شماره مطلب : 1862
زمان انتشار : 93/10/2 - 09:48 2014/12/23
جناب انتظامی، معاون محترم مطبوعاتی دولت کلید! حالا که در انتخاباتی نمایشی، خودتان را به عنوان نماینده رسانه ها در هیأت نظارت بر مطبوعات انتخاب کردید، ان شاءالله هر وقت از اعطای یارانه میلیاردی به رسانه های خودتان فارغ شدید و موضوع بیمه برای رسانه های خودتان را حل و فصل کردید، گزارشی درباره پرونده اسیدپاشی رسانه های داخلی به صورت بچه حزب اللهی ها و این نظام مظلوم به افکار عمومی بدهید، البته اگر کنترل تیترها و مطالب رسانه هایی مثل 9 دی فرصتی برایتان باقی گذاشت.
پنجمین سند آزادی بیان در دولت یازدهم

آزادی بیان به سبک دولت کلید!

جناب انتظامی، معاون محترم مطبوعاتی دولت کلید! حالا که در انتخاباتی نمایشی، خودتان را به عنوان نماینده رسانه ها در هیأت نظارت بر مطبوعات انتخاب کردید، ان شاءالله هر وقت از اعطای یارانه میلیاردی به رسانه های خودتان فارغ شدید و موضوع بیمه برای رسانه های خودتان را حل و فصل کردید، گزارشی درباره پرونده اسیدپاشی رسانه های داخلی به صورت بچه حزب اللهی ها و این نظام مظلوم به افکار عمومی بدهید، البته اگر کنترل تیترها و مطالب رسانه هایی مثل 9 دی فرصتی برایتان باقی گذاشت.
ر یک سال گذشته در حوزه فرهنگ نوعی آزادی بیان و آزادی قلم در حوزه‌های مختلف ایجاد شده و فضایی باز برای تنفس اهل فرهنگ و هنر پدید آمده است. - See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930601001500#sthash.Peom6jZB.dpuf

در آستانه یوم الله 9 دی، پست چی محله دفتر نشریه، باز هم نامه ای از طرف معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد تحویلمان داد در حالی که تاریخ آن به چند روز قبل باز می گشت. توقع این که معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد دولت کلید، فرا رسیدن یوم الله 9 دی را به نشریه ای که پنج سال است به سهم خودش هر هفته این نام را زنده نگه داشته تبریک گفته باشد، بی جا و واقعا زیاده خواهی بود. پاکت نامه را که باز کردم خیالم راحت شد، باز هم تذکر به 9 دی به خاطر انتقاد از دولت! خدا را شکر کردم که فقط تذکر داده اند و مانند ادبیات برخی مقامات دولتی، الفاظ ناشایست را بارمان نکرده اند(اینجا) و (اینجا) بالاخره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است باید ادبیاتش متفاوت باشد!

 

ظاهرا معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد از بس گرفتار تذکر دادن و توقیف رسانه های منتقد و لیست بیمه خبرنگاران خودش و واریز یارانه های مطبوعاتی - آن هم به حساب چند رسانه خاص نزدیک به خودش - است، هنوز فرصت نکرده به قولی که به مردم داده عمل کند. مهر ماه امسال بود که ناگهان خبر اسیدپاشی در اصفهان همزمان با بررسی طرح امر به معروف و نهی از منکر در مجلس شورای اسلامی، تبدیل به سوژه اصلی چند خبرگزاری داخلی و برخی روزنامه های خاص شد.

 

 

در حالی که فردی ناشناس در اصفهان به صورت چند زن اسید پاشیده بودند، رسانه های یک جریان خاص همسو با بیگانگان، به صورت نظام اسلامی و متدینین اسید پاشیدند! آش این افتضاح آنقدر شور شد که معاون اول قوه قضائیه لب به گلایه گشود و گفت: «در قضایای اخیر اسیدپاشی، برخی رسانه های داخلی به سبب جهل یا غرض ورزی دست به انتشار اخباری زده و برای انعکاس آن، همدم رسانه های بیگانه شدند.» 

 

اما هیأت نظارت بر مطبوعات انگار نه انگار، جلسات این هیأت که اکثر اعضای آن را نمایندگان دستگاه های دولتی تشکیل می دهند، یکی بعد از دیگری برگزار می شد و این رسانه های داخلی همسو با بیگانگان هم مشغول به التهاب آفرینی بودند تا اینکه صدای اعتراض به عملکرد این هیأت بلند شد که چرا مماشات می کنید و جلوی اسیدپاشی رسانه ها به صورت نظام اسلامی را نمی گیرید؟ فکر می کنید  معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد در آبان ماه چه پاسخی داد؟

 

وقتی در یک برنامه تلویزیونی، مجری برنامه به تشویش اذهان عمومی توسط دو خبرگزاری (خبرگزاری دولتی ایسنا و خبر آنلاین که مرتبط با معاون مطبوعاتی است) اشاره کرد و نظر انتظامی را درباره عملکرد این دو رسانه جویا شد، معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد از بررسی عملکرد این رسانه ها  در جلسه آینده هیأت نظارت بر مطبوعات خبر داد و گفت: «قرار است در این مورد تحقیق شود تا مشخص گردد کدام رسانه التهاب ایجاد کرده است و کدام یک این اتفاقات را به موضوعات سیاسی دیگر ربط داده‌اند... موضوع این دو رسانه در حال بررسی است و ما نمی‌توانیم شتاب‌زده رفتار کنیم. هیأت نظارت بر مطبوعات فرادستگاهی است و بر عملکرد رسانه‌ها نظارت می‌کند و وقتی می‌خواهد موضوعی را بررسی کند، باید همه جوانب مورد بررسی قرار داده شود.»

 

در ادامه مجری برنامه تلویزیونی از معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد پرسید که آیا این کار تعلل در تذکر به این رسانه‌ها نیست؟ و انتظامی باز هم تاکید کرد که نباید احساساتی برخورد کرد. بنده خدا مجری تلویزیون چه دل پاکی داشت! اصلا انگار در باغ نیست که این سئوالات را از آقای انتظامی می پرسید و نمی دانست در دولت کلید، کنترل تیترها و مطالب رسانه های منتقد دولت، وظیفه اصلی این وزارتخانه تعریف شده نه بررسی رسانه هایی که به تعبیر معاون اول قوه قضائیه جاهلانه یا غرض ورزانه به جان اعتقادات مردم افتاده اند!

 

از مهر ماه (زمان اسیدپاشی) تا دی ماه (امروز) سه ماه می گذرد و هنوز عملکرد این چند رسانه اسیدپاش در هیأت نظارت بر مطبوعات بررسی نشده، اما در تاریخ هایی که در متن نامه معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد دولت کلید آمده دقت کنید: «در صفحه 2 شماره مورخ 93/9/15 آن نشریه در جلسه 93/9/24 هیأت نظارت مطرح ...» یعنی از انتشار مطلب انتقادی در هفته نامه 9 دی تا بررسی آن در جلسه هیأت نظارت و تایپ نامه و ارسال آن به هفته نامه، فقط 8 روز گذشته! حالا به این ادعای وزیر ارشاد دولت کلید توجه کنید: «اگر در گذشته محدودیت هایی وجود داشته است، ما قائل به این محدودیت ها نیستم و عموم نویسندگان و روزنامه نگاران که در این زمینه اقدام به انتشار هفته نامه، ماهنامه و دیگر نشریات می کنند را حمایت می کنیم... در یک سال گذشته در حوزه فرهنگ، نوعی آزادی بیان و آزادی قلم در حوزه‌های مختلف ایجاد شده و فضایی باز برای تنفس اهل فرهنگ و هنر پدید آمده است.» ادعای آقای جنتی خنده دار است، نه!

 

جناب انتظامی، معاون محترم مطبوعاتی دولت کلید! حالا که در انتخاباتی نمایشی خودتان را به عنوان نماینده رسانه ها در هیأت نظارت بر مطبوعات انتخاب کردید(اینجا) ان شاءالله هر وقت از اعطای یارانه میلیاردی به رسانه های خودتان فارغ شدید(اینجا) و موضوع بیمه برای رسانه های خودتان را حل و فصل کردید(اینجا) گزارشی درباره پرونده اسیدپاشی رسانه های داخلی به صورت بچه حزب اللهی ها و این نظام مظلوم به افکار عمومی بدهید، البته اگر - به تعبیر آقای هاشمی رفسنجانی - کنترل تیترها و مطالب رسانه هایی مثل 9 دی فرصتی برایتان باقی گذاشت.

 

یادداشتی که وزارت ارشاد دولت آقای روحانی ادعا کرده ما در آن افترا زده ایم و به این دلیل به 9 دی تذکر داده اینجاست بخوانید و خودتان قضاوت کنید. یاد سخنرانی روز تنفیذ آقای روحانی افتادم که می گفت: پناه می برم به خدا از بستن دهان منتقدان!

دیدگاه ها

محمد بیرانوند
پس از هتاکی مدیر ارشاد اسلامی استان لرستان نسبت به جبهه پایداری و حجج اسلام علم الهدی -پناهیان ورسایی و اعتراض ائمه جمعه استان لرستان در خطبه های هفته گذشته و هم چنین اعتراض متیدینیان استان نسبت به سخنان هتاک امیز فرد مورد نظر بالاخره وزارت ارشاد اسلامی در براب خواسته به حق مردم لرستان وخراسان رضوی پاسخ داد اما نه پاسخ قانع کننده چرا که با احضار ایشان به تهران فقط به ایشان تذکر دادند متن سخنان سخنگوی وزارت ارشاد: توضیحات سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص فراخواندن مدیر کل ارشاد لرستان در پی اظهارات اخیر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در همایش فعالان سیاسی استان و بازتاب آن در رسانه ها، حسین نوش آبادی، سخنگوی وزارت ارشاد، خبر فراخواندن مدیرکل لرستان به وزارتخانه و درخواست توضیح در این خصوص را تایید کرد. indexلکنا:به گزارش مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسین نوش‌آبادی گفت: همه مسئولان و مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید مراقب فضای جامعه باشند و از ایجاد تنش و ایراد اتهام بوی‍‍ژه به مسئولان و دلسوختگان نظام بپرهیزند. از همین رو، مدیر کل ارشاد لرستان به اداره کل استان ها فراخوانده و در خصوص رعایت اعتدال در رفتار و گفتار مدیریتی و حفظ حرمت بزرگان، به ایشان تذکر جدی داده شد. معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت ارشاد در ادامه با تاکید بر این که مدیر کل ارشاد استان در این جلسه اعلام کرد که در بیاناتش، قصد توهین به هیچ جریان سیاسی و یا شخصیتی را نداشته و از اینکه سخنانش باعث رنجش برخی مقامات شده، عذرخواهی کرد. سخنگوی وزارت ارشاد روش دولت را جلوگیری از افراط و تفریط خواند و گفت: این وزارتخانه برای رعایت اصول حرفه ای و اخلاق اسلامی، با هیچ کس تعارف نداشته و با افراد خاطی برخورد خواهد کرد. نوش‌آبادی افزود:دولت تدبیر و امید و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با رفتارهای افراطی مخالف است و اجازه نمی‌دهد عرصه فرهنگ و هنر کشور دستخوش افراط و تفریط شود. وی همچنین بر ضرورت حفظ شان مقامات و مسئولان نظام و همه کسانی که برای این کشور و انقلاب زحمت کشیده و می کشند، تاکید و تصریح کرد: اخلاق حرفه ای ما که برگرفته از آموزه های اسلامی است، ایجاب می کند که ادبیات مناسب و درستی را برای بیان عقاید برگزینیم و به پیامدها و تاثیرات گفتار و رفتارمان در جامعه نیز توجه داشته باشیم و به مشی اعتدال پایبند باشیم. معاون وزیر ارشاد گفت: هیچ یک از مدیران ارشد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اینگونه رفتارها موافق نیستند و شخص جناب آقای دکتر جنتی از این اتفاق اظهار تاسف کردند.
فاطمی
این دولت همان دولت هاشمی است فقط اسمش را گذاشتند دولت روحانی همینهمه چیزاش شبیه اون دولته حتی وزرای میلیاردیش خفه کردن رسانه هاش خوش بینی اش به غرب و مدیران تکنوکراتش
محسن از مشهد
ای دلآور بسیجی نماینده محترم مردمی و محبوب در مجلس شورای اسلامی ومدیر مسئول شجاع هفته نامه 9 دی جناب رسایی خدا بشما عنایت داشته و همواره شما را مورد آزمایش قرار میدهد اینکه اینگونه برخوردهای ناصواب و غیرمنطقی از سوی دولتمردان دولت اعتدال + تدبیر + امید + کلید نیز شاید قسمتی از این آزمایش الهی بوده و انشاالله خیر در آن نهفته باشد همه ما میدانیم که دولت جناب روحانی از پشتوانه های بسیار قوی برخوردار میباشد مثلا بزرگترین حامی ایشان ریاست محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام جناب هاشمی رفسنجانی و اعضای محترمه خانواده بزرگ خاندان هاشمی رفسنجانی بوده و حامی دیگر ایشان جناب محمد خاتمی رئیس جمهور اسبق و حامیان ایشان که جزو دیگر حامیان سر سخت جناب روحانی میباشند و البته اینچنین است که جناب روحانی از حمایت های بسیار زیادی برخوردارند و به پشتوانه همین حمایت ها گاه برای خالی نبودن عریضه هم نیز نامی از مردم بعنوان حامی بر زبان خویش جاری مینمایند با توجه به حامیان محترم جناب روحانی ایشان نیازی به حمایت مردم عادی جامعه نداشته و نخواهد داشت و هر کاری که رئیس جمهوری و اعضای کابینه تا سطوح مدیران میانی و معاونین ایشان انجام داده ویا در آینده دور و نزدیک بخواهند انجام دهند در پناه حامیان خویش بوده و صلاح و مصلحت جامع نیز توسط همان حامیان خاص مورد بررسی و تائید و سپس اجرایی خواهد گردید و جایی برای اعتراض وجود ندارد چرا که قبلا توسط حامیان خاص و بزرگ مورد ارزیابی قرار گرفته و کار کارشناسی نیز بر روی آنها بنحو احسن انجام گردیده و میزان و مصلحت جامعه هم در آن لحاظ گردیده است و بس !!! پس جای برای نگرانی به هیچ وجه وجود نخواهد داشت و خاطر مبارکشان از این نظر آسوده می باشد چرا که حامیان خاص هستند که طرح و نقشه های بعدی را مهیا و آماده ارائه دارند . والسلام
شاکری از بابل
سلام. هر نوع تذکر ویا دریافت نشان هایی از قبیل بی سواد، بی شناسنامه، جهنمی، بزدل، داعشی، تندروها،و....... که هر روز بر تعداد وتنوع این القاب افزوده می شود از این دولت کلید افتخاریست برسینه دلاورانی که دلواپس این نظام و ارزش هایی که تحت نگاه اعتدال آمریکایی در خطر است. ما افتخار می کنیم که حضرات اصلاحات و فتنه جا خورده در پس نام تدبیر و امید از ما عصبانی هستند. جناب رسایی هر وقت دیدی آقایان به شما به به و چه چه کردند به خودت شک کن. در غیر این صورت این نامه ها و تذکراتشان نشان از درستی گام هایت در روشنگری و عمل به رسالت مطبوعاتی شماست. پاینده و بر قرار باشید. "یا علی"
امیر
شما در مطالب مرتبطان این مطلب هم هست: آقای روحانی ما منتظر عذرخواهی شما هستیم.... آقای رسایی عزیز ما هم منتظر عذرخواهی شما بابت:(امیدوارم کامنت منو بذارین و به اون جواب بدین) سکوت در برابر قانون گریزیهای آقای احمدی نژاد سکوت در برابر خانه نشینی آقای احمدی نژاد سکوت در برابر افزایش ثانیه ای قیمت ها در زمان آقای احمدی نژاد سکوت دربرابر کار خلاف قانون اقای احمدی نژاد در همراهی آقای مشایی برای ثبت نام در انتخابات سکوت در برابر برکناری وزیر امور خارجه حین ماموریت که باعث تمسخر جهانیان شد سکوت در برابر افزایش بی سابقه قیمت دلار و بی توجهی دولت وقت سکوت دربرابر مقاومت آقای احمدی نژاد نسبت به نامه ولی امر درباره معاون اولی مشایی سکوت در برابر فسادهای گسترده و کلان دوران آقای احمدی نژاد سکوت در برابر ندانستن مجلس در راس امور توسط آقای احمدی نژاد(معمار بزرگ انقلاب مجلس را در راس امور میدانستن) و هزاران بار سکوت دربرابر کارهای غیر قابل قبول دولت و شخص آقای احمدی نژاد
طوفانی
الحمد لله آقای رسایی آدم شناسنامه داری است و مثل برخی از شماها بی ریشه نیست. در همین سایت اگر واژه های مشایی و جریان انحرافی حلقه انحرافی و قانون و فانونگرایی و خانه نشینی و .... را جستجو کنید می فهمید که سکوت نکرده . باضافه اینکه این آدم رسانه ای به نام 9 دی دارد که آدرس آن هم 9day.ir است در آنجا هم می بینید که قبل از خانه نشینی احمدی نژاد و بعد از آن چندبار در انتقاد از احمدی نژاد تیتر یک زده و موضعگیری داشته / البته شما خودت را به خواب زدی نمیشه بیدارت کرد و الا میدانستی که تنها کسی که در برنامه دیروز امروز فردا در برابر جوانفکر و در نقد مشایی مناظره کرد رسایی که این را هم با سرچ می توانید در اینترنت ببینید البته اگر چشمتان را مثل گوشتان نبندید./ یا علی مدد
ناشناس
خداییش میترسیم . این دفعه برگردند چیزی باقی نمی ماند . هنوز که هنوز است مفاسد اقتصادی یکی پس از دیگری سر از خاک بر میدارند. کجاش را دیدی؟ نفت 150دلاری را معلوم نبود چکارش کردند
حسین
شما راست میگی و ما هم از جنازه دولت قبل میترسیم. شمایی که دولت قبل را می ستایید از آقای رسایی بخواهید به سوالات (امیر) جواب بده. ببین جوابی داره یا نه؟
ناشناس
ای آقا صد تای دیگه از این اخطار و تذکرها بازهم صادر کن هفته نامه وزین 9 دی بیدی نیست که به این بادها بلرزه . رسایی همچون کوه ایستاده و بخاطر بیان و نشر حقایق به رسالت خویش معتقد میباشد زیرا بعد از خدا حمایت مردمی پشتیبانش هست . یا علی مدد
مسعود عاشق کردار شما
سلام برادر، این آقای روحانی و دار ودسته اش با مطبوعات: هرکجابه نفعش باشه =حمایت هر کجا رسایی وهم فکراش باشن=تخریب وتذکر حمید جان خدا نگهدارت یریدون لیطفئوا نورالله بافواههم والله متم نوره ولو کره المشرکون
ناشناس
این دولت، دولت تخریب و کلید است. تمامی دستاوردهای دولت قبلی را بی ارزش و کم اهمیت و حتی مضر به حال کشور جلوه می دهد. در تمامی سخنرانی ها فقط به فکر تخریب دولتی است که بارها مورد لطف رهبری قرار گرفته است. اما در این دولت بعد از هفته دولت و انتقاد رهبری از عملکرد ضعیف تیم دولت کلید، شخص رئیس جمهور دیگر در مراسم عزاداری کنار رهبری قرار نمیگیرند. از ماست که بر ماست...
ناشناس
بدلیل فعالیت مخرب وزارت ارشاد بر جراید و مطبوعات مردمی نظیر هفته نامه وزین 9 دی پیشنهاد میگردد نسبت تغییر نام وزارت خانه مربوطه با نوع و نحوه برخورد های غیر منطقی که انجام میدهد تغییر نماید
یاور رهبر
مراسم گرامی داشت 9دی سخنران:حجه الاسلام حمید رسایی نماینده مجلس شورای اسلامی سه شنبه 9دی 93بعد از نماز مغرب مشهد مقدس مسجدامام علی(ع)فرامرزعباسی21 پایگاه بسیج شهیدآوینی
ناشناس
سخنرانی گرامی داشت 9دی سخنران:حجه الاسلام حمید رسایی نماینده مجلس شورای اسلامی سه شنبه 9دی 93بعد از نماز مغرب مشهد مقدس مسجدامام علی(ع)فرامرزعباسی21 پایگاه بسیج شهیدآوینی
نیلوفر
حداقل دوران احمدی مطبوعات ورسانه ها ازادی عمل داشتن .نمایندهای مردم ازادی بیان داشتند ولی تودوران دولت به اصطلاح تدبیر وامید فقط همفکراشون میتونستند حرف بزنن .حتی تو روز دانشجو 1نفرم از دولت انتقاد نکرد اجازه ورود اقای شریعتمداری به دانشگاه گرفته شد خواهشا یه خورده منطقی فکر کنید اقای رسایی تودولت های 9و10حرف میزد بخاطره همین رحیمی ازش شکایت کردوتودادگاه اقای رسایی تبرئه شدن خودرحیمی ام که یه اصلاح طلب بوده برای خراب کردن احمدی اومده بود الان که بهش احتیاج نداشتن مثه یه دستمال کاغذی باهش برخوردکردن. ولی شماوهمفکراتون عجیب دنبال این هستید که ببینید رسایی چی میگه این یعنی این که اقای رسایی کارشو درست انجام میده

اضافه کردن دیدگاه جدید