شماره مطلب : 2169
زمان انتشار : 94/10/6 - 19:06 2015/12/27
رسایی خطاب به دولت گفت: اصلا به مردم بگویید آلودگی هوا تقصیر ماست ولی دولت فکری برای رفع آن بکند؛ امروز مردم جوک درست کرده‌اند و می گویند: آب و باران مسئول رسیدگی به وضعیت هوا شده است.
در اعتراض به عدم رسیدگی دولت به آلودگی هوا رسایی با ماسک در جلسه حاضر شد و تذکر داد:

بگویید آلودگی هوا تقصیر ماست ولی فقط برای جان مردم کاری کنید + فیلم

رسایی خطاب به دولت گفت: اصلا به مردم بگویید آلودگی هوا تقصیر ماست ولی دولت فکری برای رفع آن بکند؛ امروز مردم جوک درست کرده‌اند و می گویند: آب و باران مسئول رسیدگی به وضعیت هوا شده است.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نسبت به عدم رسیدگی دولت به وضعیت‌ آلودگی هوا اعتراض کرد و خواستار رسیدگی دولت به این معضل شد.

 

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز یکشنبه پارلمان طی تذکری با اشاره به درخواستش برای تحقیق و تفحص از بورس گفت: آقای ابوترابی! چند روز پیش از آخرین وضعیت تفحص از بورس از شما سوال کردم که شما گفتید حرف بنده درست است اما گفتید چون در روزهای پایانی مجلس هستیم بهتر است انجام نشود.

وی اضافه کرد: یک سال پیش تحقیق و تفحص از سازمان محیط زیست به هیأت رئیسه داده شد و در آن زمان قرار نبود مجلس پایان بیابد چرا آن تحقیق و تفحص در دستور کار قرار نگرفت.

نایب‌رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس در همین زمینه خاطرنشان کرد: عضو شورای شهر تهران گفته است در روزهای اخیر میزان مرگ و میر به دلیل آلودگی هوا افزایش یافته است و اورژانس هم می‌گوید شاهد بد بودن هوا و در پی آن مراجعات مردم هستیم.

«برخی مسئولان در دفتر کارشان دستگاه تصفیه هوا گذاشته‌اند اما مردم عادی که دستگاه تصفیه هوا ندارند»

 

برای دریافت ویدئو اینجا کلیک کنید 

رسایی ادامه داد: اصلا آلودگی هوا تقصیر ماست اما کاش دولت فکری برای رفع آن بکند؛ امروز مردم جوک درست کرده‌آند و می گویند آب و باران مسئول رسیدگی به وضعیت هوا شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس به آلودگی کلان‌شهرهای کشور اضافه کرد و افزود: این وضعیت واردات بنزین است و این هم آلودگی هوا؛ باز هم تأکید می‌کنم به مردم بگویید آلودگی هوا تقصیر ماست اما جان مردم مهمتر است پس کاری انجام دهید.

رسایی با اشاره به تعطیلی مدارس در دوشنبه و سه‌شنبه هفته گذشته، گفت:‌ روز چهارشنبه مدارس تعطیل نشد و این موضوع همزمان با سفر رئیس‌جمهور به شهر ری بود.

حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد که در غیاب علی لاریجانی ریاست بخشی از جلسه علنی امروز مجلس را بر عهده داشت گفت: موضوع تحقیق و تفحص از محیط زیست را بررسی می‌کنیم تا ببینیم ماجرا چیست.

به گزارش فارس، در نشست علنی امروز حمید رسایی در حالی پیرامون آلودگی هوا تذکر داد و خواستار رسیدگی دولت به این معضل شد که ماسک به صورت زده بود و دلیل این اقدام را در اعتراض به عملکرد محیط زیست توصیف کرد.

 

برای دریافت ویدئو اینجا کلیک کنید

 

ه گزارش باشگاه خبرنگاران سیصد و هشتاد و چهارمین جلسه علنی امروز مجلس در حالی به پایان رسید که با حاشیه‌هایی همراه شد.

براساس این گزارش حمید رسایی نماینده مردم تهران در اواسط جلسه علنی امروز تذکری مبنی بر عدم مدیریت سازمان محیط زیست در رأس آلودگی هوای تهران داشت که برای تأثیرگذاری تذکر خود ماسکی را به شکل نمادین بر صورت خود زده بود. اما اظهارات رسایی در حالی به سمع مجلس رسید که در ادامه با انتقاد کمال‌الدین پیرموذن نماینده مردم اردبیل همراه شد.

وی در انتقاد به عکس‌العمل رسایی مبنی بر زدن ماسک بر صورت خود گفت: ماسک زدن رسایی در مجلس تنها برای مظلوم نمایی است.

پیرموذن افزود: هوای صحن علنی مجلس در حال حاضر هوای مطلوبی است و ماسک زدن آقای رسایی در مجلس تنها برای مظلوم نمایی است.

اما این پایان ماجرا نبود و حمید رسایی در خاتمه جلسه علنی امروز تقاضای تذکر ماده ۷۹ را از هیئت رئیسه مجلس کرد و گفت یک اخلاق ناپسند و متأسفانه تهوع آوری در مجلس است که برخی نمایندگان خودشان را موظف می‌دانند از هر اشتباهی در دولت دفاع کنند در حالی که همان نماینده هم به موضوع مطروحه توجه دارد.

وی افزود: بنده اکراه دارم که از تعبیر وکیل‌الدوله در این موضوع استفاده کنم. چرا که دولت هم رأی مردم را کسب کرده است، هر چند همین افراد بارها با چنین تعابیری ما را مورد خطاب قرار داده‌اند.

نماینده مردم تهران در ادامه خطاب به رئیس جلسه گفت: آقای ابوترابی شما مدارک پزشکی بنده را درباره بیماری‌ام مشاهده کرده‌اید، اما بله ماسک زدن من نماد اعتراضی داشت چرا که از این طریق باید اعتراض خود را نسبت به آلودگی هوای تهران منعکس کرد.

رسایی در ادامه تأکید کرد: ماسک زدن بنده نماد یک اعتراض است که دولت هرچه سریعتر موضوعات مربوط به آلودگی هوا در تهران را برطرف کند. البته بنده در قبال آلودگی هوا این عکس‌العمل را انجام دادم و به مانند برخی از همکارانم امضای نماینده‌ای را برای ایراد نطق در صحن علنی مجلس جعل نمی‌کنم.

در ادامه اظهارات حمید رسایی، پیرموذن نماینده مردم اردبیل با فریادهای پی در پی خواستار پاسخگویی به اظهارات حمید رسایی از هیئت رئیسه مجلس شد.

محمد حسن ابوترابی فرد که ریاست بخشی از جلسه علنی امروز مجلس را برعهده داشت درپی این واکنش‌ها به پیرموذن گفت: آقای رسایی از کسی در نطق خود نام نبردند و بنده نمی‌خواهم این موضوع ادامه پیدا کند چرا که تشخیص می‌دهم این کار به نفع مجلس است اما این پایان مشاجره لفظی رسایی و پیرموذن در مجلس نبود و نماینده مردم اردبیل درپی بازنشدن تریبون خود و پاسخگویی به رسایی همواره با فریادهایی القابی را به حمید رسایی نسبت می‌داد.

پیرموذن هم‌چنانکه در پایان جلسه علنی امروز مجلس فریاد می‌زد به سمت صندلی حمید رسایی حرکت کرده و خطاب به رسایی می‌گفت: «نوکر احمدی نژاد»، «متخلف در قم»، «پول گیرنده از دولت قبل»، «تاراج کننده مملکت». وی مجددا در پایان تأکید کرد: فردا جواب شما را در صحن علنی مجلس خواهم داد.

رسایی در حالی که پیر مؤذن کنار او فریاد می زد، فقط می خندید.

 

 

دیدگاه ها

انقلابی
واقعاً برای این آقا متاسفم که تمام القابی که به خود ایشان و هم حزبی هاشان برای گردد را به جای جواب دادن فریاد می زند. کسی نیست به ایشان بگوید سر خود شما به کدامین آخور گرم است که اینچنین سنگ دولت را به سینه می زنید. امیدوارم مردم فهیم اردبیل در انتخابات مجلس اسفند ماه به همچنین افراد پاچه خوار لاریجانی، روحانی و در اصل آمریکا و استکبار رای ندهند.
علی
سلام تحقیق و تفحص کنید وزیر مربوطه را احضار کنید در کمیسیون قانع نشوید و ..... بعد به اصطلاح کارت زرد بگیرد و برود وسلام هیچ به هیچ اون هم گفت وای کارت زرد گرفتم وای وای وای چکار کنم آبروم رفت وای وای !!! خودتان را مسخره کردید / این چه وضعی است / کارت زرد/ کارت زرد/ دو زار نمی ارزه شاید برخی مسئولین دلشان میخواهد کاری کنند که کارت زرد بگیرند چرا که ظاهرا گرفتن کارت زرد از این مجلس شده یک ارزش و اگر کسی یکی دو تایی از آنرا نداشته باشد کلاهش پس معرکس . اکثر نماینده ها از ترس دوره بعدی و هوای و حوس ها و رانتها و خواهش های شخصی و منطقه انتخابیشان که آن هم برمیگردد به انتخابات آینده صداشون در نمی آید رای و نظرشان هر چند مخفی در موافقت با رفتار نامطلوب دولت است کارت زرد- قانع نشدیم - تحقیق و تفحص -بابا یکسال دیگه دولت یازدهم تمام میشه ها !!!! خودتان دوماه دیگه
ناشناس
الله اکبر. حاج آقا به داد مردم برسید. مردم دارن با قلدرای سبز و بنفش نابود میشن. هر روز آلودگی هوا تعداد زیادی رو به بیمارستان و سرطان نزدیک میکنه. درود بر رسایی نماینده مردمی
باقری
دختری به نام سونیا لندگراف اهل آلمان بعد از مسلمان شدن و ازدواج با پسری فلسطینی به ایران سفر می کند. زمان زمان جنگ است خاطرات خود را در کتابی با نام عشق در نگاه دوم چاپ می کند. در این کتاب در خصوص سبک زندگی ایرانی مطالب جالبی را نقل می کند و از آلودگی تهران هم گلایه می کند و می نویسد با اینکه اسلام این همه به تمیزی و پاکی اهمی می دهد چرا هوای تران این گونه است و ... اای کاش خانوم ابتکار که 30 سال اس در تهران زندگی می کند به این درک 30 سال پیش آن خانم آلمانی می رسید. ای کاش تهران باران نمی آمد تالااقل برای رفع این مشکل فکری بکنند. شاید هم به عمد این کار را نمی کنند تا مسئولین مجبور به انتقال پایتخت بشوند
محسن رحمانی
متاسفانه دولت اصلاح طلب روحانی همونطور که در بورس تهران سرمایه مردم نابود کرد در مجلس هم آدم هایی مثل لاریجانی دارند که اجازه صحبت در مورد بنزین و آلودگی هوا رو ندن . خوشحالم از اینکه هنوز امثال رسایی در مجلسمون هستند تا صدای مردم به گوش این دولت تزویر و ریا برسونه . خدا حفظت کنه که خار چشم منافقا و سایت های اصلاح طلبی شدی خدا حفظت کنه جناب رسایی .
محسن رحمانی
آقای رسایی ممنونیم از اینکه پیگیر مطالبات سهامداران متضرر در بازار سرمایه ( بورس ) هستید . جلز و ولز کردن سایت های اصلاح طلب و منافقین درستی و صحت کار شما رو نشون میده . امیدوارم امثال لاریجانی خودشون به اصولگرایان وصل نکنند چون طرز فکرشون بیشتر شبیه اصلاح طلبان هست . خدا خیرت بده جناب رسایی . البته اینم بگم احتمال داره نزدیک انتخابات بورس ی کم صعودی بشه به خاطر اینکه حزب اصلاح طلب تو مجلس رای بیاره . زهی خیال باطل همه سهامداران هم قسم شدند دیگه به اصلاح طلبان رای ندهند چون همه حرفاشون دروغه مثل دولت تزویر و ریا .

اضافه کردن دیدگاه جدید