شماره مطلب : 1644
زمان انتشار : 93/2/17 - 06:34 2014/5/7
اشتباه نشود، موضوع اساسا حضور یک خبرنگار در جلسه ای که مربوط به مسائل امنیتی کشور بوده و انتشار تحریف شده اتفاقات آن جلسه نیست - هرچند این هم بسیار مهم است - بلکه مسئله مهم تر این است که سکان این وزارتخانه مهم در اختیار چه فردی، با چه توانی است. مسئله این است که وزیری که باید به فکر کنترل ارز و مرز کشور باشد تا دلار به 3300 تومان نرسد و هر روز یک نفر را در مرزها نربایند، مهمترین دغدغه اش این است که دوست جوان خبرنگاری را به کار بگیرد تا بتواند علیه نمایندگانی که نگران ارز و مرز و رانت 650 میلیون یورویی هستند، فضا سازی رسانه ای کند!
پس از طرح سئوال نمایندگان در کمیسیون امنیت ملی:

هویت فرزند معنوی وزیر اطلاعات مشخص شد + عکس و فیلم

اشتباه نشود، موضوع اساسا حضور یک خبرنگار در جلسه ای که مربوط به مسائل امنیتی کشور بوده و انتشار تحریف شده اتفاقات آن جلسه نیست - هرچند این هم بسیار مهم است - بلکه مسئله مهم تر این است که سکان این وزارتخانه مهم در اختیار چه فردی، با چه توانی است. مسئله این است که وزیری که باید به فکر کنترل ارز و مرز کشور باشد تا دلار به 3300 تومان نرسد و هر روز یک نفر را در مرزها نربایند، مهمترین دغدغه اش این است که دوست جوان خبرنگاری را به کار بگیرد تا بتواند علیه نمایندگانی که نگران ارز و مرز و رانت 650 میلیون یورویی هستند، فضا سازی رسانه ای کند!
خلاصه ماجرا: وزیر اطلاعات در جلسه مورخ 21 اسفند 92 با تعدادی از نمایندگان که در خصوص بررسی مسائل مهم امنیتی کشور بود، فردی را همراه خود آورده بود که نه تنها نمایندگان بلکه هیچ یک از معاونین وی، او را نمی شناختند! حتی نامش را نمی دانستند! در آن جلسه وقتی نمایندگان خواستار معرفی همراهان وزیر شدند، آقای علوی همه همراهانش را معرفی کرد اما از معرفی این فرد جوان خودداری کرد. 
 
از آنجا که موضوع جلسه بررسی مهمترین مسائل امنیتی کشور بود، نمایندگان سئوال کننده خواستار عدم حضور کسی که هویتش مجهول بود، شدند اما علوی گفت که اگر این فرد از جلسه بیرون برود، او هم از جلسه بیرون خواهد رفت! در نهایت وقتی نمایندگان اصرار به معرفی وی داشتند و اعلام کردند که اگر این فرد معرفی نشود در جلسه نمی مانند، وزیر اطلاعات بدون ذکر نام و سمت فرد مورد نظر، وی را "فرزند معنوی" خود معرفی کرد. 
 
این رفتار عجیب وزیر اطلاعات باعث شد تا تعدادی از نمایندگان در اعتراض به آن جلسه را ترک کنند. علی رغم رفتار عجیب وزیر اطلاعات، نمایندگان معترض تصمیم گرفتند برای حفظ حرمت این وزارتخانه مهم، نه مصاحبه ای کنند و نه در صحن علنی تذکری بدهند بلکه فقط طی نامه ای به رئیس مجلس، موضوع را پیگیری کنند. اما در کمال ناباوری چند ساعت پس از جلسه، مشروح سخنان رد و بدل شده بین وزیر اطلاعات، معاونین وی و 9 تن از نمایندگان به شکل جهت دار و تحریف شده ای در سایت روزنامه قانون و چند سایت دیگر قرار گرفت و صبح روز بعد تیتر یک روزنامه قانون شد!
 
تیتر یک روزنامه قانون که خبرنگارش به عنوان فرزند معنوی وزیر اطلاعات
در جلسه با نمایندگان در حال ضبط جلسه بود!
 
این رفتار عجیب و برخلاف عرف اداری و بویژه برخلاف اصول اخلاقی و بدیهیات مسائل امنیتی، سبب شد تا نمایندگان ضمن پیگیری های دیگر، از وزیر اطلاعات سئوال کنند که این فرد چه کسی بود، چه جایگاهی داشت و با چه هدفی در جلسه حضور یافته بود، چه کسی و با چه هدفی متن پیاده شده این جلسه را به شکل جهت دار و تحریف ‌شده در اختیار رسانه‌ها قرار داده است؟ اصلا در وزارت اطلاعات چه خبر است؟
 
روز گذشته وزیر اطلاعات در جلسه کمیسیون امنیت ملی حاضر شد تا در این خصوص توضیح دهد. متأسفانه یکبار دیگر فرزند معنوی وزیر اطلاعات مانند جلسه قبل، محتوای جلسه دیروز را نیز به شکل جهت دار در روزنامه قانون منتشر کرد. ساعتی قبل شنیدم که این روزنامه توقیف شد. از دلایل توقیف بی اطلاعم اما مجددا بر خلاف میلمان، مجبوریم برای تنویر افکار عمومی آنچه در جلسه دیروز گذشته را منتشر کنیم. هر چند به عقیده بنده بیش از این که روزنامه قانون - به هر دلیلی - مستحق توقیف باشد، برخی افراد دیگر باید توقیف شوند.
 
آقای علوی در ابتدای جلسه فرزند معنوی خود را سامان صابریان فرزند محمد جواد متولد ۱۳۶۵ در تهران و دانشجوی کارشناسی معرفی کرد که فعالیت های رسانه ای دارد. وزیر اطلاعات تصریح کرد که محتوای جلسه با نمایندگان را این فرد که با هماهنگی و برنامه ریزی آقای علوی در جلسه حاضر شده بود، منتشر کرده است!
 

روزنامه قانون امروز که مجددا فرزند معنوی را دوست رسانه ای وزیر اطلاعات معرفی می کند!

علوی در جلسه کمیسیون درتوجیه همراه کردن چنین فردی در جلساتی که با نمایندگان داشته است گفت: قبلا بنده در جلسات کمیسیون های مجلس شرکت کرده ام، در جلسات کمیسیون آموزش عالی یا در جلسات کمیسیون امنیت ملی شرکت کرده ام اما بعد از جلسه، نمایندگان مجلس مصاحبه کرده اند و نه تنها مطالب خودشان را نگفته اند بلکه از قول بنده مسائلی را تحریف شده مطرح کرده اند! برای همین خبرنگاری را همراه خود کرده است تا در وقت مقتضی از آن استفاده کند!

وزیر اطلاعات گفت که چطور مطالب بنده به شکل تحریف شده منتشر شود اشکال ندارد، اما مطالب یک جلسه عادی دیگر در حالی که تحریف نشده، منتشر شود اشکال دارد؟ علوی تصریح کرد: به عقیده بنده نه همراهی این فرد، نه حضور وی در جلسه با نمایندگان، نه انتشار مطالب آن جلسه اشکالی داشته و نه تحریفی صورت گرفته! وزیر اطلاعات گفت: ما که این متن را منتشر نکرده ایم بلکه یک رسانه این کار را کرده و رسانه ها هم برای خودشان قانون دارند. اگر نمایندگان معتقدند که تحریف یا خلاف قانونی صورت گرفته، می توانند بروند اقدام قانونی کنند و آن رسانه هم باید پاسخگو باشد!
 
حتما باورش برای شما هم سخت است که وزیر اطلاعات کشور، برای توجیه اقدام خلاف اخلاق و خلاف اصول بدیهی اداری و شغلی اش، چنین مطالبی را در کمیسیون امنیت ملی مطرح کرده است، اما متأسفانه واقعیت دارد و من هم مثل شما و بلکه بیشتر از شما نگران آینده شدم. نمی دانم شما که این بیانات آقای علوی را خواندید چه حالی پیدا کردید اما تردید ندارم که در این هشت ماه فعالیت آقای علوی در رأس وزارتخانه مهمی به نام اطلاعات، بزرگترین ظلم در حق این وزارتخانه و نیروهای گمنام امام زمان شده است.

این که عناصر با تجربه و زبده این وزارتخانه چه کشیده اند، حتی تصورش برایم زجرآور است. این که قرار است شخصیتی با این سطح فکر و تحلیل و استدلال برای جامعه ما امنیت برقرار کند، خواب را از چشمانم ربود! آن روز که وزیری در این سطح بر دستگاه های امنیتی ما حاکم نبود، به دلیل اعتمادهای بی جا امثال کشمیری و کلاهی توانستند در آن رشد و نمو پیدا کنند، امروز اما نباید نگران بود؟ باید فکری برای این نقطه از دولت تدبیر و امید کرد.
 
به آقای علوی گفتم: برادر محترم یعنی در وزارت اطلاعات با این عرض و طول، روابط عمومی وجود ندارد تا از بیانات گهربار شما حراست کند و نیازی به حضور مستتر خبرنگاران در جلسه با مقامات و نمایندگان نباشد؟ آیا آقای علوی که نمایندگان مجلس را به تحریف سخنانش متهم می کند، باید با استفاده از خبرنگاری که حتی معاونان وزارت اطلاعات او را نمی شناسند، از سخنانش حراست کند!

آقای علوی اصرار داشتند که در جلسه با نمایندگان اسم این فرد را ذکر کرده است، در حالی که نه تنها چنین اقدامی را نکرده بلکه اساسا موضوع و اشکال همکاران بنده، فهمیدن نام و نام خانوادگی این فرد نبود. موضوع این است که آیا خبرنگار یک روزنامه - آن هم روزنامه ای با سابقه زیر سئوال بردن احکام دینی و تبعیض جنسیتی نامیدن تفاوت احکام زن و مرد، روزنامه ای که بزک کننده دشمنی با آمریکا در شماره های مختلف خود بوده و ... - باید به راحتی در چنین جلسه ای حضور یابد؟
 

صابریان خبرنگار روزنامه قانون و فرزند معنوی وزیر اطلاعات 
 
سئوال این است که این خبرنگار و افراد دیگری که ما - و احتمالا معاونان وزیر اطلاعات - از هویت آنها بی اطلاعیم تا چه اندازه بر آقای علوی و محتوای در اختیار آقای علوی - یعنی وزارت اطلاعات - اشراف دارند به طوری که وزیر اطلاعات در برابر اصرار نمایندگان برای عدم حضور این فرد در جلسه ای به این مهمی می گوید اگر این فرد از جلسه بیرون برود، من هم بیرون می روم؟ 
 
وقتی آقای علوی به این راحتی به خبرنگاری که هیچ یک از معاونانش او را نمی شناسند، اعتماد می کند و او را بر "نمایندگان مردم" مسلط می کند، چه آینده ای در انتظار "مردم" است و چه کسانی بر مردم مسلط می شوند؟ وقتی خبرنگاری به این راحتی بر وزیر اطلاعات مسلط می شود، چطور می توان به این وزارتخانه برای اتفاقات پیش رو تکیه کرد؟ آیا ممکن نیست به دلیل ناتوانی مدیریت موجود، اتفاقات ناگواری که در گذشته با دسیسه عناصر اطلاعاتی جریان اصلاحات آمریکایی رخ داد و این وزارتخانه مهم را هدف گرفت، مجددا تکرار شود؟
 
اشتباه نشود، موضوع اساسا حضور یک خبرنگار در جلسه ای که مربوط به مسائل امنیتی کشور بوده و انتشار تحریف شده اتفاقات آن جلسه نیست - هرچند این هم بسیار مهم است - بلکه مسئله مهم تر این است که سکان این وزارتخانه مهم در اختیار چه فردی، با چه توانی و با چه درجه از تقواست که حتی برای غلبه پیدا کردن بر نمایندگان منتقدش، اجازه می دهد تا برای یک روزنامه، امنیتی پولادین فراهم شود به طوری که آن روزنامه با تحریف محتوای یک جلسه به تسویه حساب با منتقدان دولت بپردازد.

مسئله این است که وزیری که باید به فکر کنترل ارز و مرز کشور باشد تا دلار به 3300 تومان نرسد و هر روز یک نفر را در مرزها نربایند، مهمترین دغدغه اش این است که دوست جوان خبرنگاری را به کار بگیرد تا بتواند علیه نمایندگانی که نگران ارز و مرز و رانت 650 میلیون یورویی هستند، فضا سازی رسانه ای کند!
بنابر این نباید این موضوع را کوچک دانست.
 
آیا این اتفاقات به شکل فاجعه بارتری در دامنه ای گسترده تر و در خصوص دیگران آن هم در آستانه انتخابات مجلس دهم ممکن نیست! از یاد نبریم که ورود چهره های افراطی به نام اصلاح طلب در مجلس ششم که آن روز، نامه سرکشیدن جام زهر در برابر آمریکا را برای رهبر معظم انقلاب نوشتند و امروز در سازمان های جاسوسی و رسانه های بیگانه فعالیت می کنند، بعد از اتفاقاتی به وقوع پیوست که برای این وزارتخانه مهم طراحی و در سایه ضعف مدیریت وقت وزارتخانه اجرا شد.
 
آقای روحانی! رسانه های که از دژ پولادین برخوردارند را شناختید؟ جالب این جاست که روزنامه قانون دو روز بعد از انتشار متن تحریف شده جلسه به نفع وزیر، متن دیگری را در قالب طنز منتشر کرد و مجددا نمایندگان سئوال کننده را به تمسخر گرفت! آیا نباید احتمال داد که فردا و بویژه در آستانه انتخابات مجلس، مواردی از این دست در دیگر رسانه ها که وعده امنیت پولادین به آنها داده شده، اتفاق بیفتد و به کسانی که تخریب شده اند گفته شود وزارت اطلاعات که متن تخریبی علیه شما را منتشر نکرده، رسانه ای منتشر کرده و رسانه ها هم برای خودشان قانون دارند؟!
 
مرحوم کردان به خاطر یک دروغ با رأی نمایندگان مجلس هشتم - از جمله بنده - از وزارت برکنار شد، آیا این فرزند معنوی ناخلف، چنین عاقبتی را برای وزیر اطلاعات رقم خواهد زد؟
 

rasaee 920523 m.flv | دانلود فیلم

فیلم مخالفت رسایی با وزارت آقای علوی / نکته جالب تحقق برخی از آسیب هایی است که در این نطق اشاره شده بود

ویدیوها


1. rasaee 920523 m.flv | دانلود فیلم

دیدگاه ها

آرش
همينجوريه كه بعدها امثال شهرام جزايري و بابك زنجاني متولد مي شوند. مسئولاني بي خرد از روي ساده لوحي و يا منافع شخصي بعضي ها رو بزرگ كرده و بيست سال بعد همون آدم به اندازه چند تا از وزارتخانه هاي ما مال و منال پيدا ميكنه. خوب چرا اين وزير رو استيضاح نميكنيد؟؟!
ناشناس
فکر کنم وزیر اطلاعات توی گزارش ها از جنگ روانی و فضاسازی رسانه ای یه چیزایی خونده بعد با خودش گفته خب این فرزند معنوی را می آرم علیه این نماینده ها فضا رسانه ای می سازم بعدش هم میشونمشون سر جاشون و......
رضا
من براي تو متاسفم كه خيلي راحت به يك نماينده فحش مي دهي و اهانت مي كني. اگر حرف اشتباه زده اند مي تئانستي با دليل حرفشان را رد كني و اگر دلايلت هم درست بود چرا حرف حق را نپذيرنند و نپذيريم؟
سینا
بسم الله الرحمن الرحیم بنده از بسیاری از کار های آقا ی رسایی را تایید نمی کنم و معتقدم این که در انتقاد هایشان از الفاظ نازیبا و گاهی توهین آمیز استفاده می کنند و این که هر کسی غیر از خودشان و دوستانشان و هوادارانشان را مخالف نظام و همکار آمریکا تصور می کنند،چندان جالب و پسندیده نیست اما همین که می گذارد در سایتشان همه ی نظلت منتشر شود واقعا ویژگی مثبتی است.
جعفری
نظام افراد مقاوم مثل کوه و شجاع و نترس و دلسوز اسلام و انقلاب می خواهد نه افراد بزدل و ترسو که با یه غرش طبل توخالی مثل آمریکا وا می روند و جا خالی می کنند! نظام به قیمت خون شهدا بارور شده و محکم ایستاده پس همون بهتر که ترسوها در آن دخالتی نداشته باشند. همون بهتر که در سوارخ خود بخزند و کار را به کاردان بسپارند تا مبادا همکار آمریکا تصور نشوند!
ناشناس
ممنون از روشنگری شما. ای کاش جناب وزیر میدانستندطبق فرمایش معصوم (ع) دروغ روسیاهی به بار می آورد و کار بی اخلاص بار کجی است که به منزل نمیرسد...
یاسر
خدا بداد این مملکت برسه با این وکیل و این وزیرش. مجلسی که نماینده ش رسایی و کوچک زاده اند روزگاری بهتر از این نخواهد یافت. و وزیری که از اینها رای گرفته باشه هم از این بهتر نخواهد شد.
محمد
کلا هر چیزی رو به یه چیز ربط میدی! الآن آخر ما نفهمیدیم آقای رسایی رو شما طرفدار وزیر میدونید یا منتقد؟! این متن که میگه ایشون منتقد هستند بعد شما میگی وزیری که از اینها رای بگیره بهتر از این نمیشه! کلا ماله کشی!
رضا
ااشخاصی چون رسایی همچون مدرس ودکتر ایت مردانی هستند که ایستاده می میرند و قران انها را جاودانه معرفی کرده است جهنم جای امثال تو ست که فارغ از ادب هستی
محمد
هـــــــــــــــــــــــــــوم به این میگن آزادی!!!! خــــــــــوششم امد واقعا لایک داره!!!! مخالف و موافق نظرشون رو میدن و ثبت هم میشه حتی در حد فحش و لعنت!! بعضی از سایت ها که بعد انتخابات 92 زبون باز کردند و شروع کردند به هندونه گذاشتن زیر بغل خودشون حتی قسمتی برای نظر دادن نداره چون خودشون میدونند دارن .... چند وقت پیش هم یک تتیر جالب داشتند که " این فرد کیست که هر چه می کوید امام می پذیرد" من کاری به چپ و راست ندارم!! فقط احساس میکنم بعضی ها فراموشی گرفتند یکی به یادشون باره که " تاریخ عبرتیست برای آیندگان " من نمیگم خدا میگه ((سوره یونس آیه 102-103 (تاریخ گذشتگان عبرتی برای آیندگان) )) منظورم اینه که دارین تعامل میکنید و میخواهید با دنیا صحبت کنید فقط تو رو خدا دوباره آخر یک بر چسبی به ما نزنند!!!!!!!!!!!! آخه یک بار با تمدن ها گفتگو داشتیم آخر به این نتیجه رسیدن که ما محور شرارتیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
رای مثبت!
2907
(حذف)
رضا
اتفاقا نظر من رو که در کمال ادب بود منتشر ننمودن! چون بد سوزونده بود؛ این رو هم میفرستم میخوام بگم بد جوری سوختید! و واقعا درد شما درد مردم نیست و درد شهوته!
میراحمدی
آقای رسایی مسئله وزارت اطلاعات است مماشات درباره این موضوع دامن شما را هم خواهد گرفت هرچه زودتر استیضاح را کلید بزنید تا وضع از این افتضاح! تر نشده.
ناشناس
آقا من اولین باره میام این سایتتون رو میبینم خبرگزاری فارس لینک داده بود و ما از اینجا سر درآوردیم سایت خوبیه منتها در هِدِر سایت نوشتید«نماینده شریف...»، درسته آقایی رسایی مرد شریفیه بنده خودم بهش رای دادم اما جالب نیست توی هِدِر اینو نوشتید، یه جوری انگار داره از خودش تعریف میکنه و اصن صورت خوشی نداره مثه اینه که طرف مثلاً طرف دکتره تو نسخش بنویسه« پزشک توانمند و با تقوا و مخلص دکتر فلانی» یا اینایی که خودشون رو میخوان معرفی کنن میگن «دکتر حاج کربلایی فلان فلانی» صورت خوشی نداره دیگه من به عنوان یک فردی که آقایی رسایی رو دوست دارم گفتن موید باشید
ناشناس
آقا اشتباه شد ببخشید نوشتید «مردم شریف...» من عذر میخوام بابا این گرونی و وضعیت جامعه و زمین کج اصن واسه آدم حواس نمیذاره عجب نامۀ طویلی هم نوشتم:)) ببخشید حلال کنید از طرف من هم آقای رسایی رو یه ماچ آبدار بکنید علی علی
هاشمی
سلام خدمت جناب رسایی عزیزو بزرگوار 1- اول اینکه شما این موضوع را بسیار بزرگ جلوه داده اید و آنرا بزرگ کرده اید! 2-امثال دکترعلوی بسیار تیزهوش و زیرک تر از این حرفها هستند که شما ایشان را با این تذکرات به مردم معرفی میکنید. 3-شما ایشان را خوب نمیشناسید،ضمن اینکه طیف سیاسی شما با ایشان یکی است و ایشان هم اصولگرای واقعی هستند برادر. 4-جنب دکتر علوی از سیاسیون و مغز متفکر نظام هستند و بعد از انقلاب در همه دولتها در کابینه بوده است و 8سال در زمان احمدی نژاد و قبل از آن رییس عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی بوده است که از دست مقام معظم رهبری لوح تقدیر دریافت نمدند که در آن 8سال چه تحولاتی در ارتش راه افتاد. 5- ضمنا اگر شما یک نماینده هستید ایشان وزیرهستند آنهم وزارتی چون اطلاعات.امثال علوی و سربازان گمنام امام زمان (عج) کارشان را خوب بلد هستند و شما شبها سرتان را راحت بر زمین بگذارید آقای آیت الله دکترحاج سیدمحمود علوی کارش را خوب بلدند جناب رسایی عزیز. ودر آخر اینکه شما طوری ایشان را تخریب میکنید که انگار فردی بی سواد و ابتدایی سکاندار این وزارتخانه مهم را تحویل گرفته است!!!!! جناب رسایی عزیز همانقدر که شما به عنوان فقط یک نماینده نگرانید ایشان به عنوان وزیر اطلاعات مسئولیت و تعهدهای بلاتری را در قبال این وزارتخانه قسم یاد کرده اند و شما نگران آینده مملکت و وزارت اطلاعات نباشید.
ناشناس
ببین برادر من ... وزیر اطلاعات دیگه شوخی بردار نیست. اگه خارجه و اقتصاد و فرهنگ و علوم و تجارت و .. شوخی بردار باشه اطلاعات دیگه نیست. دخلی به هم جیب مردم نداره که بخوان جار بزنن خواستیم اوضاع اقتصادی رو درست کنیم مجلس نذاشت. اگه این وزیر لیاقت اعتماد رو نداره ؛ وظیفه شرعی دارید اعتماد رو ازش بردارید.
شاکی
با سلام...هیچ وزارتخانه ای در دولت تدبیر و امید جای دلواپسی نداره جز آموزش و پرورش که برخلاف نظر حضرت آقا مملو از آدمای سیاسی شده:امثال حسین مظفر/اکرمی/کفاش/بطحایی/روستایی کاملاً سیاسی و سیاست زده هستند و این راهی که این فانی میره به ترکستان است و هیچ امیدی به تدبیرش نیست...به نظرم باید به آموزش و پرورش پرداخت تا این فانی اسیضاح شود و برود پی تدریسش و رئیس جمهور این وزارتخانه رو به یک وزیر درست و درمون بسپارد...
محمد علي
برادر شما مثل اينكه تو باغ نيستي اصلا يكم دقت كني ميبيني حضرت اقا نام گذاري سال جديد رو به چه دليلي انتخاب كردنددوم نيازي نيست كه اقا بيان بگن فلان نهاد و....مشكل داره پس شعور ما كجا رفته يكم دقت كني مي فهمي دولت تدبير و اميد اقاي روحاني چه گلي به سر ما زده با اين وزراي كه پيشنهاد داده. در ضمن اكثر نمايندگاني هم كه ما انتخاب كرديم به اقاي روحاني كمك كردن تا اين دولت با كارهاي مثل سبد كالا.اجازه دادن به منتقد واحترام به اونها .امنيت بالاي سيستان و بلوچستان.تحقير هايي كه از جانب دشمن ميشيم وپاسخ دندان شكن دولت به ياو گويشون و در اخر جريان چرخيدن چرخ كارخانه ها و راكتور هاي هسته اي ما.نتيجه گيري به نظرت حالا كجا مشكل نداره؟!!

صفحات

اضافه کردن دیدگاه جدید