شماره مطلب : 2188
زمان انتشار : 94/10/24 - 14:06 2016/1/14
تناقض گویی دولتی ها دربیان دلایل رد صلاحیت دو نماینده منتقد دولت

رسایی و کوچک زاده در عمل به اسلام پایبندند اما سوءشهرت دارند!

مستند رد صلاحیت رسایی و کوچک زاده از طرف هیأت اجرایی فرمانداری (بند 5 ماده 28 یعنی وجود سوءشهرت) عنوان شده است اما آنها پاسخ نمی دهد که چطور حمید رسایی با دو دوره نمایندگی مجلس و مهدی کوچک زاده با سه دوره نمایندگی، یکی در کسوت لباس روحانیت و دیگری در مقام استادی دانشگاه، مشهور به فسق و فجور و شهره به سوء رفتار شده اند اما در عین حال، بند 1 ماده 28 را نیز دارا می باشند یعنی التزام عملی به اسلام دارند.

بر خلاف آنچه همه فکر می کنند که این شورای نگهبان است که در رد یا تایید صلاحیت کاندیداها نقش دارد، در حقیقت این مقام اجرایی دولت است که باید در این خصوص گام اول را بردارد و هیات نظارت بر رفتار او نظارت می کند و تصمیمات غلط دولت در تایید یا رد صلاحیت ها را اصلاح می کند. اکنون دولتی ها رسایی و کوچک زاده را به بهانه بند5 ماده 28 قانون انتخابات که به سوءشهرت کاندیداها اشاره دارد، رد صلاحیت کرده اند ولی در عین حال بدون اینکه بخواهند آنها را واجد بند1 ماده 28 یعنی التزام عملی به اسلام دانسته اند! این خبر وقتی جالب می شود که هیأت اجرایی دولت افرادی با سابقه تابعیت اسرائیلی همسر،  تابعیت چندگانه، سقط جنین غیرقانونی، رشوه‌گیری،  سابقه عضویت در برخی گروهک‌های ضدانقلاب، مشارکت در قتل،  اقدام علیه امنیت ملی، زنا با بستگان و محارم، نزاع خیابانی و اخلال در نظم عمومی را تایید صلاحیت کرده اند! شورای نگهبان در این هفته در خصوص آرای هیات اجرایی دولت در باره کاندیداها اعلام  نظر می کند.

هفته گذشته ناصر بخت، معاون فرماندار تهران درباره رد صلاحیت حمید رسایی و مهدی کوچک زاده، نمایندگان که توسط هیأت اجرایی فرمانداری تهران بدون بیان هرگونه دلیلی اعلام شده بود، طی مصاحبه ای ادعا کرده بود: بر خلاف ادعای رسایی که گفته است که اعضای هیات اجرایی شهرستان تهران همگی اصلاح طلب هستند و بنابراین به دلیل گرایش سیاسی شان وی را ردصلاحیت کرده اند این افراد چهره هایی وجیه هستند که با دقت، حوصله و صبر و حساسیت تک تک پرونده ها را بررسی کردند

 

وی ادامه داد: اگر آقای رسایی قانون انتخابات را بخواند متوجه می شود که هیات های اجرایی براساس تحقیقات محلی و استعلام از مراجع چهارگانه درباره افراد اظهارنظر می کند. در مورد آقای رسایی هم اعضای هیات اجرایی براساس بررسی های محلی به این نتیجه رسیده اند که رسایی برای کاندیداتوری در مجلس دهم صلاحیت ندارد.

 

رئیس ستاد انتخابات شهرستان تهران در ادامه درباره این ادعای رسایی که دلیل رد صلاحیتش به وی اعلام نشده است، گفت: ما رسایی را طبق بند 5 ماده 28 قانون انتخابات در هیات اجرایی رد صلاحیت کرده ایم. ناصربخت در ادامه با بیان اینکه آقای رسایی صدای کارکنان فرمانداری را ضبط و در اینستاگرام پخش کرده است که این خلاف قانون است.

 

حمید رسایی اما در پاسخ به ادعاهای معاون فرماندار تهران چند نکته یادآور شد:

1. معاون فرماندار ادعا کرده است که اعضای هیأت اجرایی فرمانداری بر اساس گرایش سیاسی در خصوص رد صلاحیت کاندیداها تصمیم نگرفته اند بلکه با صبر و حوصله پرونده ها را بررسی کرده اند. در حالی که آقای ناصر بخت می داند که پرونده چند نماینده فعلی و منتقد تهران در مجلس، در آخرین جلسه هیأت اجرایی مطرح و در دقایق پایانی مورد بررسی قرار گرفته ولی اعضای هیأت اجرایی به دلایل سیاسی بدون مستندات قانونی و در حالی که استعلامات مربوط به حجت الاسلام رسایی و دکتر کوچک زاده از مراکز چهارگانه مثبت بوده است، حاضر نشدند به آن رأی بدهند و بهانه این کار را سوء شهرت که امری کلی است، اعلام کردند.

2. نشانه عدم صداقت وی، علاوه بر نکاتی که در جلسه با نمایندگان تهران مطرح کرد و حتی آقای ناصر بخت تصریح نمود که اگر وی فرماندار تهران بود، اینطور عمل نمی کرد، این است که مستند رد صلاحیت رسایی و کوچک زاده از طرف هیأت اجرایی فرمانداری (بند 5 ماده 28 یعنی وجود سوءشهرت) عنوان شده است اما آنها پاسخ نمی دهد که چطور حمید رسایی با دو دوره نمایندگی مجلس و  مهدی کوچک زاده با سه دوره نمایندگی، یکی در کسوت لباس روحانیت و دیگری در مقام استادی دانشگاه، مشهور به فسق و فجور و شهره به سوء رفتار شده اند اما در عین حال، بند 1 ماده 28 را نیز دارا می باشند یعنی التزام عملی به اسلام دارند.چطور هیأت اجرایی دولت در تحقیقات محلی به این نتیجه رسیده که حمید رسایی در عمل به اسلام ملتزم و پایبند است و در همان تحقیقات محلی به این نتیجه رسیده که حمید رسایی مشهور به رفتارهای بر خلاف شرع است و سوءشهرت دارد!

3. آقای ناصر بخت می گوید که به رسایی دلیل رد صلاحیت وی ابلاغ شده و گفته شده که دلیل آن بند 5 ماده 28 قانون انتخابات بوده است. این در حالی است که اشاره به این نکته، اساسا «دلیل» رد صلاحیت نیست بلکه این «مستند قانونی» رد صلاحیت توسط هیأت اجرایی دولت است بلکه دلیل موضوعی است که بر اساس آن ما شامل بنده 5 ماده 28 شده ایم. علاوه بر این در همان نامه ای که فرماندار با اشاره به بند 5 ماده 28 ، رد صلاحیت رسایی توسط هیأت اجرایی دولت را به وی اعلام کرده، تصریح شده که مطابق مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام در صورت درخواست کتبی داوطلب رد صلاحیت شده، هیأت اجرایی موظف است دلایل این مستند قانونی را به داوطلب ارائه کند.

4. معاون فرماندار گلایه کرده که حمید رسایی بدون رضایت کارکنان فرمانداری صدای آنها را ضبط کرده است. این در حالی است که بعد از سه بار مراجعه کاندیدای انتخابات دهم مجلس و مدیر مسئول 9 دی به فرمانداری و عدم حضور مسئولان هیأت اجرایی در فرمانداری برای پاسخگویی به معترضان متعددی که در فرمانداری حضور داشتند، مدیر مسئول هفته نامه 9 دی (حمید رسایی) در حالی که ضبط صوت خود را در دست داشت، اعتراضات مراجعه کنندگان را ضبط و از عوامل مختلف فرمانداری (نگهبانی، اطلاعات، حراست، بایگانی) سئوال کرد که آیا مسئولی برای پاسخگویی در فرمانداری حضور دارد یا نه که پاسخ آنها منفی بود. بدیهی است که یک رسانه نگار برای تهیه گزارش از زشتی ها و پلشتی های جامعه و محیط خود از کسی اجازه نمی گیرد والا کدام مدیر نالایقی است که مستندات بی لیاقتی خودش را به اهل رسانه بدهد تا آنها منتشر کنند!؟

5. نکته آخر اینکه تاکنون دو تن از معاونین وزیر کشور با حجت الاسلام حمید رسایی و دکتر مهدی کوچک زاده تماس گرفته اند و قول داده اند که دلایل این تخلف قانونی رئیس هیأت اجرایی (فرماندار تهران) در خصوص اصل رد صلاحیت و همچنین عدم پاسخگویی و ارائه مستندات رد صلاحیت کاندیداها از جمله دو نماینده مردم تهران، را ارائه دهند.

6. تاکید می شود که اعتراض حمید رسایی و مهدی کوچک زاده از طریق هیأت نظارت و شورای نگهبان پیگیری می شود ولی اعتراض آنها به نقض قانون و عدم ارائه دلایل رد صلاحیت توسط هیأت اجرایی دولت است که متأسفانه تا این لحظه همچنان فرمانداری تهران حاضر نشده  مطابق قانون دلایل این تصمیم خود را به صورت کتبی و حتی شفاهی به آنها اعلام نماید.

 

دیدگاه ها

بسیجی جانباز گمنام
جدید
سلام‌علیکم آقای رسایی برای شما غصه می‌خورم! که چرا مثل منِ «کم سوادِ» حواله شده به « جهنم» نیستی؟ اگر مصاحبه آقای کاظم جلالی نماینده محترم مجلس شورای اسلامی را در مورد فرآیند ثبت نام کاندیداتوری برای مجلس در اسفندماه را بخوانید و چانه زنی‌های تأسف بار وزیر محترم اطلاعات، معاون اول رییس جمهور، و... که در آن مصاحبه توسط آقای کاطم جلالی گفته شد(ببخشید شما بخوانید فرمایش شد. چون در دولت فعلی رسم براین است «...سخن نازکتر از برگ گل نکنیم ، تا مبادابه کسی بربخورد...») آن‌گاه به راحتی برای همه _ چه بیسواد، کم سواد و..._ واضح و مبرهن است که استراتژی آقایان این است : حتی اگر مردم دوستدارشما بنویسند«رسایی» آن‌ها مدلشان می‌خواهد خوانده شود«جلالی» ولی کورخواندند.هر نفسی که فرو می‌رود ممد حیات است و مفرح زاد به شرطی که از حنجره‌های آن نفس بلند فریاد زده شود: «مرگ برآمریکا». «مرگ بر منافق». «مرگ بر سازشکار». « مرگ بر ضد ولایت فقیه»
ناشناس
جدید
ما از شما به عنوان نماینده مون فقط یک درخواست داریم و او اینکه،این موضوع رو تا آخر پیگیری کنید و واقعیت این هزار رنگ ها رو رسوا کنید.
گربهسگ
جدید
فکر کنم بعضی ها را فدای رد صلاحیت شده های اصلاح طلب کرده اند که توازن برقرار شود !دنیا اینجا تمام نمی شود کسی به فکر آسمان نیست همه دارند زمینی می شوند چه خبر است یک صندلی بگذاری بین جهنم و بهشت و تماشا کنی به آنها که می آیند در صف ...!!
امیرحسین
جدید
با سلام خدمت روحانی مبارز جناب آقای رسایی آقای رسایی خواهشمندیم از حق خود کوتاه نیاید و پیگیریکنید تا مشکل رد صلاحیتتان برطرف شود. مردم به حضور شما در مجلس نیاز دارند یا علی
فرهاد
محمد جان ! نه شما و نه فرماندار و یاحتی رییس جمهور هم نماینده ملت نیستید که تشخیص بدهید ملت آقای رسایی را می خواهند یا نمی خواهند. این مورد باانتخابات مشخص می شود . بگذارید همان ملت پاسخ ایشان را بدهند .شما ول کن داداش!
معلم
جدید
بعله کاملا درست می فرمائید.... بیخود گفتن مشک آن است که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید.... راستی...آقای رسایی عزیز.... جشن اقتدار ملی هم خدمت جنابعالی مبارک.... روحانی مردی غیرقابل وصف.....
علی مختاری
با تشکر از زحمات مخلصانه و بی دریغ حجت الاسلام رسایی_ان شالله در راهی که دارید و آن راه حق و مدافع رهبریت است مستدام باشید_
دارالحدیث
سلام آقای رسایی متاسفم که شورای نگهبان قانون اساسی شما رو رد صلاحیت کرد اما چه کنم مخالفت با شورای نگهبان منجر به افساد در ارض میشه ! صبور باشید
مصطفی همدانی
با سلام خدمت برادر گرامی آقای زسایی. مطمین باشید تلاشهای مذبوحانه ی دولت تدبیر و امید! راه به جایی نخواهد برد. کمی بیشتر به آنان فرصت دهید تا این جریان خزنده و خطرناک برای همیشه دفن شود. علت مدارای حضرت آقا با این حضرات هم همین است. همه میدانیم که تاریکترین لحظات درست قبل از طلوع آفتاب است. التماس دعا
ali
با سلام خدمت روحانی ارزشی و ولایت مدار جناب آقای رسائی! غصه میخورم برای مظلومیت انقلاب چرا که می بینیم امروز دیکتاتوری مدرن رضاخانی با پیراهن عثمان اعتدال و آسمان و ریسمان تقدس حکمیت وحدت ملی و تضارت آراء با دشمن و معامله بر سر گوشت قربانی مصالح و دست آوردهای انقلاب یک تنه در برابر تفکر ناب انقلابی و پایداری بر ارزشها یقه میدارند و با استیلی زیبا و نرم برای سر بریدن انقلاب در برابر بت بزرگ آمریکا له له میزند. جناب آقای رسائی! اگر امام (ره) از یمان این همه رجال سیاسی کشور از تاریخ ایران دست روی شیخ فضل الله و مدرس میگذارد و فریاد میزند که نگذارید این انقلاب به دست نا اهلان و نامحرمان بیافتد به قطع و یقین این روزها را پیش بینی میکرد. لذا تا مدرسها و شیخ فضل الله ها هستند نباید نگران رضا خانها باشیم مگر اینکه عرصه بر مدرس ها و شیخ فضل الله آنقدر تنگ شود که در برابر ملت یکی را با نام قانون به دار کشند و یکی را با جوراب خفه کنند! مطمئنا اگر شما هم بخواهید در مسیر قانون حرکت کنید آنها هم از مسیر قانون شما را خفه خواهند کرد. امروز اگر شما را به مجلس راه نمیدهند مطمئن باشید و نگران از اینکه وقتی مدرس نباشد عرصه برای رضاخان و رضاخانها وقتی مهیا میشود که مجلس مشروطه دوباره از نمایندگانی با کیفهای انگلیسی پر شود و شما هم قطعا بدانید عقب نشینی شما و کوتاه آمدنتان در برابر منجر خواهد شد به آغاز دیکتاتوری رضاخان نوین و جام زهری دیگر در کام شیخ فضل الله ها و مدرسه ها! آقای رسائی! مجلس آینده قرار نیست امثال شماها باشید و این پروژه از مدتها قبل برنامه ریزی شده تا مجلسی فرمایشی به دست عوامل و مزدوران انگلیسی و رضاخانی سر کار بیاید و مشروطه دیگری بر انقلاب تحمیل شود. آقای رسائی! اگر امروز توانستند شما را خانه نشین کنند مطمئن باشید چهار سال که سهل است چهار صد سال دیگر این انقلاب باید منتظر بماند تا دوباره امام خمینی دیگری پیدا شود و در برابر رضا خان مدرن معاصر بایستد و صد البته این رضاخان از رضاخان قبلی خطرناکتر و مزورتر و منافق تر است. آن روز دیگر از تاک اثری خواهد ماند و نه تاک نشان آقای رسائی! به نظرم اگر دوباره توانستید به مجلس راه پیدا کنید( که بعید است بگذارند) باید برای قطع ریشه این شجره خبیثه این جریان فاسد از کشور همت بیشتری بکنید خصوصا در مجلس. چرا که دولت با پشتوانه مجلس است که در برابر رهبری ایستاده و می ایستد اما اگر هم نتوانستید در این مدت و فرصت به دست آمده برای وحدت و همدلی نیروهای ارزشی و حزب اللهی و تشکیل اتاق فکر واحد و جزب جوانان و کادر سازی خصوصا در عرصه علمی و دانشگاهی و فرهنگی انرژی خود را صرف کنید همان کاری که حضرت آیت الله مصباح به درستی و به حق در این چند ساله در پیش گرفته اند. و من الله التوفیق در پناه حق موفق و پیروز و سربلند باشید.
ناشناس
به نظر می رسد بسیاری از این نظرات را خودتان برای خودتان می گذارید!! در دوره قبل هم با آرای بسیار قلیل وارد مجلس شدید. اکثریت قریب به اتفاق مردم دیدگاه های شما را قبول ندارند.
محسنی
جدید
سلام حاج آقا اقدامات میکائیل گونه شما علیه آقاخان زمان (هاشمی) این نامردی ها هم دارد البته قطعا خدا با صابران است پس صبور باشید
احمد
سلام خدمت آقاي رسايي خدادشمنان دين وانقلاب را نابودكندبفرموده حضرت امام رحمه اله عليه آنچه مهم است عمل به وظيفه است و نتيجه فرع مسيله است شما هم در سنگر نمايندگي مردم درمجلس وهم بعنوان كسيكه بناحق ردصلاحيت شده بخوبي به به وظيفه شرعي عمل نموديد مقام معظم رهبري در ديدارخانواده شهيد ارمني فرمودندوظيفه در اين زمان تبيين است و شمادر غبارفتنه خوب روشنگري ميكنيدو شماچه در مجلس باشيدچه نباشيد نماينده مردم مومن وحزب اللهي كل ايران نه فقط تهران هستيد
سالار
سلام طناب از نازکی پاره میشه اما ظلم از کلفتی یک سوال چرا تقریا همه کسانی که فراری شدند یا ضد انقلاب و اسلام و جاسوس و بهایی و خاک برسر شدند سابقه ای در بین اصلاحطلبان دارند و مورد حمایت و جیره خوار اونها بودند ایراد از کجاست؟؟؟؟؟؟ چرا در بین اصول گراها که بینش و گفتمان خاص خود را دارند به محض ریزش از خورد تا کلان معاند را ترد میکنند صبورند در برابر مخالف ولی اطلاح طلبان اصلا ریزش ندارند عین آدامس بهم چسبیده اند و اصلا آیا گفتمان مشترکی با انقلاب و امام دارند که به حق جای خود را دارد اما حتی به ناحق هم مثل زنان ........ کولی بازی میکنند
مجید
برای من سواله که وقتی استعلام مراجع 4 گانه مشکلی برای اقای رسایی نداشته، ایا بر اساس نیات و مسائل شفاهی هم میشود کسی را رد کرد؟ مگر نظر شخصی هئیت اجرایی تهران که لابد عده ای هم فکرند میشود مبنای قضاوت درباره ابروی افراد قرار گیرد؟ ایا مرجعی هست که به نظرات شخصی هیئت اجرایی رسیدگی کند؟ و بالاخره ایا امسال اقای رسایی و کوچک زاده به حقشون که کاندیداتوری مجلس هست میرسند؟
فرزند انقلاب
اقای رسایی مجلس نرفتید اشکال نداره..به روشنگری هاتون ادامه بدید..خدایی خیلی آدم باید مرد باشه جلو این فشارها و تخریبهای دولت تزویر دوام بیاره..دمتون گرم
ناشناس
از خطبه های جانسوز امیر انس و جان : ..... انی والله لو لقیتهم واحدا و هم طلاع الارض کلها ،مابالیت ولواستوحشت لانی الی ثواب الله لمشتاق و لحسن ثوابه لمنتظر راج ،ولیکنی آسی ان یلی امر هذه الامه سفهاِها و فجارها ویتخذوا مال الله دولا و عباده خولا والصالحین حربا والفاسقین حزبا..... ترجمه : به خدا قسم اگر آن ها ( فساق وفجره )دنیا را پر کنند ، من هیچ باک و وحشتی از آنها ندارم چرا که به دیدار خدا مشتاقم و به حسن ثوابی که خواهد داد منتظر ) اما تاسف و درد من این است که امر این امت مظلورم را سفیهان . فاجرانشان بدست بگیرند و مال خد را دست به دست کنند ،با صالحین در افتند و با فاسقین حزب تشکیل دهند. بنابراین آنچه در امروز جامعه ما محقق است ، فسق و فجور بی حد و مرز و عثمان صفتی و باند بازی بی محاباست.

اضافه کردن دیدگاه جدید