شماره مطلب : 2079
زمان انتشار : 94/5/28 - 14:57 2015/8/19
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات روز گذشته معاون وزیر امور خارجه گفت: بهتر است جای مجلس با دولت عوض شود تا دولت بر نمایندگان نظارت کند.
تذکر رسایی در باره استنکاف دولت در ارائه لایحه برجام

اگر این توافقنامه برد برد است، چرا از طرحش در مجلس واهمه دارند + فیلم

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات روز گذشته معاون وزیر امور خارجه گفت: بهتر است جای مجلس با دولت عوض شود تا دولت بر نمایندگان نظارت کند.
به گزارش مشرق، در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی حمید رسایی نماینده مردم تهران در تذکر شفاهی با طرح این سئوال که کمیسیون ویژه بررسی برجام که امروز انتخابات اعضای آن برگزار شد قرار است چه چیزی را بررسی کند، گفت: هنوز لایحه‌ای در اینباره به مجلس نیامده است، در پاورقی ترجمه داده شده نوشته شده است که این ترجمه رسمیتی ندارد.

وی افزود: در این ترجمه نوشته شده است که در این ترجمه هر چند کمال دقت شده است تا تمام کلمات با صحت ترجمه شود، اما به دلیل پیچیدگی عبارات ناشی از فنی و حقوقی بودن از یک طرف و مصالحه ای بودن از طرف دیگر، توجه خوانندگان را به این مطلب جلب می‌کنیم که متن انگلیسی، متن اصلی است. ما نفهمیدیم این که گفته شده این متن مصالحه ای است یعنی چه؟

این نماینده مجلس ادامه داد: با این اشکالات ما نمی‌توانیم روی این مسئله بحث کنیم، یک ماه از این مسئله گذشته و یک ماه دیگر کنگره آمریکا درباره آن نظر می‌دهد، ترجمه متن مشکل دارد و لایحه هم ارائه نشده است، فرصتی برای مجلس نمانده.

از اینجا دانلود کنید

رسایی گفت: دیروز مقامات دولتی اظهارات عجیبی مطرح کردند، معاون وزیر خارجه می‌گوید نظر دادن مجلس خلاف قانون اساسی است؛ و معاون رئیس جمهور می گوید بررسی این توافقنامه در مجلس خلاف قانون اساسی است! مگر قرار است دولت روی ما نظارت کند؟ اگر این طور است پس جایمان را عوض کنیم.

نماینده مردم تهران گفت: اگر این بازی برد- برد است، پس چرا آقایان میترسند از پشت تریبون مجلس بررسی آن مطرح شود؟ چرا ترجمه و لایحه ارائه نمی‌شود؟

رسایی ادامه داد: نگرانی رهبری مبنی بر اینکه با توافقنامه نفوذ در ایران صورت می‌گیرد ناشی از چیست، اینها باید از پشت تریبون مطرح شود.

به گزارش مهر، محمد حسن ابوترابی‌فرد که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، در پاسخ به این تذکر گفت: بر اساس ماده ۴۴ آییننامه داخلی مجلس در مسائل مهم و استثنایی که برای کشور پیش می‌آید و در این خصوص تشکیل کمیسیون ویژه‌ای برای رسیدگی و تهیه گزارش ضرورت پیدا می‌کند، به پیشنهاد حداقل ۱۵ نفر و تصویب نمایندگان این کمیسیون تشکیل میشود.

وی افزود: ما کمیسیون ویژه را بر این اساس سامان داده‌ایم، هیچ نیازی مترتب بر مسئله لایحه نیست.

نایب رئیس اول مجلس گفت: بزرگان تشخیص دادند که مسئله هسته‌ای مسئله مهمی است و تهیه گزارش در اینباره ضروری است که بر این اساس کمیسیون ویژه تشکیل شده است و مسائل دیگر، موضوع خارج از این بحث است که در شرایط خود بر اساس قانون و با نگاه و رای مردم و همکاران مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

دیدگاه ها

امید حسینی
سلام آقای رسایی،هنوز هم با وجود موافقت معاون برنامه و بودجه مراحل استخدامی بچه های پالایش و پخش که شامل فرزندان ایثارگران هستندمتوقف شده و وزیر نفت در جواب آقای قاضی پور از عدم بودجه کافی برای استخدام ما خبر داده است. آنچه که امروز مشخص شد دروغ آشکار آقای زنگنه به نمایندگان مجلس است چرا که در نامه ای از سوی آقای نوبخت به وزیر محترم، درخواست رفع مشکل استخدامی ما به ایشان گوشزد شده بود و آقای نوبخت به صراحت هرگونه مشکل بودجه و ... از سوی دولت را تکذیب نمودند.
موسوی
مگر فراموش کردید که رئیس محترم جمهوری که خود را حقوق دان معرفی کرده است فرمودند: نتیجه مذاکرات 3 بر 2 به نفع ما مساوی (برد برد) تمام شده است.
علی
سلام - لطفا بفرمایید طبق قوانین کشور اگر دولت محترم از ارائه لایحه برجام (که بع تظر می رسد طبق ترجمه صحیح انگلیسی در واقع طرجام می شود ( چون معنای غالب Plan طرح است که اشتباهی به معنای رایج Program یعنی برنامه ترجمه شده است)) استنکاف کند چه مراحلی برای وادار کردن دولت به رعایت قانون کشور باید طی شود؟ با تشکر
ناشناس
خدا را شکر که کمسیون تشکیل شد. ای کاش شما هم عضو آن بودید. البته رهبر، مردم، دولت و آمریکا می دانند که این قرارداد ننگین و غیر انسانی است. رهبر فرمودند نه آنجا ونه اینجا هنوز اتفاقی نیافتاده و تصویب نشده و راه نفود آمریکا را بستیم ....اما برای شکست فیزیکی اهریمن خوب است علنی رد شود با وقت کشی فقط خود عمال نفوذی بیشتر افشا می شوند که عالیست.
ناشناس
به اينها مي گند دلواپسان طرح در مجلس چون نانشون تو واردات اون هم نه واردات خوب مانند خودروهاي ارزان قيمت بلكه واردات مزخرف نظير پارچه و چوب حراج زدن به منابع زير زمني كشور به صورت خام است
کلیدساز
با سلام آقای روحانی که احمدی نژاد را فردی قانون گریز می پنداشت ، حالا خود همین رویه رو پیش گرفته. جدیدا هم که اظهار فضل نمودند و گفتند: شورای نگهبان نقش نظارتی دارد ، نه تایید یا رد صلاحیت. آقای رسایی ، ان شاء الله که با اتحاد و انسجام طیف اصولگرا و دیگر احزابی که در خط رهبری هستند ، فتنه ی جدید در نطفه خفه شه.
ناشناس
با عرض سلام، جناب آقای رسایی در برنامه گفتگوی ویژه خبری روز چهارشنبه آقای محمد جواد لاريجاني از معایب بسیار خطرناک این توافق گفتند. ایشان اعتقاد داشتند مجلس خود را در گیر لایحه نکند و سریع بررسی توافق را در دستور کار خود قرار دهد و راه نفوذ آمریکا را ببندد تا خود آمریکایی ها توافق را رد کند. الان دولت فقط به فکر انتخابات شما و دیگر نمایندگان متعهد به انقلاب باید رهبر را یاری کنید تا اینها مملکت را به تاراج ندهند. وقتی رییس جمهور با سخنان نسنجیده خود شورای نگهبان را زیر سوال می برد از معاونانشان چه انتظاری است؟ این مملکت امام زمان است اما امتحان بزرگی برای خواص است امیدوارم به سلامت از این امتحان بیرون آییم.
azad
باسلام :جناب رسایی علیرغم تصویب قانون عدم بکارگیری واشتغال بازنشستگان، متاسفانه بدلیل ضعف وخلاء قانونی،بسیاری از بازنشستگان در بانکها وموسسات خصوصی ویاشرکتهای اقماری بانکها وموسسات که نیمه دولتی ونیمه خصوصی هستند ،با حقوق ومزایای بالایی استخدام (قراردادی) ومشغول می شوند !وتا این رویه موجود است اشتغال جوانان حرفی گزاف وبیهوده است.
ali
سلااام جناب رسایی واقعابه شما افتخار می کنم که هنوز هم دلسوزانی همچون شما هستند... جناب رسایی چرا مجلس وزیر نفت را استیضاح نمی کند؟؟؟ کسی که خیانت هایش به همه ثابت شده است...

اضافه کردن دیدگاه جدید