شماره مطلب : 2134
زمان انتشار : 94/8/12 - 16:40 2015/11/3
رسایی در تذکری شفاهی صحن علنی:

می‌گویند خدمت رهبری رفته‌ایم و ایشان آغاز اقدامات ایران را پذیرفته‌اند/ این بازی را تمام کنید+فیلم

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، گفت: من صبح به یک آقایی این را گفتم که او پاسخ داد، خدمت مقام معظم رهبری رفته‌اند و ایشان نیز آغاز اقدامات را پذیرفته‌اند؛ این بازی باید تمام شود؛ چرا که ایشان یک مسائلی را علنی بیان می‌کنند و بعد عده‌ای می‌گویند رفته‌ایم خصوصی با ایشان صحبت کرده‌ایم و ایشان پذیرفته‌اند؛ این‌گونه واقعاً درست نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: یک آقایی صبح می‌گفت، خدمت مقام معظم رهبری رفته‌اند و ایشان نیز آغاز اقدامات ایران در جمع‌آوری سانتریفیوژها را پذیرفته‌اند. این بازی باید تمام شود؛ چراکه ایشان یک مسائلی را علنی بیان می‌کنند و بعد عده‌ای می‌گویند رفته‌ایم خصوصی با ایشان صحبت کرده‌ایم و ایشان پذیرفته‌اند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی،‌ امروز در جلسه علنی در تذکری آیین نامه‌ای خطاب به حجت‌الاسلام سیدمحمدحسین ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که دائما از رسایی می پرسید تذکر شما مربوط است یا نه، گفت: بنده به‌عنوان نماینده حق دارم تذکر دهم و قبل از آن نباید به شما جواب و استنطاق پس دهم که راجع به چه چیزی می‌خواهم صحبت کنم.

وی اظهار داشت: طبق آیین‌نامه ریاست محترم جلسه می‌تواند 15 دقیقه درباره مهم‌ترین موضوعات صحبت کند، اما صحبت امروز شما که به موضوع مهمی نیز اختصاص داشت،حدود نیم ساعت شد.

 

برای دانلود فیلم اینجا کلیک کنید 

رسایی گفت: علاوه بر این لازم است در این ایام حداقل شما که ریاست جلسه را بر عهده دارید، تریبون مجلس باشید؛‌ الان بند اول فرمایش رهبر معظم انقلاب این است که با توجه به اینکه لغو تحریم‌ها مهم‌ترین موضوع مذاکرات بوده است، چون برجام نتوانسته است تضمین‌های کافی را بگیرد لازم است قبل از هرگونه اقدام، رئیس‌جمهور آمریکا و اتحادیه اروپا کتبا تضمین دهند و این بیانات پس از آن بود که رئیس‌جمهور آمریکا آن نامه مبهم را نوشت.

وی با اشاره به اینکه هیچ اقدامی صورت نگرفته است، ولی سانتریفیوژها در نطنز در حال جمع‌آوری است، بیان داشت: پس بند اول اکنون رعایت نشده است و شما هم که شعار مرگ بر آمریکا را با سخنان خود در مجلس طنین‌انداز کردید، مهم‌تر از آن این است که حرف رهبر معظم انقلاب زمین نمانده و دولت اقدامی نکند تا طرف غربی تضمین‌های کافی را بدهد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، گفت: من صبح به یک آقایی این را گفتم که او پاسخ داد، خدمت مقام معظم رهبری رفته‌اند و ایشان نیز آغاز اقدامات را پذیرفته‌اند؛ این بازی باید تمام شود؛ چرا که ایشان یک مسائلی را علنی بیان می‌کنند و بعد عده‌ای می‌گویند رفته‌ایم خصوصی با ایشان صحبت کرده‌ایم و ایشان پذیرفته‌اند؛ این‌گونه واقعاً درست نیست.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام ابوترابی فرد که ریاست جلسه را برعهده داشت، در توضیح خاطرنشان کرد: همان طور که اشاره کردید ما یک وقت محدودی داریم و بنده هم در همان 15 دقیقه می‌خواستم عرض خود را تمام کنم، اما چون بحث اربعین جان‌باختگان منا بحث لازمی بود، می خواستم عرض تسلیت داشته باشم، لذا چند دقیقه نیز به این مسئله پرداختم.
 

دیدگاه ها

ناشناس
جناب آقای رسایی لطفا در باره رستوران KFC هم رسیدگی کنید امروز خبری مبنی بر پلمپ این رستوران اعلام شد ولی نکته جالب درباره این رستوران اینکه این رستوران یک شبه ساخته نشده... ملکی برای این منظور خریداری شده و بعد هم طراحی و ساخته .. باید پرسید صاحبان این رستوران چه کسانی هستند که میدانستند سرنوشت مذاکرات به افتتاح KFC می انجامد.... به احتمال قریب به یقین و با توجه به تجربه تاریخی صاحب یا صاحبان آن یا یهودی و یا بهایی هستند... به عقیده من تنها این رستوران را نباید پلمپ کرد باید صاحبان آن را شناسایی، دستگیر و بازجویی کرد .... حتما بعد از بازجویی اسناد خوبی و جالبی از نفوذی ها در ایران بدست می آید
ناشناس
کاشکی یهودی وبهایی وووو..بودن.بدبختی اینجاست که مسلمونا دارن حرص و ولع میزنن برا افتتاح.که یا افتتاح فروشگاهه و یا افتتاح(اولین لقمه) اولین ساندویچ وکوفت وزهر مار.بدبختی ما رو نگاه بخدا.ازدست این بالا شهریهای نازپرورده.
علی
خدمت نماینده "مردم" سلام و تحیت عرض میکنم. اقای رسایی خواهشا تذکری به وزیر محترم نفت دهید در جهت قولی که ایشان برای جذب استخدام پذیرفته شدگان ازمون 92 طی یک سال دادند موعد یکسال 20 روز دیگر مانده و هنوز شرکت ها تشریفات اولیه استخدام را انجام ندادند
محمودی
اینها آقا را واجب الاطاعه نمیدانند. فکر می کنند ایشان هم یک مسؤولی است در کشور مثل سایر مسؤولین. که گاهی هم اشتباه می کند و ما نباید همیشه در فکر اجرای منویات ایشان باشیم. البته ایشان را آدم خوبی مدانند ولی با همان نگاه که عرض کردم. خوب وقتی این نگاه شد دیگر دور زدن آقا و نادیده گرفتن فرمایشات ایشان برایشان چندان دشوار نیست. حالا ما هی داد می زنیم که فرمایش آقا روی زمین مانده ، آقای رسایی به خدا قسم دل ما خونه از این نگاه مسؤولین به ولی فقیه. امام فرمود خودتان را بسازید قبل از اینکه جامعه به شما روی آورد. اینها خودشان را نساخته اند. اینها مطالعات عمیق و اصولی بر روی مبانی شیعه نداشته اند. نتیجه اش همینی شده که الان می بینیم.
محسن از مشهد
لازم است در این مقطع از زمان ستاد و یا كميته اي مبنی بر پیگیری دقیق و بموقع اجرایی شدن منويات هسته اي مقام معظم رهبري سریعا تشكيل گردد .
محسن از مشهد
خدایا آنی و کمتر از آنی ما را بخودمان وا مگذار که آن دم دچار وسوسه شده و گرفتار شیطان میشویم آن لحظه است که تشخیص دوست از دشمن را نمیفهمیم و باعث خطا و لغزش شده در رفتار و گفتارمان صادق نیستیم .

اضافه کردن دیدگاه جدید