شماره مطلب : 2166
زمان انتشار : 94/10/2 - 16:37 2015/12/23
مردم احساس می‌کنند که دولت به دلیل سفر به شهر ری رئیس جمهور مدارس را تعطیل نکردند زیرا دلیل دیگری وجود نداشته و ایجاد شدن این حس در مردم پیامدهای خوبی ندارد.
رسایی در گفتگو با فارس مطرح کرد

ایجاد شبهه عدم تعطیلی مدارس به دلیل استقبال از رئیس جمهور

مردم احساس می‌کنند که دولت به دلیل سفر به شهر ری رئیس جمهور مدارس را تعطیل نکردند زیرا دلیل دیگری وجود نداشته و ایجاد شدن این حس در مردم پیامدهای خوبی ندارد.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه سیاست‌های دولت در زمینه آلودگی هوا لجاجت با رفتارهای سابق خود است، گفت: شبهه‌ای در ذهن مردم ایجاد شده که عدم تعطیلی مدارس تهران در امروز به دلیل استقبال از سفر رئیس‌جمهور به شهرری است.

حمید رسایی در گفت‌وگو با فارس،‌ با اشاره به افزایش آلودگی هوای تهران نسبت به روزهای گذشته و تعطیل نشدن امروز مدارس این استان گفت: اگر دولت از ابتدا اعلام می‌کرد که چند روز مدارس تهران به دلیل آلودگی هوا تعطیل است، فرصتی برای خانواده‌ها پیش می آمد تا از تهران خارج شوند که این امر هم موجب استراحت آنان و هم موجب کاهش و کنترل آلودگی هوا می‌شد.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه دولت به صورت قطره‌چکانی تصمیم خود در این باره را اعلام می کرد، گفت: با اینکه مسئولان امر می‌دانستند با توجه به شرایط آب و هوایی و عدم وزش باد در این چند روز، آلودگی هوا در تهران ادامه خواهد داشت اما حاضر نشدند که تعطیلی را به یکباره اعلام کنند و الان این شبهه در ذهن مردم ایجاد شده که نکند عدم تعطیلی مدارس برای امروز، به سفر آقای روحانی به شهر ری ارتباط داشته است تا مدارس باز باشند و برای استقبال مانند سفرهای قبلی از ظرفیت مدارس استفاده شود.

رسایی ادامه داد: دولت نباید به گونه‌ای رفتار کند که چنین احساسی در مردم شکل بگیرد زیرا این بدترین شکل مدیریت یک کشور و برخورد با مردم است زیرا اعتماد مردم به دولت سلب می‌شود. مردم احساس می‌کنند که دولت به دلیل سفر به شهر ری رئیس جمهور مدارس را تعطیل نکردند زیرا دلیل دیگری وجود نداشته و ایجاد شدن این حس در مردم پیامدهای خوبی ندارد.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه دولت در مسئله آلودگی هوا در حال لجاجت با رفتارهای سابق خود است، گفت: اکثر اعضای این دولت، رسانه‌های منتصب به این دولت و مدافعان دولت یازدهم در دولت قبل وقتی برای آلودگی هوا مدارس را تعطیل می کرد از آن انتقاد می کردند و الان اگر تعطیل کنند، عملکرد دیروزشان زیر سئوال می‌رود.

وی با اشاره به موضوع بنزین‌های وارداتی گفت: یک دلیل دیگر این لجاجت این است که دولت در دو سال گذشته علت اصلی آلودگی هوا را بنزین‌های داخلی عنوان می‌کرد و خانم ابتکار با کمک وزارت نفت توزیع بنزین داخلی را قطع و واردات بنزین را آغاز کرد و اگر الان بپذیرند که آلودگی هوا در تهران وجود دارد بیانگر این است که در این دو سال واقعیت‌ها به مردم گفته نشده است.

رسایی با بیان اینکه سلامتی مردم از همه مسائل مهمتر است و نباید لجاجت کرد، گفت: بنابر پیگیری‌ها نمایندگان آمار مراجعه به مراکز درمانی و حتی مرگ و میر به دلیل آلودگی در این چند روز افزایش یافته، چشم‌ها در این هوا می‌سوزد و سرفه‌ها امان از مردم بریده است، دولت نباید به خاطر مسائل سیاسی با جان مردم بازی کند.

وی ادامه داد: اگر دولت و جریان رسانه‌ای وابسته به آن در گذشته کاری را کردند که اشتباه بود هم اکنون نباید به گونه‌ای عمل کنند که اشتباه روی اشتباه انبار شود.

نماینده مردم تهران درمورد تحقیق و تفحص از سازمان حفاظت محیط زیست گفت: طرح تحقیق و تفحص از سازمان حفاظت محیط زیست در مجلس مطرح است و حتما نتیجه آن اعلام می‌شود.

دیدگاه ها

حسن
متاسفانه این دولت تا به امروز اصلا به فکر سلامت و نشاط جامعه نبوده.تمام بنگاه های اقتصادی رو ورشکست کرد.بورس رو که دیگه نگم بهتره.مسکن و بازار کسب و کار که ول معطل.حال انتظار دارید به فکر مردم باشن اینا.چنان گندی به اقتصاد زدن که هر جا میرن کسی براشون تر هم خورد نمیکنه.باید هم این بازی ها رو در بیارن تا برای خودشون کمی محبوبیت کسب کنن.آقای روحانی امید مردم رو ناامید کردی.خدا ازت نگذره.حال پا شدی رفتی شهر ری که چی بگی؟حداقل به اون بچه های طفل معصوم رحم کن.به خدا اونا گناه دارن.
لبیک یا خامنه ای
مدارس سه روز تعطیل شد. امروز هم که دانش آموزان را برای مراسم استقبال بردند. ( یعنی عملا تعطیل بود) فردا هم پنج شنبه تعطیل است پس فردا که کلا همه چیز تعطیل است یعنی عملا شش روز تعطیلی پیاپی. فقط مشکل اصلی اینجا بود که این مدل تعطیلی هیچ تاثیری بر کاهش آلودگی هوا نداشت. عجب تدبیری روحانی مچکریم
محسن از مشهد
یادم میاد در رژیم گذشته نیز هر روز که شاه یا نخست وزیر می خواست بیاد مشهد ما دانش آموزان را بزور برای استقبال از شاه یا نخست وزیر به مسیر تردد فرودگاه با پای پیاده می بردنند و آنروز در سر صف همه دانش آموزان را حضور - غیاب میکردند تا با تمامی دانش آموزان در مراسم استقبال شرکت کنند و معلمان - ناظم ها - حتی سرایدار و مدیر مدرسه نیز آن روز هنگام حضور - غیاب حاضر بودند و به دست همه یک پرچم شاهنشاهی میدادند که تکان بدهند هنگام استقبال و البته روز بعد از طرف اداره به بهترین مدرسه به معلمان و ناظم ها و جناب مدیر جایزه نقدی میدادند و به دانش آموزان نیز میوه - شیر و کیک داده و زنگ سوم نیز بعنوان زنگ آخر مدرسه تعطیل میکردند . حالا هم برای استقبال از ریاست محترم جمهوری مدارس را تعطیل نکردند تا یاد و خاطره استقبال بزور که در رژیم گذشته مرسوم بود تجدید گردد . والسلام
محسن از مشهد
سلامتی مردم از همه مسائل مهمتر است و نباید لجاجت کرد، گفت: بنابر پیگیری‌ها نمایندگان آمار مراجعه به مراکز درمانی و حتی مرگ و میر به دلیل آلودگی در این چند روز افزایش یافته، چشم‌ها در این هوا می‌سوزد و سرفه‌ها امان از مردم بریده است، دولت نباید به خاطر مسائل سیاسی با جان مردم بازی کند.
ناشناس
یک دلیل دیگر این لجاجت این است که دولت در دو سال گذشته علت اصلی آلودگی هوا را بنزین‌های داخلی عنوان می‌کرد و خانم ابتکار با کمک وزارت نفت توزیع بنزین داخلی را قطع و واردات بنزین را آغاز کرد و اگر الان بپذیرند که آلودگی هوا در تهران وجود دارد بیانگر این است که در این دو سال واقعیت‌ها به مردم گفته نشده است.

اضافه کردن دیدگاه جدید