شماره مطلب : 102
زمان انتشار : 92/8/11 - 18:03 2013/11/2

رسایی رئیس کمیته "رسانه‌ و هنر" کمیسیون فرهنگی

کمیته‌های چهارگانه کمیسیون فرهنگی مجلس امروز تشکیل جلسه دادند و کمیته‌ی رسانه و هنر، حمید رسایی را به عنوان رییس و بیژن نوباوه را به عنوان نایب رییس این کمیته انتخاب کرد.

کمیته ارشاد و تبلیغات اسلامی کمیسیون فرهنگی مجلس نیز تشکیل جلسه داد و روح‌الله حسینیان را به عنوان رییس، رضا آشتیانی‌عراقی را به عنوان نایب رییس و سیدعلی طاهری را به عنوان منشی این کمیته انتخاب کرد. این کمیته در ادامه به بررسی طرح "نظارت شرعی بر ذبح و صید" پرداخت و کلیات آن نیز به تصویب نمایندگان رسید.
هم‌چنین بررسی لایحه رسیدگی به جرایم اطفال و نوجوانان در کمیته‌ی زنان‌، خانواده، تربیت بدنی و جوانان کمیسیون، با حضور کارشناسان حقوقی مورد بررسی قرار گرفت و کلیات آن تصویب شد.
هم‌چنین کمیته‌ی فرهنگ و گردشگری کمیسیون فرهنگی در جلسات امروز خود به بررسی اخذ ورودیه از بازدید کنندگان موزه‌های تخصصی پرداخت که در این زمینه بهروز جعفری عضو این کمیته به خبرنگار ایسنا گفت: کارشناسان وزارت ارتباطات و فناوری و مسوولان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با حضور در کمیسیون به بحث و بررسی این مساله پرداختند، و دریافت ورودیه برای موزه‌های پست مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به تصویب رسید که موزه‌های پست نیز مانند سایر موزه‌ها ورودیه دریافت کنند.
وی در پایان گفت: لایحه‌ی اصلاح ماده 100 قانون شهرداری مصوب 1334 در کمیته‌ مورد بحث و بررسی قرار گرفت. استدلال این بود که اگر فردی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در ماده 100 عضو باشد، مشکلات بحث تخریب بافت‌های فرهنگی و میراث فرهنگی کمتر خواهد شد، که کلیات این لایحه به تصویب کمیته رسید و برای بررسی به کمیسیون رفت.

اضافه کردن دیدگاه جدید