شماره مطلب : 1620
زمان انتشار : 93/1/30 - 16:54 2014/4/19
رادیو گفتگو روز شنبه 30 فروردین 92 مناظره ای در خصوص موضوع معرفی حمید ابوطالبی را بین حمید رسایی و صادق زیبا کلام منتشر کر. زیبا کلام در این مناظره به نمایندگی از جریان فکری دولت یازدهم معتقد به عقب نشینی در برابر آمریکا بود و حمید رسایی راه حفظ مصالح ملی و عزت کشور را در پافشاری بر اصول و مقابله با زورگویی های آمریکا می دید و معتقد بود وادادگی در برابر غرب نه تنها موجب کاهش فشارها نمی شود بلکه فشارها را بیشتر خواهد کرد. این گفتگو را تا انتها بشنوید.
مناظره شنیدنی زیباکلام و رسایی درباره معرفی ابوطالبی در سازمان ملل

رسایی: اگر زیباکلام دوستدار آمریکا را هم معرفی کنیم ردش می کنند / زیباکلام: معرفی ابوطالبی توهین به مردم آمریکا بود!

رادیو گفتگو روز شنبه 30 فروردین 92 مناظره ای در خصوص موضوع معرفی حمید ابوطالبی را بین حمید رسایی و صادق زیبا کلام منتشر کر. زیبا کلام در این مناظره به نمایندگی از جریان فکری دولت یازدهم معتقد به عقب نشینی در برابر آمریکا بود و حمید رسایی راه حفظ مصالح ملی و عزت کشور را در پافشاری بر اصول و مقابله با زورگویی های آمریکا می دید و معتقد بود وادادگی در برابر غرب نه تنها موجب کاهش فشارها نمی شود بلکه فشارها را بیشتر خواهد کرد. این گفتگو را تا انتها بشنوید.

.:اشکال در بارگذاری پخش کننده:.

monazereh-Abootalebii.mp3 | دانلود فایل
 
عصر روز شنبه برنامه مناظره با موضوع خودداری آمريكا از صدور روادید براي حميد ابوطالبي" ( نماينده معرفی شده ايران در سارمان ملل) با حضور صادق زيبا كلام، استاد دانشگاه و حجت لاسلام و المسلمين حميد رسايي نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي در راديو گفت وگو برگزار شد .
 
 حميد رسايي  در اين مناظره گفت: مسئولان وزارت خارجه آقاي ابوطالبي را به دليل اينكه در تسخيرلانه جاسوسي دخالت داشته  برای این سمت انتخاب نكردند و اگر حواسشان به اين موضوع بود شايد اين كار را نمي‌كردند .
 
این نماینده مجلس گفت: به نظر مي‌رسد اين اقدام وزارت خارجه تعمدي نبوده و شايد آنها  فكر نمي‌كردند كه چنين موضوعي تبديل به مساله شود.
 
 وي با بيان اينكه من فكر مي كنم يك خوش بيني در وزارت خارجه حاكم است، گفت:‌ در وزارت خارجه فكر مي‌كردند چون آقاي ابوطالبي پيش از اين  براي سفر به آمريكا از اين كشور ويزا گرفته مساله‌اي در ارتباط با  معرفي ايشان  به عنوان نماينده ايران در سازمان ملل  پيش نمي آيد .
 
 اين فعال سياسي اصولگرا با بيان اينكه سياست خارجي ما بايد مطالبه گر از  آمريكا باشد، در بخشی از سخنان خود گفت: مشكل اصلي در تندروهاي آمريكا و كندروهاي ايران است. مشكل در سياست خارجي ما است كه انفعالي عمل مي‌كند و فكر نمي كرد كه اين معرفي با چنين عكس‌العملي مواجه شود.
 
وي با بيان اينكه برخی از  دانشجويان پيرو خط امام كه در تسخير سفارت آمريكا نقش داشتند اكنون  به مانند سال 58 فكر نمي‌كنند، گفت:‌ مثلا آقاي عباس عبدي به آمريكا رفت و در پاي ميز مذاكره از اقدام خود در تسخير لانه جاسوسي اعلام برائت و پشيماني  كرد و يا آقاي اصغرزاده مصاحبه مي‌كند و مي‌‌گويد من حاضرم از خانواده گروگان‌ها عذرخواهي كنم. در واقع اين افراد از جنس افراد پشيمان هستند. آقاي ابوطالبي نيز تاكنون بروزی مثل این آقایان در این ارتباط  نداشته ولي قطعا  اگر  آقاي ابوطالبي مثل سال 58 فكر مي كرد آقاي وزير خارجه ايشان را براي چنين سمتي انتخاب  و معرفی نمي كرد. 
 
 رسايي ادامه داد: مسائلي كه در ارتباط با معرفي آقاي ابوطالبي پيش آمد، اين فرصت را در واقع به وجود آورده كه دولت در سياست‌‌هايش در مورد غرب و آمريكا تجديدنظر كند و تجربه بهتري براي مواجهه با آنها كسب كند.
 
اين نماينده مجلس با بيان اينكه در ارتباط با موضوع آقاي ابوطالبي در حال حاضر سه احتمال وجود دارد، گفت:‌ احتمال اول اين است كه ايران از انتخاب و معرفي آقاي ابوطالبي انصراف بدهد، احتمال ديگر اين است كه آمريكا براي آقاي ابوطالبي ويزاي محدود صادر كند و احتمال سوم اين است كه آمريكايي‌ها از موضع و تصميم‌شان در مورد عدم صدور ویزا بری آقای ابوطالبی برگردند كه به نظر می رسد  اين احتمال سوم قابل وقوع نيست، چرا كه خوي آنها استكباري است و به تعهدات و قوانين پايبند نيستند  و از سويي ديگر سازمان ملل نيز سازمان ملل واقعي نيست و تحت تاثير قدرت‌هاي بزرگ است. البته برخي مي گويند كه بهتر است كه خود آقاي  ابوطالبي از اين مسئوليت انصراف بدهد ولي به نظر من چه خود او انصراف دهد و چه دولت گزينه‌اش را عوض كند هر دو يكي است.
 
اين فعال سياسي اصولگرا ادامه داد: دولت ايران اگر عقب نشيني كند بايد منتظر بي احترامي‌هاي بدتر از سوي آمريكا باشد و سابقه آنها نشان مي‌دهد كه آنها گام به گام جلو مي‌آيند.
 
وي با بيان اينكه اگر آمريكايي ويزاي محدود نيز صادر كنند،‌ اين به نفع خود آنهاست در توضیح این موضوع گفت: آنها با این اقدام  خود هم ايران را تخريب كردند و عزت آن را زير سوال بردند و از سوي ديگر مدعي مي شوند كه به جرياني كه در ايران نسبت به آمريكا منفعل است، امتياز داده‌اند و در واقع خروجي اين موضوع اين است كه آمريكايي بالاخره ويزا دادند درحاليكه واقعيت اين نيست.
 
اين نماينده مجلس در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود با بيان اينكه آقاي روحاني مدعي بود كه مي‌خواهند به پاسپورت ايرانيان احترام را برگرداند ولي  آيا اين اتفاق افتاده است ؟ افزود : تا قبل از اینکه  سياست خارجي ما در برابر آمریکا و غرب منفعل شود برخي از افرادي كه در تسخير لانه جاسوسي نقش داشتند به آمريكا رفتند و مشكلي نداشتند مثل خانم ابتكار، آقاي شيخ الاسلام، آقاي ضرغامي، آقاي احمدي نژاد و حتی حمید ابوطالبی.
 
رسايي با بيان اينكه با وادادگي در برابر آمريكا منافع ملي كشورمان تامين نمي شود، خطاب به زيباكلام كه در اين  مناظره حضور داشت، گفت: شما مدعي هستيد كه ما 34 سال با آمريكا ستيزي تيشه به ريشه انقلاب و جمهوري اسلامي زده ايم، سوال من اين است كه ريشه‌هاي انقلاب چيست؟
 
وي با انتقاد از سخنان كساني كه مي گويند كه با مطالبه گري و آمريكا ستيزي منافع ملي ما تامين نمي‌شود، در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود گفت:‌ به نظر من توافق ژنو به بن بست رسيده است و به مرحله اجرا نمي‌رسد چون آمريكايي‌ها خوي استكباري دارند و آقاي روحاني و آقاي ظريف متوجه خواهند شد كه آمريكايي‌ها و غرب نمي‌‌خواهند ما  پيشرفت كنيم و  آنها از مسيري كه آمده‌اند بر مي‌گردند البته آن موقع فشارها به ما بيشتر نيز خواهد شد.
 
 رسايي در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود با بيان اينكه اقدام و مطالبه‌اي كه آمريكايي‌ها دارند برخلاف قوانين بين‌المللی، اصول رايج در دنيا و استقلال دولت و جمهوري اسلامي ايران است، گفت:‌ دولت و جمهوري اسلامي ايران نبايد از معرفي آقاي ابوطالبي كوتاه بيايد و بايد بر اين معرفي  اصرار بورزد .
 
وي با انتقاد از زيباكلام كه مدعي بود دستيابي به فناوري  انرژي هسته‌اي براي ما منفعتي نداشته، گفت:‌ ما از انرژي هسته‌اي در دانش پزشكي، زيست محيطي،‌ برق و بسياري از علوم ديگر استفاده مي‌كنيم و فوايد اين فناوري مشخص است. 
 
 رسايي افزود :‌ اگر دستيباي به انرژي هسته‌اي اينقدر بي ارزش است چرا آنها اصرار مي‌كنند كه ما اين فناوري را نداشته‌ باشيم در حالي كه خودشان دارند.
 
 این فعال سیاسی اصولگرا با بيان اينكه معاهدات بين‌المللي به ما اجازه مي‌دهد كه هر كسي را بخواهيم و تشخيص دهيم براي نمايندگي معرفي كنيم و با انتقاد از كساني كه به آمريكا اعتماد مي‌‌كنند، گفت:‌ هر ملتي كه به آمريكا اعتمادكرده بدبخت تر از گذشته خود شده است.
 
 این نماینده مجلس همچنين با انتقاد از اين صحبت زيبا كلام كه مدعي بود كه به  اهالي فتنه در طول این  5سال پس از انتخابات سال 88 تريبوني داده نشده است،‌ گفت:‌مگر شما از فتنه گران نیستید که بارها صحبت کرده اید؟ آقاي خاتمي در يك جلسه‌اي در اتاقي كه صدايش در فضاي مجازي نيز منتشر شده ، اعلام  كرده كه بنده قائل نبودم كه در انتخابات تقلب شده است و آقاي تاج‌زاده نيز در زندان در جمع دوستانشان مي‌گويد من خودم يیش از اين برگزاركننده انتخابات بودم و امكان تقلب وجود ندارد با توجه به اينكه  11 ميليون اختلاف آراء نيز وجود دارد .
 
وي گفت: در حال حاضر پاكستان بمب هسته‌‌اي دارد. در عربستان حقوق بشر به ويژه حقوق زنان رعايت نمي‌شود ، با توجه به اين مسائل به نظر مي‌رسد مشكل اصلي  غرب و آمريكا با ما استقلال ملت ايران است نه شعار مرگ بر آمريكا و همچنين دستيابي به انرژي هسته‌ايي.
 
 
بنابر اين گزارش، زيباكلام نيز در اين مناظره گفت:‌ من  هم با آقاي رسايي هم عقيده هستم كه گويي مسئولان وزارت خارجه حواسشان به سابقه آقاي ابوطالبي در اشغال سفارت آمريكا نبوده و تصور نمي‌كردند كه پيشينه آقاي ابوطالبي در اين ماجرا اينگونه مساله ساز شود.
 
 اين استاد دانشگاه با بيان اينكه تيمي كه در خصوص انتخاب سفرا با دولت همكاري مي كرده گويي حواسشان نبوده كه اين مساله چقدر مي‌تواند براي آمريكايي‌ها حساسيت برانگيز باشد، گفت: زماني كه اين تصميم گرفته شد و آقاي ابوطالبي انتخاب شد، دوستان انتخاب كننده در مورد سابقه ايشان و صدور ويزا از سوي آمريكا براي وي گفتند كه ايشان قبلا به آمريكا رفته و در واقع آنها فكر نمي‌كردند كه در چنين فضايي ، اين  مشكل ايجاد شود.
 
وي گفت: اگر يك در ميليون آقاي روحاني تصور مي‌كردند كه آمريكايي‌ها چنين واكنشي نشان مي دهند اين كار را نمي‌كردند و آقاي ابوطالبي را معرفي نمي كردند  چرا كه درگيري با آمريكا در شرايط فعلي درست نيست گرچه منتقدين تندرو در ايران و تندروها در آمريكا از اين درگيري استقبال مي‌كنند.
 
 این تحلیلگر مسائل سیاسی در بخشي ديگري از سخنان خود با بيان اينكه براي آقاي رسايي و همفكرانان ايشان منافع ملي ارزشي ندارد چرا كه دنبال جنگ هستند، گفت:‌ انها مي گويند ما با آمريكا در پيكار هستيم و بايد مطالبه گري از آنها داشته باشيم. آنها 34 سال اين سياست را دنبال كردند و تيشه به ريشه منافع انقلاب و مردم زدند.
 
وي با بيان اينكه اين افراد ستيز با آمريكا جزیی از هويتشان  شده، ادامه داد:‌ آنها از سال 84 تا 92 سياست مطالبه گري را دنبال كردند. آقاي احمدي‌نژاد سياست هجومي داشت ولي چه چيزي حاصل شد جزو اين كه منافع‌مان تخريب شد چه دستاوردي داشتيم ؟با كدام قدرت دنيا يك حداقل رابطه را داشتيم؟
 
 زیبا کلام با بيان اينكه  مناسب است كه يك نظرسنجي در بین مردم  صورت گيرد و بررسي شود كه آيا مردم ايران خواهان گفتن  مرگ بر آمريكا و دشمني با ان هستند يا نه ؟ افزود : ما بايد خواست مردم و منافع ملي را ملاك قرار دهيم. آقاي رسايي و همفكرانانشان منافع خود را بر منافع كشور و ملي ترجيح مي‌دهند براي اينكه به نوعي در جايگاه قدرت بمانند.
 
اين استاد دانشگاه با بيان اينكه اصولگرايان به دنبال مصالحه توافق و حل كردن مساله با آمريكا نيستند،‌ گفت:‌ داستان آقاي ابوطابي حدود يك ماه است كه ايجاد شده است ولي آيا  آقاي رسايي و دوستانشان پيش از اين مشكلي با سياست خارجي دولت نداشتند؟ آنها با مصالحه مخالفند و نمي‌خواهند كشور از چاه هسته‌اي بيرون بيايد. اين چاه هسته‌ايي مانند مرگ بر آمريكا، منافع و مصالحي براي آنها دارند و اگر ايشان وطن پرست و به فكر منافع ملي بودند تمام تلاش خود را به كار مي بردند كه اين مشكل را حل شود  تا منافع ملي تامين شود.
 
زيباكلام  در ادامه خطاب به رسايي با طرح اين پرسش كه آمريكا ستيزي تاكنون چه منافعي براي كشور داشته است؟ در پاسخ به سئوال رسايي كه در اين مناظره از وي پرسيده بود ريشه انقلاب چيست گفت : مردم براي كسب آزادي ، حاكميت قانون، لغو سانسور، آزادي مطبوعات مبارزه با استبداد و ديكتاتوري قيام كردند.
 
وی در بخشی دیگر از این مناظره که رسایی گفت شاه به شدت واداه ی امریکا بود و یکی از دلایل انقلاب مردم ایران این موضوع بود اظهار کرد: از اواخر دهه چهل و اوایل دهه  پنجاه که درآمد‌های نفتی زیاد‌تر شده بود شاه  به مانند سال ۳۲ و ۳۳ آنچنان وابسته به آمریکا نبود و خودش تصمیم می گرفت. 
 
 این استاد دانشگاه ادامه داد : انقلاب برای آمریکا ستیزی و مرگ بر آمریکا گفتن  بوجود نیامد .
 
 وی با بیان اینکه معرفی ابوطالبی به عنوان نماینده ایران در سازمان ملل مثل این است که آمریکایی ها عامل کودتای ۲۸ مرداد را به تهران بفرستند ، گفت: کاری که ما کردیم توهین به آمریکا یی ها است. گرچه آقای اصغر زاده می گوید که  آقای ابوطالبی در تسخیر سفارت آمریکا  تصمیم گیر نبوده و خود  آقای ابوطالبی نیز گفته من فقط یک مترجم بودم ولی سیصد و پنجاه میلیون آمریکایی ایشان را در اشغال سفارت آمریکا که  اقدامی بر خلاف موازین بین المللی بوده است دخیل می دانند .
 
زیبا کلام در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به مسایل پس انتخابات سال 88 گفت: از ۲۲ خرداد سال ۸۸ تا به امروز قریب به ۵ سال   آقای رسایی و دوستانشان هر چیزی که دلشان خواسته از تریبون های مختلف از جمله تریبون مجلس، نماز جمعه و همچنین روزنامه‌ها و سایت‌ها حکومتی به عده ای که اسم آنها را فتنه گرگذاشته اند نسبت داده اند  ولی آیا یک بار در طول این ۵ سال، ۵ دقیقه به کسانی که این آقایان می گویند عوامل فتنه و فتنه گر هستند تریبون داده اند تا از خود در برابر این سخنان دفاع کنند ؟ حتی ۵ ثانیه نیز اجازه داده نشده است . این دوستان خودشان پارچه را خریدند، بریدند و پرو کردند  و یک بار تریبون به آنان برای دفاع از خودشان نداند. 
 
 این تحلیل گر مسائل سیاسی ادامه داد:‌آقای احمدی نژاد سال ۸۴ گفت کسانی که فعالیت های هسته ای را تعلیق کردند خیانت کردند و در توضیح علت خود گفت که انرژی هسته‌ای کشور را از نظر توسعه زیر و رو می کند و در صدها صنعت استفاده می شود. من در طول ۸ سال دولت آقای احمدی نژاد بارها گفتم که یک صنعت را به ما نشان بدهید که انرژي هسته‌ای به آن کمک کرده و گلی به مملکت زده است. 
 
وی گفت: ما  هستی  کشور را در ارتباط با دستیابی به  انرژي هسته‌ای دادیم ولی چه منفعتی در برابر آن  کسب کردیم؟
 
زیباکلام در بخشی دیگر از صحبت های خود ادامه داد : رادیکال‌ها و تندروها در داخل توافق و مصالحه با آمریکا را کار غلط می دانند. ولی دولتی که برآمده از رای مردم است سیاستش این است که کشور را از چاه ویل هسته ای نجات دهد ولی تندروها و رادیکال‌ها از این موضوع نگران هستند و فکر می کنند که با تحقق این موضوع منافعشان به خطر می افتد و در این میان معرفی کسی که در جریان اشغال سفارت آمریکا دخالت داشته به عنوان نماینده ایران  در سازمان ملل بهانه را به تندروهای آمریکایی و کسانی که از توافق ژنو ناراحت بودند داد .
 
زیبا کلام در بخشی دیگر از این مناظره خطابه رسایی اظهار داشت: مردم در انتخابات ۲۴ خرداد  با انتخاب کاندیدای مورد نظر  خود ، اعلام کردند  که تفکر شما را نمی خواهند . 
 
وی در پاسخ به این سئوال که ایران باید در موضوع ابوطالبی نهایتا چه کاری انجام دهد اظهار کرد؟ ایران شکایت خود را از مجاری حقوقی بکند و تمام کارهایی که باید انجام شود را انجام دهد؛ ولی مساله مهم این است که دو قوه مجریه در آمریکا و ایران تحت فشار هستند و نباید با اقدامات خود بهانه به دست تندرو ها بدهند.. 
 
این استاد دانشگاه با بیان اینکه اقای  رسایی و دوستانشان به دنبال این هستند که روحیه و فضایی که بین ایران و واشنگتن بعد از 35 سال به وجود آمده از بین ببرند حال این می تواند از طریق جنازه ریچارد فرای، ایران شناس  باشد یا قضیه ابوطالبی گفت: اینها به دنبال منافع ملی ایران نیستند. 
 
 زیباکلام با اعتقاد بر اینکه به خاطر تحریم ها و موضوع هسته‌ای ما مجبور به پرداخت هزینه‌های زیادی شده ‌ایم، در این ارتباط ادامه داد: حدود ۲۰ سال پیش در سواحل خلیج فارس میادین گازی کشف شد که ما آن را به عنوان  پارس جنوبی می شناسیم ،این میادین بین ما و قطر مشترک است. ولی ما به دلیل تحریم‌ها و موضوع هسته‌ای نتوانستیم آنچنان که باید و شاید از پارس جنوبی بهره برداری کنیم و فاز‌های ما بسیار عقب هستند و حاصل این موضوع این شد  که قطر که حدود ۲ میلیون نفر جمعیت دارد  در سال  قبل ،۱۵۰ میلیارد مکعب گاز از این میادین برداشت کند و ما ۵۰ میلیارد مکعب گاز. در واقع اگر حساب کنیم ما ۴۰ میلیارد دلار یا به عبارتی ۱۲۰ هزار میلیارد تومان در این قضیه ضرر کرده ایم در حالی بودجه عمرانی ایران در سال ۹۲، ۳۷ هزار میلیارد تومان بود و این موقع است که متوجه می شویم که چگونه با غرب ستیزی و شعار مرگ بر آمریکا  تیشه در ریشه منافع  ملی  کشور زده شده است.
 
این استاد دانشگاه با بیان اینکه ما باید در حال حاضر در مسیر تنش زدایی با آمریکا حرکت کنیم و توپ را به زمین تندروها نندازیم. اظهار کرد : وقتی می بینیم که چقدر منافع خود را به خاطر آمریکا ستیزی و هسته‌ای از دست داده ایم دود از سرمان بلند می شود  .

صوت ها

دیدگاه ها

صادق
سلام اتفاقاً سرسپردگی و وادادگی زیباکلام و همفکراش در برابر کدخدای هیچی ندار منو کشته!! کدوم منطق؟؟؟ این خزعبلات جز از آدمای ترسو و عافیت طلب صادر نمیشه!! همش میگه کدخدا کدخدا کدخدا!!!! چقدر دیگه خفت و خواری؟؟
بنده خدا
چون تو و اربابانت از سواد و درك كافي برخوردار نيستيد كلام حق رو لفاظي تصور مي كنيد . پيشنهاد مي كنم يا سواد تون رو افزايش بديد يا قلبتون رو از كينه تخليه كنيد .
محمد
90 درصدهمه انواع فلاکت هایی که ما داریم توی این مملکت میکشیم به خاطر آدمهایی با شیوه تفکر شما است. خیلی برای خودم متاسفم که با شما هموطن هستم
کامران
سلام جناب رسایی، من هم با آقای دکتر زیبا کلام موافقم و از نطرات و رفتار شما براعت میجویم. دست از سر ایران و مردم ایران بردارید و انقدر در حق این کشور جفا نکنید. این رفتار شما خیانت است به رای مردم و بیت المال به امید ارشاد شما کامران
qdUeeOt7x98VUxkGnZe6xg4qN72sUCQjaxLobJyjXyg.
این دولتی که من دیدم چنان در برابر آمریکا کوتاه بیاید که همه ماها را ذلیل می کنه/ اینا اهل مطالبه از غرب و زور گوها نیستند این حرفت درسته درسته حاجی
صادق
سلام بسکه فهم و شعورت پایینه!!!!! گالیله از حق می گفت و دفاع می کرد.ولی کشیشها(آمریکای امروزی) می گفتن نه هرچی ما میگیم درسته تو نباید تا ما نگفتیم از این حرفا بزنی!!!!!!
مجید
آخه آقای رسایی چرا به مردم دروغ میگی؟ شما فکر کن که ما چرخه سوخت 20 درصد و 5 درصد رو هم به دست آوردیم. به انرژی هسته ای چه ربطی داره؟ بله انرژی هسته ای حق مسلم ماست. ولی کجاست انرژ ی هسته ای؟ اینکه توی این 20 سال اخیر تولید شده، فقط و فقط سوخت هسته ای است! برای تولید انرژی هسته ای ما نیروگاه می خوایم. نیروگاه بوشهر که تا 20 سال سوختش رو روس ها تامین می کنند طبق قرارداد. ما هم که نیروگاه دیگری نداریم! چرا دروغ می گویید به مردم ؟ بفرمائید که سوخت هسته ای حق مسلم ماست و ما این همه ضرر و زیان و شهید و آلودگی هوا و سرطان را فقط برای یک سوخت بی مصرف دادیم. که خودمان هم نمی دانیم برای چه به آن نیاز داریم. فقط چون آمریکا با آن مخالف است . ما همه چیزمان را دادیم تا با آمریکا مخالفت کنیم. چه کسی گفته که آمریکا می تواند مانع پیشرفت ملت ایران شود؟ شما در عرصه تکنولوژی های مختلف در کشور پیشرفت کن هیچ کس با شما کاری ندارد. نانو تکنولوژی ، پزشکی الکترونیک، مکانیک ، مدیریت، مبارزه با فساد مالی! از ساده لوحی اصولگرایان ما دست را بی دلیل روی برنامه هسته ای گذاشتیم و به دست آمریکا بهانه دادیم. و شما جناب آقای رسایی استقلال کشور را تباه کردید. اگر تا پیش از این ما در تمام امور خود مستقل بودیم، اختیار داشتیم که نفت را به چه کسی بفروشیم و به چه کسی نفروشیم، با چه کشوری تجارت کنیم و با چه کشوری تجارت نکنیم، جنابعالی و همفکران اصولگرایتان بهانه به دست دشمن دادید، و شاهرگ اقتصاد کشور را به زیر پای همین آمریکای مستکبر قرار دادید، و حالا هم که خودتان فهمیدید چه اشتباه بزرگی کردید و تمام استقلال کشور را تباه کردید، به جای عذر خواهی از ملت ، فرار به جلو می کنید و دولت را متهم به سازشکاری می کنید
نیلوفر
استقلال کشورو شماوهمفکرانتون تباه کردن نه اقای رسایی چقدم حرف داری براگفتن اصولا افراد نادون پیوسته دهنشون بازه .چه دست اوردی داشته این دولت سالمندان تواین 2سال توعرصه های علمی؟؟؟؟پوتین رییس جمهور روسیه حاضرنیس به امریکا باج بده دمش گرم تو هیچ قضیه ایی کوتاه نیومد.من امسال برای اولین بارمیتونم رای بدم فقط فقط بخاطره جناب رسایی میخوام رای بدم تاکورشود هران که نتوان دید پرچمت بالاس اقای رسایی ازحق مسلم ما درمقابل این ادم های وطن فروش دفاع کن
دلسوخته
سلام آقای محتر م شما بااین افکارتان زمینه امثال قراردادهای گلستان -ترکمانچای وهمچنین شهیدکردن امیرکبیر......و درحال حاضرزیرسوال بردن پیشرفت علمی وانرژی هسته ای کشوررافراهم کردیداگرامثال شما خودراباورنداریدماداریم وبه این خودباوری خودمان افتخارمی کنیم اگرافکارقرون وسطی ایی امثالهم بگذارند.
فرزاد
من اصلا با شما موافق نیستم، شما واقعا دوست دارید با همه بجنگید اما مطمئن باشید مردم افکار آدمهای امسال شما رو اصلا قبول ندارن این مملکت به اندازه کافی قدرت داره که نیاز به دلسوزی شما نداره
الماسی
اقا جان شمادست از سر این مردم فلکزده بر دارید ،جناب زیبا کلام درست میگن حیات ومنفعت مادی شما در گرو ستیزه با امریکاست ،یک مشت مردم بد بخت که تعدهدشان هم سه چهار میلیون نفر است حقه بازی وریا کاریهای شمارا باور میکنند،
ناشناس
آقای رسایی به طور کامل مناظره شما با زیباکلام را گوش دادم. اگر امروز امثال رسایی باید بجای حمله و مطالبه گری در موضع دفاع قرار بگیرند و بجای نظریه پردازی در موضع نقد قرار بگیرند دلیلش بی مهری دیروز به احمدی نژاد بوده و دیگر هیچ . وگرنه مثل صادق زیبا کلام در حدی نیستند که حتی یک دانشجو با آنها مناظره بکند ...
حامد از قم
استاد رسایی این را در نظر داشته باشید که پا گذاشتن در خط امام و رهبری هزینه برای شما دارد، به شما فحش می دهند، توهین می کنند، تحقیر می کنند، اما الگوی شما حضرت زهراء س است، پس به پیش روید و ذره ای تردید نکنید که اگر روزی این مراکز ثروت و قدرت از شما تعریف و تمجید کردند باید شک کرد. من به عنوان یک طلبه به شجاعت و ولایت پذیری شما افتخار می کنم، پاینده باشید.
ناشناس
خداوند گناه کسانی را که از پیامبر و خانواده اش برای پیشبرد منافع خود و مقایسه ی افراد نظام با افراد نظام پیامبر استفاده میکنند ، نبخشد
محمدرضا
سلام لذت بردم از این مناظره به نظرم جوابی برای حرف های آقای زیباکلام نداشتید و سفسطه های پی در پی از طرف شما نتونست کاری پیش ببره . امیدوارم روزی مواضع شما از همسوییت با ضد انقلاب ها تغییر کنه و شما هم کمی به منافع ملی و جوان های بیکار و هزاران مشکل دیگه فک کنید نه آتو گرفتن از دولت منتخب مردم برای بهبود وجهه سیاسی حزبی خودتون
ناشناس
من حرفاشونو تا اخر شنیدم به نظرم حرفای اقای رسایی خیلی غیر منطقی و بچه گانه و این نشان از بیسوادی و کوته نظری و سطحی نگری ایشان دارد انشالله هر چه زودتر رابطه ما با دنیا بهتر شود
ناشناس
آقای رسایی شما ذاتا دوست دارین یه جوری رفتار کنین که جنجال درست بشه و به قول معروف تو چشم باشین و گر نه خودتون هم قلبا میدونین بسیاری از چیزهایی که میگین غلطه و فقط از سر لجبازیه. مردم خیلی بیشتر از آنچه که شما فکر میکنین میفهمن. بهتره به فکر خدمت باشین تا شهرت.
سعید
با سلام کی شما را نماینده کرده؟ چه کسی شما را انتخاب کرده با این طرز تفکر... وقتی این همه بیکاری رو می بینی ..نسل سوخته ..تحصیل کرده های بیکار..وضع مسکن داغان وضع تولید و صنعت تعطیل و هزارات بدبختی فلاکت دیگکر هی چسبیدی مرگ بر امریکا شما دنبال منافع خودتی داداش نماینده ای حقوق می گیری ..همه جوره کار داری ... فکر مردم نیستین و..تفکرات شما چی برای ما به ارمغان اوردین هر کس خدمتی کرده برای انقلاب تا قران اخرش پولشو گرفته ..نسلش هم رفته سر کار در هر صورت شما به فکر مردم نیستین شما به فکر خودتون ..حق با اقای زیبا کلام بود شما اجازه یک کلمه صحبت کردن به مخالف نمی دین نون فعلا سمت حرف های قشنگ شما است موفق باشین
امین
با احترام به آقای رسایی ..باید بگم با نظر ایشان اصلا موافق نیستم . ایشان و همفکرانشان در انتخابات سال 84 و انتخاب احمدی نژاد ( که اکثر مشکلات کشور متوجه سیاست های ایشان است) به این مردم بدهکار هستند . انتظار داریم در جهت تعالی و سرفرازی ایران عزیز دولت که منتخب مردم است را یاری کنند ، چیزی که در این مدت شاهد آن نبودیم.
یک ایرانی
سلام آقای رسایی.حالتان خوب است؟امیدوارم دردنامه من را بخونید چون واقعا این سینه من درد دارد.من یک جوان هستم.تحصیل کرده.با مدرک کارشناسی ارشد یکی از رشته های مهندسی از یکی از 5 دانشگاه دولتی ایران.باورت میشود؟حتی جرات نمی کنم خودم را دقیق معرفی کنم؟!این بود آزادی بیانی که ما دنبالش هستیم؟چرا من و بیشتر دوستان من باید با این سابقه تحصیل جایگاه شغلی مناسبی در کشورمان وجود نداشته باشد؟چرا من و دوستان من تصمیم میگیریم برای ذاشتن یک زندگی با آرامش از ایران برویم و خفت خارجی بودن را تحمل کنیم؟چرا باید با وجود این همه مهندس و متخصص نتوانستیم از سرمایه ملی خود در پارس جنوبی در مقابل قطر دفاع کنیم؟آقای رسایی شما نماینده ما هستید و باید دنبال مطالبات ما باشید.ما جوانان از شما می خواهیم پیگیر وضع نامناسب اقتصاد باشید؟پدران ما انقلاب کردند تا ما حق آزادی بیان داشته باشیم و دموکراسی بر جامعه حاکم باشد ،اما در جامعه کنونی تفاوتی با جامعه قبل انقلاب از لحاظ نبود دموکراسی و آزادی بیان نیست.لطفا به فکر جوانان باشید....
صادق
سلام آقای رسایی ! ظاهراً این سایت شما بسیار مورد توجه و علاقه ی دوستداران کدخداست!!؟؟ دقت کردی؟؟ هرچی حامی فتنه هست تو این سایت اظهار نظر کرده! البته بلانسبت موافقان شما. ما طرفداریم حقیم چون علی حق است. با آمریکا همواره در نبردیم چون به فرموده امام راحلمان؛ شیطان بزرگ است!! پس نبرد باشیطان دائمی خواهد بود.
جهان
آره منم موافقم که دوستان فتنه گر کم آوردن واز عصبانیت این همه نظر دادن، اگه کمی عقل داشتید میدید که کسانی که تمام قد سر خم کردند در مقابل آمریکا الان کجایند!؟ اگه کمی بصیرت داشتید میفهمیدید که آمریکا واسرایل ودوستانش دنبال هسته ای یا چیز دیگر نیست دنبال دین شماست که شیعه نباشید البته متاسفانه دنیا طلبی شماها باعث شده که کرو کور باشید! واقعا درست است که خداوند دشمنانش را از حمقا آفرید، از شما هم کمال تشکر دارم آقای رسایی استوار باشید، این افراد دیکتاتور فقط خودشون رو میبینید به رای نظر مردم هم اهمیت نمیدن
مجید
برادر! حاج آقا! عزیز! بسیجی! دست از سر این کشور و این مردم بردارید بذارید یکم طعم آسایش و رفاه را بچشن تا کی بدبختی و فلاکت؟ بچسبید به همون حوزه و بحث های حوزوی آخه شما را چه به کشور داری و مملکت داری. به ولله دیگه ملت نمیکشن بکش کنار برادر هرچی تو این 35 سال آباد کردید بسه یکمم به بقیه فرصت بدید
ناشناس
و زندگان و مردگان هم یکسان نیستند. بی تردید خدا (دعوت حق را) به هر کس بخواهد می شنواند؛ و تو نمی توانی (دعوت حق را) به کسانی که در قبرهایند بشنوانی (فاطر 22) آقای رسایی سخنان منطقی شما برای اهل هدایت قابل درک و مفید است با تشکر و درخواست اجر عظیم از خداوند برایتان.
محمدحسن
با سلام ببینید این افرادی که مخالف آقای رسائی نظرداده اند اکثرا یا تمسخر یا توهین نموده اند این چه منطقی است!!؟ ای کاش اول طریقه انتقاد کردن را یاد می گرفتند! بعد هم اینقدر رأی مردم،رأی مردم نکنید جناب روحانی50ونیم درصد رأی به زور آورده! کجای کارید مدعیان دموکراسی! آخه اوضاع که بدتر از دولت احمدی نژاد هم شده! در زمینه هسته ای کوتاه اومدن تهدیدات آمریکا، تورم و...بیشترشده ! به چی دلمون خوش باشه؟هی فقط شعار میدین... ببخشید منتقدیعنی بی سواد!!!
نازی
یک نکته جالب توی صحبت های مخالف ها وجود داره مدام ادعای وطن دوستی میکنن اما حاضر نیستن برای این وطن سختی بکشن بابا خوبه شماها توی تحریم شعب ابی طالب نبودید وگرنه پیامبر رو هفته دوم با شیوه گفتمان ظریف و روحانی به عنوان بی سواد افراطی تحویل میدادید توی تحریم شعب ابی طالب ملت گرسنه نمونده بودن اوضاع بدتر بود داشتن جون میدادن پس واداده های خسته گرامی حداقل خواهشا ادعای واهی وطن و منافع ملی نکنید که حال آدم رو دگر گون میکنید.
بهنام
آخه زمان پیامبر چه ربطی به الان داره؟چه ارتباطی بین پیامبر معصوم و حاکمان گناهکار این کشور وجود داره؟شعب ابی طالب هم یک دو روز سه روز سه سال 10 سال نه دیگه 36 سال! اون چیزی که حال به هم میزنه وضع این مردم هست که هر روز داره بدتر میشه و از اون طرف جیب یک عده مفت خور هر روز بزرگتر
عمار
بسم الله من موندم اینکه فتنه به پاکنید و این همه هزینه برای نظام بتراشید و اموال عمومی رو آتش بزنید و دست تو دست دشمن بار براندازی تلاش کنید وطن پرستیه ؟ وای بر شما که خودتون رو وطن پرست معرفی می کنید و بعد میگید نماینده کشورتون رو هم یه کشور ثالث انتخاب کنه .این نیز گذرد !!!
عمار
بسم الله با عرض سلام و ادب مناظرات شما را به طور کامل دنبال میکنم اما به نظر من شمادر مناظره با زیباکلامم با هم سطح و هم شان خود مناظره نمی کنید و من پیشنهاد میدهم در مناظرات با ایشان تجدید نظر کنید که ایشان سطح وشان مناظره بسیار پایین تری دارند در حالی که شما با مسئولیت هایی که دارید باید با هم شان خود مناظره کنید که پیروزی یا شکست شما در برابر زیبا کلام درنهایت برای ایشان پیروزی تلقی می شود چنان چه ایشان با هوچی گری و شارلاتان باز یدروغ ها و تهمت های فراوانی به نظام می زند و هدف او از مناظرات تنها همین است نه بحث در موضوع چنانچه در تمام زمینه های بحثی که داشته توهین ها و دروغ های خاصی را به نظام و رهبری نسبت داده در حالی که اصلا در بحث نبوده . بهتر است هم تراز ایشان یک دانشجوی سال سوم و یا چهارم باشد که سطح برابر باشد هرچند مه شان با این موجود پیدا کردنش بسیار سخت است و من الله توفیق
ناشناس
بنده تصور میکنم اقای زیباکلام هم درست مثل اقای رسایی خیر و صلاح کشور رو میخوان . اما اندیشه هاشون ساده انگارانه است. ایشون بهتره به کشوری مثل مصر که روابط دیرینه با امریکا داره نگاه کنه. ایا فقر و فلاکت در اونجا به مراتب بیشتر نیست؟ این که تصور میکنه همه چی در گرو رابطه با امریکا است تصور اشتباهی است. اما در یک چیز با ایشون موافقم. شعار مرگ بر امریکا منافع ما رو تامین نمیکنه. بلکه منافع رژیم صهیونیستی رو تامین میکنه. هر وقت شعار مرگ بر امریکا سر میدیم رسانه های صهیونیستی تصاویر ما رو در حالی که چشم را دریده و دهان ها را تا بناگوش باز کرده ایم و با صدای بلند ارزوی مرگ امریکا رو جار میزنیم و بین مردم و دولتش هم تفاوت قائل نمیشیم، در تمام دنیا منتشر میکنند و میگن اینهایی که ارزوی مرگ ما رو فریاد میزنند همون هایی هستند که ادعا دارند برنامه هسته ایشون صلح امیزه. مردم امریکا و تند رو ها و میانه روهای اونها رو بر علیه خودمون متحد میکنیم در حالی که هنر این بود که سعی کنیم مردم امریکا در برابر حکومت جنگ طلبشون قرار بگیرند. و نخست وزیر رژیم صهیونیستی فورا پشت تریبون ظاهر میشه و از بی بصیرتی ما حد اکثر استفاده رو میبره و ما رو جنگ طلب و خشونت طلب معرفی میکنه. و فشار ها رو بر سر برنامه هسته ای با سهولت افزایش میده. موضوع این است که نباید خودمون با دست خودمون به تبلیغات منفی اونها دامن بزنیم. وگرنه بیش از شصت سال جنایت های امریکا بر علیه ملت ما رو نمیتونیم و نباید فراموش کنیم.
مهرداد
بس است آقای رسایی دست از سر مردم رنج دیده و تحریم شده بردارید مگر چرخیدن دوتا سانترفیوژ تو اراک برای ما میشود آب و غذا و دارو و خرجی زندگی و ازدواج جوان های بیکار و بی پول و ناامید...به ولله ما مردم تحمل نداریم بگذارید بروید و مارا به حال خودمان بگذارید...آقا ما نمیخوایم مقاومت کنیم کی رو باید ببینیم؟؟!؟!؟!؟ما تحمل مرگ فرزندانمونو بخاطر نبود دارو و درمان ندارم بخدا!!! لطف کنید از طرف ما اکثریت مردم حرف نزنید اگر شک دارید یک رفراندوم بزارید ببینید چند درصد حامی خط فکر شما هستند!! ما مثله شما و امثال شما که ماشاالله تا نسل در نسلتون تامین هست تحمل تحریم جهانیان علیه خودمون رو نداریم..ما خواهان نرمش با ابرقدرت های امروزی حتی باج دادن به اونا هستیم حداقلش اینه مثله کشورهای تحت امر آمریکا و اروپا مثله یه انسان بی دغدغه زندگی میکنیم همراه با آسودگی شما تشنه قدرت هستید که حاظر به ترک مقام و منصبتون نیستید شما به فکر ما اکثریت بدبخت جهان سه تحریم شده علیل که عرب های عقب مونده سطح زندگیشون 300 برابر بهتر از ماست ،نیستید
نیلوفر
برای طرز فکرت متاسفم .متاسفم که تو وهمفکرات فقط ازایرانی بودن اسمشو به ارث میبرید شماها هنوزم نمیخوایین بفهمین مشکل امریکا با استقلال ایرانه مشکل اونا برنامه هسته ایی نیس اونا ازنوبغ بچه های ایران میترسن. میترسن ازاین که قدرت تازه ایی تومنطقه به وجود بیاد میترسن منافعشون توخاورمیانه به خطر بیوفته برای خودم متاسفم که شماها با این سطح فکرپایین تون اسمتونو گذاشتید ایرانی مطمئن باشید امروز این توافق امضابشه ازفردا یه چیز دیگرو بهانه میکنند مثل موشک های بالستیک یا این که ایران حامی تروریسم است همه این حرف هارو اوباما زد برو مصاحبه شو گوش کن .رییس جمهور روسیه دمش گرم درمقابل امریکا کوتاه نیومد اما وزیرما تاکمرجلو امریکا خم میشه
8uVZEj58A4ApVOd-YikLO_Ac1Qfs3l809s902XvXHco.
در مورد مذاکره با آمریکا،تنها یک حرف داریم که بزنیم،آن هم حرف مقام معظم رهبری که فرمودند با اسراییل و آمریکا مذاکره نمی کنیم. به قول قرآن کاکلب که میگن همینه هر چی شما بیشتر از مواضع خود پایین بیایید،او بیشتر پارس می کند. آمریکا اصلا به انرژی هسته ای کار ندارد،اینها همه بهانه هستند،بهانه فشار به ایران
بت شکن
اصل مطلب مناظرات با زیباکلام ؛ انتخاب بین "حق" و "منافع" است. زیباکلام منافع را بر حق ترجیح میدهد و منطق یاران یزید را دارد. البته طرف مقابل ایشان اصرار دارند که حق با منفعت تعارضی ندارد که در بلندمدت صحیح است ولی در کوتاه مدت ممکن است تعارض داشته باشد. به هرحال الحمدلله که ما حسین داریم و منطق یاری حق را میدانیم.
سیدمحمد
باسلام خدمت اقای رسایی خدا خیرتان بدهد خداوند امثال رسایی ها را برای این ملت نگه دارد چون حرف ما مردم را میزنند و به امید توفیق روز افزون برای شما
دلسوخته
سلام آقای رسایی زبیاکلام برخلاف اسمش اصلا کلام زیبایی ندارددرشان شمانبودکه باهمچین آدمی هم کلام شویدچون همش روهواحرف می زند(هرجابادبیادبادمی دهد).

صفحات

اضافه کردن دیدگاه جدید