شماره مطلب : 2061
زمان انتشار : 94/4/31 - 13:52 2015/7/22
حجت الاسلام حمید رسایی، نماینده مردم تهران و نایب رئیس کمیسیون اصل 90 ، امروز صبح در تذکری شفاهی در صحن علنی مجلس به فضاسازی برخی رسانه ها برای بزک کردن دشمنی آمریکا اعتراض کرد.
تذکر رسایی در صحن علنی به رسانه های بزک کننده امریکا

یا اشباه الرجال و لارجال! اگر انقلابی و ایرانی نیستید، حداقل آمریکایی باشید+فیلم

حجت الاسلام حمید رسایی، نماینده مردم تهران و نایب رئیس کمیسیون اصل 90 ، امروز صبح در تذکری شفاهی در صحن علنی مجلس به فضاسازی برخی رسانه ها برای بزک کردن دشمنی آمریکا اعتراض کرد.

حجت الاسلام حمید رسایی، نماینده تهران و نایب رئیس کمیسیون اصل 90 در تذکر شفاهی خود گفت: متأسفانه بعد از جمع بندی متنی در وین که هنوز مراحل قانونی را در داخل کشور ما طی نکرده، شاهد جشن و پایکوبی عده ای برای بازگشت آمریکا و بزک کردن دشمنی های آمریکا در برخی رسانه های کشور بودیم به طوری که برای اظهار چاکری به دولت جنایتکار آمریکا آب از لب و لوچه آنها آویزان بود.

رسایی ادامه داد: این رسانه ها تیترهایی می زنند کانه بعد از توافق احتمالی قرار است ما و آمریکا پسرخاله شویم! آن هم برای متنی که هنوز سرنوشت آن معلوم نیست که آیا به نفع ملت ایران است یا نه.

وی گفت: جشن گرفته اند برای متنی که رئیس دولت آمریکا از برداشتی دارد و رئیس جمهور محترم ما برداشت دیگری و تجربه ثابت کرده که دولت مردان آمریکا هرگز حقوق ملت ما را به رسمیت نمی شناسند و به تعهدات خودشان پایبند نیستند.

رسایی گفت: جای تعجب از کسانی است که تمام چپاول ها و ظلم های آمریکا نسبت به ملت ایران چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب را فراموش کرده اند. این جماعت حتی از آمریکایی ها هم پست تر هستند.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 گفت: حرف من با این رسانه ها این است که یا اشباه الرجال و لارجال ، اگر انقلابی نیستید، اگر ایرانی نیستید، حداقل آمریکایی باشید. 35 سال قبل چند دانشجوی ایرانی، جاسوسخانه آمریکا را اشغال کردند اما آمریکایی ها هنوز بعد از 35 سال این سیلی ای که از ما خوردند را فراموش نکرده اند به طوری که وقتی دولت یازدهم سفیر خودش را برای سازمان ملل معرفی می کند، بر خلاف تمام قواعد بین المللی، فقط به دلیل ترجمه چند سطر در لانه جاسوسی، به او ویزای آمریکا را نمی دهند!

 

 

فیلم را از اینجا دانلود کنید

 

رسایی گفت: با این حال برخی رسانه های مزدور داخلی به دلیل توافقی که هنوز سرنوشتش معلوم نیست و ابهامات زیادی دارد، چنان برای خوش آمد دولت مردان آمریکایی دم تکان می دهند که آدم تعجب می کند!

نماینده تهران گفت: یا اشباه الرجال و لارجال! اگر انقلابی نیستید، اگر غیرت ایرانی ندارید، حداقل مثل آمریکایی ها باشید که هنوز سیلی و ضربه ای که از ملت ما خورده اند را فراموش نکرده اند،

رسایی گفت: فراموش نکنیدحمایت آمریکا از کودتای 28 مرداد را،

فراموش نکنید حمایت از دیکتاتوری به نام محمد رضا را

فراموش نکنید حمایت از متجاوزی به نام صدام را

فراموش نکنید حمایت تسلیحاتی و شیمیایی از رژیم بعث را

فراموش نکنید حمله نظامی به خاک ما در طبس را

فراموش نکنید شلیک موشک به هواپیمای مسافربری ما را

فراموش نکنید حمایت از منافقین خونخوار را

فراموش نکنید35 سال تحریم ظالمانه علیه ملت ایران را

فراموش نکنیداستمرار این تحریم ها حتی بعد از توافق اخیر را

فراموش نکنید نقش آمریکا در کودتای فتنه سال 88 را

رسایی در پایان گفت: مرد باشید ای نامردها چرا که یک ایرانی، هرگز ظلم ستمکاران را فراموش نمی کند.

دیدگاه ها

313
کسانی که خطوط قرمز رهبری را در توافقات زدند له کردند خائنین به نظام، به رهبری، به مردم، به قرآن و اسلام هستند، و به فرموده قرآن و روایات منافق هستند!!
ناشناس
مثلا رهبری چی بگه؟ خطوط قرمز رو گفت که ازش عبور کردند الانم دیگه چی بگه؟ 2 راه داره یا تنفیذش رو از روحانی برداره یا کجدار و مریز تا ۲ سال دیگه تحمل کنه.
نون
«نکته‌ی بعدی این است که بنده در جزئیّات مذاکره دخالتی نکردم، بازهم نمیکنم؛ من مسائل کلان، خطوط اصلی، چهارچوب‌های مهم و خطّ قرمزها را به مسئولین کشور همواره گفته‌ام؛ عمدتاً به رئیس جمهور محترم که ما با ایشان جلسات مرتّب داریم، و موارد معدودی هم به وزیر محترم خارجه؛ خطوط اصلی و کلّی. جزئیّات کار، خصوصیّات کوچک که تأثیری در تأمین آن خطوط کلان ندارد، مورد توجّه نیست؛ اینها در اختیار آنها است، میتوانند بروند کار کنند. اینکه حالا گفته بشود که جزئیّات این مذاکرات تحت نظر رهبری است، این حرف دقیقی نیست.»
رضا حسنخانی
بله دیگه تا دیروز منتقدین بی سواد و بی شناسنامه وبز دل خطاب می کردند امروز هم اسرائیلی شدیم! خدا را شکر که رهبری نظارت داشتند و این از آب درآمد اگر نظارت های ایشان بود چه می خواست از آب درآید!!!! رییس قوه مقننه که نظارت نمایندگان بر مذاکرات را با سیب زمینی فروشی مقایسه می نمایند و رییس قوه مجریه هم با مسابقه فوتبال!!! کسی هم که نباید اتتقادی نماید و پس همان بهترین کار این است که بخوابیم! درود بر نمایندگان شجاع پایداری درود بر شرف و شجاعت ت رسایی عزیز
عرفان
حاج آقا رسایی! چشم ما به شماست تو مجلس. من از اصفهانم و متاسفم که نماینده های اصفهان چنین مواضعی نمی گیرند. با قدرت ادامه بدین.
Anti zion
زمان امام علی هم، امام (علیه السلام) بر حکمیت نظارت داشت (در ظاهر)، اما آیا با آن موافق بود؟ بهتره که شما و امثالتان از حماقت خود دست بردارید.
مختارپور
شمایی که فکر میکنید رهبری ناظر برتمام جزئیاته توافق هستش .چقدر از خطوط قرمزی که رهبری مشخص کردند رعایت شده ؟. چی شد 190 هزار سو . چرا در مورد برنامه موشکی ایران قطعنامه صادر شد .منافع ملی و اینده ایران به شدت بالاتر از منافع حزبی است . بهتره بروید حرفاتونو به کسایی بزنید کمپین هر توافقی بهتر از توافق نکردن است راه می اندازند
به روز
این اظهارنظرشما یک لایه ای دارد که کاملا طینت شمارا برملامیکند :شمااگر موافق برزمین گذاشتن دستهایتان هستید باجرات وشهامت رسما اعلام کنید که ماهم بله .دیگه چکارداری ازرهبر و کیک وکیک وفلان شخص مایه میذاری و پشت کسی قایم میشی . بعدشم مملکت مگه مال رهبرتنهاست که بگه بشه ،بشود. بگه نشه ،نشود توخودت باش .
ناشناس
مملكت ارث پدري كسي نيست و تا زماني كه رهبر دغه دغه مملكت را داره و به واقع مي خواد جلو وطن فروشي و بيگانه پرستي بگيره امرش واجب و بايد اطاعت شود اين دستور دين اسلام و خداي است كه ما را خلق كرده بعدا كشور هم مال وطن فروش ها نيست كه هر كاري بخواهند بكنند هيچ كسي حق وطن فروشي نداره
زعیم
یعنی چهقدر بی چشم و رو ، یکی دیگه اتمی رو اتمی کرد ، سختیش رو هم مردم تحمل کردن ، حالا حضرات شدن مدعی. خاتمی جونتون که اتمی رو گل گرفت ، روحانی جونتون هم که داره از کیسه خلیفه می بخشه. نه خیر اگه به رجال سیاسی باشه اونی که کارکرد و فحش هاش رو خورد جای تقدیر و تشکر داره. دولت فعلی حکم اون بچه سوسول بالا شهری رو داره که با پول باباهه(ثمره زحمت دیگری) داره خرج میکنه. لذا اگر موفقیتی هم حاصل بشه این حقِ 99% مردم و 1% هم اون رجال سیاسی که فحش هاش رو خوردن هستش. شرم و حیا چیزه خوبیه آقایون اصلاح طلب.
ناشناس
عضو تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان با بیان اینکه عدم رعایت قطعنامه نقض توافق نیست گفت:اگر مجلس تصمیمی بگیرد و روال قانونی از طریق شورای عالی امنیت طی شود صرفا مربوط می شود به رد یا تایید کلیت توافق.
23
به خدا این حرف مونده بود تو گلوم!!!!!!!!! خدا بیامرزه گذاشتگانتو.... من به کسی که همچین عقیده ایی داره میگم مجاهد..... اینا باید اول میخواستن آمریکایی ها عذر خواهی کنن ار ملت ایران!بعد شاید میذاشتیم پامونو اوباما ببوسه! بعدش آبکش کنیم!!!ببخشید خاک مال کنیم پامونو.......
ناشناس
رهبر توافق خائنانه و مزورانه و وطن فروشانه را هرگز قبول نکردند...... بدبختهای حقیر تر از آمریکا، وقتی آمریکا مسلط شد و تک تک وطن فروشان و خانواده ها را زیر شکنجه برد و همه چیز را مثل خیلی از کشور ها که شاهد آنیم تاراج کرد می خواهید سر از خواب غفلت و مرگ بیرون آورید.... چقدر حماقت ، حقارت، غربزدگی، ....
رضا
جناب اقایی شیخ رسایی لازم است برای اینکه این ملت ودولت و..... شماراحرس وجوش ونگران نکنند هر ما سفر خارجی برای شما تدارک ببینند.نطق هایی شما حکایت دلواپسی شماست ادامه دهید اگر برای ما ابی ندارد حتما برای شمانانی دارد.اگر زمان جنگ بود از شما چه ها که نمی دیدیم.ایول داری میکروفون ول نکن.
ناشناس
جناب رسایی با تشکر از نطق شما در دفاع از حقوق ملت توجه بفرمایید جناب لاریجانی چه فرموده اند: انتقاد لاریجانی از مواضع تندروها در قبال توافق هسته ای: فکر می کنند اسلام مجسم هستند/ توافق می تواند پله ای برای پرش باشد ... گویا ایشان هم تصور می کند که صاحب کشور است که اینگونه سخن می گوید از شما می خواهم اجازه ندهید هیات رئیسه نمایندگان را دور بزند
حمید م.
لطفا حتما آقای رسایی بخونن این عریضه رو: آقای رسایی من در عجبم چرا مجلسی که قدرت گرفتن و یا ایستادن برای حقوق مردم رو نداره رو تعطیل نمی کنید؟ تمام خطوط قرمز رهبری زیر پا گذاشته شده. دروغ بزرگ رضایت رهبری با شیپور خائنان به ایران فلک رو پر کرده. رهبری به حول و قوه الهی سالم و ناطق؛ اما عده ای دارن حرف در دهان ایشون میذارن. من هیچ مسئولیتی در این نظام ندارم اما دارم از این همه کوتاهی و خیانت به اسلام و انقلاب و رهبری و مردم و امام عصر خون جگر می خورم. این رو به شما گفتم چون احتمال می دادم که به گوشتان برسه؛ بقیه که ... هر کسی یک خط قرمز رهبری رو رعایت نکنه والله در محضر خداوند باید جوابگو باشه. من که حق خودم رو نمی گذرم، چه شما باشی چه عده ای دولتی فریبکار. مگه رهبری نفرمودند که به دقت بررسی کنید؟ قطعنامه امضا شد که شد، شما وظیفه خودتون رو انجام بدید. مگه دولت باید برای شما تعیین تکلیف کنه که یا باید بگید آره یا نه (که اونم هیچ تاثیری نداره) !! مجلسی ها باید مواردی که قابل قبول نیست و تخلف صورت گرفته رو قبول نکنن و توپ رو بندازن توی زمین دولت. اونا بعد از رفع اونا (به هر طریقی که دلشون می خواد) دوباره به مجلس برای تصویب بیارن. کی برای کی باید تعیین تکلیف کنه؟ ترو به خدا اگه الان احمدی نژاد بود چند باید پدرش رو در می آوردید؟؟ همین مقدار بسه. خداوند همه ما رو عاقبت به خیر کنه که خیلی می ترسم .
رضا حسنخانی
با سلام و احترام آقای رسایی به نظر شما آیا مقایسه آینده بیش از یک دهه کشور و اقتدار و امنیت ملی ما با مسابقه فوتبالی که تاثیر برد یا باخت آن کمترین تاثیری جز هیجانات لحظه ای ندارد مقایسه بجا و صحیحی است !
عباس
سلام/ کار تمام است و حقیقت این است که شورای امنیت و مجلس آب در هاون میکوبند و خودشان هم میدانند کاری که ظریف کرد ( دولت + هاشمی ) ثابت کرد که مجلس نه تنها راس امور نیست بلکه ته امور هم نیست بلکه اصلا نیست که نیست و گرنه این چه جور حرکتی است که کردن ؟ بسیار ناراحتم از این وضع اقا بیائید یک مذاکره دیگری بین دولت و مردم را برگزار کنیم تا دولت دست از تحریم های متعدد که بر مردم وضع کرده بردارد. دست از گران کردن کالاها و خدمات خصوصا نوع دولتی آن بردارد . بگذارد عرضه و تقاضا خودش تکلیف را روشن کند و........ نمایندگان که در قضیه هسته ای تحقیر شدن ولی در قضیه گرانیها هم دست دولت نشوند . هم دست فتنه گران نشوند . از تهدیدات روحانی نترسند
محسن از مشهد
از نکته های مهم تاریخ دویست ساله ایران، شناسایی خط خدمت و خیانت بوده است. این امر در مورد بعضی از رجال با قدت تفکیک و سهولت بیشتری صورت می گرفته مثلا تشخیص این امر که در تاریخ ایران میرزا محمدتقی خان امیر کبیر با وثوق الدوله یا میرزا آقا خان نوری در یک رده نیستند، بسیار آسان است. اما درعین حال همانگونه که پیشتر ذکر شد، گاها انسان های نه چندان متکی به نفس و افراد واداده نیز با امثال امیرکبیر مقایسه شده و از طریق پروپاگاندای رسانه ای کار را برای تشخیص مخاطب دشوار می کنند.ملاک تعیین خط جریان خدمت و خیانت دو نظریه ی «موازنه ی منفی» و «موازنه ی مثبت» است؛ آنان که نمایندگی موازنه ی منفی را دارند، خادم، خدمتگزار و مهره های درخشان تاریخ هستند و کسانی که در مسیر موازنه ی مثبت قرار می گیرند، چهره های منفی و خائن تاریخ هستند.والسلام
منصور حلاج
جناب آقای رسایی ای کاش این حرف شما از سر دلسوزی برای نظام ومملکت باشد.که نیست.چون اگر اینطور بود اول کشوری که بیشترین ضرر وخسران را به این مملکت وارد کرد رو سیه بود.ای کاش اینقدر که در گفتن مرگ بر آمریکا مصر هستید کمی هم از روسیه می گفتید!!! از اینکه چقدر از خاک کشور مارا اشغال کرده وبه خاک خودش منتقل نمود. از اینکه چقدر در امور داخلی ایران مداخله نمود. از اینکه چقدر در کشور ایران جاسوسی نمود. از اینکه چقدر به عراق کمک تسلیحاتی واطلاعاتی نمود. ووووو............
ناشناس
شما بيشتر از چيز مي گوييد كه مسولان كنوني روسيه در آن دخالتي نداشته اند و اكنون نيز دخالتي آشكار در ايران نمي كنند و تقريبا رابط حسنه با ايران دارند ولي آمريكا امروز از مذاكره حرف مي زند و همينكه از ميز مذاكره خارج مي شود با لابي گري با انگليس و فرانسه بر ضد ما قطعنامه وضع مي كنند و به تصويب شوراي امنيت مي رساند حال شما اگر از گرفتن غرامت از روسيه مي گفيتد حرف درستي بود چون به ما زيان زده ولي اگر پطر كبير لعنت الله به ايران حمله كرده و بي عرضگي فتحلعي شاه باعث دادن امتياز به او شده در اين رابطه مسئولين كنوني روسيه بي تقصريند مگر اينها هم مانند پطر بخواهند برعليه ما كاري بكنند ولي آمريكا در اين شرايط هم عليه ما در حال توطئه است هرچند كه ما نبايد به هيچ بيگانه اي دلخوش كنيم فرق نمي كند روسيه باشد يا شيطان بزرگ آمريكا شرق زده بودن يا غرب زده بودن فقط خصلت افراد بي عرضه و وطن فروش است و بس
ناشناس
شما بيشتر از چيز مي گوييد كه مسولان كنوني روسيه در آن دخالتي نداشته اند و اكنون نيز دخالتي آشكار در ايران نمي كنند و تقريبا رابط حسنه با ايران دارند ولي آمريكا امروز از مذاكره حرف مي زند و همينكه از ميز مذاكره خارج مي شود با لابي گري با انگليس و فرانسه بر ضد ما قطعنامه وضع مي كنند و به تصويب شوراي امنيت مي رساند حال شما اگر از گرفتن غرامت از روسيه مي گفيتد حرف درستي بود چون به ما زيان زده ولي اگر پطر كبير لعنت الله به ايران حمله كرده و بي عرضگي فتحلعي شاه باعث دادن امتياز به او شده در اين رابطه مسئولين كنوني روسيه بي تقصريند مگر اينها هم مانند پطر بخواهند برعليه ما كاري بكنند ولي آمريكا در اين شرايط هم عليه ما در حال توطئه است هرچند كه ما نبايد به هيچ بيگانه اي دلخوش كنيم فرق نمي كند روسيه باشد يا شيطان بزرگ آمريكا شرق زده بودن يا غرب زده بودن فقط خصلت افراد بي عرضه و وطن فروش است و بس
ناشناس
سلام. خواهش میکنم صدای مارا به گوش هیات رییسه مجلس برسانید. آقای حسینیان هم گفتند که در مجلس طوری برنامه ریزی شده که صدای مخالف به گوش مردم نرسد. اگر واقعا چنین است وای به روزمان که با دست خود امثال آقای لاریجانی راا نماینده کردیم و امروز در مقابل ملت ایستاده اند. در چنین شرایطی چه واکنشی میتوان انجام داد؟ امام فرمود بترسید از زمانی که مردم از شما ناراضی باشند الان همان زمان است و با تمام صدا فریاد میزنیم که آقای رسایی خواهشا صدای مارا از تریبون مجلس فریاد کن که رسایی کس ننت. تا اینجاشو داشته باشید دوستان تا سراغ دیگر نمایندگان عزیز پایداری هم برویم و از وجود خانواده آنها هم فیض ببریم. باشد که رستگار شویم
محسن از مشهد
اظهارنظر تعجب‌برانگیز مسئولین دستگاه دیپلماسی مبنی بر الزام‌آور نبودن مفاد قطعنامه در بندهایی که در برجام ذکر نشده، و مساوی نبودن تخلف از این قطعنامه با تخلف از برنامه جامع اقدام مشترک، و نیز تاکید بر امکان رد این سند از سوی ایران (البته تنها به صورت رد کامل، نه اصلاح در مفاد آن)، درست نقطه مقابل آن تردیدها را نشان می‌دهد.والسلام
محسن از مشهد
تعجب از کسانی است که تمام چپاول ها و ظلم های آمریکا نسبت به ملت ایران چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب را فراموش کرده اند. این جماعت حتی از آمریکایی ها هم پست تر هستند.والسلام
یا حسین
دل آدم وقتی این حرفا رو تو مجلس میشنوه.احساس قوت وامید میکنه در اوج ناامیدی.مثل احساسیه که تو اعماق زمین باشی همجا تاریکی نمی دونی چیکار کنی.یهدفعه میبینی یه نور بسیار ضعیفی به چشمت میخور.....اره وضعیت این طور یه به قول مردمی نژاد مجلس تو راس امور نیست.بعضیا باور نمی کرد واهانت می کردن مثل پیر شدن جمعیت من باور داشتم این حرفو وپر واضع میبینم که حرفش درست بود.چون واقعیت رو دید.درست که امام فرمود:مجلس در راس امور هست وباید باشه البته مجلس اسلامی اما که نیست واقعیت ها اینو میگه. وقتی تو مجلس واسه گرفتن پست یا صندلی ریاست گروه حزب و....از این چیزا تشکیل می دن که اون به دست(شهوت قدرت)بیارن به نظر شما اون آدم به فکر مردم اسلام ومسلمین ومستضعفین در کل ملتش اصلا اسلام بزار کنار البته خیلی وقته کنار گذاشته شده هس.این باید هوای این پایینی هارو داشته باشه تاونو بالا داشته باشن.....هههه خنده داره گریه داره. درضمن فدا امام ورهبری هستیم درهر صورت.
مشهدی
این موضوعات نباید جدی گرفته شود شاید طرح این مسائل برای پاسخ به مسائل درونی این کشورهاست زیرا دولت اوباما از صلابت لازم برای برخورد با بحران های بین المللی خود برخوردار نیست و استفاده از این واژه ها بیش از آنکه جنبه انصاف داشته باشد مصرف انتخاباتی دارد.

صفحات

اضافه کردن دیدگاه جدید