شماره مطلب : 2086
زمان انتشار : 94/6/8 - 00:20 2015/8/30
 وظیفه وزارت اطلاعات این است که سرخط جریانی که خط تبلیغی دروغي که رهبرى اشاره کرده اند را مشخص کند نه اینکه خودش در پازل همان خط تبلیغی قرار بگیرد!حال سؤال این است که چه کسی آن متن غلط را در اختیار وی قرار داده است تا در برنامه زنده به نقل از رهبر انقلاب قرائت کند؟
نکته سنجی رسایی درباره یک خطای فاحش:

چه کسی متن غلط را در اختیار وزیر اطلاعات گذاشت

وظیفه وزارت اطلاعات این است که سرخط جریانی که خط تبلیغی دروغي که رهبرى اشاره کرده اند را مشخص کند نه اینکه خودش در پازل همان خط تبلیغی قرار بگیرد!حال سؤال این است که چه کسی آن متن غلط را در اختیار وی قرار داده است تا در برنامه زنده به نقل از رهبر انقلاب قرائت کند؟

هفته گذشته وزیر اطلاعات با حضور در برنامه زنده سیما، از روی برگه، جملاتی را به نقل از رهبر انقلاب مبني برعدم عبور مذاکره کنندگان ازخطوط قرمز خواند و گفت:  «رهبر انقلاب فرموده اند، این خط تبلیغی دروغ که گفته می شود از خطوط قرمز عبور شده است، صحت ندارد!»

خوشبختانه امروز ایشان این خطای فاحش را با صدور اطلاعیه ای این چنین اصلاح کرد: «در برنامه تلویزیونی نگاه یک از قول مقام معظم رهبری نقل شد که (این خط تبلیغی دروغ که از خطوط قرمز عبور شده است صحت ندارد) پس از مراجعه به متن سخنرانی معظم له ملاحظه شد که عبارت صحیح این است (این خط تبلیغی غیر صحیح که از برخی خطوط قرمز رسمی در جلسات خصوص صرف نظر شده است خلاف واقع و دروغ است) ضمن پوزش از معظم له و مردم شهید پرور در نقل خطای بیان معظم له از منتقدین محترمی که ما را به این خطای در نقل توجه دادند صمیمانه سپاسگزاری می شود.»

 


ScreenRecord_۲۰۱۵-۰۸-۲۹-۱۸-۵۳-۳۸.mp4 | دانلود فیلم

 

ضمن تشکر از ایشان که این خطا فاحش را اصلاح کردند، اما چند سئوال مطرح است:

اولا: ایشان نوشته اند که بعد از مراجعه به متن سخنرانی رهبری، متن صحیح را دیده اند و این در حالی است که در برنامه زنده، وی از روی متنی که در دست داشت، آن جملات را به نقل از رهبری خواندند. پس قبلا کسی به بیانات رهبری مراجعه و متنی را برای وزیر تهيه کرده است. ثانیا: تفاوت متن صحیح و متن غلط آنقدر زیاد است که احتمال خطای غیر عمد در آن بعید و حتی غیر ممکن به نظر می رسد!

ثالثا: با توجه به مشغله کاری، بعید به نظر می رسد که وزیر محترم به صورت طبیعی خودش این متن را تهيه کرده باشد بلکه قاعدتا اطرافیانی این کار را برای وی انجام داده اند.

رابعا: وظیفه وزارت اطلاعات این است که سرخط جریانی که خط تبلیغی دروغي که رهبرى اشاره کرده اند را مشخص کند نه اینکه خودش در پازل همان خط تبلیغی قرار بگیرد!

حال سؤال این است که چه کسی آن متن غلط را در اختیار وی قرار داده است تا در برنامه زنده به نقل از رهبر انقلاب قرائت کند؟ آیا وزیر محترم نباید در حلقه اطرافیان و مشاورین خود تٱمل بیشتری کند؟

در دوره پسا توافق که به تعبیر رهبر معظم انقلاب مهمترین برنامه دشمن، نفوذ است و این وزارتخانه نیز مهمترین رکن مقابله با نفوذ، با توجه به خطاهای فاحش از این دست، چه تضمینی برای مقابله با نفوذ دشمن وجود دارد؟! نکته مهم این است که سابقه مواردی از این دست در عملکرد ایشان وجود دارد.

در زمان رای اعتماد، از طرف وزارت اطلاعات جزوه ای به عنوان برنامه وزیر در بین نمایندگان توزیع شد که بعد از یک روز به دلیل برخی مسائل سؤال برانگيز در آن، جمع آوری و برنامه دیگری توزیع شد. سال گذشته نیز موضوع حضور یک خبرنگار روزنامه های اصلاح طلب به عنوان همراه وزیر در جلسه بررسی مسائل امنیتی با تعدادی از نمایندگان که وزیر خودش، این خبرنگار اصلاح طلب را فرزند معنوی اش معرفی کرده بود، مساله ای برای وزیر شد که هنوز پایان نیافته.

در ماه رمضان، رهبر انقلاب در پاسخ به سؤال دانشجویان مبنی بر نقل مطالب غیر واقعی برخی مسئولان از طرف رهبری فرمودند: «اگر از قول حقیر، کسی چیزی بگوید و به گوش من برسد و خلاف باشد، ما به خود او بلافاصله تذکر می دهیم... می گوییم آقا! شنیدیم این را شما از قول ما گفتید و باید خودتان اصلاح کنید.»

دیدگاه ها

زعیم
توی یک برنامه پربیننده تحریف میکنن و دروغ میگن ، بعد میچِپَن توی یه سوراخی عذرخواهی میکنن. این چیز ها شاید برای آقایان ترفند باشه اما برای ما خاطره شده.
س.م.م
سلام. امیدوارم که این عذرخواهی به صورت خود جوش بوده باشه. آخه .... درماه رمضان، رهبر انقلاب درپاسخ به سؤال دانشجویان مبنی برنقل مطالب غیرواقعی برخی مسئولان ازطرف رهبری فرمودند: "اگر ازقول حقیر، کسی چیزی بگوید وبه گوش من برسد وخلاف باشد، مابه خود او بلافاصله تذکّر میدهیم... میگوییم آقا! شنیدیم این راشمااز قول ماگفتید وبایدخودتان اصلاح کنید."
ناشناس
نکته سنجی بعد از عذرخواهی وزیر!!!!! بنده خدا که عذرخواهی کرده، پس کو ادعای ترویج فرهنگ عذرخواهی مسئولان!!! بعدشم بعضی نماینده ها که از قول رهبری یه حرفا میزنن که اصلا نیست! کلا نیست! حالا دو سه کلمه جابجا شده دیگه خیلی کار بدی کرد که جابجا گفت اما دمش گرم که عذرخواهی کرد.
مهدی
دو سه تا کلمه جا به جا شده؟! با دو تا ویرگول میشه حکم آزادی رو به حکم اعدام تبدیل کرد! خط تخریبی دولت جلوگیری از رسیدگی به شرمنامه ی وینه و صدا و سیما هم در همین راستا نقش روابط عمومی دولت رو بازی می کنه و مجبوری سخنرانی امام خامنه ای را پخش کرده که خط قرمزها را مشخص کرده و آخر هم فرموده اند باید از مبادی قانونی پیگیری بشود حالا وزیر اطلاعات اومده از قول امام گفته از هیچ خط قرمزی عبور نشده این شد جابجایی دو تا کلمه؟! این عذرخواهی به درد شیخ حسن می خوره..
ناشناس
من یه سوال تکراری دارم بیایم تصور کنیم که همه مفروضات شما درست، اما آقای رسایی هیچگاه به این سوال پاسخ ندادین که چرا فقط در مقابل مخالفین نسبت به موضع خودتون اینگونه حساسیت دارین، چند وقت پیش فیلم کوتاهی از آقای کوچک زاده پخش شد که ایشون از جانب آقا حرفی رو زدن، در آن فیلم به صورت صریح بیان شد که " من از طرف او (ضمیر به رهبری بر میگرده) می گویم " میشه صراحتا بفرمایید چرا اینجا حداقل یه نیمچه تذکر تو سایتتون ندادین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
جناب وزیر اطلاعات آقای علوی، بنده از شما کمال سپاسگذاری را به خاطر پذیرفتن اشتباه دارم اما به خاطر داشته باشید این کلکها قدیمی شده که در یک برنامه پربیننده مطلبی را خلاف واقع به رهبری عزیز نسبت بدهید بعد تو سایت وزارت اطلاعات بیانیه تکذیب بدهید آخر برادر من، کدام بیننده تلویزیونی اون شب می رود سایت وزارت اطلاعات را بخواند که حالا تصحیح شود، به قول دوست عزیزمون برامون خاطره شده این کارهای رسانه ای. اگر شما تیم رسانه ای تون فعاله، ما هم نمردیم و اینجا داریم بهتون فکر می کنیم، آره قربونت برم.
ناشناس
جدید
نیروهای صدیق وزارت اطلاعات دارای مظلومیت مضاعف هستند . اطلاعاتی که قبل از تشکیل وزارت سازمان جهنمی پیکار را کاملا متلاشی کرد و باعث شد تا حسین روحانی مسئول سازمان تمام اسرار پنهان چندین لایه را افشاء نماید و برای همیشه سازمان پیکار پایگاه خود را از دست بدهد و به زباله دان تاریخ برود . گروهک جنایتکار کومله وسهند که بنا داشتند اعلام حزب کمونیست را نمایند در پائیز 1361 در غالب 50 خانه تیمی دستگیر شدند که طی مصاحبه تلویزیونی ارتباطات وپژه سازمانشان را با رژیم منفور عراق بگونه ای افشاء نمودند که دیگر پس از آن کومله کمر راست نکرد و منفور همیشگی مردم کردستان شد . حزب توده ایران که معروف بود بزرگترین حزب کمونیست منطقه است و سران کمونیست حاکم بر افغانستان مانند " ببرک کارمل " خود را شاگردان احسان طبری میدانستند و... همین حزب توده در 17 بهمن 1361 ضربه خورد و سازمان مخفی و سازمان نظامی اش (ازجمله بهرام افضلی فرمانده نیروی دریائی ) صد در صد ضربه خوردند و دیدیم که مصاحبه تلویزیونی نورالدین کیانوری و ... در اردیبهشت 1362 بگونه ای بود که روسها نتوانستند با حربه همیشگی "شکنجه" اظهارات وی را تکذیب کنند بلکه با مطرح کردن تزریق "آمپول" اعتراف ضمنی بر صحت اظهارات کیانوری نمودند . پیام حضرت امام و سربازان گمنام امام زمان خطاب کردن نیروهای اطلاعاتی متعاقب همین مصاحبه تاریخی بود و... بدبختی از زمانی آغاز شد که تیم حجاریان به بهانه تشکیل وزارت اطلاعات سرنوشت اطلاعات کشور را از سال 1363 به عهده گرفتند . کیسهای قلابی مانند شناسائی و دستگیری مهدی نحوی عامل انفجار حرم امام رضا (ع) در سال 1373 و قبل از آن فتنه میکونوس و بعدا فتنه اتوبوس نویسندگان عازم ارمنستان و بالاخره قتلهای زنجیر ه ای که موضع صریح مقام معظم رهبری نسبت به این جریان فاسد در خطبه نماز جمعه 1377/10/18 ونهایتا در جمع دانشجویان امیرکبیر در 1379/12/22 گویای بسیاری از مطالب است. در اوج فتنه 88 ترور دانشمند هسته ایتوسط مزدوران موساد آغاز گردید و این چهار ترور نقطه ضعفی برای وزارت اطلاعات محسوب می شد که با پخش مستند "کلوپ ترور " در 1391/5/15 تاحد زیادی این زخم التیام یافت اما با سکوت دوساله سخنگوی قوه قضائیه در باره پرونده عاملان ترور دانشمندان هسته ای و عدم مجازات آنان، این نظریه نیروهای قدیمی اطلاعات قوت گرفته است که سناریوی "مستند کلوپ ترور " و ادعای دستگیری عاملان ترور اساسا یک کیس قلابی و ساختگی بوده است . همان جریاناتی که این دروغ بزرگ را به مردم و مسئولین دلسوز گفتند این حرف دروغ را هم برای مقام معظم رهبری جملات ساختگی آنهم در مهمترین پیچ تاریخی جعل می کنند. مردم هنوز داستان تابوت قلابی باصطلاح "شهید" کشمیری را فراموش نکرده اند. آیا وقت آن نرسیده است که حساب نیروهای صدیق وزارت از بعضی عناصر مشکل ساز برای نظام تفکیک و جدا شود ؟!
محسن از مشهد
جدید
جناب علوی بهتر است هر چه زودتر نسبت به حضور در برنامه ای تلویزیونی آن هم بصورت زنده حاضر شوید و ضمن بیان واقعیتی که یادداشت را با چه نیتی تهیه و قرائت فرمودید ؟ و سپس نسبت به عذر خواهی از مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای و ملت فهیم و آگاه انقلابی هوشیار که همواره آماده و منتظر فرمان و مطیع فرمانده معظم کل قوا میباشند اقدام به عذر خواهی رسمی نمایید تا مورد قبول واقع گردد . انشاالله . والسلام
باقری
به نظرم اینکه اسامی افراد شرور رو توی تلوزیون اعلام کردند علاوه بر اینکه ممکنه مشکل امنیتی ایجاد کنه باعث آبرو ریزی برای قبیله و خانواده آنها می شود که 2 سوال مطرح می شود : 1- هدف از اسم بردن از اشرار مسلح چه بوده است؟ 2- آیا برای اینکار مجوز اخذ شده بود یا نه؟
آزاده
درود بر رسایی همیشه در صحنه دردو بلات بخور توی سر بقیه نما یند گان بی تفاوت و درود بر کو چک زاده و خدا علی مطهری را به راست هدایت کند
مجید تقی زاده
با سلام خدمت برادر عزیز رسایی امروز وجود افرادی چون شما برای انقلاب و نظام لازم است و امیدوارم همچنان توفیقات خدا شامل حال شما باشد تا زبانتان رسا و قلمتان رسایی تر بماند. اما باید به یک مسئله توجه داشت که باید امروز ما توجهمان به اشارات رهبری باشد و قلمی را روی کاغذ بگزاریم که با نگاه رهبری باشد. چرا که اگر غیر این باشد امام خامنه ای حمایتی نمی بینند که هیچ بلکه باید نگرانی و وقت خود را صرف میانجی گری در این دعوا های حزبی کنند. خداوند توفیقات روز افزون را شامل شما و یاران صدیق رهبر کنند.
نیما
من وقتی این شرح را حناب آقای علوی خواندند ،ضمن تعجب که چنین اظهاری را حضرت آقا فرموده باشند ، ولی چون وزیر اطلاعات عنوان کرده اند با تعجب پذیرفتم تا بعدا" که موضوع عذر خواهی آقای وزیر را (خواندم) تسکین پیدا کردم . چرا باید سربازان گمنام امام زمان که خدمات پنهان شبانه روزیشان موجب راحتی و امنیت مردم می شود با اینگونه خطاهای غیر قابل قبول و آنهم از طرف بالاترین مقام ! اتفاق بیفتد که نظر عده زیادی از مردم نسبت به آن سازمان برگردد ؟. راه چاره هم بنظر بنده عذر خواهی در همان برنامه وبا حضور جناب وزیر (حتی در حدچند ثانیه ) است تا رفع سوئ تفاهم شود .وگرنه استخوان داخل زخم خواهد بودکه روزی این زخم چرکین خواهد شد و عاقبت خوبی ندارد .خود دانید!.نیما
مشهدی
برادر عزیز رسایی امروز وجود افرادی چون شما برای انقلاب و نظام لازم است و امیدوارم همچنان توفیقات خدا شامل حال شما باشد تا زبانتان رسا و قلمتان رسایی تر بماند.

اضافه کردن دیدگاه جدید