شماره مطلب : 1900
زمان انتشار : 93/11/5 - 14:12 2015/1/25
در زمان پهلوی، آمریکایی‌ها اجازه نمی‌دادند که شاه با سفیر ما ملاقات کند اما در این 35 سال ما کشوری شده بودیم که وزیر ما اجازه ملاقات به رییس‌جمهور آمریکا نمی‌داد. در این دو سال چه شده که افتخار ما این است که با شیطان بزرگ قدم بزنیم؟ والا اگر بمیریم جا دارد.
تذکر رسایی خطاب به روحانی در مجلس

اگر فرانسه کاریکاتور شما را کشیده بود، به ظریف اجازه می دادید به فرانسه برود؟+فیلم

در زمان پهلوی، آمریکایی‌ها اجازه نمی‌دادند که شاه با سفیر ما ملاقات کند اما در این 35 سال ما کشوری شده بودیم که وزیر ما اجازه ملاقات به رییس‌جمهور آمریکا نمی‌داد. در این دو سال چه شده که افتخار ما این است که با شیطان بزرگ قدم بزنیم؟ والا اگر بمیریم جا دارد.

حمید رسایی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از پیاده‌روی ظریف با وزیر خارجه آمریکا در ژنو گفت که در این دو سال چه شده که افتخار ما این است که با شیطان بزرگ قدم بزنیم؟

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رسایی در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی گفت: نشریه هتاک فرانسوی به رسول خدا توهین می‌کند و بعد از آن نخست‌وزیر فرانسه بعد از جلسه هیات دولت این تصویر توهین‌آمیز را رو به دوربین‌ها می‌گیرد. همچنین دولت فرانسه از آن نشریه حمایت مالی می‌کند. تصویری توهین‌آمیز که در تیراژی پنج میلیون نسخه به پنج زبان به چاپ می‌رسد و توزع می شود.

وی افزود: متأسفانه در این شرایط وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اول با یک جانی به نام جان کری پیاده‌روی می‌کند و بعد می‌گوید آقای کری پیشنهاد کرد که من به فرانسه بروم آن هم درست در زمانی که دولت فرانسه از این هتاکی در حال حمایت بوده است. ما را چه می‌شود؟ کجاست عزت، کجاست غیرت؟

 

 

 

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی خطاب به رییس‌جمهور گفت: آقای روحانی اگر مجله هتاک شارلی ابدو به جای تصویر توهین‌آمیز رسول خدا (ص) کاریکتاتور رییس‌جمهور ایران را کشیده بود و دولت فرانسه از آن کاریکاتور حمایت کرده و نخست‌وزیر ملعون فرانسه آن را به سمت دوربین‌ها گرفته بود، باز هم شما اجازه می‌دادید که وزیر امور خارجه‌تان به فرانسه برود؟ ملت ایران آیا آقای ظریف نباید عذرخواهی کند؟

رسایی افزود: برادر نماینده ای می‌گوید در زمان پهلوی، آمریکایی‌ها اجازه نمی‌دادند که شاه با سفیر ما ملاقات کند اما در این 35 سال ما کشوری شده بودیم که وزیر ما اجازه ملاقات به رییس‌جمهور آمریکا نمی‌داد. در این دو سال چه شده که افتخار ما این است که با شیطان بزرگ قدم بزنیم؟ والا اگر بمیریم جا دارد.

به گزارش ایسنا، در این هنگام نمایندگان شعار مرگ بر آمریکا و فرانسه را سر دادند.

 

بر اساس این گزارش، کمال‌الدین پیرموذن نیز در تذکر شفاهی با تاکید بر اینکه باید با انسجام داخلی، حامی تیم مذاکره‌کننده باشیم، گفته بود: حمایت از تیم مذاکره‌کننده موجب افزایش توان چانه‌زنی آنها می شود، بنازم به قدم های محکم دکتر ظریف که با وزیر خارجه کشوری قدم زد که زمانی سفیر این کشور به شاه، وقت ملاقات نمی داد. وی تاکید کرد: قدرت کشور به دیوار کشیدن نیست، بلکه به مذاکرات است!

ویدیوها

اضافه کردن دیدگاه جدید