شماره مطلب : 2170
زمان انتشار : 94/10/7 - 15:07 2015/12/28
بر اساس اسناد و مدارک موجود بنزین تولید داخلی به هیچ عنوان آلاینده نبوده است، ظرف 2 سال گذشته بنزین کشور از خارج وارد شده است؛ پشت واردات بنزین متأسفانه رانت وجود دارد، میلیاردها تومان رانت واردات از مسئله بنزین بهره‌برداری شده که نیازمند تدبیر جدی است.
تذکر رسایی در صحن علنی

چرا گزارش اصل 90 درباره بنزین قرائت نمی شود/ پشت واردات بنزین رانت میلیاردی است + فیلم

بر اساس اسناد و مدارک موجود بنزین تولید داخلی به هیچ عنوان آلاینده نبوده است، ظرف 2 سال گذشته بنزین کشور از خارج وارد شده است؛ پشت واردات بنزین متأسفانه رانت وجود دارد، میلیاردها تومان رانت واردات از مسئله بنزین بهره‌برداری شده که نیازمند تدبیر جدی است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حمید رسایی نماینده مردم تهران و نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی پیش از پایان نشست علنی امروز (دوشنبه) پارلمان در تذکری با استناد به ماده 105 آیین‌نامه داخلی مجلس، اظهار داشت: طبق این ماده، گزارش نهایی کمیسیون اصل 90 پس از ارائه به هیأت رئیسه در صورتی که مربوط به عموم باشد بدون رعایت نوبت باید در دستور کار مجلس قرار گیرد و در اولین جلسه علنی قرائت شود.

وی همچنین خطاب به علی لاریجانی رئیس مجللس گفت: گزارش کمیسیون اصل 90 درباره آلودگی هوا و آلایندگی بنزین‌های تولید داخل سال گذشته در همین تاریخ نهایی و در تاریخ 23 دی ماه 93 تقدیم هیأت رئیسه شده بود، کمیسیون‌های بهداشت و درمان و کمیسیون کشاورزی نیز گزارشی را در این رابطه تهیه کرده بودند، بر اساس دستوری که شما به عنوان رئیس مجلس مبنی بر لزوم تجمیع گزارش‌های تهیه شده صادر کرده بودید، از سال گذشته این اقدام صورت نگرفته است، علیرغم ارائه گزارش،چند ماه قبل معاونت نظارت مجدداً نامه‌ای را صادر کرده است که اسناد و مدارک ارائه شود، بنده برای پیگیری موضوع به دفتر رئیس مجلس نیز مراجعه کردم.

 

برای دانلود اینجا را کلیک کنید

 

رسایی یادآور شد: اگر چه در دفتر شما دستگاه تصفیه هوا وجود ندارد، اما برخی از مسئولان برای دفاتر شخصی خود دستگاه تصفیه هوا تهیه کردند، بر اساس اسناد و مدارک موجود بنزین تولید داخلی به هیچ عنوان آلاینده نبوده است، ظرف 2 سال گذشته بنزین کشور از خارج وارد شده است؛ پشت واردات بنزین متأسفانه رانت وجود دارد، میلیاردها تومان رانت واردات از مسئله بنزین بهره‌برداری شده که نیازمند تدبیر جدی است.

در ادامه علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر رسایی گفت: مسئله آلودگی هوا موضوعی است که برخی نمایندگان مجلس با طرح هوای پاک که توسط آقای دهقان ارائه شده و دستگاه‌های مختلف برای مشارکت در آن جمع شدند، دنبال می‌کنند.

وی افزود: آلودگی هوای تهران و کلان شهرهای ایران دارای پارامترهای فراوانی است که باید بررسی شده و حل شوند، موضوع آلودگی هوا نیازمند همکاری و همیاری همه دستگاه‌های اجرایی کشور است، وارونگی هوا موجب بروز آلودگی هوا و بروز مشکل برای کلان‌شهرهای ایران شده و نیازمند پیگیری جدی است.

رئیس مجلس در پایان خاطرنشان کرد: هیأت رئیسه مجلس پیگیر قانون هوای پاک است و جلساتی با حضور شهرداری، سازمان حفاظت محیط زیست و دولت برگزار خواهد شد تا برنامه‌ریزی بلند مدتی برای رفع آلودگی هوا صورت گیرد.

اضافه کردن دیدگاه جدید