شماره مطلب : 1946
زمان انتشار : 93/11/26 - 23:05 2015/2/15
واقعیت تلخی است اما همه می دانند که رئیس دولت یازدهم از شرح صدر و تحمل در برابر منتقدین برخوردار نیست به طوری که تاکنون بارها و بارها منتقدان خود را با الفاظ زشت و ناشایست نواخته است. اما بدتر از آن، رفتار رسانه های رسمی دولت است که با جوسازی و خبرسازی به تسویه حساب سیاسی با منتقدان رو آورده اند.
بررسی مستند شیطنت رسانه دولت با هدف تخریب نماینده تهران

رسایی چگونه یک سال و نیم در حبس ماند!

واقعیت تلخی است اما همه می دانند که رئیس دولت یازدهم از شرح صدر و تحمل در برابر منتقدین برخوردار نیست به طوری که تاکنون بارها و بارها منتقدان خود را با الفاظ زشت و ناشایست نواخته است. اما بدتر از آن، رفتار رسانه های رسمی دولت است که با جوسازی و خبرسازی به تسویه حساب سیاسی با منتقدان رو آورده اند.

این ایام خبرهای راست و دروغ درباره نماینده کوچکی به نام رسایی زیاد شده است. هر روز در شبکه های مجازی و هر شب در برخی پایگاه های اطلاع رسانی ریز و درشت، خبری با محتوای صحیح و غلط در این باره می آید و می رود. در این بین رسانه های رسمی دولت تدبیر و امید و سایت های خبری منتسب به جریان سیاسی فتنه در جوسازی و فضاسازی کم نگذاشته اند بویژه در این ایام که چند تذکرم به رئیس دولت و نطقم در سالگرد 9دی برخی از دولتمردان را عصبانی کرده بود. اوج این فضاسازی ها هم بعد از طرح سئوال در باره کاهش شدید ارزش سهام و نصف شدن سرمایه مردم از وزیر اقتصاد کلید خورد.

 

من هم البته در برابر این حجم گسترده تخریب ها کسی نیستم که پا پس بکشم و می دانم که قطار بی حرکت را سنگ نمی زنند. از این که به سهم کوچک خودم این جماعت را عصبانی و خسته کرده ام به طوری که با توسل به این شیوه های کثیف قصد دارند از تأثیر یک نماینده کم کنند، خدا را شاکرم و البته آرزوی یک «آخ» را بر دلشان خواهم گذاشت. ان شاءالله

 

در این ایام به جز خبر پنج سال انفصالم از خدمات دولتی که رئیس هیأت تخلفات اداری ریاست جمهوری آن را مطرح کرد و بزودی درباره آن خواهم نوشت، یکی از خبرهایی که در طول ده روز گذشته به شکل کم سابقه ای روی آن مانور داده شد، خبر محکومیت بنده به یک سال و نیم زندان و به دنبال آن، خبر تبدیل این حبس، به ده میلیون تومان جزای نقدی به خاطر موقعیت شغلی نمایندگی بود. این خبر طی پنج روز در بیش از 60 سایت خبری و برخی از روزنامه های جریان اصلاح طلب بازنشر داده شد البته بازنشر آن در واتس آپ، وایبر و دیگر شبکه های اجتماعی که قابل اندازه گیری نیست، بماند.

 

نمونهای از نتیجه جستجوی این خبر در رسانه های مختلف

 

بازنشر گسترده این خبر در چند روز اخیر به شکلی بود که به خواننده القا می کرد حکم صادره مربوط به روزهای اخیر است در حالی که این حکم بدوی مربوط به دو سال قبل بود و در تجدید نظر اساسا نقض شد. ولی چیزی که در این رسانه ها به این پرداخته نمی شد که اصل موضوع چه بوده؟ این محکومیت به چه دلیل بوده؟ زمان صدور این حکم کی بود؟ آیا حکم صادره بدوی بوده یا قطعی و نتیجه نهایی آن چه شده است و سئوالاتی دیگرکه در این بازی رسانه ای بی پاسخ رها می شد.

 

اولین رسانه ای که این خبر را ساخت و بعد از چند روز دیگر رسانه ها به آن پرداختند، یکی از رسانه های رسمی دولت بود. یکی از دلایلی که به این خبر هویت بخشید، مصاحبه این خبرگزاری دولتی با یکی از نمایندگان مجلس درباره موضوع حکم صادره برای بنده بود. این همکار محترم، وقتی در برابر درخواست خبرنگار این رسانه دولتی قرار گرفت به جای اینکه از اظهار نظر درباره موضوعی که اطلاعی از آن ندارد خودداری کند، در دام این شیطنت رسانه ای افتاد به طوری که خبرگزاری «دولتی بُرنا» با شیطنت توانسته بود از وی مصاحبه ای در راستای تخریب بنده بگیرد و تیتر کند: «با نظر قاضی، حکم محکومیت رسایی تبدیل به جزای نقدی شد» اما این که چنین حکمی کی و کجا صادر شده؟ برای چه صادر شده؟ چیزهایی است که در این خبر به آن پرداخته نشده!

 

 

این فضاسازی رسانه ای در حالی صورت می گرفت که حکم بدوی یک سال و نیم حبس برای بنده مربوط به پرونده مطبوعاتی 9دی در حدود دو سال قبل بود و این رسانه دولتی علی رغم اطلاع از این موضوع، برای تخریب بنده به بازسازی ناقص آن خبر در ضمن مصاحبه با یک نماینده دیگر پرداخته بود. چند روز بعد از انتشار این مصاحبه در برنا به یکباره این خبر به شکل هماهنگ شده ای در اکثر رسانه های یک جریان خاص بازنشر داده شد و به صورت طبیعی یکی از خبرهای دیگر رسانه ها شد به طوری که به خواننده القا می کرد محکومیت مربوط به همین روزها است که رسایی در باره کاهش ارزش سهام مردم سئوال می کند، به رئیس جمهور تذکر می دهد و علیه مهدی هاشمی نطق می کند!

 

در حالی که این خبر مربوط به حدود دو سال قبل و حکمی غیر قطعی بود. این حکم بدوی که در تاریخ 2 اردیبهشت 92 (22 ماه قبل) روی خروجی خبرگزاری فارس قرار گرفته بود در مقطع زمانی خود درست بود اما بازنشر تحریف شده آن بعد از دو سال به طوری که القای زمان حاضر را می کرد، برای بهره برداری سیاسی در مصاحبه با یک همکار نماینده بی اطلاع از سوابق، توسط یک رسانه دولتی صورت می گرفت.

 

اما اصل حکم همانطور که خبرگزاری فارس دو سال قبل منتشر کرده، مربوط بود به یکی از پرونده های هفته نامه 9دی که شاکیان آن هیأت نظارت بر مطبوعات دولت دهم، آقای حمید انصاری از طرف مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام و آقایان شیخ قدرت علیخانی، کواکبیان، جوانفکر و مظفر بودند. شکایت آقای انصاری هم درباره  سلسه مقالاتی بود که در 9 دی نسبت به بی تفاوتی مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) نسبت به تحریف بیانات ایشان به چاپ رسانده بودیم و این مؤسسه مدعی بود که ما به آنها اتهام زده ایم.

 

در این پرونده آقایان علیخانی، جوانفکر و کواکبیان با توجه به مستندات و توضیحات ارائه شده، از شکایت خود  انصراف دادند. در خصوص شکایت مؤسسه تنظیم و نشر و هیأت نظارت بر مطبوعات نیز از 13 عضو هیأت منصفه 12 نفر حکم به تبرئه 9دی دادند و مدیر مسئول هفته نامه را بی گناه دانستند و تنها در خصوص شکایت آقای مظفر - با توجه به اینکه بنده در دادگاه پذیرفتم که اشتباه از رسانه 9دی بوده است - مدیر مسئول را مقصر اما مستحق تخفیف دانستند.

 

 

متأسفانه علی رغم نظر قاطع هیأت منصفه در خصوص تبرئه اینجانب، قاضی پرونده دادگاه ویژه روحانیت که علایق سیاسی اش بر عدالت قضایی اش می چربید، حکم عجیب یک سال و نیم حبس برای بنده، توقیف 9 دی و یک سال ممنوعیت از فعالیت مطبوعاتی صادر کرد! حکمی که با هیچ یک از ضوابط قضایی تطبیق نمی کرد و حتی تعجب مسئولان دادگاه ویژه روحانیت را که تازه دستخوش تغییر و تحول شده بود، برانگیخت. وقتی قاضی مورد اشاره به یکی از مسئولان قضایی گفته بود: من چشم دیدن رسایی را ندارم! بدیهی بود که با چنین رفتاری از صفت عدالت برخوردار نباشد به همین دلیل هم بر اساس ضوابط قضایی، نسبت به ادامه کارش در آن محل تجدید نظر شد. در نهایت هم در حکم صادره تجدید نظر شد خصوصا که آقای مظفر هم در نهایت اعلام رضایت کرد و اساسا موضوع تبدیل حکم حبس به مالی مطرح نبودو

 

واقعیت تلخی است اما همه می دانند که رئیس دولت یازدهم از شرح صدر و تحمل در برابر منتقدین برخوردار نیست به طوری که تاکنون بارها و بارها منتقدان خود را با الفاظ زشت و ناشایست نواخته است. اما بدتر از آن، رفتار رسانه های دولت مثل ایرنا، ایسنا و برنا است که به دلیل حاکم بودن روحیه «چاپلوسی» در رسانه های رسمی دولت، تلاش می کنند تا با شیوه های غیر اخلاقی خبرسازی و حتی جعل خبر، به تسویه حساب سیاسی با منتقدان رو بیاورند. در حالی که انتقادات ما نه از سر سیاست ورزی که بر اساس تطبیق عملکرد دولت محترم با شاخصه های انقلاب اسلامی است و تجربه ثابت کرده دهان منتقدان مبنایی را نمی توان با این شیوه ها بست.

دیدگاه ها

yazahra73
سلام بنده با نظر شما موافقم کاش تمام نمایندگان مجلس یه خورده به فکر وظیفشون بودن تا اینکه هرکدوم به جناحی کشیده بشن ان شالله آقای رسایی موفق باشی و همینطور پرصلابت ....کاش نماینده ما هم همینطور بود
ناشناس
اقای رسایی چه کسی با چاپلوسی توانست نماینده مردم تهران شود.چه کسی در هفته نامه 9 دی خبر کمک بابک زنجانی به روحانی را بدون سند می نویسد؟ شما منتقد نیستد شما مثل بچه ها نق می زنید.همانطور گفتید از اقای روحانی خوشتان نمی آید پس هر اتفاقی در کشور افتاد مثل بچه ها نق می زنید به دولت می تازید بدون ارائه راه حل
داود
سلام اقای ناشناس اگر واقعا این پول رو نگرفتن چرا از اقای رسایی شکایت نمیکنن چرا در مجمع تشخیص مصلحت نظام دنبالشم گرفتن این پولهارو قانونی کنن
دانشجو
واقعا فکر میکنی این دولت دنبال راهکاره یا مارو ... فرض کردی؟ اگه دنبال راهکار بود، زندگی مردم رو به مذاکره پوشالی گره نمیزد. خداییش به جای گیردادن به مذاکره، اگه خودشون فکر می کردن، کلی راه حل پیدا می کردند...
محسن از مشهد
درود فراوان برسرباز ولایت حجت الاسلام رسایی خدا قوت قهرمان ملی انشاالله همچون گذشته استوار در مقابله با نااهلانی که با طرح و نقشه قبلی و با سوء استفاده از موقعیت - مقام و منصب شان برای رسیدن به مقاصد شیطانی خود و منصوبین خویش از بیت المال گرفته تا هزینه کردن انقلاب و خون شهداء و تحریف فرمایشات گهر بار امام راحل {ره} آنگونه که بتوانند بنفع خودشان استفاده های تبلیغاتی - سیاسی و حزبی بنمایند و فقط به فقط به فکر اهداف غیر اخلاقی خویش بوده و هستند نه بفکر اسلام و انقلاب و ملت.والسلام
یاسر
دوست عزیز میشه فقط 5کار درستی که دولت به اصطلاح تدبیر و امید انجام داده نام ببری؟ قبل از درود فرستادن یا لعنت کردن با خودتان شفاف باشید آقای روحانی فقط در زمینه بهداشت و درمان موفق بود که این اواخر هجمه علیه وزیر بهداشت از طرف رسانه های دولت به ایشان شروع شد و گفتن آقای وزیر آیا شما به دنبال ریاست جمهوری هستی؟؟؟؟؟
ناشناس
بله پنج کار درست دولت محترمه قفل و زنجیر عبارت است 1- توافق نگین ژنو 2- عدم پیگیری پرونده استات اویل و محکومیت مالی فوق العاده سنگین ایران 3- صدور دستور توقف تولید بنزین داخلی بخاطر همسر خانم ابتکار که قصد واردات بنزین بی کیفیت خارجی آنهم با قیمتی گرانتر از نرخ جهانی بعنوان رانت 4- انحصار واردات کالاهای اساسی و انحصاری کردن واردات خودرو به منصوبین وابسته و اعطای رانت 650 میلیون یورویی از بیت المال مسلمین همچنین بکارگیری و اعطای پست های مهم دولتی به افراد مرتبط با فتنه 88 و حتی برخی افراد که نقش اصلی فعالان فتنه 88 را دارا بودند در بدنه دولت 5- برقراری رابطه دوستی با کدخدا و تن دادن به خواسته های شیطان بزرگ و در عوض برخوردهای غیر اخلاقی و ناجوانمردانه ریاست جمهور و دولتمردان با منتقدان دلسوخته انقلاب اسلامی و عدم اعتناء به خواسته های بحق آنان که همواره مورد هجوم واقع شده اند همچون بی سواد و بی شناسنامه ناآگاه و جاهل بروید به جهنم و از این دست محبت ها که توسط ریاست جمهوری حواله و قواله منتقدان تا کنون گردیده است و ..................
شاکری از بابل
سلام. جناب رسایی، حتما از روز نخستی که مسولیت خطیر نمایندگی مجلس و راه مبارک عدالتخواهی را با لباس مقدس روحانیت در پیش گرفتی می دانستی با چه کسانی باید مبارزه کنی و داد مردم بستانی. این پرونده سازی ها و پلیدی ها چیز تازه ای نیست. از بعد وفات پیامبر رحمت(ص) دسیسه و جعل اسناد وجعل حدیث راه افتاد که مولای نازنین امیرالمومنین علی(ع) را بی نماز نسبت دادند. بعد انقلاب هم همین مسیر خوارج ادامه یافت. نتیجه اش شد تولد منافقین!!! بعد جنگ با خیز آرامی این حرکت صورت پذیرفت که با خروج خوارج زمان در فتنه 88 ماهیت پست و پلیدشان پیدا شد. حال با مظلوم نمایی و پرونده سازی و دروغ وافترا نقشه جدیدی در فکر بیمارشان پروریده اند که به مدد حضرت حق ودعای امام زمان(عج) و سکان داری امام خامنه ای وبا حضور سربازانی چون شما این نقشه جدیدشان نیز نقش برآب است. "یاعلی"
محسن از مشهد
درود فراوان برسرباز ولایت حجت الاسلام رسایی خدا قوت قهرمان ملی انشاالله همچون گذشته استوار در مقابله با نااهلانی که با طرح و نقشه قبلی و با سوء استفاده از موقعیت - مقام و منصب شان برای رسیدن به مقاصد شیطانی خود و منصوبین خویش از بیت المال گرفته تا هزینه کردن انقلاب و خون شهداء و تحریف فرمایشات گهر بار امام راحل {ره} آنگونه که بتوانند بنفع خودشان استفاده های تبلیغاتی - سیاسی و حزبی بنمایند و فقط به فقط به فکر اهداف غیر اخلاقی خویش بوده و هستند نه بفکر اسلام و انقلاب و مردم و............ ما همچنان دعاگوی شما سرباز ولایت و قهرمان ملی بوده و هستیم و شما را بخون شهداء قسم که از تلاش خویش برای برملا نمودن نقشه های شیطانی افراد خاص کوتاه نیایید باشد که مهدی موعود {عج} پاداش و جزای خیر بشما اعطاء نمایند . والسلام
ناشناس
ادعونی استجب لکم بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را خدایا خدایا تا انقلاب مهدی ما را از شر اشرار و کید کفار بخصوص برخی آقازاده های از خدا بی خبر محافظت بفرما
ناشناس
ما هنوز هم چوب بی خردی بعضی از آقایان را میخوریم که با ندانم کاریشان هم خود را به درد سر میندازند و هم از روی جهالت آبروی همکارشان را میریزند و آخر مرد حسابی تو که از شیطنت خبرنگار خبرگزاری در مطرح کردن مطلبی که مربوط به حال نبوده و صحت و سقمش را نمیدانی چرا اظهار نظر مینمایی ؟ آیا یادتان رفته است که بر اساس آموزه های دینی ریختن آبروی مسلمان مساویست با ریختن خون آن مسلمان ؟ . خدا عاقبت همه را ختم به خیر نماید .
مرتضی جلالی
سلام آقای رسایی در دولت تمدید و امیدساز کاذب. در مجلسی که زنگنه هم رای اعتماد می اورد. وزارت خانه ای که با شیطان به قدم زنی می پردازد. در دنیایی که به والاترین رسول عالم توهین می شود!در دولتی که ابتکارش به اهواز حتی سر هم نمی زند! و دولتی که به نمی تواند برای نماینده خودش هم یک ویزا تهیه کند تا ابوترابی اش به سازمان ملل برسد...خب شمای بی شناسنامه بی سواد از یک جای معدود تغذیه شونده بروید به جهنم عقل ناقص در جسم ناسالم بوق توقع داشته باشید که حتما برایتان حاشیه سازی نشود و بتوانید براحتی حرف بزنید... دعای ما بدرقه شماست.در راه حق مستدام باشید
علیرضا
جناب رسایی سلام از شما تعجب می کنم که با این همه زکاوت بهانه به دست اینها میدهی .اینها دارند توان شما را به دفاع از خود محدود میکنند .امید ما به اول وآخر به خدا بعد به همت شماست.
محسن از مشهد
صدای برخاسته از اعماق وجود ملت غیور ایران در حمایت همه جانبه از سردار آزاده گی سرباز ولایت و خادم ملت رسای-------ی _ رسای----------ی حمایت----------------------ت م-----ی ک----ن----ی----م . والسلام
HKUzVzyL1lAUKfk56Gu0DbQduMG4m9jNcHgYMO0zNq4.
چرا نظر منو چاپ نکردید ؟ حرف حق تلخ بود جناب رسایی ؟ از همین درج نکردن نظر من خیلی چیزا دستم اومد تحمل حرف منتقد رو نداری ؟ بعدش دنبال انتقاد از دولت هستی برادر ؟ خداوند همه ما رو به راه راست هدایت کنه انشا الله
محمدمهدی
سلام آقای رسایی از وقتی که شما رو می زنند ارادت بنده و امثال بنده به شما خیییلی بیشتر شده وبه قول معروف عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد.
ناشناس
واقعیت تلخی است اما همه می دانند که رئیس دولت یازدهم از شرح صدر و تحمل در برابر منتقدین برخوردار نیست به طوری که تاکنون بارها و بارها منتقدان خود را با الفاظ زشت و ناشایست نواخته است. اما بدتر از آن، رفتار رسانه های رسمی دولت است که با جوسازی و خبرسازی به تسویه حساب سیاسی با منتقدان رو آورده اند.
محسن از مشهد
ماشاالله عجب صبر و استقامت مردانه داری حمید جان امت انقلابی و شهیدپرور ایران اسلامی همه میدانند که شما از سربازان واقعی ولایت میباشید و به آن افتخار کرده و همواره حمایت شان را ازجنابعالی و حرکت برگرفته از دادخواهی به حق تان را تحسین مینمایند . لذا ضمن خدا قوت انتظار میرود تمام تلاش تان را جهت احقاق حقوق مردم و حفاظت از آبروی انقلاب اسلامی و بیت المال مسلمین بنمایید . دعای همگان بدرقه راهتان میباشد . والسلام
ناشناس
برقراری رابطه دوستی با کدخدا و تن دادن به خواسته های شیطان بزرگ و در عوض برخوردهای غیر اخلاقی و ناجوانمردانه ریاست جمهور و دولتمردان با منتقدان دلسوخته انقلاب اسلامی و عدم اعتناء به خواسته های بحق آنان که همواره مورد هجوم واقع شده اند همچون بی سواد و بی شناسنامه ناآگاه و جاهل بروید به جهنم و از این دست محبت ها که توسط ریاست جمهوری حواله و قواله منتقدان تا کنون گردیده است و ..................
محسن از مشهد
وقتی همچون رسایی را می بینم که نماینده مجلسه به خودم امیدوارتر میشوم که هنوز کسی هست که بفکر مردم باشد و پیگیری حق و عدالت خواهی باشد . رسایی خیلی مردی خدا نگهدارت باشد .
ناشناس
در این بین رسانه های رسمی دولت تدبیر و امید و سایت های خبری منتسب به جریان سیاسی فتنه در جوسازی و فضاسازی کم نگذاشته اند بویژه در این ایام که چند تذکرم به رئیس دولت و نطقم در سالگرد 9دی برخی از دولتمردان را عصبانی کرده بود. اوج این فضاسازی ها هم بعد از طرح سئوال در باره کاهش شدید ارزش سهام و نصف شدن سرمایه مردم از وزیر اقتصاد کلید خورد.
سید مجتبی علوی
اگر ده تا نماینده مثل شیخ حمید داشتیم عالی بود.... رسایی الان دیالمه و آیت فعلی ماست.... با قدرت ادامه بده که رهبر نه تنها،تنهاست که لیبرالهای کارگزار و سکولارهای اصلاح طلب دشمنی را تشدید کردند و آقا تنهاست.... دعاگو هستیم .وفقکم الله

اضافه کردن دیدگاه جدید