شماره مطلب : 1896
زمان انتشار : 93/10/28 - 16:03 2015/1/18
اقدام اخیر نشریه موهن فرانسوی «شارلی ابدو» در انتشار کاریکاتوری از پیامبر اسلام (ص) موجی از واکنش های بین المللی را به دنبال داشته است. برنامه «شناسا» از رادیو سراسری ایران به زوایای پنهان این اتفاق پرداخته است.
توهین نشریه فرانسوی به رسول خدا از نگاه رسایی، صفار هرندی، زاکانی

غرب در یک دوگانگی گرفتار شده است / وزارتخارجه باید فعالتر باشد+صوت

اقدام اخیر نشریه موهن فرانسوی «شارلی ابدو» در انتشار کاریکاتوری از پیامبر اسلام (ص) موجی از واکنش های بین المللی را به دنبال داشته است. برنامه «شناسا» از رادیو سراسری ایران به زوایای پنهان این اتفاق پرداخته است.

 

برای شنیدن این برنامه رادیویی اینجا را کلیک کنید.

 

 

وزارت خارجه ایران باید قاطع تر ورود کند
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو ایران؛ «حجت الاسلام والمسلمین حمید رسایی» نماینده مردم تهران در مجلس در برنامه شناسا از رادیو ایران در خصوص اهانت نشریه فرانسوی شارلی ابدو به پیامبر اسلام (ص)  گفت : اتفاقی که رخ داده خیلی هم تازه نیست، چرا که اولین بار سلمان رشدی چنین توهینی را انجام داده بود و این حکایت از این دارد که موجی برای تخریب وجهه اسلام ایجاد شده که از یک طرف توهین به اسلام بود و از طرف دیگر باعث شکل گیری گروه های همچون داعش است.
 
وی در ادامه افزود : پیش بینی می شود تا 39 سال آینده اگر این روند ادامه پیدا کند اسلام به یک دین اصلی در فرانسه تبدیل می شود و باید فرانسه را جمهوری اسلامی خطاب کرد و اینها مسائلی است که پرده از اتفاقات اخیر در فرانسه بر می دارد.
 
رسایی با انتقاد از عملکرد وزارت خارجه کشور در محکومیت این اقدام فرانسوی ها گفت :معتقدم صرف محکوم کردن کفایت نمی کند و آقای ظریف وزیر خارجه کشورمان در دیدار با لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه باید محکم تر صحبت می کرد.
 
بحث بر سر معیارهای دوگانه است 
 
«محمدحسین صفار هرندی» عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  در ادامه این برنامه از رادیو ایران به معیارهای دوگانه غرب اشاره کرد و گفت : مدتهاست با معیارهای دوگانه از ناحیه غرب روبرو هستیم و آنها چیزی را به عنوان حقوق بشر برای معیار درستی و نادرستی مطرح می کنند اما این موضوع در مورد مسلمانان با پافشاری غرب دنبال می شود.
 
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص اقدام نشریه شارلی ابدو تاکید کرد : آنها با علم به اینکه حساسیت عظیمی از انسانها را بر خواهند انگیخت به این اقدام مبادرت ورزیدند و می دانند با توسل به این ابزار وارد جنگی شده اند البته این دلیل نمی شود که عناصر مشکوک به نام اسلام عملیات تروریستی انجام دهند.
 
رویکردی تکراری برای اسلام هراسی
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو ایران؛ «علیرضا زاکانی» نماینده مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از برنامه شناسا در خصوص این اتفاق و پیامدهای آن گفت : سطح مواجهه و شرایطی که پس از این اقدام نشریه فرانسوی داشتیم که برگرفته از سیاست های نظام سلطه است باید بیش از این می بود تا در آینده تکرار نشود.
 
وی تاکید کرد : اساساً کاری که انجام شده است رویکردی تکراری برای اسلام هراسی در متن جوامع غربی است تا ماهیت جدیدی برای تجاوز به کشورهای اسلامی را ایجاد کنند و توجیه کنند.
 

برنامه شناسا، روز شنبه 27 دی 1393 ساعت 15:30 بر روی موج اف ام ردیف 90 مگاهرتز و موج ای ام ردیف 900 کیلوهرتز با اجرای «مجید حسینی» و تهیه کنندگی «محمد بخشایش» پخش شد.

دیدگاه ها

ناشناس
خدا را شکر که همین یدونه رسایی همخ تون را کلافه کرده حالا بقیه این دوستان مثل صفار و زاکانی به کنار اونقدر براتون دردسر شده که توی جلسات سیاسی گنده هاتون میگن هر طور هست باید کاری کنیم اینا دیگه نباشن
امان از طاغوت
جناب رسایی از امثال شما انتظار میره واقع بین باشید چون در جایگاه تعیین قانون این مملکتید. به جای اینکه به توجیهات ساده و التیام بخشی مثل این هها که شما و دوستانتون گفتید دل خوش کنید بهتره بپذیرید الان درصد قابل ملاحظه ای از مسلمون ها با علم پیدا کردن به قدرتشون از تناسبات قدرت دنیا ناراضی اند و این افراطی گری ها رو انجام میدند.
سرباز ولايت
آقاي حاجي عليلو فرماندار شهرستان سلماس عكس خاتمي و هاشمي رو بر بالاي سر خود نصب كرده فرماندار نظام اسلامي عكس يكي از سران فتنه را بر بالاي سر خود زد لطفا به سايت فرمانداري مراجعه كنيد و عكس ها را ملاحضه كنيد در عكس خبر (دیدار فرماندار سلماس با معاون مدیرکل راه آهن آذربایجان) لطفا اطلاع رساني و اعتراض كنيد تا نتوانند بيش از اين به بي حرمتي هاي خود عليه شهداء و ولايت ادامه بدهند
مسعودی ازشیراز
بهتراست به مدیران دستگاه دیپلماسی ماتفهیم شودکه اسلام وپیامبروائمه اطهارسلام الله علیهم اجمعین به دفاع شمانیازندارندبلکه این شماهستیدکه بایدبه مثابه یک دیپلمات انقلابی ظاهرشویدوباموضع گیری وعمل قاطع روح خودراصیغل دهید.آقای ظریف اگردغدغه اسلامی انقلابی داشت می بایست سفربه فرانسه رالغومی کرد.ولی متاسفانه بااصول لیبرالی که برتفکرایشان وتیمش حاکم است بااین مسئله مواجه شد.خطاب ملت به وزارت خارجه همان فرمایش حضرت امام خامنه ای است که فرمودند:تاهروقت میخواهندمذاکره کنند.ومردم شریف قم هم خندیدند.ولی جناب ژنرال خودخوانده وجناب به اصطلاح حقوقدان!!!!!!! بایددل رابه نقطه های امیدبخش حقیقی سپردنه به نقطه های خیالی.البته بخوبی میدانم که:گوش اگرگوش شماناله اگرناله ی ما/آنچه البته به جایی نرسدفریاداست///به یادآن مردی که هولوکاست راانکارمی کردوحتی باوجودرفتنش همچنان کابوس سیاستمداران نظام سلطه است.///خداوندسایه ولایت فقیه راازسرمملکت ماکم نکند که درغیراینصورت مالک باغ پسته وجیره خوارانش مملکت رادودستی تقدیم کدخدایشان میکردند.....مرگ براسلام آمریکایی
ناشناس
ماشاالله خدا را شکر که بیدارید. انشاالله با اتحاد ریشه جیره خواران، کاخ نشینان و اسلام و وطن فروشان را به زودی بر می کنیم.
سعید
بسم الله جناب رسایی سلام شما که به آقای زاکانی دسترسی دارید به ایشون انتقال بدید که در گفتگوی دیشب، یعنی شنبه شب، جمله ای رو فرمودند که به نظرم هرگز نه با انسانیت سازگار باشد و نه هرگز منصفانه قلمداد گردد. ایشان در برنامه نگاه یک فرمودند : خوبهای احمدی نژاد برای اصولگرایان است بدهای احمدی نزاد برای خودش است، آقای رسایی به آقای زاکانی انتقال بدهید که این نوع رفتار و این نوع نگاه نسبت به انسانها هرگز نگاه اسلامی نیست،شمایی که مدافع و نگهبان اصول انقلاب و اسلام هستید انتظار میرود ادبیات منصفانه و همراه با عدالت را پیش رو داشته باشید، مگر انسانها آشت رشته هستند که بخواهیم کف گیر دستمان بگیریم و نخودهایش را سوا کنیم و بگوییم اینها به ما مربوط نیست؟ آقای احمدی نژادبا تمام اوصاف خوب و بدش یک انسان است و این حد هجمه به ایشان قطعا وجدانهایی را بیدار خواهد کرد!!
محسن
سلام بابت انتقادات بجاتون ممنونم اگه نیت خدایی و مصالح اسلام و انقلاب مد نظر باشه خیلی عالیه چلوی دشمن دین خدا و شیعه بایستی وایستاد. ان الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا تخریبچی زمانه

اضافه کردن دیدگاه جدید