شماره مطلب : 2132
زمان انتشار : 94/8/10 - 14:00 2015/11/1
رسایی در تذکر امروز تاریخ را به یاد هیأت رئیسه آورد

یک بام و دو هوای هیأت رئیسه در انتخاب ناظران+فیلم

چطور در انتخابات امروز که یک نفر باید برگزیده شود، دو نفر معرفی شد اما در آن زمان رییس مجلس زیر بار معرفی دو نفر نرفت؟ البته انتخاباتی هم بوده که با همان یک نفر برگزار شده و گفته شده که همان یک نفر نامزد بوده و فرد دیگری نامزد نشده است.
به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، حمید رسایی در جلسه علنی روز یکشنبه در تذکری با استناد به بند 1 ماده 218، اظهار داشت: امروز انتخاب یک نماینده برای عضویت در شورای راهبردی دادرسی الکترونیکی در دستور کار مجلس است و دو نفر نامزد عضویت در این شورا هستند.

وی خطاب به حجت الاسلام ابوترابی فرد تصریح کرد: چندماه قبل قرار بود یک عضو ناظر مجلس در هیات نظارت بر مطبوعات انتخاب شود اما کمیسیون فرهنگی مجلس دو نفر (رسایی و محمود نبویان) را انتخاب و به هیات رییسه معرفی کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: رییس مجلس حدود دو ماه آن انتخابات را تاخیر انداخت و گفت که برداشت ما از آیین نامه این است که باید بیش از دو نفر نامزد باشند و باید کمیسیون فرهنگی یک نفر دیگر را معرفی کند.

رسایی با طرح این سوال که آیا برداشت هیات رییسه از آیین نامه تغییر یافته یا ما و مجلس تغییر کرده ایم، ادامه داد: چطور آن زمان که باید یک نماینده در هیات نظارت بر مطبوعات انتخاب می شد کمیسیون فرهنگی دو نفر را معرفی کرد اما اجازه برگزاری انتخابات را ندادند و سه ماه این انتخابات را به تاخیر انداختند و کمیسیون فرهنگی مجبور شد که یک نفر دیگر معرفی کند.

وی ادامه داد: چطور در انتخابات امروز که یک نفر باید برگزیده شود، دو نفر معرفی شد اما در آن زمان رییس مجلس زیر بار معرفی دو نفر نرفت؟ البته انتخاباتی هم بوده که با همان یک نفر برگزار شده و گفته شده که همان یک نفر نامزد بوده و فرد دیگری نامزد نشده است.

وی گفت: البته من جواب تذکر خود را می دانم ولی برای این که در تاریخ ثبت شودٰ این سخنان را می گویم.
 
 
 
برای دانلود فیلم اینجا را کلیک کنید

نایب رییس اول مجلس نیز در پاسخ به رسایی اظهار داشت: انتخابات امروز براساس آیین نامه داخلی مجلس است و نماینده نامزد هم باید عضو همان کمیسیون قضایی و حقوقی باشد اما درباره آن موضوع من حضور ذهن ندارم، البته احتمال دارد در آن زمان به کمیسیون های دیگر اطلاع رسانی نشده بود.

دیدگاه ها

مشهدی
آیا هیات رئیسه مجلس قانونا می توانند در هر زمان قانون را هر گونه که خود مصلحت دانست تفسیر نمایند ؟ ظاهرا در هیات رئیسه مجلس فعلی لاریجانی و ابوترابی فرد اختیاراتی فرا قانونی دارند و هر کاری که به مذاق سیاسی خودشان خوش باشد مصلحت دانسته و انجام میدهند ظاهرا غالب نمایندگان هم یا سکوت اختیار فرموده یا در خواب میباشند . و فقط تعداد اندکی از نمایندگان آگاهانه و هوشیارانه به این نوع بی عدالتی ها واکنش نشان داده و در قالب تذکر اعتراض میکنند که آنهم تاثیری چندانی نداشته و ندارد . ولی در تاریخ اینگونه عدالت خواهی ها ثبت و ضبط خواهد شد و مردم نظاره گر هستند .
م ق
حضور ذهن ندارم شد جواب!؟!!! بله چون این تناقضات آشکار آقای لاریجانی که هر کاری دلش می خواهد می کند دیگر تبدیل به یک فرهنگ و عادت شده است ... واقعا کارهای آقای لاریجانی در شان یک اوستا بنا چه رسد به رئیس مجلس نیست؟!!!
ناشناس
خوشبختانه جریان برجان آنقدر برکات داشت که قابل شمارش نیست یکی از آن برکات شناخته شدن وجه باطلنی امثال جناب لاریجانی و البته آقای ابوترابی و بروجردی بود که برای عموم مردم ناشناخته بود ... لذا دیگر با این پاسخ های مبهم و رو به فرار آقای ابوترابی امثال بنده فریب نمی خورد که شاید واقعا وی در جریان قانون شکنی های آقای لاریجانی نیست ... متاسفام برای اینهمه تضاد و تناقض و ظاهر سازی ...
ناشناس
آقای رسایی من مطلبی را در حین برگزاری کمسیون ویژه برجام نوشتم که فرصت نشد در سایت شما قرار دهم لطفا اگر صلاح می دانید الان آنرا درج کنید//////////////سلام – مع الاسف ما از اول انقلاب آنقدر شاهد سقوط برجستگانی از قائم مقام رهبری تا مرجعیت تقلید شریعتمداری و ... بنی صدر و خاتمی و غیره بوده ایم که اگر الان به بنده بگویند که بزرگترین فرد این مملکت جلوی رهبری و نظام ایستاده است به خودم حق می دهم که اصلا تعجب نکنم. لذا از موضع گیری های خلاف منطق و انصاف و خلاف بصیرت آقای ابوترابی که از خانواده ای بسیار بزرگوار برخاسته است نباید تعجب کرد چون بازی، بازی نفس است و قرار است همه امتحان شویم. فقط امیدوارم جناب آقای ابوترابی این حقیقت را باور کند که میدان سیاست بسیار خطرناکتر از آن چیزی است که ایشان فکر می کندو انسان علاوه بر متدین بودن باید با توکل به خداوند متعال، فردی بصیر و اهل تعقل و تدبیر هوشمندانه باشد و الا به سادگی با چند واسطه، افرادی مغرض و منحرف می توانند مواضع او را قربتا الی الله از صراط مستقیم امام و مقام معظم رهبری منحرف کنند. ضمن اینکه به جناب آقای ابوترابی عرض می کنم، طبق احادیث، انسان بر دین رفیق خود است و اینجانب معتقدم که آقای ابوترابی در این خصوص نیاز تجدید نظر در خصوص رفاقت با چند نفر را دارد و الا همانطور که هم اکنون ایشان بسیاری از علاقه مندان به خانواده خود را با این موضع گیری های قابل تامل و متناقض غافل گیر کرد ممکن است این غاقل گیری تا مرز مخالفت با مواضع رهبری هم پیش رود همانطور که هیچ کس فکر نمی کرد روزی آقای قائم مقام معزول امام و شیخ فتنه و ... به چنین موضعی برسند و عزت دنیا و آخرت خود را بر باد دهند و به جای چشم دوستان صادق نظام چشم دشمنان خونی نظام را روشن کنند. آقای ابوترابی هنوز دیر نشده است تاملی کنید که ان النفس لاماره بالسوء الا ما رحم ربی خوب است وضعیت مشابه فوق الذکر در خصوص آقای بروجردی هم مورد نقد قرار بگیرد
عزیزی
قانون از نظر هیئت رئیسه مجلس دو دو گونه است یا نظر ماست که حله اصل بر قانون گرایی است یا برخلاف قانون(خودمان) است ، پس باید طوری قانون را تصویب کرد به ما برنخورد
محسن از مشهد
چرا اکثریت نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در برابر زورگویی هیات رئیسه سکوت اختیار نموده یا خودشان را بخواب زده اند ؟ والسلام
ناشناس
حیرت من هم از همین سکوت اکثریت نمایندگان در قبال کارهای غیر عادی لاریجانی است که به صورت واقعا سخیف قانون مجلس و ... را هر وقت دلش بخواهد زیر پا می گذارد ... و وقتی حیرت من بیشتر می شود که می بینم نه تنها نمایندگان موضع گیری خاصی ندارند بلکه هر بار بازی می خورند و همکاری هم می کنند ... واقعا تا الان بنده نه دیده ام و نه خوانده ام که اکثریت مجلس اینطور منفعل باشند و عملا مجلس را از در راس بودن به زیر بکشند و تحقیر کنند ...
عین میم
به نظر من یک اقلیتی در مجلس هستند که تمام تلاش خود را می کنند تا مجلس در راس باقی بماند که گاهی مظلومانه بعضا این تلاش خود را با اشک خود نشان می دهند ... به نظر من تا زمانی که لاریجانی رئیس مجلس باشد همین آش و همین کاسه است و نمی دانم ایشان چه تاثیری بر نمایندگان می گذارد که در دوره احمدی نژاد همه را بر علیه دولت می شوارند با این بهانه که مجلس در راس امور است اما الان اینطور مجلس را تحقیر می کند و به طرز باور نکردنی فراتر از خواست دولت مجلس را از راس امور بودن به زیر می کشد ولو آنطور دیکتاتور مآبانه قانون را زیر پا بگذارد تا طرح برجام ظالمانه تصویب شود و جهره ای زشت نزد عموم مردم از خود به یادگار بگذارد ... من برای این نمایندگان واقعا متاسفم خیلی منفعلند و همه مسئولیت و آبروی خود را به لاریجانی که باید فکری برای زیاده خواهی خود کند سپرده اند ...
مشهدی
سکوت اکثریت نمایندگان در قبال کارهای غیر عادی هیات رئیسه مجلس بلاخص لاریجانی و ابوترابی فرد است که به صورت واقعا سخیف قانون مجلس و ... را هر وقت دلشان بخواهد زیر پا می گذارند ...
مشهدی
هیات رئیسه مجلس فعلی لاریجانی و ابوترابی فرد اختیاراتی فرا قانونی دارند و هر کاری که به مذاق سیاسی خودشان خوش باشد مصلحت دانسته و انجام میدهند ظاهرا غالب نمایندگان هم یا سکوت اختیار فرموده یا در خواب میباشند .
ناشناس
حضور ذهن ندارم شد جواب!؟!!! بله چون این تناقضات آشکار آقای لاریجانی که هر کاری دلش می خواهد می کند دیگر تبدیل به یک فرهنگ و عادت شده است ... واقعا کارهای آقای لاریجانی در شان یک اوستا بنا چه رسد به رئیس مجلس نیست؟!!!
محسن از مشهد
در انتخابات آتی به کاندیداهای رای خواهیم داد که خودشان را در مجلس بخواب نزنند و هم به وظایف قانونی خویش پایبند باشند امثال حاج حمید رسایی عزیز . والسلام
ناشناس
در انتخابات آتی به کاندیداهای رای خواهیم داد که خودشان را در مجلس بخواب نزنند و هم به وظایف قانونی خویش پایبند باشند امثال حاج حمید رسایی عزیز .
محسن از مشهد
خطاب به هیات رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی و برخی از وکلای محترم مردم در مجلس با توجه به نحوه عملکرد شما در زمان تصدی و تکیه بر کرسی مجلس شورا در حال حاضر شما را مردم نجیب و شریف ایران اسلامی نقد و قضاوت خویش را پای صندوق آراء نشان خواهند داد پس در این فرصت باقیمانده بیش از گذشته مراقب اعمال و رفتار خویش باشید زیرا این امت انقلابی و همیشه در صحنه با هوشیاری و دقت نسبت به انتخاب وکلای جدید خود در خانه ملت اقدام خواهند نمود .

اضافه کردن دیدگاه جدید