شماره مطلب : 2195
زمان انتشار : 94/11/13 - 14:59 2016/2/2
تذکر رسایی درباره ی سخنان توهین آمیز هاشمی

هاشمی التزام عملی به قانون اساسی و ولایت فقیه ندارد، فکری کنید

سؤال من این است وقتی روز گذشته در تریبون‌های رسمی این کشور صلاحیت شورای نگهبان زیرسؤال رفت چرا کسی که صبح رئیس جلسه علنی مجلس بود حتی یک کلمه در مورد این موضوع صحبت نکرد و از شورای نگهبان دفاع نکرد؟!
آقای ابوترابی امروز به عنوان رییس جلسه هیچ اشاره ای به اهانت های دیروز هاشمی نسبت به شورای نگهبان نکرد. امروز بررسی چند طرح که از شورای نگهبان برگشته بود در دستور کار مجلس قرار داشت. از ساعت 9:30 اسم من به عنوان نفر اول تذکر قرار داشت اما آقاي ابوترابی اجازه صحبت نداد تا جلسه را به آقای لاریجانی واگذار کرد. نهایتا بعد از اصرار در دقایق پایانی جلسه تذکر زیر را دادم. جالب اینجاست بعد از این تذکر هم لاریجانی حاضر نشد درباره توهین به شورای نگهبان حرفی بزند! بعد از این تذکر وقتی جلسه تمام شد به آقای لاریجانی گفتم: از عجایب روزگار این است که یک ردصلاحیت شده از شورای نگهبان حمایت می کند ولی کسی که رییس مجلس است و تایید صلاحیت شده، سکوت می کند!
پ ن: هنوز نتیجه قطعی بررسی اعتراض ها در مورد مجلس و خبرگان اعلام نشده، هر چند غیررسمی مطالبی به افراد مختلف گفته شده است.
در تذکری شفاهی مطرح شد: هاشمی رفسنجانی التزام عملی به ولایت فقیه و قانون اساسی ندارد
 
نماینده تهران در مجلس نسبت به اظهارات روز گذشته هاشمی ‌رفسنجانی درباره شورای نگهبان در صحن علنی مجلس انتقاد کرد.
 
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حمید رسایی نماینده مردمتهران در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه) پارلمان در تذکری شفاهی نسبت به اظهارنظر عده‌ای درباره شورای نگهبان و تخطئه این شورا اظهار داشت: امروز چند مصوبه درباره ایرادات شورای نگهبان در زمینه چند طرح و لایحه داشتیم که برای تأمین نظر آن شورا، این ایرادات را برطرف کردیم.
 
وی افزود: سؤال من این است وقتی روز گذشته در تریبون‌های رسمی این کشور صلاحیت شورای نگهبان زیرسؤال رفت چرا کسی که صبح رئیس جلسه علنی مجلس بود حتی یک کلمه در مورد این موضوع صحبت نکرد و از شورای نگهبان دفاع نکرد؟!
 
دانلود از اینجا
نماینده تهران در مجلس تصریح کرد: این جمله حضرت امام است که فرمودند: «توهین به فقهای شورای نگهبان امری خطرناک برای کشور و اسلام است، همیشه انحرافات به تدریج در یک رژیم وارد می‌شود و در آخر آن رژیم را ساقط می‌کند».
 
وی اضافه کرد: امام فرمود: «هیچ کس حق ندارد راجع به شورای نگهبان و تصمیمات و رأی این شورا یک کلمه بگوید اگر این را بگوید که شورای نگهبان کذاست، این فرد مفسد است و یک همچون آدمی باید تحت تعقیب مفسدفی‌الارض قرار گیرد».
 
رسایی وقتی لاریجانی تلاش می کرد سخنانش را قطع کند با اشاره به صحبت هاشمی درباره بیت امام و عدم احراز صلاحیت سید حسن خمینی ادامه داد: این جمله آقا سید احمدآقاست که در مصاحبه ای گفتند: «ما منصوبین حضرت امام باید توجه داشته باشیم که فقط به علت نزدیکی با امام است که با ما مصاحبه می‌شود یا به ما احترام می‌گذارند، توجه کنیم که اگر امام نبودند هر کسی ما را بدان صورت نمی‌شناخت تا با ما مصاحبه کند، پس من من نکنیم که ما هیچیم، باید توجه کنیم تا از انتساب ما به امام خمینی سوءاستفاده نشود».
 
وی در پایان خاطرنشان تأکید کرد: آقای هاشمی‌رفسنجانی با صحبت‌های روز گذشته‌اش درباره شورای نگهبان نشان داد که التزام عملی به قانون اساسی و ولایت‌فقیه را ندارد و قطعاً باید در مورد این موضوع فکری شود.
 

اضافه کردن دیدگاه جدید