شماره مطلب : 2136
زمان انتشار : 94/8/13 - 20:21 2015/11/4
آقای حقیقت پور! متأسفانه این ادعای بی پایه و اساس را حضرتعالی به زبان آوردید، نشانه آن هم این است که شما خود را مخاطب این جمله بنده دانسته اید. طبعا اگر شما چنین ادعایی را نکرده بودید، نباید زیر بار انجام این مصاحبه می رفتید! امیدواریم که این پایانی بر ادعاهای غلط درگوشی در مجلس باشد.
پاسخ قاطع رسایی به ادعای حقیقت پور

ادعاهای بی پایه و اساس را شما در مجلس مطرح کردید/ امیدوارم ادعاهای غلط درگوشی در مجلس پایان بیابد

آقای حقیقت پور! متأسفانه این ادعای بی پایه و اساس را حضرتعالی به زبان آوردید، نشانه آن هم این است که شما خود را مخاطب این جمله بنده دانسته اید. طبعا اگر شما چنین ادعایی را نکرده بودید، نباید زیر بار انجام این مصاحبه می رفتید! امیدواریم که این پایانی بر ادعاهای غلط درگوشی در مجلس باشد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در پی مصاحبه روز گذشته منصور حقیقت‌پور عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران طی یادداشتی به اظهارات حقیقت‌پور پاسخ داد.

متن این یادداشت به شرح زیر است:

روز گذشته در صحن علنی تذکر دادم که چرا رئیس جلسه (آقای ابوترابی) نیم ساعت درباره اشغال لانه جاسوسی و لزوم شعار مرگ بر آمریکا سخن گفت و نمایندگان هم مرگ بر آمریکا گفتند اما نسبت به اظهارات آقای صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی که می‌گوید جمع‌آوری سانتریفیوژها و اجرای برجام آغاز شده، بدون اینکه بند اول نامه رهبری عمل شده باشد، واکنشی نشان نمی دهند!

سپس بند اول نامه رهبر انقلاب به رئیس جمهور را خواندم که در آن تأکید شده است با توجه این که مذاکره ایران برای لغو تحریم ها بوده، و لغو تحریم ها هم به اقدامات ایران موکل شده، باید تضمین های کافی برای لغو تحریم ها از جمله تعهد نامه کتبی رئیس جمهور آمریکا و اتحادیه اروپا گرفته شود و در آن تأکید شود که تحریم ها به طور کلی برداشته شده است.

سپس تأکید کردم که چرا قبل از اخذ تضمین های کافی، دولت در حال جمع آوری سانتریفیوژهاست و اشاره کردم که  امروز موضوع را پیگیری کردم، یک آقایی صبح می‌گفت، خدمت مقام معظم رهبری رفته‌اند و ایشان نیز آغاز اقدامات ایران در جمع‌آوری سانتریفیوژها را پذیرفته‌اند! بنده از همان تریبون، به این نقل قول های غلط که مثل تصویب طرح برجام، برای توجیه اقدامات دولت به صورت درگوشی در مجلس مطرح می شود، اعتراض کردم.

در حالی که بنده اساسا اسم از کسی نیاورده بودم و فقط این نقل قول غلط را بر خلاف بیانات صریح رهبر انقلاب دانسته بودم اما آقای حقیقت پور، عضو فراکسیون رهروان ولایت و نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی، طی مصاحبه ای ضمن اعلام اینکه که مواضع رهبر انقلاب همانی است که به صورت علنی بیان می‌ شود و همه ما ملزم به رعایت آن هستیم، اعلام کرده است: «اظهارات رسایی بی‌پایه و اساس است و با توجه به دستورات صریح و بیانات شفاف رهبر معظم انقلاب، هیچ نهادی قادر نیست اقدامی خارج از چارچوب ضوابط و مقررات انجام دهد.»

آقای حقیقت پور! متأسفانه این ادعای بی پایه و اساس را حضرتعالی به زبان آوردید، نشانه آن هم این است که شما خود را مخاطب این جمله بنده دانسته اید. طبعا اگر شما چنین ادعایی را نکرده بودید، نباید زیر بار انجام این مصاحبه می رفتید! امیدواریم که این پایانی بر ادعاهای غلط درگوشی در مجلس باشد. اکنون ضمن تشکر از شما که پس از دریافت تذکر بابت این ادعای غیرواقعی، به اصلاح اظهارات خود اقدام کردید، سئوال می کنم که چرا وقتی مقامات دولتی و آقای صالحی در روزهای اخیر اعلام کردند: «ما کار مقدماتی که شامل کاهش تعداد سانتریفیوژها است را آغاز کرده‌ایم. به طور خاص ما در حال کم کردن تعداد سانتریفیوژها از جمله در تاسیسات هسته‌ای نطنز هستیم» حضرتعالی به عنوان نایب رئیس محترم کمیسیون امنیت ملی، این را نقض بند اول نامه مهم رهبر انقلاب تشخیص نداده اید و اعتراضی به آن نکرده‌اید؟!

 

حقیقت پور: ادعای رسایی بی پایه و اساس است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای اساساً نمی‌تواند اقدامی فارغ از چارچوب‌های تعیین‌شده و دستورالعمل‌های مشخص شده توسط مقام معظم رهبری، شورای عالی امنیت ملی و مجلس شورای اسلامی انجام دهد.

منصور حقیقت‌پور نماینده مردم اردبیل و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم در پاسخ به سؤالی درباره تذکر رسایی که امروز در صحن علنی گفته بود، "یک آقایی صبح می‌گفت، خدمت مقام معظم رهبری رفته‌اند و ایشان نیز آغاز اقدامات ایران در جمع‌آوری سانتریفیوژها را پذیرفته‌اند، این بازی باید تمام شود"، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در نامه‌ای به رئیس‌جمهور دادند، حرف آخر را درباره برجام به صورت مکتوب اعلام کردند و ایشان بارها اعلام کرده‌اند که مواضع‌شان همانی است که به صورت علنی مطرح می‌کنند.

وی با بیان اینکه "منویات مقام معظم رهبری کاملاً شفاف و روشن است و در نامه اخیرشان به رئیس‌جمهور هم این موضوع کاملاً‌ روشن شده است"، افزود: معتقدم با توجه به اصولی که رهبر معظم انقلاب برای تیم مذاکره‌کننده و تیم فنی دولت تعیین کردند که کراراً هم آنها را اعلام فرمودند، قطعاً رعایت این منویات، مدّ نظر تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای خواهد بود چرا که نامه مقام معظم رهبری درباره برجام، یک منشور است که همه ما به آن پایبندیم.

حقیقت‌پور همچینن با بیان اینکه تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای اساساً نمی‌تواند اقدامی فارغ از چارچوب‌های تعیین‌شده و دستورالعمل‌های مشخص شده توسط مقام معظم رهبری، شورای عالی امنیت ملی و مجلس شورای اسلامی انجام دهد، گفت: اظهارات آن نماینده محترم که این زمینه مطرح شده، بی‌پایه و اساس است چرا که با توجه به دستورات صریح و بیانات شفاف رهبر معظم انقلاب هیچ نهادی قادر نیست اقدامی خارج از چارچوب ضوابط و مقررات انجام دهد.

اضافه کردن دیدگاه جدید