شماره مطلب : 103
زمان انتشار : 92/8/11 - 18:07 2013/11/2

صدا وسیما وقت بیشتری برای برنامه‌های چالشی، گفت‌وگو محور و منتقدانه بگذارد

یک عضو کمیته‌ی رسانه و هنر مجلس تصریح کرد: صدا وسیما باید وقت بیشتری برای برنامه‌های چالشی، گفت‌وگو محور و منتقدانه بگذارد.

حجت‌الاسلام حمید رسایی در ارزیابی از عملکرد صدا وسیما در پخش و حفظ برنامه‌های چالشی، گفت‌وگو ومحور و منتقدانه گفت: هراندازه برنامه‌های صداوسیما به سمت روشنفکری و آگاه‌شدن مردم نسبت به حوادثی که در کنار آن‌ها اتفاق می‌افتد، باشد هم به نفع نظام اسلامی بوده و هم می‌توان جزو وظایف صداوسیما به شمار آید.
وی افزود: در حال حاضر صدا و سیما نسبت به گذشته تا حدودی روند پخش این‌گونه برنامه‌ها را کاهش داده که شاید یکی از علل آن این باشد که در طول چند سال گذشته فضای کشور فضایی سیاسی و چالش برانگیزی بوده و طبیعتا صدا و سیما هم به آن سمت‌وسو حرکت کرده بود.
به نظر این نماینده‌ی تهران برای آن که مجددا به آن سمت نرفته و به‌گونه‌ای نشود که صدا و سیما مجبور شود برای رفع برخی امور آنتن خود را اختصاص به این‌گونه برنامه‌ها دهد از ابتدا باید با برنامه‌سازی و پرداختن به برخی موضوعات و دعوت از برخی جریانات و شخصیت‌ها، تشکل‌ها و طرف‌ها به نوعی دراین راستا آگاهی‌سازی کند؛ چرا که هر اندازه به انتخابات ریاست‌جمهوری نزدیک‌تر می‌شویم این فضاسازی در داخل کشور بیشتر می‌شود.
رسایی اظهار کرد: نیاز است تا حدودی صدا و سیما وقت بیشتری را در میان برنامه‌های خود به این نوع برنامه‌هایی که می‌توانند روشنفکرانه باشند اختصاص دهد.
وی تصریح کرد: طبیعتا تایید صداوسیما و تشویق آن نسبت به تولیدات خوبی که دارد و اشاره به برخی کم‌کاری‌ها خود نوعی حمایت‌ است، مانند برنامه‌ای که اخیرا در سالگرد رحلت حضرت امام(ره) پخش کرد و بسیاری از امور که قبلا رعایت می‌شد به نوعی به آنها توجه داشتند که پخش نشود، دراین دوره مورد توجه و پخش قرار گرفت.
به‌گفته‌ی رسایی، روند صدا و سیما درحال حاضر روند خوبی است، البته درمورد بعضی از برنامه‌ها احساس می‌شود باید وقت بیشتری گذاشته شود.

لینک خبر

اضافه کردن دیدگاه جدید