شماره مطلب : 2170
زمان انتشار : 94/10/7 - 15:07 2015/12/28
بر اساس اسناد و مدارک موجود بنزین تولید داخلی به هیچ عنوان آلاینده نبوده است، ظرف 2 سال گذشته بنزین کشور از خارج وارد شده است؛ پشت واردات بنزین متأسفانه رانت وجود دارد، میلیاردها تومان رانت واردات از مسئله بنزین بهره‌برداری شده که نیازمند تدبیر جدی است.
تذکر رسایی در صحن علنی

چرا گزارش اصل 90 درباره بنزین قرائت نمی شود/ پشت واردات بنزین رانت میلیاردی است + فیلم

بر اساس اسناد و مدارک موجود بنزین تولید داخلی به هیچ عنوان آلاینده نبوده است، ظرف 2 سال گذشته بنزین کشور از خارج وارد شده است؛ پشت واردات بنزین متأسفانه رانت وجود دارد، میلیاردها تومان رانت واردات از مسئله بنزین بهره‌برداری شده که نیازمند تدبیر جدی است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حمید رسایی نماینده مردم تهران و نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی پیش از پایان نشست علنی امروز (دوشنبه) پارلمان در تذکری با استناد به ماده 105 آیین‌نامه داخلی مجلس، اظهار داشت: طبق این ماده، گزارش نهایی کمیسیون اصل 90 پس از ارائه به هیأت رئیسه در صورتی که مربوط به عموم باشد بدون رعایت نوبت باید در دستور کار مجلس قرار گیرد و در اولین جلسه علنی قرائت شود.

وی همچنین خطاب به علی لاریجانی رئیس مجللس گفت: گزارش کمیسیون اصل 90 درباره آلودگی هوا و آلایندگی بنزین‌های تولید داخل سال گذشته در همین تاریخ نهایی و در تاریخ 23 دی ماه 93 تقدیم هیأت رئیسه شده بود، کمیسیون‌های بهداشت و درمان و کمیسیون کشاورزی نیز گزارشی را در این رابطه تهیه کرده بودند، بر اساس دستوری که شما به عنوان رئیس مجلس مبنی بر لزوم تجمیع گزارش‌های تهیه شده صادر کرده بودید، از سال گذشته این اقدام صورت نگرفته است، علیرغم ارائه گزارش،چند ماه قبل معاونت نظارت مجدداً نامه‌ای را صادر کرده است که اسناد و مدارک ارائه شود، بنده برای پیگیری موضوع به دفتر رئیس مجلس نیز مراجعه کردم.

 

برای دانلود اینجا را کلیک کنید

 

رسایی یادآور شد: اگر چه در دفتر شما دستگاه تصفیه هوا وجود ندارد، اما برخی از مسئولان برای دفاتر شخصی خود دستگاه تصفیه هوا تهیه کردند، بر اساس اسناد و مدارک موجود بنزین تولید داخلی به هیچ عنوان آلاینده نبوده است، ظرف 2 سال گذشته بنزین کشور از خارج وارد شده است؛ پشت واردات بنزین متأسفانه رانت وجود دارد، میلیاردها تومان رانت واردات از مسئله بنزین بهره‌برداری شده که نیازمند تدبیر جدی است.

در ادامه علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر رسایی گفت: مسئله آلودگی هوا موضوعی است که برخی نمایندگان مجلس با طرح هوای پاک که توسط آقای دهقان ارائه شده و دستگاه‌های مختلف برای مشارکت در آن جمع شدند، دنبال می‌کنند.

وی افزود: آلودگی هوای تهران و کلان شهرهای ایران دارای پارامترهای فراوانی است که باید بررسی شده و حل شوند، موضوع آلودگی هوا نیازمند همکاری و همیاری همه دستگاه‌های اجرایی کشور است، وارونگی هوا موجب بروز آلودگی هوا و بروز مشکل برای کلان‌شهرهای ایران شده و نیازمند پیگیری جدی است.

رئیس مجلس در پایان خاطرنشان کرد: هیأت رئیسه مجلس پیگیر قانون هوای پاک است و جلساتی با حضور شهرداری، سازمان حفاظت محیط زیست و دولت برگزار خواهد شد تا برنامه‌ریزی بلند مدتی برای رفع آلودگی هوا صورت گیرد.

دیدگاه ها

عمار
سلام حاج حمید شما که باید بهتر بدونی علی آقا از قبل هم مستقل تر شده - با کارهایی که سر برجام و در طول این دو سال انجام داده حال داره ناز میکنه و با سیاست کاندید مستقل و جلب توجه مردم و دوستان هم حزبی و حتی مخالفینش می خواد یه جوری مثلا با کمترین اختلاف بین مجلس و دولت و مطرح نشدن و یا رسیدگی نشدن به مشکلات دولت که همانا وظیفه ذاتی مجلس می باشد و حق مردم است خود شیرینی کنه و خود را به جایگاهی برسونه که همه گروهها نازش رو بخرند و سرش دعوا کنند و برای خودش عالیجنابی بشه ولی باید بدونه مردم دیگه از این مسخره بازیها خوششون نمیاد و حالشون بهم می خوره - حاج علی این نقشهارو قبلا بعضی ها بازی کردن ولی الان جزو منفورترینها هستند حالا خود دانی-
على
سلام جناب رسايى خواهشاً پيگيرى كنيد كه اگر قراره آمريكا بابت هيچى غرامت بگيره پس بايد غرامت مسافران ايرباس ايرانى رو هم بدن ،يه بوم و دو هوا نميشه كه! من امروز ليستى كه مجلس براى غرامت آماده كرده بود رو ديدم ولى اين مورد خيلى ملموس توش نبود.
انقلابی
آقای رسایی شما نزدیک انتخابات از آقای لاریجانی چه انتظاری دارید؟ ایشان با حمایت تمام قد از دولت روحانی تمام تخم مرغ هایش را در سبد دولت گذاشته و مستقل تر از همیشه در انتخابات شرکت می کند. شاید آدمهای مسئله دار نیز به او رای دهند و مانند شش سال گذشته رییس مجلس باشد. فعلا به دیدار خانواده های شهدا دفاع از حرم می رود برای جمع کردن رای از همه اقشار جامعه. ما را به این دولت امیدی نیست. چه در اقتصاد مقاومتی چه در سیاست خارجی و حتی در عقاید دینی "اسلام رحمانی به جای اسلام ناب" مخالف رهبری است. به استناد سخن مولايمان علی " هر کس زمان یاری رهبرش خواب باشد با لگد دشمنش بیدار می شود."
محسن رحمانی
آقای رسایی ممنونیم از اینکه پیگیر مطالبات سهامداران متضرر در بازار سرمایه ( بورس ) هستید . جلز و ولز کردن سایت های اصلاح طلب و منافقین درستی و صحت کار شما رو نشون میده . امیدوارم امثال لاریجانی خودشون به اصولگرایان وصل نکنند چون طرز فکرشون بیشتر شبیه اصلاح طلبان هست . خدا خیرت بده جناب رسایی . البته اینم بگم احتمال داره نزدیک انتخابات بورس ی کم صعودی بشه به خاطر اینکه حزب اصلاح طلب تو مجلس رای بیاره . زهی خیال باطل همه سهامداران هم قسم شدند دیگه به اصلاح طلبان رای ندهند چون همه حرفاشون دروغه مثل دولت تزویر و ریا .
محسن از مشهد
تا امثال لاریجانی در کرسی ریاست مجلس باشند هیچ گزارشی بر علیه دولت حسن جون در صحن علنی قرائت نمیشود بالاخص که به میزان آرای نامزدی ایشان در مجلس هم بستگی داره .
صادق
سلام جناب رسایی عزیز، برای من سواله که در بحث تولید بنزین های غیر استاندارد در دوران دولت نهم چرا اینقدر حساسیت به خرج نمی دادید؟

اضافه کردن دیدگاه جدید