شماره مطلب : 2145
زمان انتشار : 94/8/23 - 21:11 2015/11/14
مناظره بهار یا خزان بهارستان، ظهر امروز با حضور حجت‌الاسلام حمید رسایی و صادق خرازی، در دانشگاه فردوسی مشهد، برگزار شد که این مناظره با حاشیه‌هایی همراه بود.
حاشیه‌نگاری فارس از مناظره رسایی و خرازی در مشهد

از رأی‌آوری با روش مشایی تا فروکش کردن عصبانیت خرازی با لیوان آب رسایی

مناظره بهار یا خزان بهارستان، ظهر امروز با حضور حجت‌الاسلام حمید رسایی و صادق خرازی، در دانشگاه فردوسی مشهد، برگزار شد که این مناظره با حاشیه‌هایی همراه بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، مناظره بهار یا خزان بهارستان، ظهر امروز با حضور حجت‌الاسلام حمید رسایی و صادق خرازی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد که این مناظره با حاشیه‌های قابل توجهی همراه بود.

* در این مراسم آنچه مشخص بود، بی‌رغبتی فضای دانشگاه نسبت به اصلاح‌طلبان بوده، تا آنجا که شاید دیگر شعارهای هیجانی برخی جریانات هم نتواند بر دانشجویان تأثیر بگذارد، به نوعی در این مناظره دانشجویان با سر دادن شعارهایی حمایت خود را از آرمان‌ها و اهداف واقعی نظام اسلامی اعلام کرده و مراتب انزجار خود را از فتنه سر دادند.

* در بخشی از مناظره رسایی به خرازی گفت، من پرواز دارم و باید بروم و ادامه جلسه را شما بمانید که خرازی در پاسخ به رسایی گفت، من هم حرم می‌روم و دخیل می‌بندم که شما رأی نیاورید و ما رأی بیاوریم و رسایی نیز در پاسخ گفت، مشخص شد چه کسانی به دنبال این هستند که با روش مشایی رأی بیاورند.

 

 

* در فضای مناظره یکی از دانشجویان نسبت به روند تعیین صلاحیت‌های شورای نگهبان اعتراض کرد و خرازی در پاسخ به دانشجو گفت، ببینم می‌توانی کاری بکنی که من رد صلاحیت بشوم!

* خرازی در بخشی از سخنان خود گفت، خاتمی در قلب ایرانیان حاکم بوده و رسایی گفت، پس چرا وقتی گفتند به معین و هاشمی رأی دهید، مردم به احمدی‌نژاد رأی دادند که در همین لحظه دانشجویان با شعار مرگ بر فتنه مراتب انزجار خود را از فتنه اعلام کردند.

* خرازی در بخشی از سخنان خود به صراحت به این موضوع اعتراف کرد که برخی از اصلاح طلبان از من کینه دارند و این برای من مهم نیست و گفت: «برخی اصلاح‌طلبان از من کینه دارند که دارند، برخی اصلاح‌طلبان من را نمی‌پسندند که نپسندند، برخی اصلاح‌طلبان من را قبول ندارند، نداشته باشند».

 

 

* در قسمتی از مناظره درحالی که رسایی پاسخ خرازی را می‌داد، خرازی با عصبانیت به رسایی گفت: شما عادت دارید وسط حرف من‌ بپرید، وی با توهین به رسایی گفت، آمده‌ایم که حرف بزنیم و رسایی در پاسخ به خرازی گفت: این توهین شخص شما در برابر توهین‌هایی که روحانی به منتقدان کرده، هیچ و ناچیز است.

* در پایان مناظره خرازی با عصبانیت نسبت به پاسخ‌های رسایی واکنش نشان داد که رسایی نیز با دادن لیوان آبی به خرازی، وی را دعوت به آرامش کرد.

اضافه کردن دیدگاه جدید