شماره مطلب : 109
زمان انتشار : 92/8/11 - 18:24 2013/11/2

در میان بمباران تخریب دولت، ملاک مردم سخنان رهبری است

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: مردم همواره در دوره حضرت امام(ره) و پس از ایشان نسبت به نظرات صریح رهبرى انقلاب بى‌تفاوت نبوده‌اند و آن را به عنوان ملاک و معیار تصمیمات خود در برابر بمباران اطلاعات غلط و موج تخریب‌ها و انتقادات انتخاب مى‌کنند.

حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار امور مجلس خبرگزاری فارس، با بیان اینکه مقام معظم رهبری در دیدار با هیئت دولت بار دیگر با بررسى عملکرد دولت نهم، ضمن اشاره به برخى کاستى‌ها بر حمایت قاطع، خاص و هدفدار خود از عملکرد دولت نهم تأکید کردند، گفت: در حال حاضر به دلیل ویژگى‌هاى شخصى و تجربیات رهبر معظم انقلاب در سیستم اجرایى کشور، بدون تردید می‌توان ایشان را کارشناسى جامع‌نگر دانست که در مواقع لزوم با ارائه رهنمودهاى کارگشا به روشن‌کردن زوایاى تاریک مى‌پردازد. به همین دلیل نیز معمولاً نقطه نظرات ایشان به عنوان فصل الخطاب و محکى براى مواضع دیگر گروه‌ها، جریانات و شخصیت‌ها تعیین مى‌شود.
وی به حمایت‌ها، تمجیدها و بیان برخى نقص‌هاى اجرایى دولت نهم از سوی رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: این سخنان را باید مهمترین سرمایه این دولت دانست؛ چرا که مردم ما همواره نه تنها در دوره حضرت امام (ره) که پس از ایشان هم نشان داده‌اند که نسبت به نظرات صریح رهبرى انقلاب بى تفاوت نیستند و آن را به عنوان ملاک و معیار تصمیمات خود در برابر بمباران اطلاعات غلط و موج تخریب‌ها و انتقادات انتخاب مى‌کنند.
نماینده مردم تهران در مجلس افزود: در نظام مردم سالارى دینى، مردم حمایت‌ها، تعریف و تمجیدها، بیان کاستى‌ها و انتقادات ولایت فقیه و رهبرى نظام را از باب بده بستان‌هاى حزبى و سیاسى و بر اساس غرض ورزى‌ها و حب و بغض‌هاى شخصى و یا سیاسى ارزیابى نمى‌کنند، بلکه دقیقاً آن را نقطه نظراتى کارشناسانه و منصفانه و در راستاى منافع ملى و دینى می‌دانند و به همین دلیل به آن دل مى سپارند.
رسایی به بیانات مقام معظم رهبری در سال‌های گذشته اشاره کرد و افزود: در طول سال‌هاى گذشته نیز همواره شاهد بوده‌ایم که در مواقع مختلف نقطه نظرات رهبرى به عنوان تکیه گاه اصلى افکار عمومى قرار گرفته است و به همین دلیل نیز به پیروزى رسیده‌ایم که مدیریت جنگ هشت ساله و پرونده انرژى هسته‌اى را مى توان از این مصادیق نامید.
وی افزود: اکنون دولت نهم باید بدون تعارف بر خود ببالد که با سعى و تلاش و پافشارى بر اصول و آرمان‌هاى امام راحل، جرأت و جسارت در تصمیم گیرى‌ها توانسته است با روند غربزدگى و گرایش‌هاى سکولاریستى در بدنه اجرایى کشور که از دوره اصلاح طلبان آغاز شده مبارزه کند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نگاه مثبت و اطمینان آور رهبر معظم انقلاب به دولت نهم اظهار داشت: این نگاه مثبت به دولت نهم و تأکید مقام معظم رهبری بر برنامه‌ریزى براى فعالیت پنج ساله، حکایت از آن دارد که رهبرى انقلاب در برابر موج تخریب‌هاى داخلى و خارجى، همچنان حمایت از دولت نهم را به عنوان یک اصل خدشه‌ناپذیر براى گسترش گفتمان امام و انقلاب معرفى مى‌کنند.
رسایی در پایان افزود: سخنان رهبری نه تنها مسیر حرکت نیروهاى انقلاب را باریک‌تر بلکه وظیفه دولت نهم را سخت‌تر و دولتمردان را ملزم مى سازد تا مراقبت بیشترى از گفتار و کردار خود کنند، بویژه در مواردى که مى‌تواند حرکت صادقانه و انقلابى دولت را در موضع اتهام قرار دهد.

لینک خبر

 

اضافه کردن دیدگاه جدید