شماره مطلب : 2145
زمان انتشار : 94/8/23 - 21:11 2015/11/14
مناظره بهار یا خزان بهارستان، ظهر امروز با حضور حجت‌الاسلام حمید رسایی و صادق خرازی، در دانشگاه فردوسی مشهد، برگزار شد که این مناظره با حاشیه‌هایی همراه بود.
نسخه چاپيارسال به دوستان حاشیه‌نگاری فارس از مناظره رسایی و خرازی در مشهد

از رأی‌آوری با روش مشایی تا فروکش کردن عصبانیت خرازی با لیوان آب رسایی

مناظره بهار یا خزان بهارستان، ظهر امروز با حضور حجت‌الاسلام حمید رسایی و صادق خرازی، در دانشگاه فردوسی مشهد، برگزار شد که این مناظره با حاشیه‌هایی همراه بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، مناظره بهار یا خزان بهارستان، ظهر امروز با حضور حجت‌الاسلام حمید رسایی و صادق خرازی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد که این مناظره با حاشیه‌های قابل توجهی همراه بود.

* در این مراسم آنچه مشخص بود، بی‌رغبتی فضای دانشگاه نسبت به اصلاح‌طلبان بوده، تا آنجا که شاید دیگر شعارهای هیجانی برخی جریانات هم نتواند بر دانشجویان تأثیر بگذارد، به نوعی در این مناظره دانشجویان با سر دادن شعارهایی حمایت خود را از آرمان‌ها و اهداف واقعی نظام اسلامی اعلام کرده و مراتب انزجار خود را از فتنه سر دادند.

* در بخشی از مناظره رسایی به خرازی گفت، من پرواز دارم و باید بروم و ادامه جلسه را شما بمانید که خرازی در پاسخ به رسایی گفت، من هم حرم می‌روم و دخیل می‌بندم که شما رأی نیاورید و ما رأی بیاوریم و رسایی نیز در پاسخ گفت، مشخص شد چه کسانی به دنبال این هستند که با روش مشایی رأی بیاورند.

 

 

* در فضای مناظره یکی از دانشجویان نسبت به روند تعیین صلاحیت‌های شورای نگهبان اعتراض کرد و خرازی در پاسخ به دانشجو گفت، ببینم می‌توانی کاری بکنی که من رد صلاحیت بشوم!

* خرازی در بخشی از سخنان خود گفت، خاتمی در قلب ایرانیان حاکم بوده و رسایی گفت، پس چرا وقتی گفتند به معین و هاشمی رأی دهید، مردم به احمدی‌نژاد رأی دادند که در همین لحظه دانشجویان با شعار مرگ بر فتنه مراتب انزجار خود را از فتنه اعلام کردند.

* خرازی در بخشی از سخنان خود به صراحت به این موضوع اعتراف کرد که برخی از اصلاح طلبان از من کینه دارند و این برای من مهم نیست و گفت: «برخی اصلاح‌طلبان از من کینه دارند که دارند، برخی اصلاح‌طلبان من را نمی‌پسندند که نپسندند، برخی اصلاح‌طلبان من را قبول ندارند، نداشته باشند».

 

 

* در قسمتی از مناظره درحالی که رسایی پاسخ خرازی را می‌داد، خرازی با عصبانیت به رسایی گفت: شما عادت دارید وسط حرف من‌ بپرید، وی با توهین به رسایی گفت، آمده‌ایم که حرف بزنیم و رسایی در پاسخ به خرازی گفت: این توهین شخص شما در برابر توهین‌هایی که روحانی به منتقدان کرده، هیچ و ناچیز است.

* در پایان مناظره خرازی با عصبانیت نسبت به پاسخ‌های رسایی واکنش نشان داد که رسایی نیز با دادن لیوان آبی به خرازی، وی را دعوت به آرامش کرد.

دیدگاه ها

ناشناس
اولا در کشور ما که برگزاری این جلسات ازاد وبصورت پرشور جریان دارد جای مباهات است وثانیا اقا خرازی انسان موقر وخوبی است و اصلا با اون عناصر شیطان صفت وعقده ایی سران ونوک هرم اصلاح طلبها تومنی چند فرق می کند ثالثا ادعای کذای ازاد بودن و طرف داری از دموکراسیشون همش حرفه وشعار اتفاقا بسیار بی ظرفیت و دیکتاتور و بی اسفند هنوز به هیچ جا نرسیده دیکتاتوری شان را رو کرده اند نماشگاه مطبوعات و تو این های مکرر اقای روهانی به منتقدین رو که دیده اید خاتمی هم همین طور ی بود جمله معروفشون نسبت به دانشجوها رو که یادمان نرفته انشالله جواب ای ن بی حرمتی هارو در اسفند ماه بیان تحویل بگیرند تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد.,جانباز از قم
مرگ بر ضد ولایت فقیه
سلام.......... جواب سلام واجبه ها................. آقای رسایی خیلی مردی......کاشکی بقیه هم یاد بگیرن......البته تو هم غرور نگیردت.......... اینا تو مناظرات : 1.طرفداراشون همیشه نیستند اگرم باشن خوابن یا اصن پرتن...... 2.اساتیدشون هم کلا بدون مطالعه میان واصلا نمیدونن برا چی میان و کلا تمام طرفداراشون رو ضایع و خسر الدنیا والآخره میکنن...... 3.اون اساتیدی هم که نشستن ردیف اول مدام تشویق میکنن پشت گوششون از خجالت(خجالت از استدلالهای آبکی مدعوینشون)قرمز شده/ یه عدشونم که از بس عرق شرم و خجالت کشیدن وقتی بلند میشن پشت شلوارشون خیس شده وقطره قطره آب میچکه و تو گویی که فرزند دلبند مملکت چای بیش از حد نوش جان کرده ونازه از خواب بلند شده ووو...(بجان خودم راست میگم یه بار نگاه کنید). 4.مسولینشون هم که تا قاطی میکنن برا هم دیگه هلی کوپتری میان و همدیگه رو عزل میکنن(داستان حضور میلیاردی استقبال در مازندران و...) 5.بقیه مسولینشون هم که بلدن یا بچه شهید بزنن (مث اصفهان) یا روحانیها وطلبه ها و خانواده شهدا و پیرمرد پیرزن ها رو بزنن(حادثه مسجد اعظم قم در مهرماه امسال) واگه بهشون بگی زورتون رو سر داعش ووو... خالی کنید میکن :اصولا مردم متمدن تنبیه بدنی را رد کرده اند.
امیر
نیازی نیست روش مشایی رو بگی شما بیا در یک انتخابات آزاد با اصلاح طلبان رقابت کن ببین شما با 200 هزار رای میری مجلس یا محمدرضا خاتمی با 2 میلیون رای
امیر
چون شما افراطیون میدانید سید بزرگوار آقای محمد خاتمی در قلب میلیون ها ایرانی جای دارد از اسمشان و تصویرشان و کلامشان و منششان و بزرگواریشان وحشت دارید و ممنوع ال.............. کردید..
ناشناس
یاد فیلم کلاه قرمزی افتادم و نقش بی بدیل جناب "دیوی". آقا امیر که نوشته : ((((چون شما افراطیون میدانید سید بزرگوار آقای محمد خاتمی در قلب میلیون ها ایرانی جای دارد از اسمشان و تصویرشان و کلامشان و منششان و بزرگواریشان وحشت دارید و ممنوع ال.............. کردید..)))))...آقا امیر هم دارن ادای "دیوی" رو در میارن..سید بزرگوار توی فرهنگ لغات "دیوی" میشه "سید کوچکوار"ووو.... .
علی معرف
اصلاح طلب واقعی می تواند یک اصولگرا باشد مثل دکتر احمدی نژاد ...... آقای رسایی و خرازی مردم را در کشورداری سهیم کنید مثل دکتر احمدی نژاد ..... اقتصاد و حقوق بشر نیازمند اظهارنظر و تلاش برای آن است ....
عبدالله خدابنده
السلام. این اصلاح طلبی هم جای بسیار تعمق دارد. اصلاح طلب ها کسانی هستند که میخواهند انقلاب خمینی وجمهوری اسلامی را یک جور دیگر بکنند واسمش را اصلاح بگذارند. تا اینجای کار دنبال جواب هستم. اگر انقلاب خمینی کبیر نبود واگر جمهوری اسلامی نبود شما اصلاح طلبها کجا بودید؟ ایا اینقدری که شدید میشدید ؟ یا در فساد رژیم شاه گم میشدید؟ ایا در رژیم شاه سیاست مداری هم بود که مثلا یکی نماینده بشود یا چیزهای دیگر؟برای اینکه بتوان دستاورد ی مثل دستاورد خمینی کبیر داشته باشید باید مثل او باشید چه برسد که بخواهید انرا بهتر کنید.ایا شما اصلاح طلبها در بین شما ویا اطراف شما ویا پشت سر شما ویا جلوی شما کسی پیدا میشود که نصف امام راحل باشد؟اخر تکیه به بیگانه هم اشد کار ؟وادادگی هم شد ایین سیاسی؟والسلام.خداوند امثال حاج اقا رسایی را زیاد کند . والسلام.
جعفر
با عرض سلام و خسته نباشید مگر آمریکا شیطان بزرگ نیست .مگر ما از امریکا میترسیم. مگر نه این است که از شر شیطان باید به خدا پناه برد.مگر نه اینکه شیطان قسم خورده که مومنان را گمراه کند.مگر ما در جبهه حق نیستیم.مگر شیطان از مکر وحیله دست می کشد مگر ما نمی توانیم روی پایمان بایستیم. مگر ما با این همه ثروت های مادی انسانی و معنوی و فرهنگی نمی توانیم کاری بکنیم که دنیا به ما نیاز داشته باشد نه ما به آنها مگر نه این است که انسان فطرتا طرفدار حق است واز نا حق دوری می کند پس باید اکثر مردم دنیا به پیروی از حق مبادرت ورزند پس ما تنها نیستیم مگر ما از یاد خدا غافل هستیم مگر وعده خدا صادق نیست مگر می شود در راه حق ایستادگی کردو منتظرکمک خدا نبود مگر مااز امدادهای غیبی خدا غافل شدیم بیاد آورید عصای حضرت موسی آتش حضرت ابراهیم شن های صحرای طبس که خدا حتما ما را پیروز می گرداند با ایستادگی ومقاومت در برابر شیطان که شیطان دوستی پذیر وصلح پذیر نیست و هیچ وقت آرامش ثبات رفاه وآسایش مارا نمی خواهد

اضافه کردن دیدگاه جدید