شماره مطلب : 2003
زمان انتشار : 94/2/6 - 10:05 2015/4/26
بعد از اصرار چند باره تیم مذاکره کننده برای عدم انتشار جزئیات توافق اخیر و بی اطلاع نگه داشتن مردم و حتی انگار اصل مطالبه انتشار فکت شیت یا همان جزئیات توافقات اخیر، بر اساس وظیفه نمایندگی بخشی از صوت آقای صالحی در جلسه غیر علنی را که توسط مقام معظم رهبری علنی گردید را منتشر می کنم تا بلکه آقایان پاسخگوی تعلل خود باشند.
پیگیری انتشار فکت شیت و جزئیات توافقات اخیر هسته ای، مطالبه عمومی (1)

وقتی سخنگو، صوت رئیس خود را تکذیب می کند/ صالحی در مجلس درباره الزام دولت به انتشار فکت شیت ایرانی چه گفت + صوت

بعد از اصرار چند باره تیم مذاکره کننده برای عدم انتشار جزئیات توافق اخیر و بی اطلاع نگه داشتن مردم و حتی انگار اصل مطالبه انتشار فکت شیت یا همان جزئیات توافقات اخیر، بر اساس وظیفه نمایندگی بخشی از صوت آقای صالحی در جلسه غیر علنی را که توسط مقام معظم رهبری علنی گردید را منتشر می کنم تا بلکه آقایان پاسخگوی تعلل خود باشند.

امروز بیست و دومین روزی است که آقای روحانی از انجام مطالبه رهبر انقلاب در خصوص توافقنامه اخیر مبنی بر اینکه "ما چیز محرمانه نداریم، دولت باید مردم و نخبگان را از جزئیات و واقعیات مطلع کند" طفره رفته است و هنوز حاضر به انتشار جزئیات توافق اخیر در لوزان نشده است!

 

بعد از مطالبه رهبر معظم انقلاب، 213 نماینده مجلس هم طی نامه ای خواستار انتشار فکت شیت یا گزاره برگ ایرانی مذاکرات در برابر گزاره برگ آمریکایی – که ادعا می شود دروغ است - شدند اما همچنان آقای روحانی مقاومت کرده و حاضر به انتشار آن نیست!

 

متاسفانه از همان ابتدا که رهبری معظم انقلاب در دیدار با مداحان مطالبه خود را مطرح کردند، تیم مذاکره کننده هسته ای در خصوص انتشار فکت شیت به تناقض گویی روی آورد. ابتدا گفته شد که این فکت شیت، تهیه شده و در اختیار وزیر امور خارجه است. بعد گفته شد که چیزی تهیه نشده بلکه سخنان وزیر امور خارجه و آقای روحانی همان فکت شیت و بیان جزئیات است. سپس گفته شد که فکت شیت تهیه شده اما با صلاحدید آقای روحانی منتشر می شود. در مرحله دیگری گفته شد که اگر انتشار فکت شیت و جزئیات برای مذاکرات حاشیه ساز شود، آن را منتشر نمی کنیم، سپس گفتند اصلا توافقی نشده تا فکت شیت آن را منتشر کنیم! و در نهایت آقای روحانی در گیلان اعلام کرد: مذاکره تمام نشده که جزئیات آن منتشر شود، مذاکره آداب خودش را دارد و هنوز نمی توان جزئیات را منتشر کرد!

 

ای کاش این استنکاف به همین جا خاتمه می یافت. در روزهای اخیر آقای صالحی در برنامه نگاه یک حضور یافت و گفت: «ما درباره بخش فنی فکت شیت را آماده و به آقای ظریف ارائه کردیم و در وزارت خارجه نیز مباحث سیاسی را به آن اضافه کردند. آقای ظریف تمام جزییات را گفتند و خودش معادل ۱۰ فکت شیت است و چیزی نبود که مطرح نشده باشد. حتما دلیل موجهی داشته که مسئولان کشور فکر کردند انتشار فکت شیت ایرانی ضرورتی ندارد. ما در شرایط حساسی هستیم و هر کس می‌تواند سوء استفاده کند. رژیم صهیونیستی و دیگرانی هستند که می‌خواهند به روند مذاکرات خدشه‌ای وارد کنند. الان مذاکرات شروع شده و وارد جزییات شده ایم و ضرورتی به انتشار فکت شیت نیست.»

 

دیروز هم معاون آقای صالحی و سخنگوی سازمان انرژی اتمی، مأموریت نهایی را به عهده گرفت تا با انکار اصل موضوع، به جای پاسخگویی از این پس طلبکار هم شوند. روز گذشته بسیاری از رسانه ها به نقل از سخنگوی سازمان انرژی اتمی در حاشیه همایش انرژی هسته‌ای؛ دیروز، امروز، فردا نوشتند: «اگر دستوری از جانب ایشان صادر شود، مطاع است و بلافاصله اجرا می‌شود، ولی دستوری از سوی ایشان نبوده است. اگرچه ما مسئول فکت شیت نیستیم. اما دستوری از جانب ایشان نبوده است.»

 

این در حالی است که آقای صالحی 18 فروردین ماه در مجلس شورای اسلامی گفت: «شاید غلو باشد ولی ما یک مقدار محدودیت پذیرفته ایم. رهبر معظم انقلاب دیروز به آقای ظریف فرمودند که "آقای ظریف شما هم بروید فکت شیت ایران را در اختیار مردم قرار دهید. کشور ما با کشور آنها (آمریکایی ها) فرق می کند. در کشور ما رابطه ملت و دولت یک رابطه عمیق است. این نظام برآمده از رأی ملت است. شما بروید فکت شیت را به مردم بدهید" و آقای ظریف هم در حال تهیه فکت شیت هستند که در این فکت شیت خیلی از حقایق روشن می شود.»

 

 

صوت سخنان آقای صالحی در باره الزام تیم مذاکره کننده به انتشار فکت شیت

 

آنچه می شنوید صوت سخنان آقای صالحی در جلسه غیرعلنی است که توسط رهبر انقلاب این مطالبه علنی شده، برای همین هم انتشار آن بلامانع است. آقای ظریف هم در جلسه با نمایندگان مجلس این مطالبه رهبری معظم انقلاب را به شکل صریحتری تایید و از انتشار نزدیک آن خبر داد. البته بعید می دانم ایشان خطای آقای صالحی را مرتکب شوند و گفته خود را تکذیب کند.

دو روز بعد از این خبر که آقایان صالحی و ظریف آن را در جلسه غیر علنی مطرح کردند، مقام معظم رهبری در دیداری عمومی، این مطالبه "غیرعلنی" را خودشان "علنی" کردند و فرمودند: «من به خود مسئولین هم این را گفته‌ام - همین چند روز - مسئولین باید بیایند مردم را و به خصوص نخبگان را از جزئیّات و واقعیّات مطّلع کنند؛ ما چیز محرمانه نداریم، چیز مخفی نداریم. این مصداق همدلی با مردم است؛ همدلی و هم‌زبانی که ما گفته‌ایم، همدلی یک چیز زورکی نیست، یک چیز دستوری نیست که کسی دستور بدهد که مردم همدلی کنید، مردم هم بگویند چشم، این همدلی نمی شود؛ همدلی مثل یک گل است... بدون این، همدلی نخواهد شد.»

اکنون چند سئوال از تیم مذاکره کننده، نخبگان و رسانه ها :

 1. 1 . آیا رهبر انقلاب نمی توانستند این مطالبه غیرعلنی خود را علنی نکنند و مثل بسیاری از موضوعات دیگر همچنان غیرعلنی آن را پیگیری نمایند؟ پس حتما در علنی کردن این مطالبه غیرعلنی حکمتی نهفته بوده که مهمترین آن، دفاع از حقوق ملت و کمک به تیم مذاکره کننده در برابر فشارهای غیر منطقی گرگ صفتانی است که پشت میز مذاکره اند و ادعاهایی می کنند که تیم مذاکره کننده ما آن را غیر واقعی می داند. پس چرا رسما نظر تیم ایرانی منتشر نمی شود؟
 2.  
 3. 2 . چرا تیم مذاکره کننده به تناقض گویی در این باره رو آورده است و در نهایت به انکار اصل مطالبه رهبر انقلاب اقدام می کند؟ دلیل این کار چیست، با این که همه ما از زبان این اعضای این تیم، بارها و بارها تبعیت از ولایت فقیه را شنیده ایم، و معتقدیم که آنها به این ادعا پایبندند ولی چرا الان عمل نمی کنند، این جای سئوال دارد.
 4.  
 5. 3. نکته مهم این است که این مطالبه ای غیرعلنی توسط شخص رهبر معظم انقلاب علنی شده است و هیچ خبر رسمی و غیر رسمی "تایید شده" مبنی بر تغییر نظر ایشان از این مطالبه مهم به گوش نمی رسد؟ آیا با وجود نص سخنان و مطالبه رهبری انقلاب، وظیفه نخبگان سیاسی، روی آوردن به تفسیرهای شخصی است؟ آیا باید در برابر یک مطالبه و نظر علنی به اخبار درگوشی اعتماد کنیم؟ با اینکه رهبر معظم انقلاب بارها فرموده اند، آنچه لازم باشد را علنی می گویند و در برابر مطالبات علنی خود، مطالبه "درگوشی" ندارند.
 6.  
 7. 4. جمعی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی بر اساس وظایف قانونی خود به طرح سئوال از رئیس جمهور محترم اقدام کرده اند و تاکنون هیچ منعی از این اقدام آنها صورت نگرفته. ضرر انتشار جزئیات توافق های اخیر برای مردم چیست که عده ای را "دلواپس" کرده است؟ مگر سئوال از رئیس جمهور یکی از  اصول قانون اساسی نیست؟ مگر جز این است که رئیس جمهور محترم با حضور در مجلس، دلایل خود را در استنکاف از عمل به دستور رهبری عنوان خواهد کرد؟ پس این همه فضاسازی برای چیست؟
 8.  
 9. اگر ایشان بعد از مطالبه علنی رهبری، ملاقاتی با معظم له داشته اند و از ایشان برای عدم ارائه جزئیات به مردم و نخبگان اذن گرفته اند، خب علنا اعلام کنند، چرا نمی کنند؟ حداقل دفتر رئیس جمهور این موضوع را اعلام کند؟ چرا هیچ مقام مسئولی این اقدام را نمی کند، اما نیروهای رده چندم یک دستگاه غیر مرتبط این ادعا را مطرح می کند که با انتشار صوت آقای صالحی مشخص می شود که این ادعای سخنگوی سازمان انرژی اتمی هم از سر بی اطلاعی و خلاف واقع است؟!
 10.  
 11. 5. پیش از این وقتی در دولت دهم، رئیس دولت نسبت به یک مطالبه غیرعلنی رهبری استنکاف می کرد، همه او را استنطاق کردیم که کار درستی هم بود، چرا که در تحقق مطالبات رهبری نباید با کسی مماشات کرد. حتی برخی رسانه ها در آن مقطع، وقتی رئیس دولت در عزل معاون اول پرحاشیه خود تعلل ورزید،کنتور روز شمار مخالفت با امر رهبری در رسانه خود قرار دادند، سئوال این است که چرا الان پیگیر این مطالبه علنی رهبر انقلاب نیستند؟ سخن بر سر این نیست که چرا دیروز آنگونه عمل کردید، بلکه گلایه بر سر این است که چرا امروز آنگونه عمل نمی کنید!
 12.  
 13. مضافا اینکه موضوع تغییر معاون اولی در دولت دهم، مطالبه ای غیرعلنی بود که هرگز توسط رهبر انقلاب علنی نشد بلکه یکی از نواب رئیس مجلس آن را علنی کرد اما در موضوع پیش رو، اعلام عمومی جزئیات و انتشار فکت شیت ایرانی در برابر فکت شیت آمریکایی، مطالبه ای غیرعلنی بود که تیم مذاکره کننده خود آن را بیان کرده و از زبان شخص رهبر معظم انقلاب علنی شده است و ما تردید نداریم که انتشار علنی آن به نفع تیم مذاکره کننده و در راستای مصالح ملی است.
 14.  
 15. 6 . ضمن تشکر از همه کسانی که از اقدام طرح سئوال نمایندگان از آقای روحانی حمایت کرده اند بویژه رسانه های مکتوب و مجازی و تشکل های دانشجویی و ائمه جمعه، اعلام می کنم که موضوع سئوال از رئیس جمهور در خصوص مطالبه علنی امام خامنه ای مبنی بر انتشار جزئیات توافقات هسته ای و فکت شیت تا حصول نتیجه، پیگیری خواهد شد، مگر تکلیف چیز دیگری باشد.
 16.  
 17. با این همه، استمرار سکوت عده ای و تفسیرهای من درآوردی آنها چه معنایی دارد؟

دیدگاه ها

محسن
سلام. باید به سوالات در مورد فکت شیت سوالات در مورد صحبتهای ترکان و اشرفی اصفهانی در مورد تهدید به بگم بگم و نیز بنرین های آلوده و توقف تولید داخلی بنزین و سگواپسی خانم ابتکار هم اضافه شود.
سارا توانگری
درود بر شرف حمید رسائی حاج آقا ما رو حلال کن اون اوائل از بس این نامردها گفتند رسایی افراطیه و چه و چه هست که ما هم فکر کردیم شما یک موجود کج فکر و تند و بی منطق هستی اما وقتی کمی مستقیم به صحبتها و نوشته ها تون مراجعه کردم و وجدان خودم رو قاضی کردم، دیدم رسایی و امثال او شرف دارند بر این نامردهای بی همه چیز که فقط بلدند شیک و عصاقورت داده حرف بزنند و مغلطه کنند و دیگران رو با قلم به دستان مزدورشون فریب دهند. انشاءالله خدا حفظت کنه رسایی که مثل شیر هستی روز به روز هم که مؤثرتر داری میشی و خوب پرده ها رو بالا میزنی خدا کنه به حق علی که اسفندماه بتونیم از خجالت نامردهای تخریبگر دربیاییم. ضمنا یک فتوکاتور ازتون دیدم خیلی جالب بود تو شبکه افسران http://www.afsaran.ir/link/919382 حاجی! دلم میگه توافق رو دولت به هر قیمتی انجام میده ولی گردوخاک ها که بخوابه امثال شما نزد ملت و وجدان خودتون و خردورزان سرفراز خواهید شد
حميد
تا شما مردم را بدبخت نكنيد ول كن نيستيد،‌خدا شما را به راه راست هدايت فرمايد، كساني كه تا قبل از نمايندگي آن هم به لطف قرار گرفتن در ليست هاي معلوم نه كسي آنها را مي شناخت و نه هنر و نه دانش و نه انقلابي گري داشتند.
مجید - چ
ا سلام به برادر بزرگوار و حزب الهی جناب رسایی. البته که سوال از رییس جمهور هم وظیفه است و هم در این مقطع واجب است دولت لیبرال موجود معتقد به بسط قدرت و کسب موفقیت در دور دوم ریاست جمهوری ست و آنچه تا بحال نشان داده هیچ ارزشی برای رهبری و امت اسلامی قایل نیست و در پی جذب نیروهای سکولار جامعه است البته زهی خیال باطل. انرژی هسته ای هم فقط وجه المصالحه ارتباط با پدر لیبرال جهان است و برایشان هیچ ارزشی ندارد که آنهم زهی خیال باطل . برادر رسایی همانند دوران بنی صدر اینها هم باطلند و همه پای کاریم .محکم پیش بروید که امهم زمان و نایبش و مردم بیدار و با تجربه 37 ساله پشتتان هستند.یا علی
حمیدرضا
کسانی که با آبروی ملت بزرگ ایران و نظام و رهبری بازی می کنند باید هم آبرویشان برده شود، تا همه بدانند ادعای اطاعت از فرامین رهبری توسط دولت و تیم هسته ای ، ادعای پوچ و برای فریب وتمسخر افکار عمومی است.
محمد
سلام عليكم جناب رسايي بزرگوار يعنى اين ٢١٣ نفر از نمايندگان كه از وزارت خارجه برگ گذاره خواستن وقتى با بى توجهى روبرو ميشن چرا ظريف رو استيضا نميكنن؟؟ خيلى ببخشينا شما خودتون هم كم كارينااا!!يا على
محسن از مشهد
رئیس جمهوری در نطق اخیر خودشان در مراسم جشن کارگری اظهار نموده و فتوا دادند دلالان تحریم به فکر شغل دیگری از همین الآن باشند . آیا پاسخ مطالبه رهبری و 213 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی این است ؟؟؟؟؟؟؟
جلیل
شورای نگهبان طرح استمرار صلاحیت نمایندگان مجلس را رد کرد روسیاهی برای ذغال می ماند این روسیاهی هم برای مجلس و 125 نماینده موافق این طرح ماند که به جای اینکه وقت مجلس رو که متعلق به ملت هست صرف معیشت و رفاه کارگران و معلمان و محرومان کنند صرف رسیدگی به خودشان می کنند
خاکی
سلام ضمن تشکر از این نماینده و سایر نمایندگان شجاع که مانع شکل گیری ترکمنچای و گلستان و قرارداد 1919سید ضیاء می شوند خواستار پیگیری حقوقی و قضائی از این همه خلاف واقع گوئی توسط قوه قضائیه وپیگیری پرسش از رئیس جمهور نسبت کوتاهی در صدور فکت شیت توسط مجلس هستیم.
مصطفی
چی خبره، صالحی 2 هفته قبل گفت فکت شیت رو دادیم دست ظریف، 2 شب قبل توی برنامه نگاه یک گفت فکت شیت رو منتشر نمی کنیم، اما امروز رئیس جمهور در شیراز می گه ما فکت شیت رو قبل از آمریکایی ها (3 هفته قبل) منتشر کردیم. دولت راستگویانه دیگه ... همه چیرو به بازی گرفته.
مصطفی
در حالیکه وزیر کار می گوید یارانه برخی ها را از قبل از عید قطع کردیم ولی سخنگوی دولت رسماً با خلاف واقع گویی موضوع را جور دیگری وانمود می کند و می گوید یارانه 5 گروه را قطع نکردیم در صورتی که کسی از قطع یارانه 5 گروه صحبت نمی کرد. حالا از سخنگوی سازمان انرژی اتمی انتظار راستگویی دارید؟ در سال 91 می گفتند سوء مدیریت سبب مشکلات کشور است ولی در سال 93 میگفتند با برداشته شدن تحریم ها رونق تولید خواهیم داشت. شما چه انتظاری از این دولت دارید، از یک طرف می گویند یارانه نان قطع نمی شود و از طرف دیگر می بینیم نانوایی های آزادپز در حال زیاد شدن و سایر نانوایی ها در حال کم شدن هستند آیا یارانه نان در حال قطع تدریجی نیست؟
سید رضا
سلام حاجی خدا خیرت بده خدا پدر و مادرتون رو پیش فاطمه زهرا (س) سرافراز بکنه ممنون که شما الان جزو ساکتان در مقابل جنایت کنار گذاشتن علی (ع) نیستید! و اما عرض بنده: امروز آیت الله یزدی در دانشگاه عالی دفاع ملی بودن و گفتن : برخی همین طور برای خودشان مسئله رهبری شورایی را مطرح می‌کنند ... از اون طرف این آقای کلید چند مدت پیش گفته بود مردم باید توی انتخابات خبرگان رهبری افرادی رو انتخاب کنن که به فکر آینده کشور و شرایط کشور باشن و شرایط رو بهتر بکنن... آقای رسایی شمارو به مادرم فاطمه زهرا قسم میدم ، به نظر شما بوی خیزش نرمی برای بر اندازی یا خوراندن جام زهر به رهبری حس نمی کنید!؟ ترو خدا بخاطر آقا باز دوباره اون جلساتی که میدونید منظورم چیه(رایحه خوش ) رو تشکیل بدید و همه باهم متحد بشید! بخدا دارن زیر پای حضرت آقارو خالی میکنن و تاریخ در مورد شما نخبگان سیاسی کشور حرف خواهد زد! امیدوارم شب اول قبر و روز قیامت حضرت امام علی (ع) دستتون رو بگیره و پیش خدا شفائتتون بکنه ترو خدا ساکت نباشید و این برنامه راهبردی خیزش برای بر اندازی سفید ولایت فقیه رو برملا کنید... خدا نگهت داره برادر
س.م.م
إ آقای رسایی شما هنوز مطلع نشدید که فکت شیت ایران شب تفاهم لوزان منتشر شده!!!!! واقعا وقاحت داره. نمیدونم سران کدوم کشور تو دنیا ملتشونو اینجوری تحقیر میکنن
ناشناس
خنده دارتر اینکه 5 شنبه 11اردیبهشت روحانی گفت فکت شیت ایرانی قبلا منتشر شده و مطالبه کنندگان رو به فراموش کاری نسبت داد!!!!!! اقای روحانی ملت رو جیگر فرض کردی? اینه دولت راستگویان ? من فورا رفتم مصاحبه ظریف را از شبکه سه که ضبط کرده بودم نگاه کردم ظریف صریحا گفت هیچ فکت شیت ایرانی وجود نداره!!! اقای روحانی پس صالحی و ظریف وعده انتشار فکت شیت را برای چی دادند? پس چرا رهبری حکیم از ایشان خواست فکت شیت را منتشر کنند? پس چرا خود شما تا الان از انتشار ان جاخالی می دادید و به صلاح نمی دانستید? انهمه نماینده چرا مطالبه فکت شیت ایرانی نمودند? چرا صالحی گفت فکت شیت اماده است اگر ظریف صلاح بداند منتشر خواهد شد? چرا ظریف انتشار انرا به اجازه شما اقای روحانی منوط کرد? و... حالا شما جلوی چشم همه اینطور اظهار نظر می کنید و بدتر نسبت فراموش کاری به همه می دهید? واقعا منظور از این اظهارات بهت اور چیست? ایا ترس از سوال نمایندگان است? بازی با افکار عمومی است? من به طرفداران دولت می گویم واقعا اگر شما جوانمرد هستید منصفانه نظرتان را در مورد این اظهار نظر بگویید... ازاد مردانه ... افتخار ما این است که ملت ما حریت خودش را با شخصیت منتظری و موسوی و کروبی و خاتمی و رییس جمهور سابق و لاحق گره نزده است.. انها دست از صداقت و توصیه های اسلام بردارند ما هم دست از انها بر می داریم و حریت خودمان را نقطه دار نمی کنیم فکر می کنید چرا ازادگان جهان رهبر ما را با عظمت یاد می کنند چون رهبری عزیز ازاده و صادق است. حال این حریت شما و اظهارات اقای رحانی!
سامان مزرعه لی
با سلام حالم خوش میشود وقتی میبینم هستند کسایی که نه بخاطر مال اندوزی و ثروت نه بخاطر اسم و شهرت نه بخاطر قدرت و خود اظهاری بلکه صرفا بخاطر اینکه درد دین دارند دغدغه ی حمایت از حیثیت کشور اسلامیشان را دارند دغدغه حمایت از حقوق ملتشان را دارند در مجلس حضور دارند و بمعنای واقعی حق نمایندگی ملتشان را بجا می آورند و داد مستضعفین را از برخی مسئولین بی مسئولیت و قدرت طلب با قهاری تمام میستانند. درود بر شما و امثال شما آقای رسایی
عباس
سلام/ اگر این جمله که آقای روحانی به فرماندهان ناجا فرمودن که پلیس موظف به اجرای اسلام نیست را کنار جمله ای که سال گذشته بیان داشتن که ( به این مضموم ) : دولت وظیفه به جهنم نرفتن کسی نیست و یا به بهشت رفتن کسی / این جملات اصلا به یک فرد معمم نمیخوره / ما دائما از دولت سکولار ترکیه حرف و سخن میگوئیم / اگر توجه داشته باشید هر وقت رهبر صحبتی و توصیه ای میفرمایند در ظرف چند روز مستقیم و یا غیر مستقیم در مقابل آن نظر میدهد (اقای روحانی ) آنوقت انگار همه خوابند و یا خود را بخواب زده اند / مگر امضاء کردن نماینده ها برای سئوال از رئیس جمهور چقدر باید طول بکشد . آنهم با با آن سازو کار قوانین مجلس که بعد اعلام وصول سئوال چند ماه طول میکشد تا..... تا آن موقع توافق نهائی شده رفته پی کارش
عبدالله
دراین قضیه اگرتعلل کنید یااجازه بدهید بعضیها درمجلس که اسم نمی برم قضیه راماستمالی کنند یا تحت تاثیر فشارها قرار بگیرید درپیشگاه خدا وملت مسول هستید به رای آوردن یا نیاوردن هم فکر نکنید اگر تکلیفتان را لله انجام دهید خدا با شماست اگر محافظه کاری دراین امرحساس به خاطر انتخابات صورت گیرد ودوروز دیگررای نیاوردید درپیشگاه خدا ووجدان خود آسوده خاطر نخواهید بود ولی اگر به تکلیف عمل کردید ورای نیاوردید درمحضر خدا ومردم درآینده سربلند خواهید شد.
علی
سلام حاج آقا رسایی مافیای قدرت و ثروت دیدید بر روی قضیه حمله به مطهری (ابوموسی اشعری ) چقدر سر و صدا کردن و رئیس جمهور دستور دادو... وی با جود حمایت از فتنه این همه ازش حمایت شد آیا کسی نباید در مجلس و... فریادی از این واقعه سر بده؟ایا رئیس جمهور محکوم میکنه؟ از وزیر کشور و استاندار مشهد سوال میشه؟ و... آخرین وضعیت بازیگر مضروب در مشهد/ چرخنده از بیمارستان مرخص شد http://www.khabaronline.ir/%28X%281%29S%28wcow3nvuqhavttqzogpgz2sd%29%29/detail/413004/provinces/Khorasan-razavi
احسانی
من صددرصدموافقم ملت نامحرم نیست.اما چه فایده اینا که اهمیت به ملت و نمایندگانشون نمیدن . امریکاوچارتا کشوراروپایی (جامعه بین الملل)عزیزند.
ناشناس
سلام جناب رسایی. شرمنده میدونم به این مطلب ربطی نداره ولی ازتون خواهش می کنم به داد این سهامدارای بورس برسید. شما فقط معاملات امروز مبین رو نگاه کنید!! به خاطر اینکه سهام به یک سری افراد خاص برسه چه بلایی سر بقیه آوردن. ساعت 9:55 که به بهانه تغییر حجم سفارش ، همه سفارش ها رو حذف کردن ... الانم 18 میلیون سهم به 43 نفر رسیده ... یکی نیست به داد سهامدارا برسه. آقا اشتباه نکردیم که اومدیم تو بورس. حتما باید بریم پولامونو بزاریم بانک؟!!؟!
علیرضا
سلام جناب رسایی.فکت شیت رو لطفا فعلا کنار بزارین.اقایان بورسی دارن مردم بیچاره میکنن کسی هم انکار تو این مملکت بیدار نیست تا ببینه دارن چکار میکنن.استاد عزیز یک نگاه به وضعیت بورس و شاخص بورس و سهامدار ها بندازین ببینبن چی میگن.تا کی باید با دروغ مسولین مردم دارییهاشونو از دست بدن.تنها کسی که کمی پشت سهامدارها رو گرفت شما بودین.لطفا پیگیری کنین.
ناشناس
متاسفانه اونقدر مسائل اصلی و کلیدی رو دولت داره به چالش می کشه وقتی نگذاشته که نمایندگان به مسائل دست دوم و سوم وچهارم بپردازند. همین هوای تهران را ببینید از وقتی رو حانی آمده نمی شود در آن نفس کشید و حتی در ایام عید هم هوا کثیف بود. این چه بنزینی است که روحانی داره وارد می کنه؟ همین قیمت نان را ببینید که 2 برابر شده . قیمت سوخت 2 برابر شد و ما به التفاوتی واریز نشد قیمت گاز و برق حدود 40% افزایش پیدا کرده و هزاران هزار مورد دیگه .... روحانی بداند این مردم تنها در صورتی کمبودهای مالی را تحمل می کنند که شرافتشان حفظ شود . وقتی تمام حق و حقوق هسته ای پایمال بشود دلیلی برای سکوت در برابر این همه اوضاع بد اقتصادی نیست...
مشهدی
رئیس جمهوری در نطق اخیر خودشان در مراسم جشن کارگری اظهار نموده و فتوا دادند دلالان تحریم به فکر شغل دیگری از همین الآن باشند . آیا پاسخ مطالبه رهبری و 213 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی این است ؟؟؟؟؟؟؟
محمد
دستاور انرژی هسته ای رو از حیطه کاری رئیس جمهور خارج کنید قبل از اینکه این دولت جام زهری دیگر بر پیکر این کشور وارد کند روحانی در طول تاریخ انقلاب اسلامی ثابت کرده عاشق باج دادن به امریکاست
ناشناس
دولت قبلی عزت و افتخار و شرف و اعتبار و ... و حتی مملکت را فروخت . چرا ککتان نگذید ؟ مشکل ما وجود افراد ساده لوحی است که فکر می کنند هم سیاست مدار و اقتصاد دان و ... هستند و در هر زمینه ای نظر می دهند

اضافه کردن دیدگاه جدید