شماره مطلب : 1900
زمان انتشار : 93/11/5 - 15:12 2015/1/25
در زمان پهلوی، آمریکایی‌ها اجازه نمی‌دادند که شاه با سفیر ما ملاقات کند اما در این 35 سال ما کشوری شده بودیم که وزیر ما اجازه ملاقات به رییس‌جمهور آمریکا نمی‌داد. در این دو سال چه شده که افتخار ما این است که با شیطان بزرگ قدم بزنیم؟ والا اگر بمیریم جا دارد.
تذکر رسایی خطاب به روحانی در مجلس

اگر فرانسه کاریکاتور شما را کشیده بود، به ظریف اجازه می دادید به فرانسه برود؟+فیلم

در زمان پهلوی، آمریکایی‌ها اجازه نمی‌دادند که شاه با سفیر ما ملاقات کند اما در این 35 سال ما کشوری شده بودیم که وزیر ما اجازه ملاقات به رییس‌جمهور آمریکا نمی‌داد. در این دو سال چه شده که افتخار ما این است که با شیطان بزرگ قدم بزنیم؟ والا اگر بمیریم جا دارد.

حمید رسایی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از پیاده‌روی ظریف با وزیر خارجه آمریکا در ژنو گفت که در این دو سال چه شده که افتخار ما این است که با شیطان بزرگ قدم بزنیم؟

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رسایی در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی گفت: نشریه هتاک فرانسوی به رسول خدا توهین می‌کند و بعد از آن نخست‌وزیر فرانسه بعد از جلسه هیات دولت این تصویر توهین‌آمیز را رو به دوربین‌ها می‌گیرد. همچنین دولت فرانسه از آن نشریه حمایت مالی می‌کند. تصویری توهین‌آمیز که در تیراژی پنج میلیون نسخه به پنج زبان به چاپ می‌رسد و توزع می شود.

وی افزود: متأسفانه در این شرایط وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اول با یک جانی به نام جان کری پیاده‌روی می‌کند و بعد می‌گوید آقای کری پیشنهاد کرد که من به فرانسه بروم آن هم درست در زمانی که دولت فرانسه از این هتاکی در حال حمایت بوده است. ما را چه می‌شود؟ کجاست عزت، کجاست غیرت؟

 

 

 

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی خطاب به رییس‌جمهور گفت: آقای روحانی اگر مجله هتاک شارلی ابدو به جای تصویر توهین‌آمیز رسول خدا (ص) کاریکتاتور رییس‌جمهور ایران را کشیده بود و دولت فرانسه از آن کاریکاتور حمایت کرده و نخست‌وزیر ملعون فرانسه آن را به سمت دوربین‌ها گرفته بود، باز هم شما اجازه می‌دادید که وزیر امور خارجه‌تان به فرانسه برود؟ ملت ایران آیا آقای ظریف نباید عذرخواهی کند؟

رسایی افزود: برادر نماینده ای می‌گوید در زمان پهلوی، آمریکایی‌ها اجازه نمی‌دادند که شاه با سفیر ما ملاقات کند اما در این 35 سال ما کشوری شده بودیم که وزیر ما اجازه ملاقات به رییس‌جمهور آمریکا نمی‌داد. در این دو سال چه شده که افتخار ما این است که با شیطان بزرگ قدم بزنیم؟ والا اگر بمیریم جا دارد.

به گزارش ایسنا، در این هنگام نمایندگان شعار مرگ بر آمریکا و فرانسه را سر دادند.

 

بر اساس این گزارش، کمال‌الدین پیرموذن نیز در تذکر شفاهی با تاکید بر اینکه باید با انسجام داخلی، حامی تیم مذاکره‌کننده باشیم، گفته بود: حمایت از تیم مذاکره‌کننده موجب افزایش توان چانه‌زنی آنها می شود، بنازم به قدم های محکم دکتر ظریف که با وزیر خارجه کشوری قدم زد که زمانی سفیر این کشور به شاه، وقت ملاقات نمی داد. وی تاکید کرد: قدرت کشور به دیوار کشیدن نیست، بلکه به مذاکرات است!

ویدیوها

دیدگاه ها

ابوالفضل
ضرورتی نیست که در چنین شرایطی(توهین سلمان رشدی) ما به دنبال ایجاد روابط و مناسبات گسترده باشیم، چرا که دشمنان ممکن است تصور کنند که ما به وجود آنان چنان وابسته و علاقه‌مند شدیم که از کنار اهانت به معتقدات و مقدسات دینی خود ساکت و آرام می‌گذریم. آنان که هنوز بر این باورند و تحلیل می‌کنند که باید در سیاست و اصول و دیپلماسی خود تجدید نظر نماییم و ما خامی کرده‌ایم و اشتباهات گذشته را نباید تکرار کنیم و معتقدند که شعارهای تند یا جنگ سبب بدبینی غرب و شرق نسبت به ما و نهایتاً انزوای کشور شده است و اگر ما واقعگرایانه عمل کنیم، آنان با ما برخورد متقابل انسانی می‌کنند و احترام متقابل به ملت ما و اسلام و مسلمین می‌گذارند. این یک نمونه است که خدا می‌خواست پس از انتشار کتاب کفرآمیز «آیات شیطانی» در این زمان اتفاق بیفتد و دنیای تفرعن و استکبار و بربریت چهرۀ واقعی خود را در دشمنی دیرینه‌اش با اسلام برملا سازد تا ما از ساده‌اندیشی به درآییم و همه چیز را به حساب اشتباه و سوء مدیریت و بی‌تجربگی نگذاریم و با تمام وجود درک کنیم که مسئله اشتباه ما نیست، بلکه تعمد جهانخواران به نابودی اسلام و مسلمین است. ترس من این است که تحلیلگران امروز، ده سال دیگر بر کرسی قضاوت بنشینند و بگویند که باید دید فتوای اسلامی و حکم اعدام سلمان رشدی مطابق اصول و قوانین دیپلماسی بوده است یا خیر؟ و نتیجه‌گیری کنند که چون بیان حکم خدا آثار و تبعاتی داشته است و بازار مشترک و کشورهای غربی علیه ما موضع گرفته‌اند، پس باید خامی نکنیم و از کنار اهانت کنندگان به مقام مقدس پیامبر و اسلام و مکتب بگذریم! امام خمینی منشور روحانیت 1367/12/03
زنده باد آریایی
به نازم به شرفت جناب رسایی،من یه ملی گرا هستم،کاری به لباس شما ندارم ولی واقعا شما دارین از تمامیت حقوقی کشور دفاع میکنید.آقای روحانی اصلاح طلب نیست بلکه تجزیه طلب هست. آقای رسایی چشم امید میهن دوستان به شماست... پاینده باد وطن سرافرازم
دوست
تو "اللّه" را می شناسی که بهش قسم می خوری؟ اگر جواب منطقی داری، جواب بده، نداری خودت برو بمیر، که نمی دونی چی رو باید به کی بگی. جواب پیغمبر (صل اللّه علیه و آله و سلّم) رو هم اون دنیا خودت بده که چرا به حامی ایشون حمله می کنی و از هتّاکان به ایشون حمایت کردی.
سید
بله ملت صهیونیستها از مرگ ایشان خوشحال میشوند. آمریکایی های ، منافقان و ... چقدر خوب است که آدم جوری زندگی کند که مصداق این جمله از آیه آخر سوره فتح باشد:"لیغیظ بهم الکفار" انشاالله که بازهم از این نطقها داشته باشید.
گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد
جناب رسایی ممنون واقعا به شما می گوئیم ابر قدرت کسی که بتواند جلوی اصلاح طلبین حرفی بزند باید قابل تحسین دانستش یا علی ایمیلی زدیم مبنی بر یک مصاحبه اختصاصی با جناب رسایی عزیز ممنون میشیم هم این و ترتیب بدید و هم که پیوند ما رم تو اینجا بذارید چون می خوایم از امروز حمایت گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد رو از جناب رسایی اعلام کنیم
شاکری از بابل
باسلام. در دولتی که رئیس آن لباس روحانیت به تن دارد نیش وزیر امور خارجه اش در برابر وزیر ملعون فرانسه شیطان تا بناگوش باز است. احساس شرم میکنم از این همه توهین به ملت شریف و کشور عزیزم ایران!!! این دولت دنبال چیست؟ چرا این همه احساس ضعف می کند؟ چرا این همه به مستکبرین دلخوش است و انتظار کمک از امثال آمریکا و فرانسه و دولت های پست مانندشان را دارد؟ این ره که تو میروی به ترکستان است!!!!!!!!!!!! "یاعلی"
مسعود عاشق کردار شما
سلام حمید جان قربان اون حاضر جواب بودنت برم،واقعا دولت نرمش بدون قهرمان،هیچ هیچ هیچ جوابی نداره بده به اون حرفت که اگر کاریکاتور خودت رو میکشید میذاشتی قدمش رو بزاره تو فرانسه؟ خدا این حاضرجوابی وانقلابی بودن رو نصیبمان کند
زعیم
نساء 139 - عزت و ذلت: الَّذينَ يَتَّخِذُونَ الْکافِرينَ أَوْلِياءَ مِنْ دُونِ الْمُؤْمِنينَ أَ يَبْتَغُونَ عِنْدَهُمُ الْعِزَّةَ فَإِنَّ الْعِزَّةَ لِلَّهِ جَميعاً. همان کسانی که کافران را به جای مؤمنان سرپرست و یاور و دوست خود می گیرند آیا در نزد آنان عزّت و عظمت می طلبند؟ پس ( بدانند که ) بی تردید همه عزت از آن خداست. و همچنین پیامبر (ص) میفرماید: عُمّالُكُمْ اَعْمالُكُمْ، كَما تَـكونونَ، يُوَلّى عَلَيْكُمْ. كارگزاران شما [نتيجه] اعمال شما هستند، همان گونه كه هستيد، بر شما حكومت مى‏شود. جناب آقای رسایی ایراد را در مردم بجویید.
رضا نصیرپور
شرم و ننگ بر این دیپلماسی ذلیلانه و حقیرانه که بوی تعفن ترس و خذلانش مشام هر انسان آزاده ای را آزار می دهد... این دیپلماسی که براحتی از آبروی علت خلقت ،دردانه ی هستی، رسول اعظم الهی می گذرد با جان و مال و ناموس امتش چه معامله ای خواهد کرد؟؟؟؟
ابوالفضل
ما تا آمدیم مغز این آقایان را از غربزدگی خارج کنیم، پشت هشتم ما شاید بشود این کار. من نمی‌دانم آقایان از غرب چه دیده‌اند؟ غرب همین است که شما ملاحظه می‌کنید که این‌طور جنایات می‌کنند. آن وقت آن کسی که جانی مطلق است می‌برند نگه می‌دارند و پشتیبانی از او می‌کنند. به حرف یک ملت مظلوم گوش نمی‌دهند. نمی‌گذارند که شورای امنیت تشکیل بشود. پولهای ایران را مثل دزدهای سرگردنه غارت می‌کنند. توقیف می‌کنند. غرب وضعش این است. و این سازمانهایی هم که درست کرده‌اند برای خودشان، همه برای منفعت غرب است. هیچ برای مظلوم‌ها نیست. صحیفه امام، ج11،ص50
امان از طاغوت
جناب رسایی هر روز کاریکاتورهای زیادی از روحانی در تمام دنیا کشیده میشه. تو رو خدا دست از این روش بچگانه متلک انداختن بردارید شما و آقای بذرپاش دارید به اعتبار خودتون خدشه وارد می کنید با متلک های عوام فریبانه.
سیدمحمد
سلام. خداقوت جناب رسایی جناب"امان از طاغوت" اونی که باید دست از متلک انداختن ها و بی تدبیری ها و حماقت های خودش برداره رئیس جمهور نه آقای رسایی که داره حرف حق و به جایی میزنه!! حیثیت و غیرت ما را دارن تو دنیا میبرن با این تدابیرشون این ژنرال های کمتر از سرباز!!!
ئ
چرا ما بعضی حتی بیشترانسان ها همچون ظریف هر چه علممان بالاتر میرود معرفت غیرت شرف حیا کمتر میشود والله این آدمها بی سواد بودند بهتر بود! تا اینطور ملت عزیز ایران اسلامی را که با خون شهدا پایدار ماند پیش دشمنان قسم خورده همچون انگلیس آمریکا و اسراییل کودک کش حقیر نشود ظریف بفهم چکار میکنی!
حامد
جناب آقای رسایی من وقتی اون صحنه ها رو مشاهده کردم از غصه داشتم میمردم. خدا به داد دل مادران شهدا و مادر همه شهدا حضرت زهرا برسه
ناشناس
اتفاقا تحجر رو اگه واپس گرایی بگیریم دولت فعلی متحجر ترین دولت هستند چون 10 سال پایداری مردم سر هسته ای رو می خواهند به عقب برگردونند. 10 سال هزینه و پایداری رو می خواهند نابود کنند.
محمد حسین
حرفها و حرکتهای دولت و حامیانش مرا یاد خسروپرویز و برخوردش با نامه ی مقدس پیامبر اسلام(صلی الله علیه وآله) می اندازد. متاسفم
ناشناس
اقایی رسایی قیمت جریمه سربازان غایب خیلی بالا است خواهش می کنم اعتراض کنید شما هم به عنوان نماینده مردم فقیر جامعه صدای ما را به گوش سایرین برسانید با این قیمت ها 5 درصد غایب ها هم توان خرید ندارد من خودم دیپلم 36 ساله هستم. من 30 میلیون داشتم 80 درصد مشکلاتم حل می شد اصلا نیازی به کارت معافیت هم نداشتم.
ناشناس
با تشکر قلبی و دعای خیر بدرقه کلام و صراحت و شجاعت شما. ای کاش از تاریخ درس می گرفتیم؛ در همین ایام آمریکا شاه را که نوکر سر سپرده اش بود رد کرد و به کشورش راه نداد و با اهانت و بعد از آوارگی در چند کشور دیگر در بیمارستان روانی با وسائل مستعمل .... و باز هم اعتماد. شاه در مصر گفت اگر بار دیگر به دنیا بیاید هرگز با ی آمریکا را به دوستی نخواهد گرفت (نقل قول از فرح پهلوی)، قاجار و صدام و قذافی و.... هم عبرت نگرفتند.
ناشناس
حتی اگر آمریکا امثال ظریف را شکنجه کند او آنقدر غرب زده است که با لبخند می گوید یک خارجی به من دست زد. وعکس آن را رسانه ای می کند.
برادر شهید کبیری اولین شهید در فتنه 88
اقای رسایی اینها حرمتی برای خون شهدا قائل نیستند مادرم وقتی این صحنه رادید کلی گریه کرد .لذت بردم از این همه صراحت
شاکری از بابل
سلام. خداوند برادر شهیدتان را رحمت کند و طول عمر باعزت همراه با سلامتی به مادر بزرگوارتان عنایت فرماید که مادران شهدا نور چشم ما هستند. خدمت مادر عزیزتان عرض میکنم که این نظام وانقلاب باخون شهیدان به ثمر رسیده است و امام زمان(عج) صاحب این کشور و نظام است. برایمان دعا کنید که محتاج تر از همیشه ایم. "یاعلی"
ناشناس
آقای رسایی ! الان که زمزمه ها از حذف یارانه ثروتمندان داره به گوش میاد متوجه شدم که دولت قصد نداره یارانه رو بین مردم نیازمند قسمت کنه و قصد داره اون رو تحت عنوان قشنگ"کمک به تولید و صنعت"! به سیکل معیوب قبل از هدفمندی یارانه ها برگردونه. یعنی کلا هدفمندی به ضد خودش تبدیل می شه اگه این کار صورت بگیره . قرار شد قیمت حامل های انرژی گران بشود تا تولید و صنعت به فکر بهره وری بالاتر ؛ صرفه جویی در انرژی و تعویض دستگاهها و خط تولید خودشون با نمونه کم مصرف باشند . نه که یارانه بگیر دولت بشوند. این رو پیگیری کنید. هدفمندی یارانه ها یک جراحی اقتصادی بود . قرار نیست بنگاه تولیدی که مثل تراکتور سوخت می سوزاند و فقط انرژی مستهلک می کند در بازار رقابت باقی بماند. به چه علت باید ماشینی که در هر 100 کیلومتر 20 لیتر بنزین مصرف می کند باقی بماند در حالی که ماشینی داریم که 6 لیتر مصرف می کند؟ به اسم حمایت ؟ ؟ چرا این دولت اصرار دارد واپسگرا باشد در تمامی سیاست های داخلی و خارجی ؟ مگر پیشرفت چه اشکالی دارد که مردم را به ناتوانی در تولید رقابتی بجز در قرمه سبزی و آبگوشت متهم می کنند؟
ناشناس
سزاوار است در پاسخ به هتاکی مسولین فرانسوی مجلس بوسیله طرحی هرگونه واردات از فرانسه را تحریم کند . حتی پس از تحصیل توافق هسته ای.
ناشناس
ظریف رو به خاطر قدم زدن 15 دقیقه ای با جان کری تخطئه میکنی در حالی که هیچ مشکلی با قدم زدن 45 دقیقه ای سعید جلیلی با نیکلاس بزنز آمریکایی نداری! یه چیزی بگو جور دربیاد با سابقه ات! یک رنگ باش همیشه، رنگ عوض نکن انقدر!!
رضا
آقای رسایی، یک مطلب در سخنان شما کم بود که باید در قالب سوال مطرح میشد؛ آقای ظریف آیا قصد شما برای قدم زدن با کری و رفتن به پاریس و شرکت در مراسم عبدالله ملعون، به تزلزل در آوردن رویکرد و اتکای مستضعفین جهان و جریان مقاومت به ایران اسلامی نبوده است؟ آقای رسایی عزیز امیدواریم در راه انقلاب و اسلام ثابت قدم باشید. یا علی مدد
ماعاشقان مــحمـــدیم (ص)
حرفتون عالی بود درود بر شما به مزخرفات چهارتا اَبله نگاه نکنید که اینجا چندتا نظره دَری وَری میزارن,اینا کُلو حَجمعین مشکل دارن
سرباز ولایت
با سلام.ممنونم آقای رسایی عزیز. بالاخره یک نفر پیدا شد حرف مردم رو داد بزنه.آقای روحانی ما این همه شهید ندادم که شما ملت مارو خار و ذلیل کنید.جواب پیغمبر چی میدید؟؟؟؟؟؟؟؟!!

اضافه کردن دیدگاه جدید