شماره مطلب : 1634
زمان انتشار : 93/2/9 - 12:14 2014/4/29
اعتراف یک روزنامه افراطی اصلاح طلب

ای کاش در فضای رسانه هایمان یک رسایی داشتیم

روزنامه قانون هر چند در این یادداشت ادعا کرده که هفته نامه 9 دی مورد حمایت مالی برخی مراکز قرار گرفته اما ناخواسته به پایداری و پافشاری چهره های جریان اصیل اصولگرایی بر مواضع و مبانی خود اقرار و اعتراف می کند.

 مصطفی داننده:مخالف هستند و به هیچ وجه تفکرمان با تفکرشان جور در نمی‌آید و تمام تلاشمان را هم می‌کنیم که در مجلس آینده و هیچ انتخاباتی دیگر برنده بازی سیاسی ایران نباشند. اما دیروز که از کنار دکه روزنامه فروشی رد شدم و چشمم به هفته نامه آقای رسایی یعنی «۹ دی» افتاد، دلم به حال خودمان سوخت که چرا حداقل در فضای رسانه یک «رسایی» نداریم که تمام قد از ما دفاع کند، برایمان سینه سپر کند، در مجلس امضا جمع کند تا حداقل معدود صدا‌هایمان قطع نشود. 

در هشت سال گذشته متهم بودیم به مخالفت با دولت و سیاست‌های آن و به هر بهانه‌ای مورد انتقاد قرار می‌گرفتیم که چرا دولت را نقد می‌کنید؟ چرا تهمت می‌زنید؟ چرا نمی‌گذارید دولت کارش را انجام بدهد وغیره. حالا متهم می‌شویم چرا از دولت حمایت می‌کنیم؟ چرا در مدح دولت می‌نویسیم؟ چرا منتقدان را به بی‌انصافی متهم می‌کنیم؟ نکته جالب توجه در این میان بیان این مسئله است که نه آن روز حمایت می‌شدیم نه امروز. گویی سرابی بود که دل به آن خوش کرده بودیم و هرچه هم جلو‌تر می‌رویم این سراب بزرگ‌تر می‌شود و خیال‌های خوش ما تبدیل به کابوس‌های دهشتناک. از زمان پیروزی حسن روحانی تا به امروز، پنجه در پنجه به مخالفان دولت کرده‌ایم و هر‌«‌های» آن‌ها را با «هویی» جواب می‌دهیم که مبادا، تفکر تخریب و بداخلاقی، جامعه ایران را با خود همراه کند. اما گویی در این میدان جنگ ما تنها هستیم و طرف مقابل تا دندان مسلح! یاد حرف غلام حسین پیروانی افتادم که می‌گفت حریف با تانک آمده بود و ما با تفنگ چوبی.

 همانطور که محمد جواد ظریف در خارج از مرزهای ایران به مذاکره با دشمنان ایران سر حق ملت می‌پردازد تا ایرانیان بعد از ۱۰ سال به حق مشروع خود دست پیدا کنند و بتوانند از انرژی صلح آمیز استفاده کنند ما رسانه‌های طرفدار دولت نیز در زمین نبرد با مخالفان دولت در داخل، از تمام توان خود استفاده می‌کنیم اما یک فرق بزرگ با ظریف و تیم او داریم و آن این است که او حمایت می‌شود و ما همچون کودکان بی‌سرپرست‌‌ رها شده‌ایم و هر کسی از راه می‌رسد ضربتی می‌زند و می‌رود.

 آقای حسن روحانی، حواستان هست؟ حواستان هست که ما با تمام وجود پای به میدان گذاشته‌ایم و احتیاج به کمی حمایت داریم؟ آقای روحانی حواستان هست، که رسانه‌های مخالف شما با چه بودجه‌های کلانی کار می‌کنند و دولت شما بودجه رسانه‌های طرفدار خود را کم کرده است؟ آقای روحانی حواستان هست؟  دولت گذشته، هشت سال نمایشگاه مطبوعات برگزار کرد، تا رسانه‌های نزدیک به خود و همفکرانش بتوانند راحت حرف‌های خود را بزنند و آن‌وقت شما چه کردید؟ آقای روحانی، حمید رسایی، نماینده مجلس شورای اسلامی برای رفع توقیف روزنامه‌اش، خواب نداشت و امروز با سری بالا راه می‌رود و هفته نامه خود را به دیگران نشان می‌دهد و این درحالی است که خبرنگاران رسانه‌های نزدیک به شما همچنان بیکار هستند، به جرم طرفداری از شما! آقای روحانی حواستان هست؟
 

اضافه کردن دیدگاه جدید