شماره مطلب : 121
زمان انتشار : 92/8/12 - 10:30 2013/11/3

اقدام کردان برای دریافت مدرک از آکسفورد کار غلطی بود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در واکنش به نامه اخیر وزیر کشور به رئیس‌‏جمهور مبنی بر اعلام شکایت از کسانی که مدرک تحصیلی جعلی آکسفورد را به وی ارائه کرده‌‏اند، در پاسخ به اینکه رویکرد نمایندگان به این موضوع چه خواهد بود؟، اظهار داشت: مجلس به مدرک تحصیلی آقای کردان رای اعتماد نداده است؛ بلکه وزیر کشور فارغ از موضوع مدرک تحصیلی خود توانست از نمایندگان مجلس رای اعتماد بگیرد.

حمید رسایی در گفت‌‏و گو با خبرنگار "ایلنا"، نامه کردان به احمدی‌‏نژاد را نشان دهنده این دانست که او متوجه جعلی بودن مدرک تحصیلی خود شده است.
وی افزود: این به منزله آن است که کسانی که برای پیگیری و دریافت این مدرک واسطه بوده‌‏اند کارشان را به درستی انجام نداده‌‏اند. البته به عقیده من اصل اقدام آقای کردان برای دریافت چنین مدرکی فارغ از اینکه فرد واسطه به درستی این کار را انجام می‌‏داد یا نه، کار غلط و اشتباهی بود.
رسایی این اقدام واسطه گران مذکور را غیراخلاقی و غیر علمی خواند و افزود: به همین دلیل آقای کردان ناگزیر از طرح شکایت از آنها شد.
نماینده تهران در پاسخ به اینکه چطور کسی که برای دریافت مدرک تحصیلی خود فریب خورده است، ‌‏می‌‏تواند امنیت کشور را تامین کند؟، گفت: این دو موضوع هیچ ارتباطی با هم ندارند. همه کسانی که تاکنون اداره امنیت کشور را بر عهده داشته اند، در مقاطعی اشتباه کرده‌‏اند و بعداً به آن پی برده‌‏اند.
رسایی افزود: مثلاً برخی بر اساس مشاوره‌‏هایی که به آنها می‌‏شود، تصمیم می‌‏گیرند اما بعد متوجه می‌‏شوند که مشاوره‌‏هایی که به آنها شده بعضاً غلط بوده است. از این رو اقدام به اصلاح تصمیم پیشین خود می‌‏کنند. مهم آن است که وقتی انسان پی به اشتباهی برد به آن صادقانه اعتراف کند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در پاسخ به اینکه آیا احتمال استیضاح وزیر کشور از سوی نمایندگان وجود دارد یا نه؟، خاطرنشان کرد: مجلس اگر توضیحی در این زمینه بخواهد می تواند آن را پیگیری کند.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید