شماره مطلب : 2110
زمان انتشار : 94/7/14 - 08:22 2015/10/6
رسایی در جلسه استیضاح آخوندی

حوزه مسکن رهاست، آخوندی تسلطی به آن ندارد/ آخوندی سیاسی ترین وزیر کابینه

متاسفانه وزیر محترم برای فریب مجلس در جلسه سئوال، آمارسازی کرد. ایشان یک بار گفتند که 1/440/000 واحد مسکن مهر، فروش اقساطی شده و در جای دیگر گفتند 1/180/000 واحد مسکن مهر تحویل شده است. اختلاف فروش اقساطی شده و تحویل داده شده می شود 260/000 واحد یعنی 260 هزار واحد فروش اقساطی شده ولی تحویل نشده! در حالی که فروش اقساطی یعنی واحد مسکونی ای که تحویل شده است.

همکاران محترم! آقای آخوندی مرداد سال 92 بعد از وعدهایی که در این صحن در حضور شما دادند و برنامه هایی که اعلام کردند، با اختلاف 8 رای وزیر راه و شهرسازی شدند. با این رای شکننده طبعا انتظار تلاش بیشتر از آقای وزیر محترم بود ولی عملکرد ایشان در حوزه مسکن که یکی از مهمترین نیازهای اساسی خانوادهاست و تاثیر مهمی بر تحقق عدالت اجتماعی دارد و به دلیل ارتباط متقابل با بیش از 102 صنعت و نقش برجسته در اشتغال مردم، کارکردی کلیدی در اقتصاد کشور داشت، باعث شد تا به دلیل اعتراضات متعدد مردم و پیمانکاران، در اردیبهشت 93 برای پاسخ دادن به اولین سئوال به صحن علنی دعوت بشود.

 

از اینجا دانلود کنید 

 

اولین سئوال از ایشان طرح شد و آقای وزیر با این توجیه که در ماه های ابتدایی کارشان هستند و هنوز نتوانسته اند برنامه هایشان را اجرایی کنند و نتوانسته اند زمینه لازم برای عملیاتی شدن وعده ها را فراهم کنند، با گرفتن فرصت سه ماهه از نماینده سئوال کننده، توانست رضایت آقای حاجی را که امروز در لیست امضا کنندگان است، به دست بیاورد و آن سئوال به رای گذاشته نشد. مهلت وعده سه ماهه گذشت، دو ماه هم به دنبال آن و آب از آب تکان خورد اما پروژه های مسکن و سیاست های مسکنی وزارتخانه آقای آخوندی تکان نخورد.

 

با گذشت فرصت سه ماهه و عدم تغییر وضعیت، بنده برای بار دوم سئوالی در باره عملکرد ایشان در خصوص مسکن مهر ارائه کردم. رییس کمیسیون عمران، آقای هاشمی برای کمک به وزیر چندین ماه طرح سئوال را عقب انداخت و بعد از طرح سئوال در کمیسیون هم وساطت کرد تا زمان بیشتری به آقای آخوندی داده شود. ما هم قبول کردیم تا اینکه مهلت سه ماه هم گذشت و شد پنج ماه و باز با وساطت برخی از معاونین وزیر این مهلت رسید به 10 ماه اما آنچه از آقای وزیر دیده نشد، تغییر در عملکردشان بود. در این مدت، بنده در شهرهای مختلف که برای سخنرانی یا مسافرت می رفتم، با هماهنگی مسئولان وزارتخانه از پروژه های مسکن مهر آنجا هم بازدید می کردم و همین بازدید میدانی، غصه ما را بیشتر می کرد. تنها چیزی که در این مدت از وزارتخانه دیده می شد وعده های سر خرمن در باره مسکن مهر و سر دادن شعار طرح های جدید برای جایگزینی به جای مسکن مهر بود.

 

یک سال از زمان طرح سئوال اول گذشت و نهایتا سئوال دوم بعد از چند نوبت تاخیر در طر ، اجازه مطرح شدن در صحن علنی پیدا کرد. سئوال مطرح شد و آقای آخوندی همان پاسخ هایی را که به آقای حاجی داده بود، به بنده داد فقط آمار و ارقام آن تغییر بسیار ناچیز کرده بود. سئوال به رای گذاشته شد و آقای وزیر باز هم وعدهایی برای حل مشکلات داد و برخی آمار و ارقام ها را ارائه کرد که بعدا مشخص شد آمار درستی نبوده اما همان سبب شد تا با اختلاف یک رای، وزیر محترم کارت زرد نگیرد. هر چند پس از رای گیری مشخص شد که آن یک رای را هم نیاورده است اما از نظر آیین نامه امکان تغییر نتیجه نبود.

 

واقعا اگر این استیضاح سیاسی بود ما باید تا این اندازه مماشات می کردیم؟! چرا یک عده ضعف های مدیریتی خودشان را با شانتاژهای رسانه ای می پوشاندند آیا استیضاح سیاسی، روندی به این طولانی را طی می کند؟ آیا اعتراضات مردم به روند طولانی و کشدار تکمیل و تحویل مسکن مهر هم سیاسی است؟ ما سیاسی اعتراض می کنیم، آیا انتقاد رهبر معظم انقلاب از بلاتکلیفی مردم و عدم تکمیل مسکن مهر چند میلیون هموطن هم سیاسی بوده؟ شما این تصاویر وضعیت مسکن مهر در استان های مختلف را دیدید، آیا پیگیری تکمیل این پروژه ها و استیضاح مسئول این عملکرد افتضاح، اقدام سیاسی است؟ پس برای این که سیاسی نباشیم اساسا یا مجلس را تعطیل کنیم یا شروع کنیم به مدح و ستایش از اعلیحضرت ها !

 

تکمیل مسکن مهر یکی از اولین تعهدات این دولت در شعارهای تبلیغاتی اش بوده که به دنبال آن وزیر محترم هم برای اخذ رای اعتماد، همین شعارها را تحویل خانه ملت داد. حتی آقای آخوندی گفت، خودش در دولت سازندگی وقتی وزیر مسکن بوده، ایده مسکن مهر را ابداع کرده فقط نمی دانم چطور بعدها ایده خودشان را مزخرف نامیدند!  متاسفانه در این دو سال علیرغم فرصت های پیش رو، کمترین اعتبار از طرف بانک مسکن به پروژهای مسکن مهر داده شد. متاسفانه متوسط سهم الشرکة پرداختی به پیمانکاران در هر ماه از 500 میلیارد تومان در نیمه اول سال 92، به 300 میلیارد تومان در نیمه دوم سال 92 رسید و این سیر نزولی ادامه پیدا کرد تا به 150 میلیارد تومان در سال 93 تنزل پیدا کرد.

 

این مسئله نشان از کند شدن روند تکمیل طرح های مسکن مهر و نبود اراده در وزارتخانه مسکن و شهرسازی داشت. در همین مدت، بازگشت اقساط مردم به بانک مسکن دو برابر شده و از 125 میلیارد تومان در اوایل سال 92 به 255 میلیارد تومان در دی ماه سال 93 رسیده یعنی مردم مستضعف به تعهداتشان در پرداخت اقساط مسکن مهر عمل کرده اند اما دولت به تعهداتش یعنی تسهیل پیشرفت پروژه های مسکن مهر نه تنها عمل نکرده بلکه با اتخاذ تصیمات چندگانه آنها را دچار آشفتگی و دلهره کرده است. وزیر راه و شهرسازی و معاونین وی در خرداد سال 93 گفتند که سال 94 کار پروژه ها تمام است. ولی در بهمن 93 گفتند که تا سال 95 تمام می شود و در شهریور 94 گفتند که فعلا منتظر نباشید بلکه سال 96 به اتمام می رسد!

 

متاسفانه وزیر محترم برای فریب مجلس در جلسه سئوال، آمارسازی کرد. ایشان یک بار گفتند که 1/440/000 واحد مسکن مهر، فروش اقساطی شده و در جای دیگر گفتند 1/180/000 واحد مسکن مهر تحویل شده است. اختلاف فروش اقساطی شده و تحویل داده شده می شود 260/000 واحد یعنی 260 هزار واحد فروش اقساطی شده ولی تحویل نشده! در حالی که فروش اقساطی یعنی واحد مسکونی ای که تحویل شده است.می دانید این یعنی چه؟ یعنی 260 هزار خانوار در حال پرداخت قسط مسکن مهر هستند ولی خانه ای تحویل آنها نشده، یعنی این افراد هم باید از طرفی قسط مسکن مهر بپردازند و هم از طرفی، چون مسکن مهر آنها کامل نیست، باید کرایه منزل پرداخت کنند. تازه به این افراد وامی که شورای پول و اعتبار تصویب کرده، تعلق نمی گیرد چون نام آنها در لیست کسانی است که خانه را تکمیل شده به صورت قسطی تحویل گرفته اند و این در حالی است که همه اینها از اقشار ضعیف جامعه هستند. مردمی که برای پرداخت پیش پرداخت مسکن مهر و تأمین هزینه آن، رهن منزلش، اثاث خانه اش و طلای زن و بچه را فروخته و به حساب مسکن مهر واریز کرده است. همکاران محترم من نمی دانم هدف شما از رای دادن به آقای آخوندی یا رای ندادن به ایشان سیاسی است یا نه، من انتقادات زیادی به این دولت دارم ولی والله چون می خواهم شب سرم را راحت روی بالش بگذارم و در دنیای دیگر امثال این مردم جلوی من را نگیرند و برای اینکه آقای آخوندی هم بارش سنگین تر از این نشود، به استیضاح ایشان رای می دهم.

 

آقای آخوندی تنها جوابی که تاکنون داده این است که منابع مالی نداریم در حالی که بنابر گزارش بانک مسکن، بازپرداخت اقساط مسکن مهر به 7100 میلیارد تومان رسیده است و هر ماه 400 میلیارد به آن اضافه می شود. در صورتی که طبق گفته مسئولان وزارتخانه ایشان، تنها 5000 میلیارد تومان اعتبار برای اتمام مسکن مهر نیاز بوده یعنی آقایان 2100 میلیارد تومان هم اضافه داشته اند. ولی کاری که این وزارتخانه کرده این است که 3700 میلیارد تومان از این اعتبار را بابت بدهی بانک مسکن به بانک مرکزی پرداخت کرده اند. این دیگر واقعا نامردی در حق این مردم است. بانک مسکن بدهی دارد، برود از راه دیگر تامین کند، بانک ها پاداش های چند صد میلیونی ندهند، مشکلاتشان حل می شود.

 

مشکل این است که حوزه مسکن رهاست. آقای وزیر تسلطی روی امور ندارد. ایشان در برنامه نگاه یک سیما درباره توقف تسهیلات دهی بانک مسکن به بافت فرسوده گفت: به دلیل میزان اعتباراتی که بانک مسکن به مسکن مهر داده، الان قدرت تسهیلات دادن این بانک کاهش پیدا کرده و ان شاالله با بازسازی مالی، این بانک را از وضعیت بد خارج می کنیم. حتی در نشست با جامعه اسلامی مهندسین گفت که بانک مسکن، گروگان مسکن مهر است و سه برابر قدرت وام دهی اش، وام داده و ورشکسته شده! همه تعجب کردند از مسئولان بانک مسکن تا بانک مرکزی و کارشناسان و رسانه ها چون اساسا پرداخت تسهیلات به مسکن مهر از محل خط اعتباری بانک مرکزی است نه منابع داخلی بانک مسکن، تازه این بانک چون نقش عاملیت در مسکن مهر را دارد و 50 هزار میلیارد تومان خط اعتباری مسکن مهر را دریافت کرده و یکی از سوده ترین بانک هاست.

 

بر اساس برآورد طرح جامع مسکن، در حال حاضر حدود 10 میلیون نفر از جمعیت کشور در بافت فرسوده زندگی می کنند که شامل 2/5 میلیون واحد مسکونی می شود. ماده 171 قانون برنامه پنجم می گوید که وزارت مسکن و شهرسازی و شهرداری ها موظفند هر سال در طول برنامه، حداقل 10 درصد از بافت های فرسوده شهری را احیا و بازسازی کنند. پس باید در هر سال 260 هزار واحد مسکونی واقع در بافت های فرسوده ساخته شود. برای ارائه تسهیلات در این بخش دولت سالانه 300 هزار فقره وام نوسازی تا سقف 50 میلیون تومان در نظر گرفته که نقطه قوت است ولی مهمتر از این تعیین سهمیه، میزان تسهیلاتی است که پرداخت می شود. بر اساس آمار شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران، از سال 89 تا 91 سالانه حدود 63 هزار فقره تسهیلات بافت فرسوده پرداخت شده اما در سال 92 علی رغم افزایش سهمیه وام به 63 هزار فقره، میزان تسهیلات پرداختی نسبت به سال 91 ، حدود 87 درصد کاهش داشته و کمتر از 8 هزار فقره بوده است و در سال 93 هم 50 در صد کمتر از متوسط پرداختی در سال های 89 تا 91 است.  

 

مشکل ناهماهنگی نه تنها در بیرون از وزارتخانه و بین دستگاه های مختلف است بلکه در خود همین وزارتخانه هم هماهنگی نیست. طبق دستورالعمل شماره 3 بابت هر متر مربع افزایش قیمت، باید نهایتا 100 هزار تومان اخذ بشود که در یک واحد 100 متری می شود 10 میلیون تومان که چون 5 میلیون تومان آن وام است، سهم مردم فقط 5 میلیون تومان است. در حالی که الان در شهرهای جدید به جز آن 5 میلیون وام، از مبلغ 12 تا 18 میلیون بابت افزایش قیمت گرفته می شود، چرا؟ چقدر مردم جلوی همین مجلس یقه من و شما را گرفته اند و پرسیده اند که چزا؟

 

آقای آخوندی در جلسه سئوال گفتند که مردم اصلا دنبال مسکن مهر نیستند. گفتند که الان 150 هزار واحد مسکن مهر داریم که کسی متقاضی آن نیست. اولا این رقم واقعی نیست چون معاون ایشان مصاحبه کرده که 45 هزار واحد بدون متقاضی داریم. ثانیا آقای آخوندی! شما از اول که آمدید،  ثبت نام در سامانه مسکن مهرررا بستید، باز کنید، ببینید متقاضی هست یا نه! الان مردم در حال فروش مسکن مهر بین خودشان هستند. ثالثا حسب گزارشات دریافتی، وزارتخانه  شما این واحدهای به قول خودتان بدون متقاضی را نگه داشته و به عنوان بدهی به پیمانکاران پرداخت می کند.

 

آقای آخوندی در حالی حاضر به فکر تکمیل پروژه های مسکن مهر و خلاص کردن مردم نیست و از هر فرصتی برای تخریب آن استفاده می کند که هیچ راهکار جایگزینی هم ندارد. بنده در جلسه سئوال گفتم آقای آخوندی شما از ایده مسکن مهر خوشتان نمی آید، دنیال مسکن اجتماعی هستید، عیبی ندارد از اینجا به بعد، هیچ پروژه مسکن مهری را شروع نکنید ولی پروژه های نیمه تمام را در تبلیغات انتخاباتی قول داده اید تکمیل کنید.

 

آذر 92 ایشان وعده داده که مولفه های مسکن اجتماعی در حال تهیه است. شهریور 93 می گویند که مسکن اجتماعی قرار است جای مسکن مهر بنشیند. شهریور امسال در گزارش این وزارخانه آمده که انشا الله پس از کارشناسی این طرح به زودی اجرا می شود. بزک نمیر بهار می یاد کمبوزه با خیار می یاد. هنوز این طرح به مرحله اجرا نرسیده است. آقای آخوندی علت اجرایی نشدن این طرح را نبود بودجه و عدم اختصاص اعتبار دانسته، آخر خدا پدر آمریزده وقتی شما  هنوز تعریف ندارید که چقدر زمین می خواهد، چقدر اعتبار می خواهد، چقدر سهم متقاضی است، زمان بندی ساخت و عرضه چطور است، دولت برای اجرای چه چیزی باید اعتبار پرداخت کند؟

 

مسکن مهر را که منفجر کردید، مسکن اجتماعی هم که فقط روی کاغذ در حد یک اسم است پس بالاخره این وزارتخانه چه راهکاری برای حل مشکل مردم مستضعف دارد؟ اولین پیام اقتصادی امام خمینی (ره) به فاصله کمتر از 3 ماه از پیروزی انقلاب اسلامی، با موضوع تامین مسکن محرومان بوده است. اصل 31 قانون اساسی تصریح می کند که داشتن مسکن متناسب با نیاز ، حق هر خانواده ایرانی است و دولت موظف است برای تحقق آن و رفع محرومیت در این زمینه با اولویت آنها که نیازمندترند، تمام امکانات خود را به کار گیرد. سوال از وزیر محترم این است که شما در طول حدود دو سال گذشته چه کردید؟ شما با چشم انتظاری مردم بی خانه چه کردید؟ شما با امید مردم چه کردید؟

 

شما وعده دادید که سالانه برای 200 هزار فقره مسکن روستایی، تسهیلات پرداخت کنید. در حالی که تا الان فقط 5 هزار فقره تسهیلات مسکن روستایی داده اید! یکی از نقاط قوت نظام همین مسکن روستایی بوده. رهبری سال 91 ساخت مسکن روستایی و توجه به این حوزه را از مصادیق طلیعه پیشرفت و عدالت دانستند. از سال 84 تا 91، بیش از 1/800/000 واحد مسکونی روستایی یعنی سالانه 220 هزار واحد ساخته شده ولی در دو سال اخیر علی رغم تصویب 200 هزار فقره تسهیلات برای مسکن روستایی، تنها 5 هزار واحد تسهیلات پرداخت شده و مدتی است که کلیه تسهیلات دولت خصوصا اگر درخواست و اسم یک نماینده پشت آن باشد، قطع می شود چون آقایان می گویند نماینده ها از این بهره برداری انتخاباتی می کنند. ای لعنت به این تفکر که کار مردم را به این بهانه لنگ می کذارد از هر کس و هر جناحی که صادر بشود.

 

من پرونده کاری آقای وزیر را که ورق می زدم، دیدم یکی از اقدامات خوب آقای آخوندی که کارشناس ها استقبال کرده بودند، پیگیری وزیر برای کنترل سوداگری در بازار مسکن از طریق ابزار مالیاتی در همان آغاز وزارت شان بوده. 70 درصد از بازار مسکن کشور را تقاضای سرمایه ای تشکیل می دهد و همین موضوع موجب ایجاد دوره های رکود و رونق پیاپی و افزایش قیمت زمین و مسکن شده است . آقای آخوندی تا مدتی شعار دادند که هر کس با خرید و فروش مسکن کاسبی می کند باید مالیات بدهد و قوانین مالیاتی هم باید اصلاح بشود اما در شهریور امسال وقتی قانون مالیات های مستقیم برای اصلاح در دستور رسیدگی مجلس بود، آقای آخوندی نامه نوشت به رئیس مجلس که لطفا مالیات بر خانه های خالی و اضافی و مالیات بر عایدی سرمایه از این لایحه حذف بشود! بالاخره شما با خودت چند چندی؟<

آقای آخوندی مردم می گویند مسکن 80 متری، 100 متری ما در حاشیه شهرها بدون رنگ و لاب مزخرف، قبول، لطفا بگویید مسکن شما چند متر است و در کجا قرار دارد؟ منزل من یک واحد آپارتمان 140 متری در همین منطقه میدان شهدای تهران است، شما هم بگویید منزلتان غیر از خانه ای که در لواسان دارید، الان کجاست، چند متر است، تا مردم حس کنند شما به آنها نزدیک هستید.

دیدگاه ها

ایران آزاد
از عکس بوسیدن دست یک نماینده توسط آخوندی،میشه فهمید چرا رای وزیر بالاتر رفت. احتمالا اگر تا انتخابات مجلس،برای تمام وزرا هم استیضاح انجام شود آرایشان بالاتر خواهد رفت.نمایندگان فکر میکنند اگر به دولت بچسبند، در اسفند امسال دوباره انتخاب خواهند شد و مطمئن باشید به برجام هم رای مثبت خواهند داد.
ناشناس
جو مجلس شورای اسلامی فعلی واقعا جو حزب باد است که آقای لاریجانی با سیاست یک بام و دو هوا در اکثریت نمایندگان مجلس که به واقع مصداق بارز عوام هستند ایجاد کرده است / علاج آن جایگزینی یک نماینده شجاع در راس مجلس است که واقعا اگر همتی کنید و آقای زاکانی را برای این امر تایید کنید (با توجه به مشی شاید بیش از اندازه آرام جناب حداد که نتیجتا کار را دربست در اخیار لاریجانی قرار داده است) می تواند جای آقای لاریجانی را بگیرد ... انوقت همین اکثریت مجلس چون حزب باد تشریف دارند واقعا همج الرعاء هستند، طبق مواضع آقای زاکانی موضع گیری می کنند... اکثرهم لا یعقلون شیئا متاسفانه ...
ناشناس
اقای رسایی این زنگ خطری برای تصویب این دلت نامه نیز هست ..منافقان زیادند متاسفانه من رای اکثریت را ملاک و میران نمیدانم برای برجام قاضی لازم داره ..چون اکثریت مناسفانه نشان داده اند با یک پیامک و عده خریدنی هستند .باید ساز و کار مناسبی برای تصویب برجام اندیشیده شود ..به نظر من دفاعیات در پایان نامه میتواند الگوی خوبی برای تصویب باشد و قاضی را هم شورای نگهبان قرار دهید . بلاخره این پرونده قاضی لازم داره .رفراندم که نیست ..خی رای میدهند و انچه که به صلاح نیست تصویب میشه ..بعدا مدعی میشند که ما اطلاعاتمان کم بود نمیدانستیم عواقبش چیست ...چه کارشون میتونید بکنید؟ فرافکنی میکنند . ..و یک کشور و یم اینده را به بازی میگیرند .و با هزینه های نظامی فقط جبران پدیر است در ان صورت که تصمیم غلط گرفته شد . متاسفانه مردم عوام خیلی زیادند و نمیدانند واقعیت چیست خیلی ها فقط برای ارزان شدن دلار موافق هستند خیلی ها هم میگند خب لابد رئیس جمهوری یه چیزی سرش میشه خیلی ها هم خوشحال از اینکه رهبری و نظام در جریان هستند و از این جور حرفها ....این نمیشه که .مبنای رای اوردن و عدم رای اوردن برجام در مجلس فقط اطلاعات است و یک غریزه نیست که با رفراندم و تعداد ارا قابل حل باشد مشابه کار داد گاه هست این کار یک نفر باید حرف اخر را بزند در نهایت و حرف او همراه با مسئولیت وی هم باشد .اینکه عده ایی را تطمیع کنی تا رای بدهند که مبنای درستی نیست برا یبرجام . تعداد رای باید مکمل کار باشد نه اصل کار
ناشناس
البته با دادن ساختمان و خريدن راي مجلس رقم خورد متاسفم براي نماينده كه سوگند خورده حافظ بيت المال و حقوق مردم باشد باشد ولي به سگوند خود پايدارنمي ماند و راي خود را به وام بلند مت و يا يك باب ساختمان مي فروشد
ناشناس
البته با دادن ساختمان و خريدن راي مجلس رقم خورد متاسفم براي نماينده كه سوگند خورده حافظ بيت المال و حقوق مردم باشد باشد ولي به سگوند خود پايدارنمي ماند و راي خود را به وام بلند مت و يا يك باب ساختمان مي فروشد
ناشناس
جناب رسایی بزرگوار زحمات شماو دیگر نمایندگان دلسوز و انقلابی را هیئت رئیسه فعلی این مجلس با لابی کردن به نفع دولت و در بیشتر موارد به ضرر مردم یکجا به باد می دهد متأسفانه بقای این دولت که با وادادگی و دوختن نگاه به دست دشمن برای مساعدت کشور را وارد مرحله دوقطبی شدن اجتماعی و ورشکستگی بسیار مشاغل تولیدی کشانده و قیمت های افسار گسیخته اجناس و خدمات که زندگی بسیاری از مردم را وارد مرحله بیچارگی کرده برای حضرات هیئت رئیسه اولویت اول است ابتدا باید برای این امر چاره اندیشید البته این افراد با رای نمایندگان انتخاب شدند و خود ایشان تا دیرتر از این نشده و خدای ناکرده ضررو زیان جدی تری به کشور وارد نشده باید چاره کار را پیدا کنند . سپس به دنبال اصلاح و تغییرات مفید در دولت ازسوی مجلس بود .
ناشناس
مجلسی در راس امور است که مماشات گر و خائن نباشد ...حضرت اقا نفرمودند مجلس و تعداد ارار میزان است در برجام گفتند نظر اخر را نمایندگان ملت بزنند یعنی نظر نمایندگان ارجحیت داره بر تعداد رای بالا .
عین میم
سلام جناب آقای رسائی صریح عرض می کنم اگر اظهار نظر شما در مجلس مانند روز ارائه طرح دو فوریتی در خصوص برجام که مقابل آقای لاریجانی داشتید باشد خیلی موثر است خصوصیت آن اظهار نظر حذف سخنان خوب اما غیر ضروری از اظهاراتتان بود که نسبتا در این زمینه موفق بودید / اما در روز استیضاح آخوندی علیرغم حق بودن موضع گیریتان، اما سخنان اضافه در حین پخش فیلم زیاد داشتید مانند نام بردن از نمایندگان ... این با توجه به جوی که آقای لاریجانی درست کرد است و با توجه به تاثیر پذیری افراطی جمع زیادی از نمایندگان از او به نفع حقیقت تمام نمی شود ... حجت را با حفظ متانت و طرح مسایل دو دوتا چهار تا بر لاریجانی و همکاران هم سوء ایشان تمام کنید ... کاری که امثال لاریجانی و ابوترابی و باهنر به شدت با تظاهر به متانت و سخنان حساب شده درحال انجام آن هستند که باعث شده است اکثریت مجلس فعلی که حقیقتا عقلشان به چشمشان است متاسفانه این را دلیل حق بودن اظهارات و جهت گیری های آنها بدانند ... آقای رسایی الان شما به عنوان تنها منتقد جدی و موثر جناب آقای لاریجانی در سطح کشور مطرح هستید که می توانید در مقابل سیاسی کاری آقای لاریجانی که از ابزارهای مختلف برای پیش برد سلایق شخصی خود استفاده می کند مقاومت نموده و وی را از جایگاهی که به ناحق (با اینهمه قانون شکنی وی) در آن قرار دارد خارج کنید شما بهتر از ما می دانید که آقای لاریجانی برداشتهای بسیار قابل تامل و دور از واقعیت و مصالح از مسایل کشور دارد از فتنه 88 گرفته تا همین جریان برجام ... جالب اینکه این رفتار غیر معتدل و سیاست یکی به میخ بزن و یکی به نعل زدن یا همان سیاست یک بام و دو هوای وی در نزدیکان ایشان بسیار پررنگ مثل خود او جریان دارد از آقای توکلی که پسر خاله ایشان هستند تاآقای مطهری که برادر خانم ایشان هستند و متاسفانه اخیرا هم جناب آقای ابوترابی فرد و بروجردی که دست پروده ایشان هستند و اخیرا بعد از کلی کار کردن روی ذهن ایشان گل کرده اند ... و با کمال تاسف جمع زیادی از نمایندگان مجلس تحت تاثیر کاریزمای آقای لاریجانی قرار گرفته اند/ آقای رسایی الگوی رفتاری شما باید مانند روز ارائه دوفوریتی طرح مربوط به برجام باشد که با سوالات ریاضی خود بدون اضافه گویی از لاریجانی (که از تلوزیون پخش شد) واقعا افکار عمومی را نسبت به وی زیر سوال بردید و روشن شد که آقای لاریجانی به راحتی در مقابل سوال شما مدعی شد در جلسه غیر علنی از رهبری مایه نگذاشته است اما وقتی شما به مصداق آن اشاره کردید با صراحت تمامو البته با حالت رو به فرار صحت ادعای شما را تایید کرد .. این همان چیزیست که شما باید با تامل و تفکر انرا تکرار کنید ... آقای رسایی باور کنید این پاشنه اشیل آقای لاریجانی است یعنی گفتن اشکالات دقیق و مطابق واقع آقای لاریجانی با آرامش و متنانت که این سبب عصبانی شدن آقای لاریجانی و به تناقض گویی افتادن آشکار وی می شود که اگر شما مانند آن روز بگویید که بسیار خوب مردم قضاوت می کنند یک ترک در آن تصویری باطلی که لاریجانی در ذهن ها از خود درست کرده است ایجاد کرده اید که با چند بار تکرار آن تردیدی نیست که این تصویر شیشه ای خواهد شکست ... آنچه تا الان لاریجانی را نگاه داشته است سوء استفاده از اشکالات حتی خیلی جزئی حریفی مانند شما و خصوصا آقای کوچک زاده است که لاریجانی گاها با سکوت و گاها با نوع اظهار نظر خود نسبت به آن اشکال اقدام به پررنگ کردن آن در ذهن نمایندگان و مردم می کند و شما را در اذهان متهم به زیاده روی و افراط می کند یعنی خطاهای افراطی و خلاف قانون و عقل خودش را با متهم کردن شما می پوشاند که تا الان (مگر چند مدت اخیر) نسبتا موفق عمل کرده است ... شماچاره ای ندارید که به حق در مقابل این شیوه باطل مقابله به مثل کنید اشکالات واقعا سطح پایین و واضح آقای لاریجانی با کمی متانت شما و بدون اضافه گویی مانند روز استیضاح واقعا قابل رو کردن است و روش انقلابی ضرورت حفظ این متانت است و الا در بین مردم و جمع زیادی از نمایندگان طور دیگری برداشت می شود که خوب نیست چون شما را در مظان سیاسی کاری قرار می دهد ... در حالیکه آقای لاریجانی در این پوشش تهمت که خودش به آن دامن می زند می تواند به سیاسی کاری خود ادامه دهد که دارد ادامه می دهد ... من از آقای کوچک زاده که مانند شما اهل قلم و طلبه نیست خیلی انتظار ندارم که پرجم دار این شیوه در مجلس شود اما از شما انتظار است که اظهار نظرهای سیاسی خود در مجلس خصوصا در مقابل آقای لاریجانی و سوال از وزراء ... را بسیار حساب شده مکتوب کنید و از روی آن مکتوب بیان کنید (کاری که رهبری هم در مواقع مهم انجام می دهند و مع الاسف حتی لاریجانی نیز در مواقع مهم برای رسیدن به سلیقه خود به آن پایبند است) و اجازه ندهید که هیجانها که غالبا بخاطر بی انصافی طرف مقابل ایجاد می شود شما را از چهار چوب آن نوشته از ان می خوانید خارج کند ... حداقل در اظهار نظر های شفاهی که پشت تریبون مجلس دارید از سخن اضافه به شدت بپرهیزید تناقضات آقای لاریجانی و غیره را همانطور که خیلی واضح هستند در کوتاه ترین و رساترین عبارات شفاها بیان کنید و هر جوابی که او داد (چون مشی آقای لاریجانی فرار رو به جلو توام با عصبانیت است در این حالت زیاد گاف می دهد ) برای محکوم کردن وی کافی است ... باید طرز تفکر آقای لاریجانی یعنی سیاست یک بام و دو هوای ایشان و تشخیصهای بسیار غلط ایشان در مسایل مهم کشور با این متانت برچیده شود و الا هزینه آنرا باید کل نظام بپردازد ... که دارد می پردازد و نمونه ارایه طرح دو فوریتی و را آوردن طرح یک فوریتی در خصوص برجام است که هر خردمندی متوجه خطرناک بودن آن برای الان و اینده نظام می شود البته امیدواریم در خصوص برجام خداوند مطلوب مقام معظم رهبری و مصلحت مردم و نظام را حاکم نماید ... ان شاء الله
ناشناس
مجلسی در راس امور است که مماشات گر و خائن نباشد ...حضرت اقا نفرمودند مجلس و تعداد ارار میزان است در برجام گفتند نظر اخر را نمایندگان ملت بزنند یعنی نظر نمایندگان ارجحیت داره بر تعداد رای بالا .
ناشناس
ما این را قبول نداریم رای سیاسی و با رشوه اصلا و ابدا مورد قبول نیست ولو اینکه اکثریت هم باشد . بیژن زنگنه وزیر نفت برای برخی نمایندگان موافق استیضاح آخوندی وزیر راه و شهرسازی، پیامکی فرستاده که محتوای آن به‌شرح زیر است: "شنیده شده که جنابعالی موافق استیضاح دکتر آخوندی هستید، البته بنده در اصل خبر تردید دارم. توقع است با استیضاح ایشان همراهی نکنید و در عوض تلاش خواهد شد تا انتظارات و ایرادات جناب‌عالی تأمین گردد".
ناشناس
رای با " پیشنهاد رشوه زنگه و امثال زنگنه به نمایندگان موافق " را قبول نداریم در برجام هم لابد همینگونه میخوان رفتار کنند اصولا تعداد ارای برای ما میزان نیست دیگه با این حرکت ..ثابت کردند سیاسی و حجاحی رای میدهند حتی اگر امثریت هم به برجام رای مثبت دهند میزان برای ما تعداد رای نیست دیگه
ناشناس
ما پروسه رای گیری را قبول نداریم . رای با تطمیع نماینده ارزشی نداره بیا من 100000 تا رای به هر چی خواستی میدم با پول و ویلا ...رای اونه که وقتی تو قبر میزارنت سرتو در پیشگاه الهی بلند نگه داری و از کارت دفاع کنی در وجدان خودت هر چند که وجدانی نمونده در این وانفسا
ناشناس
اقای رسایی اونجاست که میگیم تعداد رای میزان نباشد در برجام برود قاضی پرونده نظر هند یا شورای نگهبان یا رهبری .به بقیه اعتماد نداریم ..رای تقلبی و پیشنهاد رشوه هیچ ارزشی نداره .مثل مدرک جعلی هست
ناشناس
روحانی با این وزرای نالایقش مردم بدبخت کرد رفت از مسکن بگیرید تا بورس من خودم با حرف طیب نیا سهامداری کردم ولی نتیجش اینه سرمایم به 1 هشتم کاهش پیدا کرده تا ننرخ سود بانکی 7-8 درصد کم نشه بدبختی مردم هر روز بیشتر میشه خدا به آقای رسایی خیر بده واقعا یکی از بهترین نمایندگان مردم هستند امیدوارم وضعیت بورس رو هم هرچه بیشتر پیگیری نمایید ومن الله التوفیق
ناشناس
درود بر شما اقای رسایی واقعا حرفهایتان سیاسی یا این چیز هایی که میگن نبود .. متشکریم به نظر من باید استیضاح رای میاورد ولی باند بازی رخ داد
هومن
دلم سوخت که وزیری به این بی خاصیتی با رای بالای مجلس ماندگار شد. نمی دانم چه سحر و وردی شده ایم که در داخل و خارج، بی خاصیت ها ، پوک ها، فاسد ها و جنایتکارها با رای و بی رای ماندگار می شوند و حق گویانی مثل شما آقای رسایی تیرشان به سنگ می خورد.
علی
آقای رسایی عزیز- دیروز از اینکه مجلس جمهوری اسلامی که نام اسلام رو یدک میکشه ولی بالغ بر 180 نماینده یک مملکت اسلامی خائن و حق السکوت بگیر هستند تا به وزیری که کمترین قدم را برای مستضعفان و اقشار کم درآمد برنداشته بلکه به مشکلات آنها لبخند میزند رای به ادامه کار میدهند دلم شکست . واقعا این ملت باید به چه کسی امید داشته باشند- خدا به امثال شما و آقای کوچک زاده خیر بدهد که حداقل غم ملت رو میخورید و حرف دلشونو میزنید. یا علی مدد
ناشناس
بسم اله الرحمن الرحيم شما با اعتراض هاي بي مورد به ملتي كه دولت را انتخاب كرده اند خيانت ميكنيد.رسايي خائن و كوچك زاده خائن اگر به مسكن مهر اعتراض داريد 8 سال در زمان احمدي نژاد فرصت داشتيد حق بي خانمان ها را بگيريد .
ناشناس
آتش خشم خداوند بر کسانی که با وعده شیطان فریب می خورند.... وای بر چنین افرادی که حیف است اسم نماینده روی آنها گذاشت. چطور میخواهند در محضر عدل الهی حاضر شوند. به خدا ما ملت همین دنیا جلویتان را می گیریم. آقای رسایی صدای مظلوم را خدا خودش بدون واسطه جواب می دهد از زحمات و خون جگرهای جنابعالی متشکر یم. فقط خوش به حالتون که در دو دنیا سرفرازید.
علی
خدا خیر کثیر بهتون بده که این چنین صریح و شجاعانه دغدغه های مردمو بیان می کنی.... حتما" میدونی زبان قاطع و برای شما تیغی در گلو و چشم دشمنان این ملته....... نطق های شما رو در مجلس و سایر جاها دنبال می کنم همگی مستند و مستدله و هیچ پاسخ مناسبی از طرف مقابل بهشون داده نمیشه...خدا قوت
------
سلام. جناب رسایی واقعا از شما سپاگذارم که اینقدر زحمت میکشید.. وزیر راه چه می دونهم ا تو خونه ای زندگی می کنیم که سقفش حلبه... اون وقت تو خونه های میلیاردی زندگی می کنه..!!!
ر.ض
آقای رسایی تو به این ملت و دولت خیانت کردی.فکر کنم از این اوضاع تحریم خیلی سود میکنید شما و امثال شما.. یه کم هم به فکر مملکت باشید به عنوان نماینده بد نیست....
ناشناس
آقاي رسايي يك ذره غيرت و عرق ملي داشته باشيد. فقط به فكر خودتان و حزب خودتان نباشيد. هر چند كه شما اعتقادي به خدا و جهان آخرت نداريد ولي مطمئن باشيد كه روز جزايي هم هست
ناشناس
آقای رسایی دمت گرم خیلی مردی... باور کن امثال شما و آقای کوچک زاده و چندین نفر دیگر اگر در مجلس نباشند مجلس منحرف می شود... خیلی دوستت دارم

اضافه کردن دیدگاه جدید