شماره مطلب : 1151
زمان انتشار : 92/12/27 - 15:50 2014/3/18
آزادی بیان به شیوه دولت تدبیر و امید

توهین به مقدسات آزاد و انتقاد از دولت ممنوع

هفته نامه 9 دی که بر خلاف روزنامه های حامی دولت مانند روزنامه بهار در شب عید غدیر ولایت و امامت ائمه اطهار را زیر سئوال نبرده بود، مانند روزنامه آسمان حکم الهی قصاص را غیر انسانی نخوانده بود، مانند روزنامه قانون احکام بانوان را تبعیض جنسیتی ندانسته بود و مانند چشم انداز ایران به حضرت زهرا (س) توهین نکرده بود، تنها و تنها به دلیل انتقاد از سیاست های دولت حسن روحانی توقیف شد. وزارت ارشاد دولت یازدهم نه تنها با این نشریات توهین کننده برخوردی نکرد بلکه از برخورد دستگاه قضایی با این هتاکان انتقاد شدید کرد.

دیدگاه ها

رضارودباری
هتاک کسی است که ولایت امیرالمومنین را زیرسئوال میبرد. هتاک کسی است که شهادت حضرت زهرا را انکار میکند هتاک کسی است که حکم قران را غیر انسانی میداند وهتاک تر از او کسی است که با وجود مسئول بودن در نظام اسلامی از چنین هتاکانی دفاع میکند وبرای انان ازادی میخواهد ومنتقدان دلسوز وانفلابی را متهم میکند.
ناشناس
دو روئی و وقاحت شما و ریاکاری شما و فاصلۀ شعارهای عوامفریبانه و پوپولیستی تا عمل شماست که اینجا محل سوال است ... رسائی لجش گرفته ؟ :D
حسین
درود بر رسایی،مگه چیکار کرد که میگی گم شه،این بود آزادی بیان که ازش دم می زنید،حالا فهمیدم منظور روحانی از آزادی بیان چه بود،توهین به مقدسات آری،نقد عملکرد دولت نه!!!
مرتضی
دست مریزاد آقای رسایی با اینکه مخالف شما هستم و به هیچ وجه قبولتان ندارم اما شجاعت شما در انتشار چنین کامنتی نشان دهنده شخصیت قوی شماست حداقل باورم شد گرچه بر طبل ناحق می کوبی اما در مقابل مخالفان و معترضان فروتن هستی یاحق
برادر
آقای رسایی ودوستان نه دی از زحمات شما تشکر میکنیم.از بیان صریح حقایق تشکر میکنیم.فضل الله المجاهدین علی القاعدین اجرا عظیما.... ازدوستانی که انتقاد به این مجله دارن خواهش میکنم منصفانه نگاه کنن..واقعادر دوره اصولگرایان که هرروز انتقاد شدیدی میکردند،مجله وروزنامه ای با این اتهامات خنده دار بسته شد؟
یار امام
همون بی بصیرتهایی که به روحانی رای دادن همونایم الان به رسایی ایراد می گیرن، اقای رسایی کارتون درسته و ما هم با شماییم. زنده باد کار حق ، حرف حق و انسانهایی که در مقابل ظلم می ایستند.
محسن
توقیف 9 دی ، میزان آستانه تحمل بسیار بالای دولت معتدل رو به خوبی به نمایش گذاشت. در اینجاست که می توان به معنای واقعی "اعتدال و امید" دست پیدا کرد، هتاکان به ائمه معصوم (علیهم السلام) آزاد باشند و امیدوار، لیکن منتقدین به "دولت اعتدال" تحت تعقیب و مجازات !؟

اضافه کردن دیدگاه جدید