شماره مطلب : 1262
زمان انتشار : 93/1/17 - 20:57 2014/4/6
خواسته رسایی از وزارت اطلاعات چیست؟

رسایی همچنان به دنبال کشاندن وزیر اطلاعات به صحن مجلس

حمید رسایی که کشاندن وزیر اطلاعات به صحن مجلس را از سال گذشته کلید زده، همچنان به دنبال این ماجرا است و معلوم نیست که این نماینده از وزارت اطلاعات چه می خواهد و سوال این است که چرا رسایی اهداف خود را با بهانه های واهی دنبال می کند؟

گروه سیاسی ، رضا رضایی- حمید رسایی که کشاندن وزیر اطلاعات به صحن مجلس را از سال گذشته کلید زده، همچنان به دنبال این ماجرا است و معلوم نیست که این نماینده از وزارت اطلاعات چه می خواهد و سوال این است که چرا رسایی اهداف خود را با بهانه های واهی دنبال می کند؟


به گزارش خبرنگارپارلمانی بولتن نیوز بعدازظهر روز سه شنبه 17 دی ماه سال گذشته بود که سؤال حمید رسایی نماینده پرحاشیه تهران از حجت الاسلام دکتر سید محمود علوی وزیر اطلاعات در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مطرح شد.

قدری تامل در خصوص محتوای سوال این نماینده و پاسخ دقیق وزیر مشخص می کند که هدف این نماینده صرفا یک سوال نیست بلکه وی به دنبال اهداف دیگری است.
رسایی آن روز از عملکرد وزیر اطلاعات در زمینه مسئله شنود سوال کرد و پرسید که این عملکرد به چه صورتی است؟
بهانه رسایی از طرح این پرسش هم اظهارات سید محمد خاتمی یکی از سران فتنه در مصاحبه با مطبوعات بود که گفته بود از اینجانب شنود می‌شود و این اقدام غیرقانونی است.
رسایی از وزیر اطلاعات پرسید که سوال ما از وزیر این است که چنین اتهامی که از طرف خاتمی به نظام وارد می‌کند درست است یا خیر؟
اما وزیر طبق قانون پاسخ قانع کننده ای به این سوال داد و تاکید کرد که وزارت اطلاعات هیچ‌گونه اقدامی بویژه در حوزه شنود بر خلاف قانون و بدون مجوزهای قانونی انجام نداده و نخواهد داد.
از آنجا که رسایی از طرح این پرسش به دنبال اهداف خاص خود است و معلوم نیست که وی از وزارت اطلاعات چه می خواهد، پس از پاسخ وزیر، اعلام کرد که قانع نشد.
طبق آئین نامه داخلی مجلس وقتی نماینده سوال کننده از پاسخ وزیر قانع نشود، کمیسیون مربوطه، سؤال را برای بررسی بیشتر در صحن علنی به هیئت رئیسه ارجاع می‌دهد.
در آنروز سوال رسایی به هیئت رئیسه مجلس ارجاع شد و این سوال امروز یکشنبه 17 فروردین و در اولین جلسه علنی مجلس در سال جدید از سوی هیئت رئیسه اعلام وصول گردید و در دستور صحن مجلس قرار گرفت.
وزیر اطلاعات باید در روزهای آینده با حضور در صحن مجلس به این سوال، پاسخ تکراری دهد.
گرچه همه اهداف رسایی از کشاندن وزیر اطلاعات به صحن مجلس مشخص نیست و معلوم نیست که وی از وزارت اطلاعات چه می خواهد اما حداقل هدف رسایی از کشاندن وزیر اطلاعات به صحن مجلس دادن کارت زرد به وزیر است. کارتی که اگر یک وزیر سه بار در دوره مسئولیتش از مجلس بگیرد در معرض استیضاح قرار خواهد گرفت.
از آنجا که رسایی از پاسخ های وزیر قانع نمی شود باید از صحن مجلس در خصوص اظهارات وزیر رای گیری بعمل آید و منتظر ماند و دید که آیا صحن مجلس هم با رسایی هم عقیده است و به وی کارت زرد می دهند یا این نماینده اهداف خاصی از کشاندن وزیر به صحن مجلس دارد و نمایندگان دیگر با وی همراه نیستند.

خوب است رسایی بداند با توجه به اینکه بهانه اش از کشاندن وزیر اطلاعات به صحن مجلس در خصوص اظهارات یکی از سران فتنه است، اگر سران فتنه و فتنه گران ادعاهایی مطرح کردند وزیر اطلاعات باید در صحن مجلس پاسخگوی این ادعاها باشد؟ چرا رسایی اهداف خود را با بهانه های واهی دنبال می کند؟

اضافه کردن دیدگاه جدید