شماره مطلب : 2155
زمان انتشار : 94/9/16 - 18:19 2015/12/7
پس از توضیحات وزیر صنعت، رسایی اعلام کرد که از پاسخ‌های وزیر قانع نشده است و نمایندگان با 73 رأی موافق، 106 رأی مخالف و 10 رأی ممتنع از 203 نماینده حاضر در صحن علنی، از پاسخ‌های وزیر صنعت قانع نشدند و بدین تریب وی سومین کارت زرد خود را از پارلمان دریافت کرد. این سومین سئوال رسایی از وزرای دولت یازدهم بود که سبب شد تا نمایندگان به آنها کارت زرد بدهند. اولین سئوال رسایی از علی جنتی و سئوال دوم از طیب نیا وزیر اقتصاد بود.
سومین کارت زرد مجلس به نعمت زاده

رسایی: نعمت زاده باید انفصال از خدمت شود / نعمت زاده: مرداد ماه از شرکت های خصوصی استعفا دادم + فیلم

پس از توضیحات وزیر صنعت، رسایی اعلام کرد که از پاسخ‌های وزیر قانع نشده است و نمایندگان با 73 رأی موافق، 106 رأی مخالف و 10 رأی ممتنع از 203 نماینده حاضر در صحن علنی، از پاسخ‌های وزیر صنعت قانع نشدند و بدین تریب وی سومین کارت زرد خود را از پارلمان دریافت کرد. این سومین سئوال رسایی از وزرای دولت یازدهم بود که سبب شد تا نمایندگان به آنها کارت زرد بدهند. اولین سئوال رسایی از علی جنتی و سئوال دوم از طیب نیا وزیر اقتصاد بود.

صبح امروز دوشنبه (16 آذرماه 94) حمید رسایی نماینده مردم تهران و نایب‌رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی امروز در سوالی از نعمت‌زاده وزیر صنعت،معدن و تجارت در ابتدای نطق خود، ضمن تبریک روز دانشجو و تشکر از حضور حدود هشتاد نماینده ای که در سفر اربعین حاضر بودند، در خصوص موضوع سئوال گفت:

همکاران محترم و ملت شریف ایران،

من ابتدا لازم است از مردم عزیزی که مذاکرات امروز را می شنوند و احتمالا بخشی از اطلاعاتی که ارائه می شود آنها را آزرده خاطر می کند، عذرخواهی کنم و البته امیدوارم نتیجه این سئوال و تصمیم مجلس که دفاع از حقوق مردم خواهد بود، آنها را خشنود کند.

موضوع سئوال امروز در حقیقت، بررسی نقض یکی از مهمترین قوانین کشورمان توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت است که رعایت آن، نشانه عدالت در نظام جمهوری اسلامی و عدم رعایت آن، می تواند یکی از نشانه های انحراف در یک دولت و یک سسیتم باشد و طبعا اگر مجلس هم در کنار دستگاه های نظارتی دیگر، چشمش را بر این تخلف قانونی ببندد، باید آن را آغاز انحراف از آرمان های انقلاب اسلامی هم دانست.

نعمت زاده همیشه مسئولیت داشته، ثروتش از کجا آمده

آقای نعمت زاده از ابتدای انقلاب تا سال 88 مسئولیت های عالی در مدیریت کشور داشته است. سال 1358 عضوهیئت مدیره و معاون فنی شرکت ایران ناسیونال یا همین ایران خودرو بوده، سال 59-1358 وزیر کار و امور اجتماعی، سال 60-1359: وزیر صنایع و معادن، سال 1360: معاون اجرایی نخست وزیر، سال 61-1360: مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه و مدیرکل برنامه‌ریزی تولید و زیر بنایی، سال 63-1361: عضو هیئت مدیره و معاون سازمان صنایع دفاع، سال 65-1364: رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت توانیر، سال 67-1366: عضوهیئت مدیره و معاون سازمان دفاع، سال 68-1367: رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت توانیر، سال 76-1368: هشت سال وزیر صنایع، سال 84-1376: هشت سال مدیر عامل و نایب رئیس هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی، سال 87-1384: سه سال مدیرعامل و نایب رئیس هیئت مدیره شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، سال 88-1387: مشاور ارشد وزیر نفت، سال 1388 تا 1392: بازنشسته می شوند و رو می کنند به تاسیس شرکت خانوادگی توسعه تجارت نعمت در رابطه با مدیرت طرح‌های صنعتی که البته این یک شرکت نیست بلکه شرکت های متعدد است، از سال 92 هم مجددا ایشان وزیر می شود یعنی فقط 4 سال ایشان مسئولیت نداشته اند. الان سئوال مردم این است ثروت آقای نعمت زاده چقدر است؟ ایشان که همیشه مسئول بوده است چطور در سه سال کار خصوصی به چنین ثروتی رسیده است.

 

                 برای دانلود اینجا کلیک کنید 

 

عضویت همزمان در هیأت مدیره شرکت ها و وزارت صنعت جرم است

موضوع سئوال همانطور که اشاره شد، درباره عضویت همزمان آقای نعمت زاده، در هیأت مدیره و مدیر عاملی 16 شرکت خصوصی است که عمدتا در حوزه پتروشیمی فعال هستند. البته آن روز که بنده طرح سئوال کردم، اسناد 16 شرکت را در اختیار داشتم اما دیروز که وزیر مجبور به ارائه برخی از اسناد شد، مشخص گردید که تعداد شرکت های خصوصی متعلق به ایشان 19 مورد است.

مطابق اصل 141 قانون اساسی جمهوری اسلامی، تصدی بیش از یک شغل برای کارکنان دولت ممنوع است تا چه برسد به وزیر و بر همین اساس، مطابق ‌تبصره 4 ماده واحده قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل، تصدی هر نوع شغل دولتی دیگر در مؤسساتی که تمام یا قسمتی از سرمایه آن متعلق به دولت و یا مؤسسات عمومی است و نمایندگی‌ مجلس شورای اسلامی، وکالت دادگستری، مشاوره حقوقی و ریاست و مدیریت عامل یا عضویت در هیأت مدیره انواع شرکت‌های خصوصی جز‌شرکت‌های تعاونی ادارات و مؤسسات برای کارکنان دولت ممنوع است.

تبصره 5 این قانون صراحتا این اقدام را جرم دانسته و در قانون، مجازات آن را چنین اعلام می کند: متخلف از این قانون به انفصال خدمت موقت از 6 ماه تا یک سال محکوم می‌گردد و وجوه دریافتی از مشاغلی که در یک زمان، تصدی آن ‌را داشته است به جز حقوق و مزایای شغل اصلی وی مسترد می‌گردد. در صورت تکرار در مرتبه دوم، علاوه بر استرداد وجوه موضوع این تبصره، به‌ انفصال دائم از مشاغل محکوم می‌گردد.

آقای نعمت زاده و زیرمجموعه ایشان، در مقاطع مختلف در پاسخ به کسانی که این تخلف محرز قانونی را به وی یادآوری کرده اند، از جمله در جلسه امروز این پاسخ ها را داده اند:

پاسخ روابط عمومی وزارت صنعت به خبر خبرگزاری فارس 8 بهمن 92: نعمت زاده توانایی بالایی دارد، شرکت های خصوصی، خودشان دعوت کرده اند تا ایشان عضو هیأت مدیره آنها شود و مدیریت کند، اما قبل از رأی اعتماد مجلس، آقای نعمت زاده از همه شرکت ها استعفا داده است و فرایند حقوقی آن جهت درج در روزنامه رسمی آغاز شده است.

وزیر صنعت در گفتگو با رسانه ها: چون آدم توانمندی هستم، در دوره بازنشستگی، برای کمک به صنعت، چند شرکت خانوادگی راه انداختم این در حالی است که آقای نعمت زاده از اول انقلاب در نظام جمهوری اسلامی مسئولیت های اصلی را بر عهده داشته اند.

نعمت زاده در 27 مهر 93 در پاسخ به انتقاد دکتر توکلی می گوید: عضویتم در هیأت مدیره شرکت ها دروغ است. بنده قبل از قبول پست وزارت، از تمام شرکت ها استعفا داده ام.

نامه معاون وزیر صنعت به سئوال بنده 20 اسفند 93 قبل از طرح سئوال در کمیسیون: این خبر دروغ، کار رسانه های خبری غیر مجاز است و با هدف باج گیری در فضای مجازی منتشر شده. نعمت زاده قبل از وزارت از عضویت در هیأت های مدیره شرکت ها استعفا داده است.

نعمت زاده روز بررسی سئوال در کمیسیون صنایع در تاریخ 29 اردیبهشت 94: دیوان محاسبات رسیدگی کرده و اعلام کرده که من عضو هیأت مدیره ها نیستم / قوه قضائیه هم رسیدگی کرده و مسئله در آنجا هم مختومه شده است.

معاونین آقای نعمت زاده دیروز در کمیسیون اصل 90: آقای نعمت زاده در حال حاضر عضو هیچ هیأت مدیره ای نیست. معاونین ایشان دیروز اسنادی ارائه دادند که حکایت از این می کند که وی در حال حاضر در این شرکت ها عضو نیست البته تاریخ انتشار رسمی این اسناد مربوط به چند ماه قبل است. یعنی تا چند ماه قبل ایشان عضو بوده است!

 

چرا نعمت زاده حاضر به ارائه اسناد خروجش از هیأت مدیره شرکت ها نبود

بنده در زمان بررسی سئوال در جلسه کمیسیون به آقای نعمت زاده گفتم که مرجع تشخیص اینکه شما مدیرعامل یا عضو هیأت مدیره ها نیستید، دیوان محاسبات نیست. شما وقتی عضو هیأت مدیره می شوید، باید در روزنامه رسمی اعلام کنید، وقتی هم که خارج می شوید و فرد دیگری جایگزین شما می شود، باز هم باید در روزنامه رسمی منتشر شود. در کمیسیون گفتم که بنده اسناد عضویت شما در هیأت مدیره 16 شرکت را داریم، شما اگر از اینها خارج شده اید، نسخه ای از روزنامه رسمی را بدهید تا موضوع سئوال منتفی شود.

آقای نعمت زاده حاضر به ارائه اسناد خروجش از هیأت مدیره ها نشد و اصرار داشت که بنده اول مدارکم را به ایشان ارائه دهم و ایشان بعد از بنده مدارک خودش را به رییس کمیسیون بدهد. بنده در همان کمیسیون صنایع هم گفتم دلیل این که آقای نعمت زاده اسناد خروجش از این شرکت ها را ارائه نمی کند دو چیز است یا از هیأت مدیره ها خارج نشده است و یا تعداد شرکت ها بیش از 16 مورد است و ایشان می خواهد بفهمد ما اسناد کدام شرکت هایش را داریم و امروز مشخص شد هر دو دلیل وجود داشته است.

بنده با دادستان دیوان محاسبات هم صحبت کردم. البته دیوان محاسبات در بررسی این پرونده ملاحظه آقای نعمت زاده را کرده است و از این جهت باید گفت وای به روزی که بگندد نمک. دادستان دیوان محاسبات می گفت که ما شکایتی داشتیم مبنی بر دوشغله بودن آقای نعمت زاده ولی سندی در اختیار نداشتیم که آقای نعمت زاده در هیأت مدیره کدام شرکت ها عضو است. بنابر این از ثبت شرکت ها استعلام کردیم که آیا ایشان عضو هیأت مدیره شرکتی هست. ثبت شرکت ها هم اعلام کرد که در مقطع وزارت ایشان، هیچ مدرکی دال بر عضویت ایشان نداریم.

بنده از دیوان درخواست پاسخ کتبی کردم. پاسخ ثبت شرکت ها را برایم ارسال کردند. ثبت شرکت ها می گوید: اولا امکان بررسی به شکل کلی نیست چون در سال های قبل، اطلاعات دستی ثبت شده و شما باید شماره ثبت شرکت بدهید.

ثانیا ثبت شرکت ها در بند دیگری از پاسخی که به دیوان محاسبات داده است، اسم چند شرکت را می آورد و اعلام می کند بر اساس پیگیری سازمان بازرسی درباره چند شرکت که از ما استعلام شده، آقای نعمت زاده از آنها خارج شده است. ولی اسامی که اعلام می شود همه موارد نیست. بنابر این دیوان محاسبات اگر می خواست درست پیگیری کند نباید پاسخ به عدم عضویت ایشان در هیأت مدیره ها می داد.

به اضافه اینکه بنده به آقای شجاعی هم گفتم که اسناد عضویت آقای نعمت زاده از سال 92 در رسانه ها دست به دست می شود چطور شما هیچ سندی نداشتید و به این استعلام اکتفا کردید.

 

اتهام به رسانه ها و نمایندگان به جای پاسخگویی

آقای نعمت زاده! شما وزیر بوده اید و در عین حالی که می دانستید قانون این است و رسانه ها و نمایندگان به شما تذکر می دهند به جای رعایت قانون، آنها را متهم به دروغگویی می کنید و بعد از حدود دو سال وقتی کار سئوال از شما به صحن علنی و امروز کشیده می شود، طی چند ماه قبل، تغییراتی در هیأت مدیره ها داده اید! این یعنی اگر پیگیری صورت نمی گرفت، اگر امروز سئوال صورت نمی گرفت، شما همچنان در هیأت مدیره این شرکت های خصوصی باقی می ماندید!

آقای نعمت زاده! چرا در حالی که شما همزمان با قبول مسئولیت وزارتخانه عریض و طویل صنعت، معدن و تجارت، عضویت در هیأت مدیره این شرکت ها را داشته اید، چندبار به دروغ اعلام کرده اید که قبل از نمایندگی از این هیأت مدیره ها استعفا کرده اید؟ در حالی که اسنادی که وزارت خانه شما به بنده ارائه داده، اعلام می کند شما در دوره وزارتتان در دولت یازدهم، همزمان هم وزیر بوده اید و هم مدیر عامل و عضو هیأت مدیره شرکت های خصوصی پتروشیمی.

اگر شما قبل از وزرات، از این شرکت ها خارج شده اید، چرا در زمانی که سئوال بنده در کمیسیون صنایع مطرح شد، حاضر به ارائه اسناد خروج خود از هیأت مدیره این شرکت ها نشدید؟ لطفا پاسخ دهید.

ملت شریف ایران متاسفانه در برخی از رسانه ها و از زبان برخی از مسئولان می شنوید که ما را مزاحم اقدامات دولت معرفی می کنند. می گویند این جماعت دلواپس دائما با طرح سئوال وزرای دولت را در فشار می گذارند! این یک نمونه. ملاحظه کنید که آقای وزیر اعلام می کرد که عضو هیأت مدیره هیچ شرکت خصوصی نیست اما وقتی نمایندگان پیگیری کردند، وقتی این سئوال طرح شد، بازهم تلاش کردند تا بنده را منصرف کنند بعد از همه این موارد و بعد از دو سال اقدام تخلف آمیز، تازه چند ماه قبل آقای وزیر خودشان منت سر ما گذاشته اند از این هیأت مدیره ها بیرون آمده اند.حکایت آقای نعمت زاده تبدیل شده به شغل خانوادگی در قم که می نویسند: سوهان حاج حسین و پسران الان باید بگویند شرکت های پتروشیمی نعمت زاده و فرزندان.

چرا رسانه ها و نمایندگان را متهم به دروغگویی و فضاسازی سیاسی کردید در حالی که شما تغییرات و جابجایی در هیأت مدیره برخی از این شرکت ها را شهریور، مهر و یا آبان ماه امسال انجام داده اید. یعنی در طول دو سال هم وزیر بوده اید و هم عضو هیأت مدیره شرکت ها.

 

چه کسی ضد انقلاب است، مردم یا سوءاستفاده گران

همکاران محترم! آقای نعمت زاده در زمانی که مردم در اعتراض به کیفیت پایین خودروهای داخلی و قیمت های بالای آن برای مدتی به امید اصلاح این وضعیت توسط مدیری به نام آقای نعمت زاده حاضر به خریدن این خودروهای صفر نشدند، آقای نعمت زاده آنها را ضد انقلاب خواند! در حالی که عمل ضد انقلابی، سکوت در برابر تخلفات شماست، عمل ضد انقلابی، تکذیب این واقعیت هاست، عمل ضد انقلابی، توجیه این تخلفات شماست.

با توجه به تخلف صورت گرفته، طبق قانون حداقل شما باید 6 ماه انفصال از خدمت شوید و حتی با توجه به اصرار شما بر انجام این تخلف، طبق قانون باید به طور دائمی از مشاغل دولتی انفصال از خدمت شوید هر چند شما بازنشسته شده اید و اساسا باقی ماندن شما در این جایگاه ظلم به کشور است. آقای روحانی شما را پدر صنعت کشور نامیده است ولی شما پدر صنعت کشور را در آوردید.

دو سال است که آقای نعمت زاده عضو شورای عالی بورس است یعنی دسترسی کامل به اطلاعات نهایی شرکت ها دارد. در عین حال در همین دو سال، ایشان یا مدیر عامل یا رئیس هیأت مدیره این شرکت های خصوصی مربوط به پتروشیمی ها بوده است. در دو سال اخیر، یکی از موضوعات محل بحث موضوع ورود و خروج این شرکت های پتروشیمی از بورس است که آقای نعمت زاده تمام تلاششان برای خروج این شرکت ها از بورس و عرضه سنتی و مبتنی بر رانت آنهاست. این امور مردم را ناامید می کند.

 

اگر رانت خواری پیگیری نشود مردم دلسرد می شوند

ملت شریف ایران، برخی از همکاران آقای نعمت زاده گفتند که طرح این سئوال و بیان برخی مطالب باعث دلسردی مردم می شود و حتی برخی همکاران گفتند که بهتر است مطالبی را مطرح نکنم. این مزخرف ترین استدلال در درون یک انقلاب ایدئولوژیک مبتنی بر شعارها و جهت گیری های علی علیه السلام برای حفظ آن انقلاب است. هر وقت دیدید ما مسئولین اصولگرا و اصلاح طلب به این فریادهای صریح و واضح خمینی کبیر عمل می کنیم، بدانید دعوا دعوای واقعی است.

اگر چنین مطالبه ای باعث دلسردی شما مردم از انقلاب شود پس امام خمینی را باید اولین کسی دانست که به دنبال دلسردی مردم از انقلاب بود. امام می فرمود: اسلام ناب محمدی (ص)... اسلام مستضعفین، اسلام رنجدیدگان تاریخ، اسلام عارفان مبارزه جو، اسلام پاک طینتان عارف [است و...] اسلام آمریکایی...  اسلام سرمایه داری، اسلام مستکبرین، اسلام مرفهین بی درد، اسلام منافقین، اسلام راحت طلبان و اسلام فرصت طلبان...

امام خمینی در پیام استقامت به طرز صریحتری درباب ویژگی های اسلام امریکایی بحث کرده آن را با مصادیقی چون اسلام اشرافیت، اسلام ابوسفیان، اسلام ملاهای کثیف درباری، اسلام مقدس نماهای بی شعور حوزه های علمی و دانشگاهی، اسلام ذلت و نکبت، اسلام پول و زور، اسلام حاکمیت سرمایه و سرمایه داران بر مظلومان و پابرهنه ها معرفی می نمایند.

در باب اهمیت بحث جنگ فقر و غنا، در همان پیام مشهور به فریاد برائت، بزرگترین هدیه و بشارت آزادی انسان را آزادی از اسارت فقر و تهیدستی معرفی کرده و اظهار می دارند که این هدیه و بشارت در چارچوب جهت گیری اقتصاد اسلام در راستای حفظ منافع محرومین و گسترش مشارکت عمومی آنان و مبارزه اسلام با زراندوزان قابل تحقق است.

برای همین امام خمینی می فرمود: آن روزی که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد، آن روز است که باید ما فاتحه دولت و ملت را بخوانیم. آن روزی که رئیس جمهور ما خدای نخواسته از آن خوی کوخ نشینی بیرون برود و به کاخ نشینی توجه بکند، آن روز است که انحطاط برای خود و برای کسانی که با او تماس دارند، پیدا می شود. آن روزی که مجلسیان خوی کاخ نشینی پیدا کنند خدای نخواسته و از این خوی کوخ نشینی بیرون بروند، آن روز است که ما باید برای این کشور فاتحه بخوانیم ما در طول مشروطیت از این کاخ نشین ها خیلی صدمه خوردیم، مجلس های ما مملو از کاخ نشینان بود و از بین آنها معدودی بودند که از آن کوخ نشین ها بودند و همین معدودی که از کوخ نشین ها بودند از خیلی از انحرافات جلوگیری می کردند و سعی می کردند برای جلوگیری. آن روزی که توجه اهل علم به دنیا شد و توجه به این شد که خانه داشته باشند چطور و زرق و برق دنیا خدای نخواسته در آنها تاثیر بکند آن روز است که باید ما فاتحه اسلام را بخوانیم.

 

رئیس جمهور نعمت زاده را برکنار کند

نعمت زاده 27 مهر 93 وزیر صنعت معدن و تجارت پس از پایان مراسم هجدهمین همایش روز ملی صادرات درباره اظهارات آقای توکلی نماینده مجلس مبنی بر عضویت در هیئت مدیره ۲۰ شرکت پتروشیمی، گفت: این دروغ است. زمانی که به مجلس معرفی شدم از عضویت در همه این هیأت مدیره‌ها استعفا کردم.

در حالی که بر اساس اسنادی که دیروز معاون آقای نعمت زاده به بنده تحویل داد، تاریخ خروج آقای نعمت زاده از مدیر عاملی و عضویت در هیأت مدیره این شرکت ها مربوط به چند ماه قبل است. بر اساس اطلاعاتی که معاون  نعمت زاده یک روز قبل از طرح سوال به بنده ارائه داد، لیست شرکت ها و تاریخ تغییر مدیران و اعضای هیات مدیره 19 شرکتی که آقای نعمت زاده در آن حضور داشتند به شرح ذیل است: توسعه نگین مکران در تاریخ29/6/94 ، سرمایه گذاری سیراف انرژی در تاریخ  31/8/92 ، آب نیروی مکران  در تاریخ 14/8/94 ، توسعه دارویی رسا در تاریخ 31/4/94 ، دارویی رسا فارمد در تاریخ 19/3/93، پلیمری پویا جم خاور میانه در تاریخ 3/2/94، ارگ شیمی پارسا در تاریخ 5/8/93 ، مهندسی توسعه پترو فرآیند کرخه در تاریخ 30/1/94، توسعه تجارت نعمت در تاریخ  27/11/92، کیمیا صنایع دالاهو در تاریخ 23/7/94، پتروشیمیایی ساحل دریا در تاریخ 17/12/92 ، برق انرژی پاینده جم در تاریخ 16/1/93 ، تولید برق دژپل انرژی در تاریخ 19/9/91، خط لوله انتقال گاز مکران در تاریخ 22/4/93، انبارها و پایانه های توسعه نگین مکران در تاریخ 4/8/94 ، شرکت نفت هوسیت پارس در تاریخ 23/6/94 ، هرمزان تجارت گستر کیش در تاریخ 15/5/93 ، پترو تجارت هرمزان در تاریخ 30/3/94 ، الوند پترو انرژی کیش در تاریخ 15/5/92 و این یعنی، آقای نعمت زاده هم تخلف کرده هم جرم مرتکب شده و هم رسما دروغ گفته است. آقای نعمت زاده می دانستید آقای کردان برای یک دروغ استیضاح شد!

امیدوارم در گام بسیار کوچکی، اولا بابت این توهینتان به شعور ملت، نمایندگان محترم مجلس امروز به شما رأی منفی بالایی بدهند. ثانیا حضرتعالی شخصا خودتان بلافاصله پس از این جلسه از این سمت استعفا بدهید. اگر این کار را نکردید در قدم سوم امیدوارم رئیس جمهور محترم بلافاصله با توجه به این اقدامات خلاف قانون که برای مردم قابل تحمل نیست، به این دلیل و به دلیل دیگر توهین های شما به مردم مثل خائن خاند و.... شمار را برکنار کند، رابعا اگر رئیس جمهور هم از این کار ابا داشت، طبعا رئیس قوه قضائیه وظیفه قانونی دارد حکم به انفصال از خدمت شما بدهد و شما را برکنار کند. تمام اسناد و مدارک هم موجود است. اگر تا دو هفته آینده این اقدامات نشد مجلس غیرت به خرج دهد و شما را استیضاح کند.

 

 

*نعمت زاده: در مرداد 92 از هیأت مدیره 19 شرکت استعفا دادم

در ادامه جلسه محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت برای پاسخگویی به سؤال حمید رسایی نماینده مردم تهران پیرامون علت عضویت وزیر در هیأت مدیره 16 شرکت همزمان با تصدی پست وزارت گفت: آقای رسایی گفته‌اند من در هیأت مدیره 16 شرکت عضویت دارم در حالی که بنده عضو هیأت مدیره 19 شرکت بودم.

وی اضافه کرد: بنده از عضویت در هیات مدیره این شرکتها استعفا دادم و اسناد آن نیز موجود است و روزنامه رسمی نیز آنها را به چاپ رسانده؛ من این اسناد را تقدیم هیأت رئیسه مجلس می‌کنم تا نمایندگان آنها را مشاهده کنند.

«در مرداد ماه امسال نیز همین اسناد را به آقای اکبریان نائب رئیس کمیسیون شوراهای مجالس دادم تا وی این اسناد را ببیند»

وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به اینکه بنده کارمند رسمی نهاد ریاست جمهوری بودم اظهار داشت: در سال 88 و بعد از 30 سال خدمت بازنشسته شدم و 3 سال و نیم بازنشسته بودم؛ در نهایت با توجه به سابقه 40 ساله در مدیریت و صنعت صلاح نبود بیکار باشم و نیاز بود به بخش خصوصی و صندوق های بازنشستگی برای پیشبرد امور کمک کنم.

نعمت زاده به زمان فعالیت خود در 19 شرکت یاد شده اشاره کرد و افزود: در این مدت به تدریح از فعالیت در یک شرکت در چندین شرکت مشغول شدم و عمدتا به صورت مدیریت و با واگذاری عضو هیات مدیره آنها شدم.

«عمده فعالیت من در چابهار در جهت ایجاد یک مجمعه پتروشیمی بود. در زمان فعالیتم یک سهم مدیریت هم به من داده شد؛ البته آنها از من امضا گرفتند که این سهم متعلق به من نیست»

وی همچنین گفت: این واحد متعلق به سرمایه گذاری ساتا بود که متعلق به صندوق بازنشسگتی نیروهای مسلح و چندین شرکت خصوصی دیگر است.

وزیر صنعت معدن و تجارت به حضور خود در دولت اشاره کرد و گفت: با توجه به نظر آقای روحانی در اوایل مرداد 92 و دستور ایشان برای گرفتن پست وزارت از شرکت‌ها استعفا دادم. در 15 مرداد 92 استعفای خود را ارائه کردم و خدمت شما عزیزان (نمایندگان مجلس) رسیدم و شما نیز به بنده رأی اعتماد دادید.

« مراحل ثبتی این مباحث کمی طول می‌کشید و نیاز به تشکیل مجامع عمومی بود که به جز یک یا دو مورد تشکیل این مجامع به دست افراد دیگر بود اما در نهایت این مجامع تشکیل و استعفاها مورد پذیرش قرار گرفت.

نعمت زاده در بخش دوم پاسخ خود به سؤال رسایی با اشاره به اینکه ما مسلمانیم و بزرگترین وظیفه ما صداقت است، گفت: من قبل از انقلاب عضو هیچ هیأت مدیره‌ای نبودم و بعد از انقلاب نیز بنا به حکم دولتی عضو ایران خودرو شدم و اگر در صنایع دفاعی و وزارت نیرو هم عضو بودم، وظیفه دولتی بود.

وی با تأکید بر اینکه تا پیش از بازنشستگی عضو هیأت مدیره هیچ شرکت خصوصی نبوده است، اظهار داشت: پس از بازنشستگی شروع به کار در بخش خصوصی کردیم و شرکت ما مدیریتی است. لذا در یک شرکت دولتی یکی دو سهم به ما دادند و در شرکت خودم نیز 20 درصد داشتم که کل آن به قوه قضائیه گزارش شده است.

وزیر صنعت و معدن و تجارت صحبت‌هایی که عنوان می‌دارند عضو 16 هیأت مدیره شرکتی است حرف‌های روزنامه‌ای برشمرد و گفت: ما طبق قانون اموال‌مان را هم اعلام کرده‌ایم.

وی به نامه دادستان دیوان محاسبات به رئیس مجلس که در آن تصریح شده است وی در هیچ شرکت عضو هیأت مدیره نیست اشاره کرد و افزود: رونوشت آن را به سازمان بازرسی کل کشور هم داده‌اند.

نعمت زاده از نامه مجدد رسایی به دیوان محاسبات و پاسخ این دیوان مبنی بر عدم عضویت خود در هیچ یک از هیأت مدیره‌ها سخن گفت و اظهار داشت: این پاسخ در 13 مرداد 92 و پیش از معرفی برای تصدی وزارت صنعت داده شده است.

وی با اشاره به اینکه ثبت شرکت‌ها دست افراد نیست اضافه کرد: عمده این عدم عضویت‌ها در عرض دو ماه آگهی شده است و من از روز رأی اعتماد در هیچ شرکت خصوصی عضویت ندارم، چرا که به عنوان یک مسئول این نظام متوجه لزوم رعایت قانون هستم.

وزیر صنعت و معدن و تجارت گفت: وقتی در صندوق بازنشستگی نیروی‌های مسلح عضو شدم یک سهم به من دادند و برای ثبت اینکه آن سهم متعلق من نیست از من اثر انگشت هم گرفتند که مربوط به سال 91 است.

وی افزود: برای فروش این سهم هم باید به دارایی مراجعه می‌کردیم و مصوبه آن را اخذ می‌کردیم.

نعمت زاده با یادآوری اینکه مدارک مبنی بر عدم عضویت در هیأت مدیره شرکت‌ها را در ماه مرداد به عزیز اکبریان نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن داده است گفت: آقای اکبریان و نیز آقای رحمانی رئیس کمیسیون همان موقع مدارک را به آقای رسایی دادند.

وی ادامه داد: آن موقع هم که به آقای رسایی گفتم سند عضویت من در هیات مدیره‌ها را بیاور به این علت بود که ایشان آن زمان به روزنامه ها استناد می‌کرد.

نعمت زاده با رد اینکه 19 شرکت در مالکیت اوست، گفت: تنها یکی دو سهم مختصر خانوادگی در این شرکت‌ها دارم.

وی با ارائه مدارکی به حجت الاسلام سید حسن ابوترابی‌فرد که اداره جلسه را برعهده داشت، گفت: گزارش سازمان بازرسی و مدارک مربوط به استعفاهای من اینجا موجود است اما باید توجه داشت که باید مراحل استصوابی گذرانده شود و بعد هم به دارایی رفته به روزنامه رسمی داده می‌شود که آن هم در نوبت قرار می‌گیرد.

وزیر صنعت و معدن و تجارت در پایان گفت: نظر دادستان دیوان محاسبات نیز داخل مستندات بنده وجود دارد که یکبار به آقای رسایی و یکبار به ریاست مجلس ارائه شده است.

دیدگاه ها

ص.ق
رسایی جان،ایشان هم یکی از هزارانی است که سالهاست خود سرکارند و ملتی را سرکار گذاشته اند دقیقا همانند خود شما.آیا نگاهی به مسئولیتهای قبلی خودتان انداخته اید؟
ناشناس
و جالبی مطلب اینه که رییس جمهور محبوب و مردمی(اشاره به استقبال مازندران) میگه اگه برا نقد میخایید شروع کنید بسم الله اول بیایید طرف دولت! و اول دولت رو نقد کنید. ///یعنی احتمالا قراره چه واژه جدیدی رو به منتقدان منگنه کنه آیا؟؟؟؟؟ 1.اوگاندایی؟.....2.مرفهان بی درد؟.....3.کلم بروکلی؟.....4.نعمت زادگان؟......5.اشرافیان زاده ها؟.......6.ژیان اسپرت؟.......7.باید دید......// در هر صورت خدا رحم کنه! ///////////////
محسن از مشهد
وعده های پوچ و دروغ جناب نعمت زاده نماینده محترم حسن روحانی قبل از به قدرت رسیدن دولت تدبیر و امید در تالار حافظ مستند در سایت ذکر شده به نشانی http://www.boursenews.ir/fa/news/98239 : حضور نماینده ویژه روحانی در تالار حافظ وی با این عمل نشان داد نگاهی ویژه به این بخش از اقتصاد کشور دارد و نماینده ایشان نیز در سخنان خود در میان سرمایه گذاران و سهامداران اعلام کرد که آقای روحانی در نظر دارد توسعه بازار سرمایه را در قالب یکی از مهمترین ارکان اقتصادی کشور در الویت های کاری خود قرار دهد. حسن روحانی، کاندیدای ریاست جمهوری در حالی طی نظرسنجی اخیر بورس نیوز گزینه مناسب تر برای بازار سرمایه شناخته شده که نماینده ویژه این کاندیدا طی روز جاری در تالار حافظ حضور یافت. به گزارش بورس نیوز، این کاندیدای ریاست جمهوری در حالی طی نظرسنجی بورس نیوز با کسب نزدیک به 25 درصد از کل 21 هزار و 400 آراء اعلام شده به عنوان مناسب ترین رییس جمهور برای بازار سرمایه انتخاب گردیده که آقای نعمت زاده نماینده ویژه وی در بازدید خود از تالار معاملات بورس اوراق بهادار تهران به گفتگو با جمعی از سهامداران و کارگزاران حاضر در تالار حافظ پرداخت تا از مشکلات و دغدغه های موجود در بازار سرمایه کشور بیشتر آگاهی یابد. وی با این عمل نشان داد نگاهی ویژه به این بخش از اقتصاد کشور دارد و نماینده ایشان نیز در سخنان خود در میان سرمایه گذاران و سهامداران اعلام کرد که آقای روحانی در نظر دارد توسعه بازار سرمایه را در قالب یکی از مهمترین ارکان اقتصادی کشور در الویت های کاری خود قرار دهد. در همین ارتباط مدیر عامل شرکت کارگزاری سهام پژوهان شایان در تأیید این خبر به بورس نیوز گفت: نماینده ویژه آقای حسن روحانی کاندیدای ریاست جمهوری طی روز جاری به تالار حافظ آمد و در زمان حضور خود در این تالار صحبت هایی پیرامون بازار سرمایه و بورس اعلام کرد. محمدابراهیم قربانی فرید افزود: آقای محمدرضا نعمت زاده طی این بازدید از برنامه برای اجرای هرچه بهتر اصل 44 قانون اساسی در راستای فرمایشات رهبری سخن گفت تا هر اقدامی که شایسته است برای تقویت بازار سرمایه به ویژه بورس صورت پذیرد. این مقام مسئول ادامه داد: این نماینده کاندیدای ریاست جمهوری بر لزوم سرمایه گذاری پول های سرگردان مردم در بورس تأکید داشت تا در نتیجه آن سرمایه ها با جاری شدن به سمت اقتصاد مولد و بخش های تولیدی، منجر به افزایش تولید داخلی گردد و در نهایت با رشد میزان عرضه کالا در بازارها به کاهش قیمت ها و افزایش قدرت خرید مردم بیانجامد. وی در ادامه گفت: به گفته آقای نعمت زاده افزون بر این نتایج، رشد حجم معاملات بورس به عنوان قلب اقتصادی کشور یکی دیگر از اهدافی است که می تواند با جذب سرمایه ها، این بازار را به سمت توسعه سوق دهد تا در نهایت بورس نیز به معنا و مفهوم اصلی خود که در قوانین بازار سرمایه آمده، دست یابد. قربانی فرید در خاتمه سخنان خود ابراز داشت: نماینده ویژه آقای حسن روحانی معتقد بود که شرایط فعلی بازار سرمایه کشور به همت مدیران و مسئولان آن مطلوب ارزیابی می شود، اما باید با انجام اقداماتی اساسی روندی بهتر و رو به رشدتری را در پیش گیرد. در پایان بورس نیوز امیدوار است سایر کاندیداها نیز با بازدید از تالار حافظ و گپ و گفتی هرچند کوتاه با سهامداران و سرمایه گذاران بازار سرمایه نظرات و دیدگاه های خود را پیرامون مسائل اقتصادی به ویژه حوزه بازار سرمایه به صورتی شفاف اعلام نمایند تا سرمایه گذاران نیز بتوانند بیشتر با دیدگاه های اقتصادی آنها آشنا شده و تصمیم مناسبی را در این برهه زمانی اتخاذ کنند.والسلام
ناشناس
بسته اقتصادی خارج از رکود ابداع جدید دولت راستگویان حتما باعث ریزش شدید بازار خواهد شد و سهامداران جزء نیز قربانی سیاست های غلط دولت راستگویان بوده و هستنند آری این است تدبیر و امید در دولت اعتدال برای آسیب پذیرترین قشر جامعه که به دعوت دولت کریمه اعتدال اندک سرمایه خویش را جهت شکوفایی اقتصادی و چرخش تولید کارخانجات و پیشگیری از بیکاری کارگران { دار و ندار } خود را به بازار سرمایه یعنی سازمان بورس آورده و طی دو و نیم سال گذشته همان اندک سرمایه زندگی خویش را با وعده های پوچ و دروغ دولت روحانی و تیم مثلا زبده اقتصادیش از دست داده اند ما مالباختگان که حرفمان تا کنون به جایی نرسیده است مطمئن هستیم بعد از این هم بجایی نخواهد رسید چون خود دولت باعث و بانی تمامی مشکلات بوجود آمده میباشد و هر از چند گاهی با طرح ادعاهای کذب و سر دادن شعارهای جدیدتری خودش را تبرئه میکند اعم از بسته عبور از رکود یا فروش اقساطی خودرو و بسته های از این قبیل که فقط قصد خالی کردن جیب مردم را دارد نه چیز دیگری
محسن از مشهد
ضمن تشکر از نماینده شجاع _ انقلابی _ متدین _ مکتبی و سرباز واقعی ولایت فقیه حجت السلام حاج حمید رسایی { قهرمان ملی } که با تلاش بی وقفه خویش تا کنون موفق شدند اسناد و مدارک سوء استفاده متمول ترین وزیر دولت راستگویان را جمع آوری و با جدیت و پیگیری مصرانه نسبت به طرح سوال از وزیر صنعت - معدن و تجارت پس از دو سال تلاش شده و سر انجام در صحن علنی مجلس شورای اسلامی موفق به مطرح نمودن سوال شدند و وزیر نیز با توسل به خدعه از دادن پاسخ روشن و ارائه مستندات واقعی تفره میرفت در برابر اسناد و مدارک قانونی که ذیلا منتشر گردیده است از ادعای کذب خویش مبنی بر عدم عضویت در 19 شرکت که بعضا خانوادگی و به نام شرکت ها که توجه بفرمائید نیمی از نام خانوادگی وزیر در نام شرکت گنجانده شده است حالیه ایشان از پشت تریبون خانه ملت ادعا میکند که فقط از طریق دریافت حقوق بازنشستگی خویش امرار معاش میکند ولاغیر . آیا چنین فردی صلاحیت وزرات در دولت جمهوری اسلامی را دارد ؟ اسلامی که دروغگو را دشمن خدا میداند . تاریخ استعفای وزیر صنعت - معدن و تجارت بر اساس زمان استعفاء که در اداره ثبت شرکت ها که تنها مرجع قانونی قلمداد میگردد بدین شرح میباشد . تاریخ خروج آقای نعمت زاده از مدیر عاملی و عضویت در هیأت مدیره این شرکت ها مربوط به چند ماه قبل است. بر اساس اطلاعاتی که معاون نعمت زاده یک روز قبل از طرح سوال به بنده ارائه داد، لیست شرکت ها و تاریخ تغییر مدیران و اعضای هیات مدیره 19 شرکتی که آقای نعمت زاده در آن حضور داشتند به شرح ذیل است: 1 - شرکت توسعه نگین مکران در تاریخ29/6/94 . 2 - شرکت سرمایه گذاری سیراف انرژی در تاریخ 31/8/92 . 3 - شرکت آب نیروی مکران در تاریخ 14/8/94 . 4 - شرکت توسعه دارویی رسا در تاریخ 31/4/94 . 5- شرکت دارویی رسا فارمد در تاریخ 19/3/93 . 6- شرکت پلیمری پویا جم خاور میانه در تاریخ 3/2/94 . 7 - شرکت ارگ شیمی پارسا در تاریخ 5/8/93 . 8 - شرکت مهندسی توسعه پترو فرآیند کرخه در تاریخ 30/1/94 . 9 - شرکت توسعه تجارت نعمت در تاریخ 27/11/92 . 10 - شرکت کیمیا صنایع دالاهو در تاریخ 23/7/94 . 11 - شرکت پتروشیمیایی ساحل دریا در تاریخ 17/12/92 . 12 - شرکت برق انرژی پاینده جم در تاریخ 16/1/93 . 13 - شرکت تولید برق دژپل انرژی در تاریخ 19/9/91 . 14 - شرکت خط لوله انتقال گاز مکران در تاریخ 22/4/93 . 15 - شرکت انبارها و پایانه های توسعه نگین مکران در تاریخ 4/8/94 . 16 - شرکت نفت هوسیت پارس در تاریخ 23/6/94 . 17 - شرکت هرمزان تجارت گستر کیش در تاریخ 15/5/93 . 18 - شرکت پترو تجارت هرمزان در تاریخ 30/3/94 . 19 - شرکت الوند پترو انرژی کیش در تاریخ 15/5/92 و این یعنی اینکه ، نه تنها وزیر صنعت - معدن و تجارت تخلف کرده جرم هم مرتکب شده و هم رسما دروغ گفته و همچنان نیز اصرار بر دروغ و کتمان حقایق مشهود و مستند داشته و دارد . آیا زمان آن نرسیده است که ریاست محترم دستگاه قضا به وظیفه قانونی خویش عمل نموده دستور تشکیل پرونده قضایی و رسیدگی عاجل را در این خصوص با استفاده از قضات با تجربه و امین بصورت ویژه صادر بفرمایند ؟ والسلام
فعال بخش خصوصی واقعی
جناب آقای رسایی جانا سخن ملت به زبان آوردی. دست مریزاد ای کاش وزیر محترم بجای انباشته کردن مادیات این دنیا، به فکر آخرت خود بودند.
افروغ
سلام و خسته نباشید دارم خدمت نماینده ی مجلس محترم اقای رسایی می ترسم حرفی بزنم ولی حق مارو از اینها بگیرید ما به امسال شما افتخار می کنیم قابل توجه اقای نعمت زاده ، ضد انقلاب خودتی ک بر خلاف قانونین کشور داری هوف هوف از کشور پول می گیری و انقد زیر ابی کاری میکنی امیدارم اقای نعمت زاده ی کوچلو وجدال داشته باشن امیدوارم ... اقای رسایی از زحمات شما بسیار قدر دانم خیلی ممنون ب فکر جامعه امام زمانی هستید و خیلی ممنون ک روزمو تبریک گفتید :-)
ترشیزی
هنوز هم هستند مردانی همچون رسایی که مثل مرد حرف بزنن و از حقوق ملت دفاع کنن خوشحالم که به رسایی رای دادم و خوشحالتر که به عهدش وفادار مانده است
ناشناس
مگه طیب نیا 3 کارته نشد چرا استیضاح نشد ؟ نعمت زتداه هم مثل طیب نیا است کیه که دیگه تو بورس تهران از رانت و ...... در گروه خودرو و پالایشی ها اتفاق افتاده خبر نداشته باشه تا لاریجانی رئیس مجلسه این دولت هر کاری دلش بخواد میکنه والسلام
بنده خدا
سلام و خسته نباشید و ممنون از زحمات خالصانه شما حاج آقا می دانم تا بحال نامه های زیادی در مورد بحث اینجانب به دستتان رسیده است اما خواهشمندم توصیه بنده را نیز که سهامدار بورس این مملک هستم بخوانید. ما بعد از شما کسی را نداریم که حرفمان را در مجلس بیان کند و حقوقمان را از دولت فعلی مطالبه نماید. تو را به خدا یکی از اولویت کارهایتان را رسیدگی به بورس که توسط عده ای سودجو و فاسد به منجلاب و باتلاقی برای مردم بیچاره تبدیل شده و سرمایه آنها به یغما برده اند، قرار دهید. تو را به خدا یکی از اولویتتان را رسوا نمودن مسئولین و مدیران بی کفایت و منافق بورس که جزو همان نااهلانی هستند که امام فرمودند نگذارید انقلاب به دستشان بیفتد قرار دهید. دماسنج اقتصادی کشور شده بازیچه عده ای رانت خوار رشوه بگیر. سهامداران بیچاره فریب وعده وعیدهای دروغین وزیر اقتصاد دولت را خوردند. ایشان نیز مردم را به سرمایه گذاری در بورس فراخوانی می کنند. حتما این را از وزیر اقتصاد در صحن علنی مجلس بخواهید که چرا بازاری که سهام آن سراسر منفیست و شاخص آن باید الان زیر 40 هزار واحد باشد را با نیرنگی که برایشان عادی شده در آخر بازار با بلوک زنی در یک یا دو نماد مثبت کنند و وزیر اقتصاد و رئیس بورس در رسانه ها طوری جلوه دهند که اقتصاد رشد داشته است. باتشکر از حضرت عالی و آرزوی طول عمر برای شما و همرزمانتان
ناشناس
احسنت بر غیرت و تلاشتون ای فرزند خلف انقلاب-شخصا به تهران خواهم آمد و رای من از آن شما خواهد بود. ای کاش همه نماینده ها مثل جنابعالی فعال و خیرخواه مردم بودند. آجرکم الله فی الدارین
خادم شما نماینده محترم و دلسوز مردم(ترانه)
بسمه تعالی با سلام و عرض خسته نباشید خدمت نماینده محترم جناب آقای دکتر رسایی بزرگوار واقعا نمیدانیم با چه زبانی از شما تشکر کرد، شما صدای ملت هستید و یقین بدانید کسانی که میخواهند حق مردم رو از ظالمین بگیرن دشمنانشون زیاد خواهند بود و ما از صمیم قلب برای شما نماینده دلسوز و محترم دعا خواهیم کرد و انشالله خدا به شما توفیق دهد. سپاسگزاری بابت نخریدن شما توسط وزیر پولدار. و سپاسگزاری بابت تلاشهای شما در مجلس. و سپاسگزار بابت اینکه نعمت زاده رو سرجای خودش خشک کردید. نماینده بزرگوار زبان جای تشکر و تقدیر نیست حرفهای شما رو از صدای مجلس زنده میشندیم، واقعا ما از سخنان شما بسیار خوشحال شدیم که ماهیت این مرد که ثروت او سرسام آور میباشد را روشن نمودید. حال از شما درخواستی دارم و اینجانب به شما قول خواهم داد که اگر چنین کاری از طرف شما نجام شود، به یقین شما جایگاه ثابت در دل مردم برای همیشه خواهید داشت و اون جمع کردن امضا در مجلس در خصوص استیضاح وزیر صنعت و معدن که ملت رو خائن نامید و خواهشا این امر مهم توسط شما نجام شود، که بسیار مهم می باشد. و این مرد که مردم را خائن فرض کرد، باید ثابت شود توسط شما که این فرد لیاقت وزیری ندارد و شخصی که خودش هیات مدیره بورس می باشد و حتی بورس که قلب تپنیده هر ملت و کشوری می باشد را به افتضاح کشیده است...خواهشا جناب آقای دکتر رسایی صدای ما مردم ضعیف و این قشر بدبخت را در مجلس به گوش همه برسانید. اون حتی به کارمندان خودش هم رحم نمیکند و حتی برادرم کارمند قراردادی اون سازمان می باشد و دریافتی اون با مدرک فوق لیسانس به 1 میلیون هم نمیرسه و همیشه از دست وزیر و وزارتخانه می ناله و میگه ما صدامون به هیچ جا نمیرسه... با نام خدا و توسل به ائمه اطهار جهت جمع کردن امضا برای این وزیر پیر و فرسوده اقدام کنید که خدا و نماینده ها با شما هستند و خوب میدانیم که وزیر حرفی برای گفتن ندارد ولی متاسفانه با پول دولت را خریده و تمام نماینده ها هم از وزیر دل خوشی ندارند این کار، کار بزرگی می باشد و این مهم باید توسط شما انجام پذیرد، به ما قول خواهم داد که برای جمع کردن امضا برای استیضاح وزیر در 1 ساعت امضاها به 100 عدد خواهد رسید. مطمئن باشید که با این کار تمام ایران به شما پیام تبریک و تشکر خواهند فرستاد و قطعا نماینده دور بعدی هم خواهید بود ... با تشکر
ی.ث
مگر در زمان دولت عدالت یه رسایی هم دکترا دادند؟ایشان کی دکترا گرفته که فقط شما خبر دار شدی؟موضوع رساله دکتری ایشان هم مطمئنا راههای دلواپس شدن در پسا تحریم بوده است.
عمار
سلام حاج حمید این بستنی نعمت که شعبه های زیادی در سطح کشور داره هم به این بزرگوار ربط دارد لطفا پیگیری و در جلسه استیضاح مطرح شود . با سپاس
ناشناس
حسین دهباشی: حالا حکایت قانون جدید کدخدا است | که از یازده سپتامبر به این سو | در هر فقره از آدم کشی اساسی که رخ داده | پای دست کم یک وهابی سعودی در کار بوده | و متقابلا در حتی یکی از آن‌ها | و از جمله در کشتارهای اخیر در کابل و بیروت و پاریس و سن برناندینو | اثری از شیعیان و ایرانیان یافت نشده. آن وقت حتی ایرانیانی که سال‌ها است رنگ وطن را ندیده و تابعیتی اروپایی برگزیده‌اند | یا جهانگردان و بازرگانان و متخصصان و اصلا همه مسافران غیر ایرانی که در سالهای گذشته و ولو برای ثانیه‌ای به کشور ما آمده‌اند | مشمول محدودیت‌های جدید برای سفر به آمریکا و به تبع آن کانادا و مکزیک هستند ساده‌ترش اینکه | کلیه سرمایه‌گذاران و صاحبان صنایع، بانک‌ها، شرکت‌های اقتصادی و از جمله نفتی و بین المللی | که از هول هلیم و برای اطلاع از فرصت‌های احتمالی پسابرجام | در خلال هفته‌های اخیر به ایران آمدند | از این پس و ولو برای سرکشی به دارائی‌هایشان در آمریکا | باید قبل از تک تک سفر‌هایشان | منتظر و ملتمس عنایت افسران سفارت شیطان بزرگ باشند! حال آنکه | شهروندان سعودی | که اکنون علاوه بر خواجه حافظ شیرازى، حتی مرحوم ابن خلدون نیز می‌داند | که حکومت‌هایشان از پرچم‌های سفید القاعده و طالبان گرفته تا بیرق‌های سیاه داعش را آب و‌ دان و خنجر و گلوله می‌دهند | هنوز هم می‌توانند بدون اخذ روادید | قدم بر فرش قرمز نهاده | و به آن کشور‌ها تردد نمایند. باری… | می‌ماند این امید که | آیا برادران عزیز ما در وزارت امورخارجه | که وعده و خبر ارزشمند و محترم‌تر شدن گذرنامه، تابعیت ایرانی و برداشتن موانع سفر غیر ایرانیان به کشورمان را مژده می‌دادند | اقدامی، اعتراضی، چیزی | در این خصوص می‌کنند؟
ناشناس
خدمت همکار محترم و ارجمندمان جناب آقای مهندس محمد رضا نعمت زاده عزیز سرور و استاد بزرگوار خودمان ما برای استفاده از تجربیات حضرتعالی مشتاقانه و بی صبرانه منتظر تشریف فرمایی شما هستیم که بار دیگر به جمع ما در هتل بین المللی اوین بپیوندید و همچون گذشته نه چندان دور باز هم نسبت به مردم خدمت صادقانه دستجمعی انجام دهیم و مصلحت اینگونه باشد که یکبار دیگر در این مکان جلسات دورهمی و مصلحتی مان را برگزار کنیم و تحریم ها را هم به صورت دستجمعی دور بزنیم تا کور شود هر آنکه نتواند ببیند دورهمی و اتحاد ما را . م- ه-ب-ز-م-ش-م-ر-و.......................-.
محمود ارفع
اقای رسایی خدا بهتون اجر بده هر وقت شما رو میبینم میفهمم که هنوز کسایی هستند که دنبال حق و حقوق ملتند ان شاالله که همیشه ثابت قدم و موفق باشید و بدون که قلب ما همیشه باهاتونه
ناشناس
چقدر به حال اقتصاد صد در صد بیمار به کما رفته دولت محترم اعتدال - تدبیر و امید بایستی گریست که تمام فکر و ذکرش شده مذاکرات بی حاصل هسته ای و ایجاد برقراری رابطه با آمریکا و ارتباطات تلفنی و حضوری با کدخدای بی خدا و اقتصاد مقاومتی کیلوئی چند ؟ که این خود جای بسی تامل و تاسف دارد که مطالبات مقام معظم رهبری هنوز بر زمین مانده است . کسی هم در دولت کریمه روحانی نه پاسخگوست و نه اینکه پیگیر مطالبات قانونی رهبری را عهده دار است چرا اینقدر خون به دل رهبری میکنید ؟ وای از آن روزی که صبر ملت نجیب و انقلابی بجوش آید .
ناشناس
مهندس نعمت زاده در این واپسین لحظات حیات دنیوی خویش بخود بیایید و با اتکاء به خدای قادر متعال ضمن توبه و استغفار به حضرت حق و با استرداد حق الناس به صاحبان حق و بیت المال از پیشگاه باریتعالی طلب عفو و بخشش نمائید و سپس از محضر مقام معظم رهبری و ملت نجیب و انقلابی شهیدپرور تقاضای گذشت نموده که انشاالله مورد پذیرش معظم له و ملت ولایتمدار قرار گیرد .
ناشناس
جناب مهندس نعمت زاده انشاالله خون شهدای انقلاب گریبان گیر شود و حق ملت مظلوم و بیت المال مسلمین را از حلقوم خود و خانواده ات بدر آورند .
محسن از مشهد
حجت الاسلام والمسلمین حاج حمید آقای رسایی ای سرباز ولایت و خادم ملت برایتان آرزوی طول عمر با برکت از درگاه خداوند قادر متعال مسئلت دارم . لطفا تا صدور حکم قضایی انفصال دائم از خدمت نعمت زاده و محکومیت وی به استرداد حقوق بیت المال و حق الناس با جدیت پیگیری بفرمائید . انشاالله
ناشناس
در خاتمه نمازهای پنجگانه روزانه از خداوند قادر متعال میخواهیم که تو و خانواده ات را نعمت زاده که از هستی این ملت مظلوم و نجیب و سوء استفاده و رانتهای بیشمار دهها شرکت خانوادگی درست کرده ای و به گفته یکی از مقامات بانکی جزوء متمولین بحساب می آیی به بدترین مرگ ممکن شرتان را کم بفرمایید . انشاالله
محسن
مرفه جامعه هستند هیات مدیره زرشک... یاد پیشگویی های پیامبر راجب آخر الزمان می افتم افراد ناشایست میشن بزرگ و مشهور...افراد صالح مثل شهدای مدافع حرم گمنام شهید میشن و تا شهید میشن اسمشون پخش میشه و با این حال بازم کسی نمیشناسشون...
محسن از مشهد
وقتی نعمت زاده عضو اصلی هیات مدیره سازمان بورس است که شرکت های خانوادگی اش با استفاده از رانت ایشان جزو متمول ترین افراد جامعه میشوند و هر بلایی به سر سهامداران خرد می آورند و هیچ نهادی و سازمانی هم که وظیفه قانونی نظارتی را در کشور عهده دار است و در این زمان خودشان را بخواب زده اند که تا مادامیکه دلشان نخواهد به هیچ عنوان نمی توان بیدارشان کرد . خدا آخر و عاقبتمان را بخیر بگذراند . آمین
ناشناس
تا امثال لاریجانی ریاست مجلس بعهده دارند نمیشه طیب نیا و نعمت زاده و........ استنیضاح کرد. کسی شک نداره عامل اصلی رانت و کثافت کاری در بورس همین دو تا وزیر هستند.مردم قم اگر به لاریجانی رای ندن همه چی درست میشه.
ناشناس
من قبل از انقلاب عضو هیچ هیأت مدیره‌ای نبودم و بعد از انقلاب نیز بنا به حکم دولتی عضو ایران خودرو شدم و اگر در صنایع دفاعی و وزارت نیرو هم عضو بودم، وظیفه دولتی بود.وی با تأکید بر اینکه تا پیش از بازنشستگی عضو هیأت مدیره هیچ شرکت خصوصی نبوده است، اظهار داشت: پس از بازنشستگی شروع به کار در بخش خصوصی کردیم و شرکت ما مدیریتی است. لذا در یک شرکت دولتی یکی دو سهم به ما دادند و در شرکت خودم نیز 20 درصد داشتم که کل آن به قوه قضائیه گزارش شده است.

اضافه کردن دیدگاه جدید