شماره مطلب : 2156
زمان انتشار : 94/9/16 - 19:54 2015/12/7
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: گزارش دبیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی نشان می‌دهد آنها زخمی را همچنان باز نگه می‌دارند تا بعد از عبور خود از یک گذرگاه بتوانند از آن استفاده کنند.
رسایی در گفت‌وگو با فارس:

گزارش آمانو باز نگهداشتن یک زخم است/ دولت واکنش نشان دهد

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: گزارش دبیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی نشان می‌دهد آنها زخمی را همچنان باز نگه می‌دارند تا بعد از عبور خود از یک گذرگاه بتوانند از آن استفاده کنند.

حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران و نایب‌رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: گزارشی که اکنون آقای آمانو به شورای حکام ارائه داده در حقیقت یک پرونده باز برای آینده است.

وی افزود: با این کار زخمی را همچنان باز نگه می‌دارند تا بعد از عبور خود از یک گذرگاه بتوانند از آن استفاده کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی متهم کردن جمهوری اسلامی به اینکه در سال 2003 به دنبال فعالیت‌های نظامی و هسته‌ای بوده و از آن طرف مبرا دانستن جمهوری اسلامی در حال حاضر را یک تناقض دانست.

رسایی در بخش دیگری از سخنان خود متذکر شد: ما از ابتدا در استراتژی‌ دفاعی‌مان سلاح اتمی و سلاح هسته‌ای نبوده و این گزارش یک بازی سیاسی است و حکایت از این دارد که از نظر آژانس، پرونده PMD همچنان باز بوده و بسته نشده است.

وی در ادامه مطلب فوق خاطرنشان کرد: تعجب ما از نحوه برخورد رسانه‌های همسوی دولت و برخی از دولتمردان با این گزارش است.

نایب‌رئیس کمیسیون اصل نود به اهداف این گزارش اشاره کرد و گفت: معنای این گزارش این است که در زمان دولت خاتمی و دبیری روحانی در شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران به دنبال ساخت سلاح اتمی بوده است.

رسایی در ادامه تاکید کرد: اگر این معنا درست است و این ذوق‌زدگی رسانه‌های همسو با دولت به جا است باید گفت که آقایان روحانی و خاتمی باید پاسخ دهند که چرا بی‌دلیل در جهتی حرکت کردند که هم در دوره امام (ره) و هم در زمان مقام معظم رهبری آن را حرام شرعی می‌دانستند و چرا به ملت ایران این همه فشارها، تحریم‌ها و تهدیدها را تحمیل کرده‌اند.

این نماینده همچنین تاکید کرد: آنها باید پاسخ دهند که امروز چرا دارند گذشته خود را نفی می‌کنند. ما البته قبول نداریم؛ ولی رسانه های آنها با این ذوق‌زدگی می‌گویند که گزارش آنها راست است پس کاسبان تحریم خود این آقایان هستند. اینها بودند که باعث این تحریم بوده و از این تحریم کاسبی کردند.

وی همچنین یادآور شد: اگر دولتمردان مانند ما معتقدند که این گزارش غلط است و در زمان آقای خاتمی و دبیری آقای روحانی در شورای عالی امنیت ملی نیز کسی دنبال ساخت سلاح اتمی نبوده پس لطفا خیلی محکم در دهان این رسانه‌ها بزنند که بزک‌کننده آمریکا هستند. پس محکم امروز حرف بزنند امروز محکم جواب دهند و با گزارش آمانو دوگانه برخورد نکنند.

رسایی ادامه داد: دوگانه برخورد کردن باعث جسارت بیشتر آنها می‌شود کما اینکه جان‌کری امروز دارد این خوش‌رقصی را انجام می‌دهد. این دم‌تکان‌دادن برخی از رسانه‌ها، چهره‌ها و شخصیت‌های جریان اصلاحات و همسو با دولت در برابر گزارش آمانو حکایت از صحت موضع رهبری و اقدام بجایی می‌کند که سربازان گمنام امام زمان (عج) در سپاه انجام داده‌اند.

دیدگاه ها

ناشناس
/راستی اینکه اولین جا و بهترین جا برای نقددولت دانشگاهه منظورشون چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خب معلومه دیگه!!!!!!!!!!!!!چون اگه اشکالات برای مردم رو بشه بازم مردم(با همکاری دولت و روزنامه های زنجیره ای) میگن اینا چندتا جوون بودن و خام وووو...... وتازه اصلا بعد از رو شدن ضعف ها و .... نمیتونن کاری کنن چون کاره ای نیستن!!!!!!!!1!! ولی اگه مثلا مجلس نقد کنه، هم پشتوانه مردمی داره و هم میتونن استیضا کنن .پس از دیدگاه آقایون محبوب بهترین جا دانشگاست.الله اعلم.شایدم چیز دیگه ای باشه!!!
محسن از مشهد
آقای روحانی! از خودتان بپرسید آیا به این رویه‌ی شما و همکارانتان جز توجیه کردن اقدامات حریف، {در خصوص برجام } عنوان دیگری می‌توان اطلاق کرد؟ آیا حقیقتاً دغدغه‌های امام مسلمین دغدغه‌ی شما و دوستانتان نیز هست؟
ناشناس
جالب اینجاست که عراقچی برای سرپوش گذاشتن روی بزرگترین گند عالم و توجیه ضعفشون و دیپلماسی پنچرشون میگه "دیدید گزارش به نفع ما بود.چون اشاره ای به ساخت(عملی)بمب اتمی نداره و صراحتا میگه ایران به هیچ عنوان کار عملیاتی انجام نداده پس ادعای ما در جهان ثابت شد"....///////......یکی نیست بیاد به عراقچی بگه پدر بیامرز ما که هالو نیستیم !!!!!!!!! اصلا صورت مساله این کش و قوس های 12 ساله بحث ساخت بمب(عملی) نبوده !بحث سر عملیات تئوری و تحقیق و پژوهش روی ساخت بمب بود(که ایران داشت اینو رد میکرد)!!! و جالب اینجاست که عراقچی فرار رو به جلو میکنه و میگه:-- آمانو یک قدم کوتاه امده و گفته بحث ساختی در ایران نبوده و فقط بحث تحقیق و پژوهش روی ساخت بمب بوده--!!!!!!!!خاک تو سر این مسولین که دارن آبروی ایرا رو میبرن فقط بخاطر اینکه منافع حزبشون از بین نره.خااااااااااااک.
محسن از مشهد
هدف اصلی از گزارش اخیر یوکیو آمانو اعمال فشار به جمهوری اسلامی ایران برای پذیرش برجام به هر قیمتی عنوان و تصریح شده این گزارش یک پیام روشن برای تیم مذاکره‌کننده ما و همه تحلیل گران مسائل بین‌المللی دارد که وقتی مقام معظم رهبری اشاره می‌کنند که آژانس نمی‌تواند به صورت منصفانه و بی‌طرفانه برنامه‌ هسته‌ای ما را راستی‌آزمایی کند، نمی‌توان به صداقت سردمداران آژانس اعتماد کرد. این گزارش دوپهلو نیز نشانه صحت این هشدار و پیش‌بینی خردمندانه مقام معطم رهبری است . و بایستی رئیس دولت و وزارت خارجه ضمن اعلام مواضع سریع و روشن جمهوری اسلامی نسبت به عدم استفاده از انرژی هسته ای برای تولید سلاح اتمی همانگونه که حضرت امام خمینی { ره } و امام خامنه ای تولید صلاح اتمی را شرعا حرام اعلام فرمودنند و جمهوری اسلامی ایران صرفا از انرژی هسته ای جهت مصارف صلح آمیز و خدمت رسانی به جهان استفاده کرده و میکنیم جواب دندان شکنی به یاوه گوی های یوکیو آمانو بدهند . والسلام
مشهدی
با توجه به تهیه متن کامل پیش نویسی که توسط دبیر کل آژانس انرژی اتمی منتشر شده است . ایران چه تضمینی برای پایدار ماندن برجام از طرف مقابل در دست دارد؟
ناشناس
رفع تحریم‌ها در میان‌مدت موجب به وجود آمدن فضای جدید در اقتصاد کشور خواهد شد که در پی این اتفاق بازار سرمایه می‌تواند در یک مسیر منطقی هدایت شود. انتشار گزارشات مثبت آمانو (مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی) پیرامون مسائل هسته ای ایران و پرونده PMD و نزدیک شدن به روزهای پایانی تحریم از یک سو و همچنین تأیید برجام در مجلس و پس از آن شورای نگهبان،تا حدودی می‌تواند پایانی برای ریزش‌های بی‌محابای بازار سرمایه و شاخص بورس باشد که شاید تنها در این میان همچنان ابهامات در خصوص کمبود نقدینگی و عدم اطمینان به بازار سرمایه مانعی برای رشد بورس میباشد
مشهدی
اظهار نظر و پیش بینی های کارشناسان خیلی خیلی کار بلد دولت راستگویان اما بوی خوشی از آن استشمام نمیشود و جای تامل و بسی سوالات اساسی دارد حال بشنوید نظریه کارشناسان دولت کریمه را : رفع تحریم‌ها در میان‌مدت موجب به وجود آمدن فضای جدید در اقتصاد کشور خواهد شد که در پی این اتفاق بازار سرمایه می‌تواند در یک مسیر منطقی هدایت شود. انتشار گزارشات مثبت آمانو (مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی) پیرامون مسائل هسته ای ایران و پرونده PMD و نزدیک شدن به روزهای پایانی تحریم از یک سو و همچنین تأیید برجام در مجلس و پس از آن شورای نگهبان،تا حدودی می‌تواند پایانی برای ریزش‌های بی‌محابای بازار سرمایه و شاخص بورس باشد که شاید تنها در این میان همچنان ابهامات در خصوص کمبود نقدینگی و عدم اطمینان به بازار سرمایه مانعی برای رشد بورس باشد . والسلام
ناشناس
در حقيقت اين گزارش رسما مي گويد که مسبب تمام تحريم ها و اعمال فشارها به ملت ايران، تصيمات اتخاذ شده در دوره مديريت اين افراد بوده است! نمي دانم آيا آقايان اين نتيجه را مي پذيرند که از اين گزارش خوشحالند؟ اگر مي پذيرند پس چرا دولت احمدي نژاد و دبيري جليلي بر شوراي عالي امنيت ملي را به عنوان مسبب تمام مشکلات کشور به مردم معرفي مي کنند؟!
ناشناس
اهداف مذاکراتی ایران در موضوع هسته‌ای، چه با آژانس، چه تروئیکای اروپایی و چه ۵+۱ همواره این بوده که بی اساس بودن اتهامات وارد شده علیه ایران و ماهیت صلح آمیز برنامه هسته‌ای ایران برای جهان روشن شود. اگر ایران در گذشته و حال توافقی کرده، دست به تعلیق تاسیسات خود زده، محدودیت هایی را پذیرفته و دسترسی ها و نظارت هایی خارج از تعهدات خود در قالب NPT پذیرفته، همه و همه بدین جهت بوده که برای طرف های مقابل خود، اعتمادسازی کرده و دروغین و جعلی بودن اسناد و ادعاهای مربوط به تعقیب سلاح هسته ای از سوی ایران را ثابت کند. حتی جناب حجت الاسلام روحانی نیز بارها هدف خود از توافق هسته ای را همین موضوع دانسته اند و فی المثل در تیرماه ۹۴ می گویند " تلاش دشمنان برای ایجاد ذهنیت دروغین ساخت سلاح هسته‌ای در ایران باید برای جهانیان افشا شود. باید این تبلیغ غلط دشمن را با تمام توان برای جهان افشا کنیم
محسن از مشهد
با اشاره به مختومه شدن مسئله PMD یادآور شد: غرب در حالی این پرونده را مختومه اعلام کرده که گذشته هسته‌ای ما را محکوم کرده است محکوم کردن گذشته که کف و سوت ندارد. والسلام
ناشناس
تا امثال لاریجانی ریاست مجلس بعهده دارند نمیشه طیب نیا و نعمت زاده و........ استنیضاح کرد. کسی شک نداره عامل اصلی رانت و کثافت کاری در بورس همین دو تا وزیر هستند.مردم قم اگر به لاریجانی رای ندن همه چی درست میشه.
ناشناس
معنای این گزارش این است که در زمان دولت خاتمی و دبیری روحانی در شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران به دنبال ساخت سلاح اتمی بوده است.

اضافه کردن دیدگاه جدید