شماره مطلب : 2132
زمان انتشار : 94/8/10 - 14:00 2015/11/1
رسایی در تذکر امروز تاریخ را به یاد هیأت رئیسه آورد

یک بام و دو هوای هیأت رئیسه در انتخاب ناظران+فیلم

چطور در انتخابات امروز که یک نفر باید برگزیده شود، دو نفر معرفی شد اما در آن زمان رییس مجلس زیر بار معرفی دو نفر نرفت؟ البته انتخاباتی هم بوده که با همان یک نفر برگزار شده و گفته شده که همان یک نفر نامزد بوده و فرد دیگری نامزد نشده است.
به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، حمید رسایی در جلسه علنی روز یکشنبه در تذکری با استناد به بند 1 ماده 218، اظهار داشت: امروز انتخاب یک نماینده برای عضویت در شورای راهبردی دادرسی الکترونیکی در دستور کار مجلس است و دو نفر نامزد عضویت در این شورا هستند.

وی خطاب به حجت الاسلام ابوترابی فرد تصریح کرد: چندماه قبل قرار بود یک عضو ناظر مجلس در هیات نظارت بر مطبوعات انتخاب شود اما کمیسیون فرهنگی مجلس دو نفر (رسایی و محمود نبویان) را انتخاب و به هیات رییسه معرفی کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: رییس مجلس حدود دو ماه آن انتخابات را تاخیر انداخت و گفت که برداشت ما از آیین نامه این است که باید بیش از دو نفر نامزد باشند و باید کمیسیون فرهنگی یک نفر دیگر را معرفی کند.

رسایی با طرح این سوال که آیا برداشت هیات رییسه از آیین نامه تغییر یافته یا ما و مجلس تغییر کرده ایم، ادامه داد: چطور آن زمان که باید یک نماینده در هیات نظارت بر مطبوعات انتخاب می شد کمیسیون فرهنگی دو نفر را معرفی کرد اما اجازه برگزاری انتخابات را ندادند و سه ماه این انتخابات را به تاخیر انداختند و کمیسیون فرهنگی مجبور شد که یک نفر دیگر معرفی کند.

وی ادامه داد: چطور در انتخابات امروز که یک نفر باید برگزیده شود، دو نفر معرفی شد اما در آن زمان رییس مجلس زیر بار معرفی دو نفر نرفت؟ البته انتخاباتی هم بوده که با همان یک نفر برگزار شده و گفته شده که همان یک نفر نامزد بوده و فرد دیگری نامزد نشده است.

وی گفت: البته من جواب تذکر خود را می دانم ولی برای این که در تاریخ ثبت شودٰ این سخنان را می گویم.
 
 
 
برای دانلود فیلم اینجا را کلیک کنید

نایب رییس اول مجلس نیز در پاسخ به رسایی اظهار داشت: انتخابات امروز براساس آیین نامه داخلی مجلس است و نماینده نامزد هم باید عضو همان کمیسیون قضایی و حقوقی باشد اما درباره آن موضوع من حضور ذهن ندارم، البته احتمال دارد در آن زمان به کمیسیون های دیگر اطلاع رسانی نشده بود.

اضافه کردن دیدگاه جدید