نامه 9دی
دوست
ای کاش مسئولین این دولت کمی هم شجاعت در برابر آمریکاو غرب داشتند.چرا در برابر غرب و آمریکا و تهدیداتش ساکت و خموش هستید ای مسئولین دولتی چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خجالت نکشیدید که این مجله را بستید؟
ناشناس
معلوم شد که چرا رهبر معظم انقلاب فرمودند که من نگران وضع فرهنگی کشور هستم.روزنامه ها و نشریات انقلابی متاسفانه بسته میشوند و امثال آرمان و آسمان با توهین های اشکار هنوز باز میمانند و قوی تر هم میشوند
رضا
با سلام وعرض تسلیت ایام شهادت و خدا قوت به همه عزیزان جبهه توحید جناب رسائی پیشنهاد می کنم در روز سخنرانی حضرت آقا در صحن رضوی تعدادی از برادران مشهد بنر یا پلا کارد هائی از نسخه های هفته نامه که حاوی تیتر های کلیدی بوده را در دست بگیرند ودر مقابل دوربین ها بایستند این مراسم که پوشش خوبی خواهد داشت .انشاءالله بتوان علیرغم میل دشمنان اطلاع رسانی ادامه داشته باشد .
ناشناس
یکی از ویژگی های فاشیسم استفاده از فضای باز سیاسی و فرهنگی برای بستن فضای باز سیاسی و فرهنگی است. کیهان، 9 دی و ... نشریاتی هستند که به هیچوجه به آزادی و دموکراسی معتقد نیستند و در زمانی که توانستند مطبوعات مستقل را با فضاسازی مسموم بستند و در دستگیری و آزار روشنفکران و فعالان فرهنگی و اجتماعی کوشیدند. این افراد به قاعده بازی دموکراتیک معتقد نیستند و لذا در این بازی جایی ندارند. دولت باید این دسته را با منطق خودشان مجاب کند و این کار یعنی بستن مطبوعه آقای رسایی کار درستی است هرچند خوشایند نیست. به هر حال تندروی باید کنترل شود.

صفحات

اضافه کردن دیدگاه جدید