شماره مطلب : 104
زمان انتشار : 92/8/11 - 18:13 2013/11/2

امروز نقطه‌ی عطفی در جریان اصولگرایی بود

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نظر موافق و مخالف نمایندگان، گفت: رییس جمهور و وزراء نیز نقطه نظرات خود را بیان کردند، در واقع امروز را می‌توان به عنوان یک نقطه‌ی عطفی در جریان اصولگرایی به شمار آورد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام حمید رسایی در پایان جلسه‌ی علنی امروز مجلس شورای اسلامی در ارزیابی از رای اعتماد نمایندگان به سه وزیر پیشنهادی دکتر احمدی‌نژاد و تاثیر حرف رییس جمهور در خصوص نظر مقام معظم رهبری در مورد وزرای پیشنهادی، گفت: بالاخره این مسائل بی‌تاثیر نیست.
وی افزود: اصل صحبت رییس جمهور و حتی برخی از کدهایی که ایشان بعضا می‌گوید بدون تاثیر نیست، رییس جمهور هم قاعدتا ملاقاتی و صحبتی با مقام معظم رهبری داشته‌اند و بار دومی بود که شخصا این حرف را از رییس جمهور می‌شنیدم.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، تصریح کرد: اتفاقی که امروز در مجلس شورای اسلامی رخ داد یک آیینه واقعی از جریان اصولگرایی بود، در واقع معنای واقعی اصولگرایی یعنی همینی که ما با یکدیگر مماشات و تعارف نداشته باشیم و آن مواقعی که لازم می‌دانیم برخلاف تشخیص خود، در مورد تشخیصی که به ما واگذار شده صحبت کرده و به میدان بیاییم.
وی ادامه داد: شما همه دوستانی که امروز در جلسه صحبت کردند را به عنوان نیروهای همسو و همراه با دولت می‌شناسید، مانند آقایان حسینیان و مطهری.
به نظر رسایی این از ویژگی‌های مثبت این جریان اصولگرایی است که در عین این‌که از جهت سیاسی با یک نقطه‌نظر همگرایی دارد، اگر در جایی احساس کند که در آنجا اشتباهی در حال رخ دادن است صدای خود را بلند می‌کند و از ظرفیت خود استفاده کرده و نقطه‌نظرات خود را بیان می‌کند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: این مساله برای برخی از جریانات سیاسی کشور ما قابل فهم نیست، من به آنها حق می‌دهم، چرا که آنها واقعا در مدار اصولگرایی حقیقی و اصلاح‌طلبی حقیقی حرکت نمی‌کنند.
به گفته‌ی نماینده‌ی مردم تهران در خانه‌ی ملت، امروز مشاهده می‌کنیم که برخی از دوستان جریان اصلاح‌طلبی حرف‌هایی را در مورد عملکرد خود و دوستان و همراهان و همسفره‌های خود می‌زنند که قبلا نمی‌زدند، حرف ما همین است که اگر شما واقعا اصولگرا یا اصلاح‌طلب واقعی بودید، امروز که مطالب را دیدید باید عنوان می‌کردید، تا همان دوستان خودتان پاسخ می‌دادند، مانند همان چیزی که امروز اتفاق افتاد.
وی ادامه داد: به هر ترتیب نکاتی مطرح بود و تشخیص دوستان این بود که این نکات باید مطرح شود و باید بر اساس اینها نمایندگان تصمیم بگیرند، لذا مطالب خود را مطرح کردند.
رسایی تصریح کرد: ضمن این‌که برخی مانند حسینیان در صحبت‌های خود عنوان کردند که همچنان نظرشان این است که احمدی‌نژاد به عنوان رییس دولت بهترین رییس دولت هستند، ولی تشخیص حسینیان این بود که این تصیمم و این معرفی اشتباه بوده است.
نماینده‌ی مردم تهران در خانه‌ی ملت، افزود: البته با بخشی از سخنان حسینیان مخالف بودم و فکر می‌کنم وی تا حدودی از گردونه انصاف نسبت به دولت خارج شد و به خودشان هم این را عنوان کردم، ولی نظر ما را غیر کارشناسی دانستند.
رسایی گفت: در مجموع آن چیزی که امروز شاهد بودیم، اصولگرایی و اصلاح‌طلبی حقیقی بود که در مجلس اتفاق افتاد و این باعث شفافیت وضعیت بود و از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران است که با لاپوشانی و گذر از برخی مطالب نمایندگان از آن رد نمی‌شوند.

اضافه کردن دیدگاه جدید