شماره مطلب : 2226
زمان انتشار : 95/2/6 - 19:47 2016/4/25
رسایی گفت: دولت پسابرجام همان دولت پساتوافق سعدآباد است، پس از توافق برجام همان اتفاقی افتاد که بعد از توافق سعدآباد رخ داد. نماینده مردم تهران در ادامه افزود: رئیس دولت اصلاحات در جلسات خصوصی خود می‌گوید برجام قابل دفاع نیست و نباید با طناب پوسیده آقای روحانی به چاه برویم.
مناظره رسایی و زیباکلام در دانشگاه تربیت‌ مدرس

رسایی:‌ چرا خاتمی درباره برجام ساکت است؟ نتایج پسابرجام همان نتایج پساسعدآباد است/ زیباکلام: برجام مثل کیلومترها "یخ" زیر کوه است، هسته‌ای "به ما هو هسته‌ای" ارزشی ندارد + صوت

رسایی گفت: دولت پسابرجام همان دولت پساتوافق سعدآباد است، پس از توافق برجام همان اتفاقی افتاد که بعد از توافق سعدآباد رخ داد. نماینده مردم تهران در ادامه افزود: رئیس دولت اصلاحات در جلسات خصوصی خود می‌گوید برجام قابل دفاع نیست و نباید با طناب پوسیده آقای روحانی به چاه برویم.

رجانیوز - گروه سیاسی: مناظره حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و صادق زیباکلام استاد دانشگاه تهران عصر امروز(دوشنبه) در دانشگاه تربیت‌مدرس با موضوع «فرجام دولت پس از برجام» برگزار شد.

رسایی: در پسابرجام همان اتفاقی افتاد که در توافق سعدآباد رخ داد

 

رسایی در ابتدای این مناظره گفت: برجام از نگاه دولت این‌گونه بود که روحانی به‌عنوان رئیس‌جمهور بعد از توافق ژنو نامه‌‌ای را برای مقام معظم رهبری نوشت، در رابطه بااینکه این توافق یک پیروزی بوده است، ولی با توجه به تجربه‌ای که در رابطه با توافق ژنو به دست آورد، در توافق لوزان دست نگه داشت و بعد از توافق نهایی نیز یک نامه برای رهبر معظم انقلاب نوشت که البته معظم‌له پاسخ این نامه‌ها را به‌خوبی دادند.

به گزارش رجانیوز نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات افزود: وقتی به این نامه‌ها نگاه می‌کنیم و مصاحبه‌های آقای روحانی را بعد از برجام می‌بینیم، همواره وی برجام را یک فرصت دانسته و اعلام کرده که دیوار تحریم‌ها ترک برداشته، تمام تحریم‌ها لغو شده و صنعت هسته‌ای ما به رسمیت شناخته شده است تا اینکه در خوزستان آقای روحانی گفت: قدرت‌های بزرگ سر تعظیم برابر ما فرود آوردند.
 
رسایی ادامه داد: رسانه‌های حامی دولت علاوه بر بازتاب مواضع دولت و دولتمردان در رابطه با برجام، پیازداغ آن را زیاد می‌کردند و می‌گفتند با برجام همه مشکلات حل می‌شود و برجام نقطه آشتی ما با استکبار جهانی خواهد بود و از هر فرصتی برای بزرگنمایی این مسئله استفاده می‌کردند و هر حرکتی را برای بزک کردن چهره آمریکا، مورداستفاده قرار می‌دادند.
 
این نماینده مجلس تأکید کرد: رهبر معظم انقلاب و منتقدان همواره با نگاه تردید به برجام نگاه کردند. مقام معظم رهبری برای اجرای برجام 9 شرط را گذاشتند و گفتند اگر به اینها عمل شود، خسارت‌های ما کاهش پیدا خواهد کرد، ولی متأسفانه به این شروط عمل نشد.
 
رسایی تصریح کرد: از نگاه مردم برجام آن چیزی نبود که دولت و حامیانش می‌گفتند. بعد از هر دوره توافق خوشحالی و امید مردم نتیجه برجام کم‌تر شد و هرچه زمان بیش‌تر می‌گذرد امید مردم در حال تبدیل شدن به ناامیدی در رابطه با برجام است که این مسئله می‌تواند برای دولت خطرآفرین باشد.
 
 
وی گفت: دولت وقتی همه تخم‌مرغ‌هایش را در یک سبد به اسم برجام گذاشته و آن را در یکجای لغزنده قرار داده است، مسلماً این مسئله مشکلاتی برایش ایجاد خواهد کرد.
 
این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: در دوره پسابرجام، برجام ابتدا با آفتاب تعبیر شد، بعدازآن به ابر و بعد هم کم‌کم ارزش آن کم‌تر شد. امروز هم می‌بینیم کسانی که از برجام دفاع می‌کردند، حرف‌هایشان را پس می‌گیرند یا اینکه نکاتی را بیان می‌کنند که نشان می‌دهد، خیلی موافق برجام نیستند.
 
رسایی ادامه داد: آقای زیباکلام درست می‌گوید که اگر برجام به نتیجه برسد، تکلیف استکبارستیزی ما چه خواهد شد؟ این همان حرفی است که ما از ابتدا می‌زدیم. با کشوری که خوی استکباری دارد، چگونه می‌شود توافق کرد.
 
وی تأکید کرد: در حادثه 11 سپتامبر همه اسناد نشان می‌دهد که عربستان در این حادثه نقش داشته است، ولی کسی یقه عربستان را نمی‌گیرد و از آن‌طرف ما را محکوم‌به پرداخت غرامت می‌کنند.
 
این نماینده مجلس اظهار داشت: قرآن آیات بسیاری در رابطه با این مسئله دارد که به شیطان اعتماد نکنید، الآن اگر یکی بگوید شیطان کارش را درست انجام بدهد، قرآن زیر سؤال می‌رود. حرف ما هم دقیقاً همین است.
 
رسایی ادامه داد: ایدئولوژی بر اساس یک سری اصول اعتقادی است که می‌تواند بر اساس مبانی حق یا باطل باشد، استکبارستیزی ما بر اساس یک تجربه است، تجربه‌ای که دائماً در حال تکرار شدن است.
 
وی یادآور شد: پاکستان هم مانند ایران صنعت هسته‌ای دارد و با عنوان جمهوری اسلامی پاکستان مطرح می‌شود، ولی می‌بینیم که استکبار با پاکستان مشکلی ندارد، پس مشکل آمریکا با ما سر مسئله هسته‌ای نیست. مشکل آمریکا با ما سر مسائل ایدئولوژی است و اساساً آمریکا نمی‌خواهد این مسائل حل شود.
 
 
این نماینده مجلس تأکید کرد: برای نمونه برخورد استکبار با عربستان در مسائل تروریسم و نحوه برخورد آنها با پاکستان سر مسئله هسته‌ای را مطرح کرد.
 
رسایی افزود: با تمام انتقاداتی که از وزیر امور خارجه دارم، ولی یک کلیپی را از وی دیدم که پاسخ یک خبرنگار را در رابطه بااینکه چرا موشک داریم، را بسیار خوب می‌دهد و می‌گوید موشک عامل بازدارنده است.
 
وی افزود: اگر ما می‌گوییم اسرائیل باید محو شود، به خاطر این است که اسرائیل هم می‌گوید ما باید محو شویم. این اسرائیل بود که ما را هدف قرار داد.
 
رسایی خاطرنشان کرد: مشکل سیاست خارجه ما این است که وقتی ما دائماً عقب‌نشینی می‌کنیم، طرف مقابل گستاخ‌تر می‌شود و به جلو می‌آید. در ماجرای حادثه منا شنیده شد که آقای ظریف 4 بار با وزیر خارجه عربستان تماس گرفت، ولی وزیر خارجه عربستان پاسخ آقای ظریف را نداد.
 
این نماینده مجلس اضافه کرد: چرا آقای ظریف باید در برابر وزیر خارجه کویت زانو بزند تا آنها بین ما و عربستان واسطه شوند.
 
رسایی گفت: بعد از حادثه منا، دیدیم که وقتی مقام معظم رهبری پاسخ قاطعی به عربستان دادند، چگونه آنها عقب‌نشینی کردند، ما بر اساس آن چیزی که می‌بینیم، تصمیم می‌گیریم.
 
وی خاطرنشان کرد: ویژگی نظام سلطه این است که اگر ما آنها را رها کنیم، آنها ما را رها نمی‌کنند و این مسئله به‌خوبی تجربه شده است. این‌طور نیست که ما شیطان را رها کنیم و شیطان هم ما را رها کند. نظام سلطه همه‌جا ایدئولوژی و خلقش یکی است.
 
این نماینده مجلس در ادامه در واکنش به اظهارات زیباکلام تأکید کرد: آقای زیباکلام می‌گوید که شلیک موشک تنش‌زدایی با آمریکا را هدف قرار داده بود، ولی خود آنهایی که در مذاکرات بودند، می‌گفتند ما به دنبال تنش‌زدایی با آمریکا نیستیم.
 
رسایی تأکید کرد: بعد از قرارداد ژنو ده‌ها تحریم علیه ما اعمال شد، ما به‌عنوان یک ایرانی این غیرت را داشته باشیم و حقایق را در نظر بگیریم. آیا آنها که بعد از توافق ما را تحریم کردند، مسئله تنش‌زدایی را در نظر نگرفته بودند.
 
 
وی افزود: من امروز در ادبیات آقای زیباکلام انفعال می‌بینم. این آقای زیباکلام همان زیباکلام قبل از برجام نیست، فقط شجاعت برگشت ندارد.
 
این نماینده مجلس، افزود: بعد از برجام برخی از حامیان این توافق از نتیجه به‌دست‌آمده ناراضی بودند، حرف‌هایی که آقای سیف اخیراً در رابطه با برجام مطرح کرد، یک واقعیت بود.
 
رسایی گفت: من با همه انتقاداتی که به برخی از شخصیت‌های اصلاح‌طلب دارم، ولی برخی از حرکات آنها را درست می‌دانم، به‌طور مثال شخصی مانند خاتمی تابه‌حال یک کلمه هم درباره برجام سخن  نگفته است، من خاتمی را به این چالش دعوت می‌کنم تا موضع علنی در مورد برجم بگیرد.
 
وی افزود: اصلاح‌طلبان در جلسات خصوصی خود بر این نکته تأکید دارند که برجام قابل دفاع نیست و نباید با طناب پوسیده برجام وارد چاه شد.
 
نماینده مردم تهران در مجلس اضافه کرد: دولت پسابرجام همان دولت پساتوافق سعدآباد است. پس از توافق برجام همان اتفاقی افتاد که بعد از توافق سعدآباد رخ داد، همه‌چیز تکرار شد، برای همین هم رهبری گفتند خوش‌بین نیستم.
 
رسایی ادامه داد: روحانی در مذاکرات چیزی را فروخت که دولت گذشته به دست آورده بود.
 
وی افزود: مقام معظم رهبری در این دو سال بیش از 10 بار گفتند که به مذاکرات خوش‌بین نیستند. آمریکا می‌دانست که قدرت حمله نظامی به ما ندارد و تحریم‌ها تأثیری نداشته است، به همین خاطر این توافق برای آنها پیروزی بود، البته دلواپسان آمریکا می‌گویند که دولتشان نباید این حداقل امتیاز را هم به ایران می‌داد.
 
این نماینده مجلس اظهار داشت: آقایان تمام اورانیوم ما را یکجا از دست دادند. حرف ما این است که ما همه‌چیز را دادیم و تحریم‌ها همچنان باقی است. آیا راه‌حل این است که ما در استانبول نگاه ملتمسانه به پادشاه عربستان کنیم تا با ما حرف بزند.
 
 
رسایی در ادامه تأکید کرد: به هیچ مذاکرات در دوره‌های گذشته محرمانه نبود، در آن زمان چندین بار مجلس از مذاکره‌کنندگان توضیح خواست.
 
وی افزود: شاخص بورس در دولت قبل همواره بعد از مذاکرات بالاتر می‌رفت چون در آن زمان اقتصاد با دوز، کلک و دروغ گره نخورده بود.
 
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: هر وقت خبر خوشی درباره صنعت هسته‌ای می‌رسند رسانه‌های اصلاح‌طلب مطالبی را می‌نویسند. در رابطه بااینکه آقای هاشمی صنعت هسته‌ای را بنا کرد، ولی تا اینکه طرف مقابل اخم می‌کند، کنار می‌کشند.
 
 
صادق زیباکلام: برجام مثل کیلومترها یخ زیر کوه است
 
صادق زیباکلام در ابتدای این مناظره تأکید کرد: مناقشه در ایران بر سر برجام نیست. نظام حاکم بر جمهوری اسلامی ایران، یک نظام ایدئولوژیک است که مثل هر نظام ایدئولوژیک دیگری از خودش جهان‌بینی و چارچوب‌های فکری نسبت به مسائل مختلف دارد.
 
وی افزود: فرق علم و ایدئولوژی در این است که علم  وقتی با مشکلی مواجه می‌شود به عقب و پیش‌فرض‌ها برمی‌گردد و مجبور می‌شود تجدیدنظر کند، ولی ایدئولوژی در این حالت بلدوزروار جلو می‌رود، زیرا درغیراین‌صورت باید اذعان کند که مشکل داشته است.
 
این استاد دانشگاه تأکید کرد: ایدئولوژی حاکم بر جمهوری اسلامی ایران خودش را اسلامی تعریف می‌کند، ولیکن اسلامی که متأثر از نگاه ایدئولوژیکش است، این نگاه در غرب‌ستیزی و استکبارستیزی خلاصه می‌شود و سمبل و اساس و بنیان آن‌هم آمریکاستیزی است.
 
 
زیباکلام ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران همواره خودش را بر اساس آمریکاستیزی تعریف می‌کند و هویت می‌بخشد. این آمریکاستیزی را اگر از نظام جمهوری اسلامی ایران بگیرید، عملاً جمهوری اسلامی ایران را با بحران هویت مواجه ساخته‌اید.
 
عضو هیأت علمی دانشگاه تهران، تأکید کرد: هر رویکرد و نگاهی نسبت به فعالیت هسته‌ای ایران، بدون در نظر گرفتن استکبارستیزی و غرب‌ستیزی و غرب‌ستیزی بی‌فایده است و مسئله هسته‌ای از زمانی به یک مناقشه و بحران تبدیل شد که غرب ابراز نگرانی کرد.
 
وی افزود: در ایران دروغ بزرگی که گفته شد، این بود که گفتند غرب مخالف پیشرفت ما است و چون چشم دیدن پیشرفت ما را ندارد با برنامه هسته‌ای ما مخالفت می‌کند.
 
زیباکلام خاطرنشان کرد: خیلی طول نکشید که مسئله هسته‌ای در خدمت استکبارستیزی قرار گرفت. همچنان که جنگ تحمیلی و 22 بهمن 57 هم در خدمت آمریکاستیزی قرار گرفت. صنعت هسته‌ای ابزاری بود که ما بتوانیم تا هویت استکبارستیزی‌مان را تقویت کنیم.
 
وی اضافه کرد: همچنان که مسائل پیش می‌رفت و ما فکر می‌کردیم هسته‌ای دارد به سرانجام می‌رسد، دو موشک شلیک شد که روی آن نوشته شده بود، اسرائیل باید از بین برود. این مسئله به این خاطر انجام شد که آتش استکبارستیزی سرد نشود.
 
عضو هیأت علمی دانشگاه تهران، ادامه داد: اگر قرار باشد ما بر سر مسئله هسته‌ای که یکی از مهم‌ترین موضوعات 37 ساله انقلاب است، با آمریکا به توافق برسیم، آن‌وقت ادبیات 37 ساله‌ای که می‌گوید بین ما و آمریکا یک تضاد است، به هم می‌ریزد، به همین دلیل هم هست که گفته می‌شود تا زمانی که آمریکا خودش را اصلاح نکند، نمی‌توان با آنها به توافق رسید.
 
 
این استاد دانشگاه تصریح کرد: شاید این مسئله گفته شود که ما اگر بتوانیم بر سر مسئله هسته‌ای با آمریکا به توافق برسیم، پس چرا نمی‌توان سر مسئله سوریه و مسائل دیگر به توافق رسید، در این صورت است که مطرح می‌شود، با این اقدام هویت استکبارستیزی ما چه می‌شود؟
 
عضو هیأت علمی دانشگاه تهران، خاطرنشان کرد: برجام، ایدئولوژی جمهوری اسلامی ایران را شروع  به تکان دادن کرده است، به همین دلیل هم گفته می‌شود که برجام فاسد است و انتقادهای زیادی به آن گرفته می‌شود.
 
زیباکلام با بیان اینکه مناقشه در ایران بر سر برجام نیست، گفت: اروپایی‌ها مثلی دارند که در بهار و تابستان یک تکه یخ در کوه‌ها بیرون می‌آیند و همه آن را می‌بییند در حالی که کیلومترها یخ زیر برف‌ها نهفته است و برجام هم اینگونه است.
 
 
زیباکلام در ادامه اضافه کرد: ضعف ایدئولوژی این است که برخلاف علم سعی می‌کند هستی را بر اساس باور خودش قرائت و تبیین کند. به اعتقاد من دو موشکی که پس از برجام شلیک شد و قبل از آن‌هم شلیک موشک عماد، هدف‌شان اسرائیل نبود، بلکه هدف آنها از بین بردن تنش‌زدایی بین ایران و آمریکا بود. فکر کنید ما صدها موشک داریم و همه آنها را هم به اسرائیل شلیک کردیم و صدها هزار نفر از آنها را هم از بین بردیم،‌‌ آیا بعدازآن ایرانی باقی خواهد ماند که ببینیم چه می‌شود.
 
وی افزود: موشک‌هایی که شلیک شد، نه برای اسرائیل و نه برای آمریکا بود، بلکه برای اینکه تنش‌زدایی که بین ایران و غرب به وجود آمده بود را از بین ببرند، این اقدام صورت گرفت.
 
این استاد دانشگاه در ادامه تصریح کرد: به شما پیشنهاد می‌کنم برای یک هفته اخبار رادیو و تلویزیون جمهوری اسلامی ایران را رصد کنید، آن‌وقت متوجه یک نکته بسیار شگفت‌انگیز می‌شوید و آن این است که هیچ اتفاقی در منطقه و جهان رخ نمی‌دهد که برخلاف باورهای جمهوری اسلامی ایران باشد.
 
 
عضو هیأت علمی دانشگاه تهران، اضافه کرد: وقتی بررسی می‌کنیم می‌بینیم که هزینه‌های زیادی برای صنعت هسته‌ای شده است، با کدام منطق و توجیه این‌همه برای صنعت هسته‌ای هزینه شده است؟ کشوری که در درمان صدوبیست‌وششم است، چرا باید این‌همه برای صنعت هسته‌ای هزینه کند؟
 
وی گفت: سرانه بودجه آموزش‌وپرورش سال گذشته از 100 دلار هم کم‌تر بوده، درحالی‌که در کشورهای پیشرفته در حدود 10 هزار دلار است. چه کسی می‌گوید بااین‌وجود ما باید پولمان را صرف صنعت هسته‌ای کنیم.
 
زیباکلام اظهار داشت: من دست دلواپسان را می‌بوسم. دلواپسان باعث شدند تابوی هسته‌ای بشکند و ما بتوانیم در رابطه با مسائل هسته‌ای صحبت کنیم.
 
وی افزود: مجلسی که چندین بار در رابطه با برجام مسئولان دولت فعلی را مواخذه کرد، چرا در زمانی که دولت قبل در حال مذاکره بود، سکوت کرده بود. این مجلس چند بار از سعید جلیلی سؤال کرد که در مذاکرات چه می‌کند، پس چرا هر بار به مذاکره می‌رود هیچ نتیجه‌ای نمی‌گیرد و گره‌ای اضافه می‌شود.
 

 

صوت ها

دیدگاه ها

دلواپس
برجام اینقدر بد تنظیم شده که هربلایی سر ایران بیاورند، نقض نمی شود. این قرارداد چه فرقی با امتیاز تنباکو در زمان قاجار دارد؟ از دولت کدخدا ترس یا کدخدا دوست انتظاری نمی رود. صدا و سیما هم که جولانگاه موافقان برجام است و دیدیم آقای عراقچی چطور سر مردم را شیره می مالد. مجلس برای آیندگان چه پاسخی دارد که چنین توافق نامه ای را در 20 دقیقه تصویب کرد؟ همه خواب بودند؟
کودک
اگر مدافعان برجام و ازجمله آقای عراقچی به کارتون پینوکیو می رفت، شکی نیست که دماغ پینوکیو بعد از دروغگویی کم می آورد. راستی، برجام مشابه وعده هایی نیست که روباه مکار و گربه نره به پینوکیو می دادند؟
امیر
چند نکته از صحبت های شما رو گزینش میکنم و چندتا سوال از شما میپرسم و امیدوارم شما حداقل یک احترامی برای خوانندگانتان قائل شوید و جواب بدید.. (وی افزود: شاخص بورس در دولت قبل همواره بعد از مذاکرات بالاتر می‌رفت چون در آن زمان اقتصاد با دوز، کلک و دروغ گره نخورده بود.)شما ادعا میکنید اقتصاد زمان احمدی دوز و کلکی در آن نبود،پس چرا یک دفعه دلار 3 برابر شد و تورم افسار گسیخت؟؟مگه میشه در اقتصادی سالم(زمان احمدی نژاد) این همه مشکل پیش بیاد؟مگه میشه تو اقتصاد سالم این همه اختلاس و بخور بخور رو بده؟اگر اقتصاد زمان احمدی نژاد سالم بود چرا همه کارخونه ها تا استانه ورشکستگی پیش رفتن؟ اگر زمان احمدی نژاد همه چی در سلامت کامل بود پس چرا هیچکس نمیدونه 800 میلیارد دلار درامد زمان احمدی نژاد چه شد؟
ملت ایران
آقا امیر ! اصلا تو به احمدی نژاد چکار داری؟؟سلمنا که احمدی این کارها رو کرد و بقول شما برد و خورد و ووو .رسایی که نمیخواد ازون تعریف کنه!رسایی داره چندتا سوال از حامیان و سینه چاکان دولت یازدهم (دولت راستگویان)میپرسه.خداروشکر نه به احمدی رای دادم و نه از کاراش حمایت میکنم.ولی از بد روزگار هم احمدی رییس جمهور کشور من شد و هم از بدتر روزگار جناب حسن روحانی !......آقا امیر که سینه چاک دولت راستگویان هستی جواب شما به سوال آقای رسایی چیه؟ ...چرا هر روز روحانی یه وعده میده وعمل نمیکنه!چرا قوانین رو زیر پا میگذاره !عین قانون اومده که بی حجابی جرم است.عین قانون اومده که باید برخورد شود!چرا ایشون تمکین نمیکنه و مردم رو گمراه میکنه!؟چرا وقتی ریس دولت اصلاحات اوراق مشارکت خریده و احمدی فقط تمدید کرده و در دولت راستگویان غارتمون کردن جناب دولت راستگویان مدام سیاه نمایی میکنه؟جواب بده سینه چاک دولت! چرا سیاه نمایی میکنه !چرا حواس مردم رو به مسایل جنجالی متوجه میکنه ؟چرا خودش و کابینش به هیچ عنوان به قوانین کشور اعتنایی نمیکنن.؟عین متن قانونه که شورای نگهبان نظارت استصوابی داره ولی ایشون تمکین نمیکنه! چرا به من کارگر وعده پسا برجام و پسا انتخابات و پسا ظهور میده!وووو....جواب بده عزیز دل برادر
امیرزرین
سوالم اینجاست اگر واقعا توافق هسته ای بوده چرا توی دو مرحله و چرا برای اجرایی شدنش 7 تا برجام دارند رو میکنند برای تغییر قانون اساسی . تا کجا رفتند تعهد دادند تو این دولت . اصلا فرض کنیم که برای هسته ای بوده چرا آقای سیف توی مذاکرات هسته ای حضور نداشت ؟ فرض کنیم توافق هسته ای بوده ... پنهان کاری و هوچی گری های دولتی ها برای چیه ؟ فرض کنیم بازم توافق هسته ای بوده چرا دونه دونه مقامات دولتی حرف از عذرخواهی و ببخشید و غلط کردم دارند میزنند ؟(غلط کردم نامه ی دولت عثمانی در لوزان قرائت شد).
امیر
البته این سایت مال شماست، ولی به هر حال در انتخاب عکس ها جهت نشان دادن پیروزی خودتون، خیلی افراطی استفاده کرده اید، همین ها باعث شد که صوت های اینجا رو دانلود نکنم چون گفتم شاید صوت ها هم مانند عکس ها ، انتخاب شده باشد.
محسن رحمانی
هیچ کدوم از فایل های صوتی درست کار نمیکنند . جناب رسایی عزیز شما که به راحتی لینک صحبت های تصویری خودتون در مجلس قرار میدید . اینجا هم لینک تصویری مناظره رو به نمایش بزارید خواهشا . خیلی دوست دارم بدونم این پسره زشت کلام چی گفته
هوتن امینی
روحانی دولت قبل را متهم کرده است که چرا در نزد دولت متخاصم آمریکا سرمایه گذاری کرده است؟...در حالیکه بین ایران و آمریکا معاهده مودت امضا شده و بنابراین آمریکا دولت متخاصم نیست
ایمان
باسلام متاسفانه آقای زیباکلام استکبارستیزی را ایدولوژی انقلاب اسلامی و دستاورد انقلاب می نامند که حاج آقای رسایی هم با دست زدن برای ایشان تایید کردند ولی آنچه که با انقلاب متولد شد استکبارستیزی نبود، دفاع از مستضعفین بود. امام در وصیت نامه خود میفرماید" انقلاب ما ،انقلاب مستضعفین جهان است ،یار و یاور مستضعفین باشید تا انقلابتان پایدار باشد،مستضعفین ولی نعمت ما هستند."این نگرش مولود انقلاب است که عمرش دقیقا 37 سال است و متاسفانه برخی می کوشند این باور را به فراموشی بسپارند "همان هایی که خاطره سازی میفرمایند" اما استکبارستیزی از قرارداد توتون وتنباکو در دوران قاجار متولد شد بعدا در ملی شدن نفت وکودتای 28 مرداد تشدید شد در انتها در 15 خرداد خونین شد و جزو شناسنامه ی ملت ایران شد.همگی این وقایع قبل از انقلاب اسلامی بود. بعد از انقلاب اسلامی هم ماجرای لانه ی جاسوسی ، حمایت مستقیم از صدام ،انهدام هواپیمای مسافربری و دراین اواخر توافق نگین سعدآباد که رهبر انقلاب شخصا در مقابل آن ایستاد نشان داده که جبهه ی استکبار و در راس آن امریکا عزم دشمنی تا ابد با ایرانیان را دارد. آقای زیباکلام در کودتای 28 مرداد طرفدار رضا خان است در کتابها و سخنرانی های مختلف مثل نمایشگاه مطبوعات رسما اعلام کرد اسراییل را باید به رسمیت بشناسیم. بنده خواهش میکنم آقای رسایی ، هیچ وقت امثال زیباکلام را در هیچ زمینه ای تایید نکنند باتشکر

اضافه کردن دیدگاه جدید