شماره مطلب : 1739
زمان انتشار : 93/5/26 - 11:50 2014/8/17
این جمله ای است که بارها ما را به خاطر بیان آن مورد توهین قرار دادید اما چند روز قبل از زبان رهبر معظم انقلاب نیز شنیدید: "مذاکره با آمریکا بي فايده بود نه تنها سودی نداشت بلکه تحریم ها و توهین ها را بیشتر هم کرد و آمريكا را گستاخ تر كرد. این جمله رهبر انقلاب یعنی: آقای روحانی بیدار شوید، هیچ تحریمی ترک برنداشته!
نطق مهم رسايي در باره موضوع هسته اي، ادبيات توهين آميز رئيس جمهور و استيضاح وزير علوم

آقاي روحانی بیدار شوید، هیچ تحریمی ترک برنداشته؟! + صوت نطق

این جمله ای است که بارها ما را به خاطر بیان آن مورد توهین قرار دادید اما چند روز قبل از زبان رهبر معظم انقلاب نیز شنیدید: "مذاکره با آمریکا بي فايده بود نه تنها سودی نداشت بلکه تحریم ها و توهین ها را بیشتر هم کرد و آمريكا را گستاخ تر كرد. این جمله رهبر انقلاب یعنی: آقای روحانی بیدار شوید، هیچ تحریمی ترک برنداشته!

نطق ميان دستور حميد رسايي

نماينده مردم شريف تهران، ري، شميرانات و اسلامشهر درباره مسائل مهم روز

برای شنیدن صوت کلیک کنید

 همكاران محترم و ملت شريف ايران

هفته گذشته رئیس جمهور محترم برای چندمین بار در حالتی عصبانی، منتقدان آرام خود را نواخت و بعد از آن که آنها را کم سواد، بی سواد، بی شناسنامه و تغذیه شوندگان از جای خاص خطاب کرده بود، این بار آنها را بزدل سیاسی و ترسو نامید و به جهنم رفتن حواله داد.

 

این سخنان آقاي روحانی آنقدر توهین آمیز بود که سایت رسمی ریاست جمهوری مجبور شد به فاصله چند ساعت آن را از خروجی خود حذف کند و کار به جایی رسید که حتی رسانه ها و اطرافیان و حامیان رئیس جمهور - به جز چند مشاور مداح دائمی وی – نتوانستند از ادبیات روحانی دفاع کنند بلکه يا محكوم كردند يا توجيه و يا در برابر آن سكوت كردند.

 

این ادبیات غیرقابل دفاع چندباره روحانی در مواجه با منتقدان، در حقیقت نقض صریح بند ششم از اصل سوم قانون اساسی است که دولت را مکلف به محو هرگونه خودکامگی، انحصار طلبی و استبداد کرده است.

 

این ادبیات همچنین بر خلاف محتوای قسمی است که بر اساس اصل ۱۲۱ رئیس جمهور به زبان آورده و اعلام داشته که از هرگونه خودکامگی بپرهیزد و از آزادی و حرمت اشخاص حمایت کند.

 

پيش از اين وقتي رئيس دولت قبل در مقابل دشمنان اين ملت و دشمنان انقلاب و اسلام از چنين ادبياتي استفاده مي كرد، عده اي نداي واويلا سر مي دادند كه آبروي جمهوري اسلامي رفت و ادب مرد به ز دولت اوست.

 

اكنون اما اين الفاظ و ادبيات نثار دوستان داخلي مي شود و لبخند، مدح و ستايش نثار دشمنان انقلاب اسلامي، اكنون اما از زبان رئيس جمهور نيمي از رأي دهندگاني كه با علم و آگاهي سال گذشته به آقاي روحاني رأي ندادند اما او را رئيس جمهور خود مي دانند،  بي سواد، بي شناسنامه و بزدل و ترسو خطاب مي شوند و اوباماي وحشي و حامي رژيم كودك كش مي شود باهوش و باادب !

 

اما آقاي روحاني ما شما را به دليل به دست آوردن رأي اكثريت و لو با يك رأي لب مرزي و با  فاصله 7/0 درصد بيشتر و به دليل تنفيذ رهبر معظم انقلاب، رئيس جمهور خود مي دانيم و دوست نداريم رئيس جمهور قانوني كشور با ادبياتي سخن بگويد كه حاميانش سرافكنده باشند.

 

 

ما از اين كه مي بينيم دشمنان اين ملت بعد از مذاكرات هسته اي در خصوص شما به ناشايستگي سخن مي گويند و دولت شما را تحقيقر مي كنند، ابرو در هم مي بريم و بر آنها خشم مي گيريم و خشم خود را بر سر آنها فرود مي بريم.

 

جناب روحاني! رهبر معظم انقلاب در بهمن ماه سال قبل، وقتي حضرتعالي با ادبيات نامناسب با منتقدان خود سخن گفتيد، شما را به شرح صدر در برابر منتقدان دعوت كردند.

 

در همان تاريخ، ايشان به منتقدان شما نيز توصيه كردند به دليل اين كه از عمر دولت يازدهم شش ماه گذشته و اين دولت در ابتدای کار است، مراعات حال او را بكنند تا فرصت داشته باشد خود را نشان دهد.

 

اما جناب روحاني، دولت شما اكنون در يكسالگي عمر خود است. يعني يك چهارم فرصت از دست رفته است. در همين مدت هم علي رغم انتقادات بسيار به وزرا و جهت گيري هاي اقتصادي شما، نمايندگان مجلس، رسانه ها و نخبگان منتقد، دندان به لب گرفتند تا شما بهانه اي براي بي برنامگي خود نداشته باشيد.

 

آقاي روحاني! حامل هاي انرژي را گران كرديد، بنزين را گران كرديد ولي يارانه مردم را افزايش نداديد، ‌لبنيات گران شد، اقلام مختلف در حال گران شدن است و شما از كاهش نقطه به نقطه تورم سخن مي گوئيد!

 

يادتان رفت كه در ايام تبليغات انتخاباتي، همين شما بوديد كه گفتيد، شاخص تورم را نه بانك مركزي مشخص مي كند و نه مركز آمار بلكه اين جيب مردم است كه شاخص تورم را مشخص مي كند و جيب مردم امروز مي گويد كه نقطه به نقطه از دارايي شان كم مي شود نه از تورم. مردم مي گويند گراني هست ولي تحقير هم هست.

 

آقاي رئيس جمهور! مردم اما گراني را هم تحمل مي كنند ولي تحقير را نه! در طول یک سال ریاست جمهوری شما و مذاکره دولت تدبیر و امید با آمریکا كه با اصرار شما بوده، کم تحقیر نشدیم که بر خود نلرزیم.

 

هم تحقیر شدیم و هم بیشتر تحریم شدیم! آقاي روحاني منتقدين خود را به جهنم حواله داده ايد، ما به جهنم برويم آيا از بار مشكلاتي كه با سياست هاي انفعالي شما در برابر زورگويان براي مردم بوجود آمده كاسته مي شود؟

 

قطعا مشكلات اقتصادي مهم است، قطعا گراني هر روزه لبنيات مهم است، قطعا ركود حاكم بر بازار مهم است و ما منتقدان از اين مسائل غافل نيستيم و تذكرات علني و غير علني خود را بارها و بارها داده ايم. بيش از ما رهبر معظم انقلاب در اين خصوص تاكيد كردند.

 

اتفاقا تمام حرف ما در حوزه اقتصاد اين است كه چرا آقاي روحاني تمام تخم مرغ هاي خود را در سبد مذاكرات با 5+1 گذاشته و به اميد وعده هاي سر خرمن جاني هايي مانند جان كري، از اقتصاد مقاومتي و اتكا به جوانان اين مرز و بوم غافل شده.

 

رئيس دولت دلش را خوش كرده كه ديوار تحريم ها كوتاه تر شده اما امروز قضاوت ما منتقدين دلسوز شما هيچ، قضاوت داوري منصف و مطلع از امور مانند رهبر معظم انقلاب - كه شما مي گوييد اجازه نمي دهيد كسي به ايشان توهين كند - در باره نتايج مذاكرات هسته اي شما چيست؟

 

این جمله ای است که بارها ما را به خاطر بیان آن مورد توهین قرار دادید اما چند روز قبل از زبان رهبر معظم انقلاب نیز شنیدید: "مذاکره با آمریکا بي فايده بود نه تنها سودی نداشت بلکه تحریم ها و توهین ها را بیشتر هم کرد و آمريكا را گستاخ تر كرد. این جمله رهبر انقلاب یعنی: آقای روحانی بیدار شوید، هیچ تحریمی ترک برنداشته

!

اکنون رهبر انقلاب برای چندمین بار به صراحت عنوان می کند که تنها فایده مذاکرات این است که سر سازشکاران به سنگ بخورد و تجربه شود که در سایه مذاکره با آمریکا هیچ گره ای از مشکلات کشور باز نمی شود.

 

بار ديگر امام خامنه اي خطاب به دولت مي فرمايند كه تنها راه برون رفت از مشکلات تحریم غربی ها اعتماد به نسل جوان و مقاومت در برابر زیاده طلبی های کشورهای سلطه گر و برنامه ريزي براي اقتصاد مقاومتي است

.

و اما نكته اي در باره استيضاح وزير علوم!

امروز عده اي بهانه كرده اند كه اين استيضاح به خاطر مخالفت وزير علوم با بورسيه هاي غير قانوني در دولت قبل است.

 

اولا بنا بر مستندات اين بزرگ نمايي دروغ است اما اگر هم واقعي است چرا وزير محترم الان يادش افتاده كه سخن بگويد.

 

ثانيا تخلف در هر دولتي باشد غلط است. ما از وزير علوم مي خواهيم تا قبل از رأي عدم اعتماد مجلس، اسناد كليه بورسيه هاي غير قانوني را منتشر و با خاطيان برخورد كند و اين مهم را به عهده وزير بعدي نگذارد.

 

متأسفانه حاميان وزير علوم كساني هستند كه در بخچه ذهنشان فاصله زيادي با باورها و ريشه هاي انقلاب اسلامي دارند.

 

يكي از آنها نجفقلي حبيبي رئيس شورای هماهنگی اصلاحات و رئیس ستاد میرحسین موسوی در تهران است كه در اين روزها فعال شده و به اسم انجمن مدرسين در حال راه اندازي كمپين دفاع از وزير علوم است اما همين فرد در برنامه زنده تلويزيوني با تحقير هويت انقلاب اسلامي مي گويد:

 

"این قدر هزینه می شود در عاشورا چه اثر فرهنگی است جز چهارتا گریه! سالانه در ایام عاشورا چه پول ها که در مملکت خرج می شود، اما بازده این ها چقدر است، دو شب گریه می کنند و تمام می شود!"

 

آقاي حبيبي شما و دوستانتان كه در يوم الله 9 دي از مردم سيلي خورديد حق داريد از عاشورا كينه به دل داشته باشيد و بپرسيد فايده اين همه هزينه كرد براي عاشورا چيست!

 

تاسوعا و عاشورا همان ايامي است كه دودمان پهلوي را بر باد داد و به تعبير امام راحل اسلام را زنده نگه داشت، عاشورا همان روزي است كه بساط فتنه گران به دليل اهانت به آن در يوم الله 9 دي جمع شد و بساط شما هم جمع مي شود.

دیدگاه ها

رضا ابوالحسنی
من از جملات رئیس جمهور در مورد شما و ایادی تون مبنی بر رفتن به جهنم اصلا احساس شرمساری و شرمندگی و سر افکندگی نکردم،اتفاقا خیلی هم خوشحال شدم،ادبیات مناسب شما اتفاقا همین ادبیات ه.چرا؟چون محبوب شما محمود احمدی نژاد بسیار بی نزاکت تر بی ادب تر و سخیف تر از این حرف میزد و شما کیفور میشدید.اما خوب الان دیگه" اون ممه رو لولوبرده"و" آب رو باید ریخت اونجا که میسوزه".بهتون نگفته خس و خاشاک گفته برید به جهنم،ناراحتی نداره اونجا قطعا جای حمید رسایی کوثری حسینیان کوچک زاده و امثالهم ه
حسین
دوست عزیزم شما چرا فقط این توهین روحانی رو میبینید؟ مگه بقیه متن رو نخوندید؟ مگه از وضعدمردم اطلاعی ندارید؟ یا اینکه برای بقیه انتقادات جوابی ندارید؟
بنده خدا
آقايي كه خيلي احساس ادب و فضل مي كني كمي چشمان كورت را باز كن تا گندي كه دولت نا كار آمد روحاني به اين كشور زده رو ببيني . حتما خودت هم از رشوه هايي كه آقايان و آقازاده ها در وزارت نفت در ماجراي كرسنت به جيب زده اند چيزي هم به شما رسيده كه اين چنين جلزو ولز مي كني . راستي آب خنك دارم بريزي اونجات تا يه كم خنك بشي بيچاره . تشت بي آبرويي اربابانت به زمين افتاده و نمي دونيد آب ريخته رو چطوري به جوي برگردونيد .
رضا
حاج آقا رسایی اخبار این چند روز وزارت نفت مبنی بر اعلام نتایج خوابی بیش نیست که به منظور حمایت از وزیر در جلسه علنی مطرح میشود. پس از شما خواهش میشود برای مشخص شدن موضع واقعی وزیر نفت در مورد اعلام نتایج احضار وزیر در جلسه علنی رو به ده روز دیگر انتقال دهید.
ناشناس
نطق جالبی بود ممنون. یه سوال می خواستیم ببینیم چند سال پیشم یه همچین نطقی خطاب به احمدی نژادم داشتید؟ مثلا با این تیتر توی سایتتون: "آقاي احمدی نژاد بیدار شوید، هیچ پول نفتی سر سفره مردم نیامد! + صوت نطق" ؟ اگه داشتید لطفا آدرسشو بدید بریم بخونیم
ناشناس
آًقای رسایی، بی صبرانه منتظر انتخابات مجلس بعدی هستیم تا از حضور هوچی هایی چون شما در مکان مقدسی چون مجلس جلوگیری کنیم. و من الله توفیق
یه شاکی
دوست عزیز اگه افرادی مثل آقای رسایی پیدا نشه تو مجلس که حرف دل مردمو کی به گوش مجلس و دولت برسونه؟ کوری چش افرادی که حرف حق و قبول نمیکنن ایشالا بازم میبینیمشون تو مجلس ومن الله التوفیق...
مسعود
من ميگويم تا كي با حرف و كري خوندن برا هم ميخاين ادامه بدين اين مجلس بايد دست بعمل بزند مجلس بسيار ضعيفي داريد آشيخ مجلس بيچاره اي كه متاسفانه همه در آن فقط به گفتن و گفتن و گفتن بسنده كرده اند و ديگراني دارند ملت را ميچاپانند و ديگر هيچ
رضا
کاش از این نطق های به قول دوستانتان آتشین در دوره قبل هم داشتید که به صداقت شما شک نمیکردیم. و شما را جز کاسبان تحریم نمیدانستیم.
جلیل
احسنت باید بگم در زمان احمدی نژااد این آقایون می گفتند ما اصلا تورم نقطه به نقطه رو قبول نداریم واینو احمدی نژاد ازخودش در اورده حالا این تورم نقطه به نقطه شده وردزبانشان در ثانی اینا میگند تورم سال گذشته 40 درصد بودحالا رشد تورم شده 25 درصد واین یه موفقیت بزرگ واسه ماست صدا سیما هم دربست در اخیارشونه یک طرفه هرچی دلشون میخواد میگند اما مسئله اینه 1- اینکه اجناس بیشتر از 25 درصد گران شده مثل تعرفه پزشکها 44 رصد لبنیات 34 درصدبنزن 40درصد آب وبرق وگاز هم 30 درصد گران شده خودرو که نگو در ثانی اگرهم 25 درصد باشه که نیست جای افتخار نداره چون قیمتها حباب داشت واقعی نبود طبیعی بود که اگه نن جون کروبی هم رئیس جمهور میشد شاید کمتر از 25 درصد میشد 2 یارانه ها افزایش پیدا نکرده 3 شما کل تاسیسات هسته ای رو تعطیل کردی وومیلاردها دلارخسارت زدی با این اواف افتخار می کنی توم 25 درصد شده؟
جلیل
اقای رسایی بیا وپیگیر روغن پالم باش نذارید یه عده به خطر منافعشون مردم رو مریض کنند سرطان به شدت رشد کرده بیمارستانها جانداره دشمن هم میخواد شما یه کشوری داشته باشی مردمش بیمار باشند تا قدرت دفاع از کشورشونو نداشته باشندجای تاسف هست که وزارت بهداشت میگه ما هرگز اسامی این شرکتها رو اعلام نمیکنیم چون محصولاتشون به فروش نمیره بابام مردم مریض میشندنظام آسیب میبینه به جهنم که محصولاتشون فروخته نمیشه مردم کالاهای فاسد رو بخورندکه اینها متضرر نشند؟
ناشناس
جناب آقای رسایی! برخورد دوگانه شما و دوستانتان موجب شده به صداقت و نیت شما شک کنیم. در مواجهه با یک مشکل در یک دولت یک نوع برخورد و در مقابل دولت دیگر نوع دیگر. سکوت شما در مقابل خطاهای گذشته و فریادهای مکرر شما در این دولت نشان از سیاست زدگی دارد نه دغدغه‌های با منشأ دینی
امير
آقاي رسايي اين دولت چه بدي به شما كرده ؟اگه مثل دولت قبل پول ميداد تا شما هفته نامه خودتون رو با كاغذ گلاسه چاپ كنيد مشكل نبود اگه داد و فحش دادن قبلي يادتان رفته به دكتر برويد به فكر مجلس سال بعد باشيد خيلي چهره دو روي از خود نشان داديد واقعآواقعآ براتون متاسفم
رضا
هنگ کردم و به عنوان کسی طرفدار آقای روحانیه حق رو تا اندازه زیادی به آقای رسایی میدم.من همچنان از رای به آقفای روحانی با این همه ظلم روا داشته شده پشیمان نیستم و به نظرم دولت فرصت بیشتری میخواهد و حمایت از دولت حمایت از کلیت نظام مقدس جمهوری اسلامیه. اما این حرفها الکی نبود و بر خلاف گلایه ها تنها مشکلش این بود که خیلی بی پرده و صریح بود که من میپسندم.
یه شاکی
اره خب دیگه با این افتضاحاتی که دولت به بار اورده شماها که بهش رای دادینم صداتون در اومده ولی خب طبیعیه زیر بار اشتباهتون (رای به روحانی) نرید بازم به شعور شما که قبول دارین افتضاحاتشو یه عده که کلا داغونن
بنده خدا
سلام و درود خدا بر تو اي عمار روزگار . احسنت كه با سخنانت به دامن اين دشمنان و منافقين آتش مي زني . احسنت . احسنت . نابود باد دشمنان اين انقلاب

اضافه کردن دیدگاه جدید