شماره مطلب : 111
زمان انتشار : 92/8/11 - 18:56 2013/11/2

اعتراض رسایی به حذف مصاحبه اش در فارس

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، با تاکید بر پاسخگو نبودن مدیرعامل خبرگزاری فارس، گفت: بنده از دیشب تلاش کردم که از مسوولان این خبرگزاری بپرسم که چرا به زور مصاحبه کردید؟ چرا بعدا مصاحبه را بر روی سایت قرار دادید؟ و چرا از روی خروجی حذف کردید؟ موفق نشدم تا صبح امروز، دوستان توجیحی که می‌کنند، می‌گویند انتظار نداشتیم شما از این موضوع دفاع کنید.

برایم جای سوال است که مسوولان این خبرگزاری چرا مصاحبه‌ام را از روی سایت حذف کردند با استناد به بند 11 ماده‌ی 20 آیین‌نامه‌ی داخلی در واکنش به مصاحبه‌ی روز گذشته‌اش با خبرگزاری فارس در خصوص اختصاص 100 میلیون تومان از سوی هیات رییسه به نمایندگان مجلس شورای اسلامی، گفت: با توجه به این‌که در خصوص این تصمیم هیات رییسه با برخی از اعضای هیات رییسه صحبت کردم و به این نتیجه رسیدم که اصل تصمیم مساعدتبه نمایندگان دارای شرایط ، تصمیم غیر منطقی و نامعقولی نیست، بر همین اساس با خبرنگار خبرگزاری فارس مصاحبه کردم و خبر ساعت 5:30 بعد از ظهر بر روی خروجی این خبرگزاری قرار گرفت ولی 45 دقیقه بعد از روی خروجی این خبرگزاری حذف شد.

نماینده‌ی مردم تهران در خانه‌ی ملت، افزود: این در حالی است که مصاحبه قرار گرفته بر روی سایت خبرگزاری فارس به نقل از آقای کامران مبنی بر دریافت 100 میلیون توسط نمایندگان محتوای غلطی داشته است. خبرنگاران متعددی با بنده تماس گرفتند و بنده در پاسخ به آنان گفتم باید خبر را ببینم بعدا موضع‌گیری می‌کنم. مصاحبه‌ای هم که با این خبرگزاری داشتم به دلیل تحقیق بر موضوع فوق ابعاد مختلف تصمیم هیات رییسه را حتی از آقای کوهکن نیز کامل‌تر، توضیح دادم.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، با تاکید بر پاسخگو نبودن مدیرعامل خبرگزاری فارس، گفت: بنده از دیشب تلاش کردم که از مسوولان این خبرگزاری بپرسم که چرا به زور مصاحبه کردید؟ چرا بعدا مصاحبه را بر روی سایت قرار دادید؟ و چرا از روی خروجی حذف کردید؟ موفق نشدم تا صبح امروز، دوستان توجیحی که می‌کنند، می‌گویند انتظار نداشتیم شما از این موضوع دفاع کنید. بنده در پاسخ گفتم مگر مصاحبه بنده را خوانده‌اید؟ که این قضیه چه بوده و چه نبوده؟ چرا بعد از انجام مصاحبه‌ی اول شما تحقیق نکردید و خبر اول را حذف نکردید؟

رسایی ابراز تاسف کرد: معتقدم دوستان قدری در حق مجلس کم‌لطفی می‌کنند و هیات رییسه باید ابعاد مختلف تصمیمی که اتخاذ کرده است را به روشنی تشریح کنند؛ برخی از نمایندگان مثل آقای ابطحی هنوز نتوانسته‌اند محلی را تهیه کند. در حالی که من از آقای کامران سوال کردم شما در تهران منزل دارید؟ گفتند بله، گفتم در اصفهان منزل دارید؟ گفت بله، گفتم از مجلس حقوق می‌گیرید؟ گفت بله، گفتم خانواده از مجلس حقوق می‌گیرند؟ گفت بله، به نظرم ایشان در دریافت ها شان ساده زیستی را رعایت نمی کند. البته شاید ایشان بگوید خرج حوزه‌ی انتخابیه‌ام می‌کنم، خوب شاید بقیه نمایندگان نیز چنین کنند.

نماینده‌ی مردم تهران در خانه‌ی ملت، تاکید کرد: بقیه‌ی نمایندگان نیز از این حق خود استفاده می‌کنند کما اینکه بنده می‌دانم برخی از نمایندگان تهران این مبلغ را نگرفته و برخی دیگر نیز گرفته و خرج دیگران می‌کنند. سوال اینجاست نماینده‌ای که به ویژه نمایندگان شهرستانی که 10 روز در منطقه خودش و 20 روز در تهران به سر می‌برند، در هر دو جا سکونت می‌خواهد؟ یک نماینده نمی‌تواند دو حق مسکن پرداخت کند.

رسایی مجددا از رییس مجلس درخواست کرد تا ابعاد مختلف تصمیم هیات رییسه را به روشنی تشریح کند، سپس از خبرگزاری‌ها خواست تا قدری دقت کنند تا با یک خبر آبروی 290 نماینده را زیر سوال نبرند.

وی ادامه داد: برای بنده جای سوال است که مسوولان خبرگزاری فارس چرا مصاحبه بنده را از روی سایت حذف کردند؟

 

اضافه کردن دیدگاه جدید