شماره مطلب : 2066
زمان انتشار : 94/5/7 - 15:08 2015/7/29
رسايي در پاسخ به ادعاي سخنگوي دولت

جریانی به دنبال حذف مجلس از رسیدگی به توافق هسته ای است، مگه ميشه مگه داريم+ فیلم

آقای نوبخت دیروز در ادبیات نامناسبی می‌گوید قرار نیست توافقنامه در مجلس بررسی شود و در شورایعالی امنیت ملی در حال بررسی است و به این شورا سپرده شده است. به نظر می‌رسد جریانی به دنبال حذف مجلس از رسیدگی به موضوع توافق هسته‌ای است. مگه ميشه مگه داريم!
به گزارش مشرق، حمید رسایی نماینده مردم تهران و نایب رئیس اول کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی پیش از پایان نشست علنی امروز پارلمان در تذکری شفاهی نسبت به اظهارات روز گذشته نوبخت سخنگوی دولت درباره توافقنامه هسته‌ای انتقاد کرد و اظهار داشت: مجلس در رأس امور هست یا نیست؟ آیا حرمت امامزاده را باید متولی آن حفظ کند یا خیر؟ آیا بند 11 ماده 24 وظیفه هیأت رئیسه را دفاع از اقتدار مجلس و دفاع از حقوق و جایگاه قانونی مجلس می‌داند یا خیر؟

وی افزود: آقای نوبخت دیروز در ادبیات نامناسبی می‌گوید قرار نیست توافقنامه در مجلس بررسی شود و در شورایعالی امنیت ملی در حال بررسی است و به این شورا سپرده شده است.

رسایی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: چطور است که ما توافقنامه‌های مربوط به انتقال 4 عدد کتاب، یک گروه اقتصادی و یا یک تئاتر را باید تصویب کنیم اما این موضوع به مجلس مربوط نیست؟ آقای ابوترابی‌فرد! حرف زده شده حرف یک مقاله‌نویس روزنامه نیست، بلکه سخنگوی دولت این حرف را زده است.

وی همچنین گفت: به نظر می‌رسد جریانی به دنبال حذف مجلس از رسیدگی به موضوع توافق هسته‌ای است. مگر می‌شود؟ مگر داریم؟

نماینده تهران در مجلس در پایان خطاب به ابوترابی‌فرد که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت، خاطرنشان کرد: لازم است این موضوع توسط حضرتعالی توضیح داده شود و آقای لاریجانی نیز به من گفتند که مجلس حتماً این موضوع را بررسی می‌کند؛ در حال حاضر ترجمه‌ای که دیروز توسط وزارت خارجه به مجلس ارسال شد، با امضای آقای عراقچی آمده در حالی که خود دولت در این زمینه آیین‌نامه دارد که تمام توافقنامه‌ها باید به صورت «لایحه» تقدیم مجلس شود و ترجمه فارسی باید به موافقت طرف مقابل برسد.


rasaee 940507 t.mp4 | دانلود فیلم

 

ویدیوها


1. rasaee 940507 t.mp4 | دانلود فیلم

2. rasaee 940507 t.flv | دانلود فیلم

دیدگاه ها

سبحان شاهمرادی
آقای ناشناس خیلی دور بر ندار! اگر کمی تحقیق و تعقل کنی می فهمی اگر این ننگ نامه (توافق نامه) متاقض و استعماری تصویب شود چه آبرو ریزی برای آرمان های امام خمینی خواهد شد..
محسن از مشهد
پیش از این پایگاه صهیونیستی "جروزالم پست" (Jpost) در خبری تحت عنوان «توافق هسته ای بهترین گزینه برای اسرائیل» به انعکاس اظهارات «امی ایالون» رئیس سابق سازمان امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در رابطه با توافق هسته ای پرداخته بود. در این گزارش آمده بود: "با وجود واکنش های شدید به توافق هسته ای اخیر ایران در میان مقامات اسرائیلی، رئیس سابق «شین بت» (آژانس امنیت اسرائیل) ... از توافق هسته ای حمایت می کند." نکته جالب آنجاست که همه این برچسب زنی ها و اتهامات ناروا به جریان دلسوز و مومن کشور -که کم هم نیستند و بخش قابل توجهی از مردم را تشکیل می دهند-، در حالی اتفاق می افتد، که طراحان تز «همصدایی منتقدان برخی بندهای توافق هسته ای با اسرائیل»، روزی عاملان فتنه صهیونیستی در کشور بوده اند یا در برابر آن سکوت کردند. در حوادثی نظیر فتنه 88 که در طراحی شدن آن توسط تصمیم گیران صهیونیستی و آمریکایی هیچ شبهه ای وجود ندارد؛ برخی از همین ذوق زدگان عاملان و عروسکان خیمه شب بازی اسرائیل شده و کشور را به لبه پرتگاه رساندند. حالا برخی از اینها دایه دلسوز تر از مادر شدند و با فراموشی خسارات میلیاردی به کشور و هزینه های کلان سیاسی در جریان این فتنه، دلسوزان و ملت انقلابی که نقد ها و البته حمایت هایی به موقع از تیم هسته ای داشته اند را مورد شماتت قرار می دهند.والسلام
حسین
سلام آقا رسایی با این وضعیتی که فعلا مجلس داره مشخصه که مجلس در راس امور نیست. دوما اون روزی که به اصلاحیه طرح دو فوریتی رای میدادید میباید فکر اینجاشم میکردید.
سید سعید
از دوازده نفر عضو شورای عالی امنیت ملی ، شش نفر از دولت هستند. بدیهی است که در این حالت، شورای عالی امنیت ملی صلاحیت بررسی توافقنامه را ندارد. مگر اینکه بین شش نفر دیگر که دولتی نیستند رای گیری صورت بگیرد.
ناشناس
ملت ایران آماده است حمایت خود را از نمایندگان محترم مجلس اعلام نماید. بفرمایید چگونه؟ تجمع در جلوی مجلس؟؟؟ ملت هر کاری برای حفظ اسلا م می کنند اما بعد هیچ گونه کوتاهی و و بهانه ای را نمی پذیرد....
حسین
سوال قشنگی پرسیدین آقای رسایی: مجلس در رأس امور هست یا نیست؟ یادمان می آید وقتی دوست عزیز و رفیق شفیق شما آقای محمود احمدی نژاد مجلس را در راس امور نمیدانست و حتی میگفت من هر کدام از قوانین مجلس را که دلم بخواهد اجرا میکنم شما و دوستانتان که الان داد و هوار شما بالاست سکوت کرده بودید تا نکند منافعتان بخطر بیفتد؟؟؟؟؟
رضا حسنخانی
جریانی به دنبال حذف مجلس از رسیدگی به توافق هسته ای باشه و یکی از رئوس این جریان هم یکی از رئوس مجلس باشه!!!!، مگه ميشه مگه داريم!!!!!!
ناشناس
نمایندگان خواب الود پس کی می خواهید بیدار شوید ؟تا کی رسایی وچند نفر دیگه به تنهایی بار مسولیت دفاع از حقوق مردم را به دوش بکشند پس بقیه نماینده ها مردند ؟؟ مجلی دویست و نود نماینده دارد فقط ده نفر اظهار نظر می کنند ظاهرا بقیه به فکر رفتن به سفر های خارجه هستند تا حقوق مردم !!!

اضافه کردن دیدگاه جدید