شماره مطلب : 2196
زمان انتشار : 94/11/15 - 07:04 2016/2/4
بدانید که فتنه ها در پیش است! صحبت های هاشمی پیرامون شورای نگهبان رمز عملیات فتنه بعدی بود! امام میگوید. اگر کسی مفسده بکند و به فقهای شورای نگهبان توهین کند این شخص مفسد فی الارض است و التزام عملی به اصل ولایت فقیه و قانون اساسی ندارد! مبادا از انتسابمان به امام سوء استفاده کنیم!
سخنرانی انقلابی حمید رسایی در شیراز:

صحبت های هاشمی پیرامون شورای نگهبان رمز عملیات فتنه بعدی بود/ رک بگویم که جریان اصول گرا در برابر ریزش ها موضع خوبی دارد اما در مقابل رویش های انقلاب مقاومت می کند

بدانید که فتنه ها در پیش است! صحبت های هاشمی پیرامون شورای نگهبان رمز عملیات فتنه بعدی بود! امام میگوید. اگر کسی مفسده بکند و به فقهای شورای نگهبان توهین کند این شخص مفسد فی الارض است و التزام عملی به اصل ولایت فقیه و قانون اساسی ندارد! مبادا از انتسابمان به امام سوء استفاده کنیم!

روز گذشته نشستی حجت‌الاسلام والمسلمین حمید رسایی در همایش «رویش های انقلاب» که به همت حیات طیبه شیراز برگزار شد سخنرانی کرد. به گزارش رجانیوزحمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در تاریخ همیشه شاهد ریزش و رویش بوده ایم گفت: هیچ حرکتی نیست که یک طرفه بتوانیم آن را بی عیب و نقص بدانیم. اگر در مجموعه ای و یا جامعه ای رویش و ریزش در کنار هم نباشد در سلامت آن مجموعه یا جامعه باید شک کرد.

 

جریان اصول گرا در برابر ریزش ها موضع خوبی دارد اما از رویش های انقلاب استقبال چندانی نمی کند

وی با بیان اینکه افراد انقلابی و حزب اللهی، هم باید دافعه داشته باشند هم جاذبه اظهار داشت: نه باید از ریزش ها بترسیم نه از رویش ها واهمه داشته باشیم.در حال حاضر یک عده با رویش های انقلاب مقابله می کنند. رک بگویم که جریان اصول گرا در برابر ریزش ها موضع خوبی دارد اما در مقابل رویش های انقلاب می ایستد و مقابله می کند.

رسایی تصریح کرد: جریان اصول گرا در کلیتش قابل دفاع است اما افرادی در این جریان هستند که فقط تابلو این جریان را در دست دارند. با مصلحت اندیشی های کاذب مردمی را که برای انقلاب جان و خون داده اند را در بزنگاهها قال می گذارند و کسانی را که مستحق هستند را جذب نمی کنند، این مدل اصول گرایی، اصول گرایی بیمار است.

وی بیان داشت: مقام معظم رهبری می گویند:«اگر می خواهید اصلاحات کنید با فقر و فساد و تبعیض مبارزه کنید، اگر قرار بر اصول گرایی است نباید باند بازی و حزب بازی باشد»؛ در میان اصلاح طلبان و اصول گراها افرادی هستند که مسیر را کج می روند که البته در اصلاح طلبان بیشتر هستند چرا که اکثریت بد رفتار کردند و این جریان بد نام شده است.اصول گرایی یا اصلاح طلبی حسن و قبحش عقلی نیست و بستگی دارد اصلاح و اصول چه باشد.

نماینده مردم تهران با اشاره به آیه ۵۴ سوره مائده گفت: این آیه خطاب به مومنین است نه کل انسان ها! نه اهل کتاب! نه کسانی که اسلام آوردند. در این آیه آمده است:«یا ایها الذین آمنوا ! اگر از دینتان سقوط کنید(ریزش)، پس خدا به زودی قومی را جای آن ها می آورد (رویش)! این یعنی این که می شود کسی انقلابی باشد، در جنگ باشد، ولی از دین سقوط کند. این سند قرآن برای اثبات ریزش است و قسمت دوم آیه اثبات قرآنی رویش! است یعنی دین خدا کج نمی شود بلکه کسی که کج رفته حذف می شود. یعنی ما به دین نیاز داریم نه دین به ما! ما به انقلاب بدهکاریم نه انقلاب به ما و این همان حرفی است که امام خمینی(ره) در رگ و پوست ما تزریق کرد!

 

امام و رهبری بین انقلاب و فرزندانشان، انقلاب را انتخاب کردند!

رسایی اضافه کرد: چرا با گذشت ۳۷ سال از انقلاب اسلامی باز مردم خمینی را دوست دارند. چرا علی رغم کوتاهی مسئولان، فشار تحریم ها و سختی ها، شهید و جانباز دادن ها باز مردم خمینی را دوست دارند؟ خمینی یا خامنه ای بین انقلاب و خود، انقلاب را انتخاب کردند! بین انقلاب و فرزندانشان، انقلاب را انتخاب کردند! حالا برخی می آیند در سالروز انقلاب مهم ترین رکن انقلاب را زیر سوال میبرند چون طبق میلشان رفتار نکرده و صلاحیت شورای نگهبان را زیر سوال میبرند!

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: بعضی خود را صاحب و مالک انقلاب می‌دانند و فکر می‌کنند می توانند هر چیزی را به هرکسی بگویند. این هم از عجایب انقلاب است که امروز هر مطلبی برخی از این آقایون مطرح می کنند امام قبلا پاسخ آن ها را داده است.

 

وی افزود: یک عده دم از ولایت فقیه می‌زنند ولی در عمل کار خودشان را می‌کنند! بارها می‌گویند: « ولی فقیه فصل الخطاب است. «ولی» خطبه های نماز جمعه ای که ما خواندیم راه حل ما است!»اینطور افراد "ولی" دوم، ولی واقعی آن ها است نه ولی فقیه!

حمید رسایی در بخشی از سخنانش به انتخابات آتی اشاره کرد و با بیان اینکه امام خمینی معتقد به رای مردم و حضور آنها بود گفت: امام راحل به مردم می‌گفتند در چهارچوب دین تصمیم بگیرید. در زمان رژیم منحوس پهلوی که اصلا خبری از انتخابات و شور و هیجان نبود و مردم هم نقشی نداشتند اما امام می گفت خود مردم تصمیم بگیرند.امام ملاک هایی را مشخص کرده بود و می گفت با این ملاک ومعیارها رئیس جمهور، نماینده مجلس انتخاب کنید.

 

مردم کسی را انتخاب کنند که در دفاع از مواضع انقلاب صراحت دارد!

نماینده مردم تهران گفت: بدانید ما در مجلس نه بیل می زنیم نه کلنگ! تنها کاری که می کنیم تکان دادن یک انگشت است برای دادن نظر موافق یا مخالف. اگر کسی براساس رانت و پول حرام سرمایه دارها وارد مجلس بشود کارش راحت تر است؛ اما اگر کسی بخواهد با دین و دغدغه و وجدان به مجلس برود مویش سفید می شود و کمرش خم! این یک حقیقت است! مردم کسی را انتخاب کنند که در دفاع از مواضع انقلاب صراحت دارد!

رسایی افزود: قاعده دموکراسی این است که با هرشیوه ای رای بیاورند با همان شیوه کرسی خود را حفظ می کنند! نماینده ای که هم با سرمایه دارها می نشیند هم با بچه مسجدی ها، بعد از ورود به مجلس هم همینطور کرسی خود را حفظ میکند! این قائده دموکراسی است!

 

مجلس اصولگرا در ۲۰ دقیقه به صورت ضمنی برجام را تایید کرد

وی با اشاره به فتنه سال ۸۸ گفت: کودتای ۸۸ که اتفاق افتاد، اکثر اصلاح طلب ها امتحان بدی را پس دادند. امروز نیز اصولگراها وانمود میکنند یک حزب اللهی برود در مجلس بهتر از اصلاح طلب ها است! می‌گویند انتخابات در پیش است و باید رای گرفت و کار کرد، اما می بینید که همین مجلس اصول گرا با وجود اینکه مقام معظم رهبری جهت گیری ها را مشخص کرده بود در ۲۰ دقیقه طرحی را تصویب می کند که به صورت ضمنی برجام را تایید می کند. ما در مجلس برای کوچک‌ترین موضوعات ۲۰ دقیقه وقت نمی گذاشتیم اما برای طرح برجام حتی نگذاشتند پیشنهاد بدهیم،یک عده می خواستند حتما برجام از طرف مجلس تصویب شود و همین کار را هم کردند.خود رهبر انقلاب فرمودند که برجام متنی پرابهام با ساختار ضعیف بود.

 

رهبری در نامه به رئیس جمهور در مورد برجام نوشتند هزینه های سنگینی پرداخت شده است

رسایی اضافه کرد: چرا رهبری برای پیروزی یک تیم ورزشی پیام تبریک ارسال می کند به فرماندهان سپاهپاسداران(که در جریان دستگیری تفنگداران آمریکایی نقش‌آفرینی کرده بودند)مدال عطا می‌کند اما برای برجام که برخی ها آن را فتح الفتوح می دانستند پیام تبریک نفرستاد؟در نامه رهبر انقلاب در جواب رییس جمهور خواندیم که هزینه های سنگینی پرداخت شده است.

 

برخی خواص در بزنگاه ها دو پهلو حرف می زنند

وی افزود:آقا دارد حنجره اش را به درد می آورد که خواص، حرف بزنید! و همین خواص در بزنگاه ها دو پهلو حرف می زنند و مردم را دچار سردرگمی می کنند! و مردم بین زبیر سیف الاسلام و طلحه الخیر و علی می مانند!

نماینده مردم در مجلس گفت: حرف ما در مجلس این بود که حقوق ملت باید رعایت بشود اما نشد. همه آقایان به جز خود رییس جمهور می گفتند که وضع تحریم های جدید نقض برجام است و خود رهبری هم در نامه ۹ بندی خود بر این مسئله تاکید کردند اما چرا باز تحریم های جدید وضع شد و برجام هم اجرا می شود؟ مگر در قرآن خداوند نمی فرماید که اینها(دشمنان) دست از سر شما بر نمی دارند مگر اینکه از آنها تبعیت بکنید.بعد از رحلت پیامبر در سقیفه بنی ساعده، عمار، سلمان، مقداد، ابوذر، طلحه و زیبر داشتند کنار امیرالمومنین علیه السلام پیامبر را دفن میکردند و زبیر میخواست برای سقیف نشینان شمشیر بکشد! یعنی در رهبر کردن امام علی ادعا داشت! میخواست ابراز کند ما علی را رهبر کردیم! و همین زبیر در جمل شمشیر گرفت و رو در روی امام علی به خونخواهی خون خلیفه! ایستاد.

 

حمله هاشمی به شورای نگهبان رمز فتنه بعدی است

حجت الاسلام رسایی با تاکید بر اینکه نه از ریزش ها دل هایتان بلرزد نه از رویش ها بترسید گفت: از رویش ها استقبال کنیم که در بزنگاه ها این ها هستند که انقلاب را قال نمیگذارند. ریزش و رویش یک اصل تاریخی است! اصل و شاخص ملاک هایی است که امام بر اساس قرآن برای ما باقی گذاشت که مهم ترین آن اصل ولایت فقیه است! بدانید که فتنه ها در پیش است! صحبت های هاشمی پیرامون شورای نگهبان رمز عملیات فتنه بعدی بود! امام میگوید. اگر کسی مفسده بکند و به فقهای شورای نگهبان توهین کند این شخص مفسد فی الارض است و التزام عملی به اصل ولایت فقیه و قانون اساسی ندارد! مبادا از انتسابمان به امام سوء استفاده کنیم!

 

می خواهند با بیت امام خط امام را بزنند

رسایی با اشاره به اینکه این چه خط امامی است که همه طیفی در آن وجود دارد گفت: مگر می شود با بیت امام، خط امام را زد؟! این که آقا در سال ۸۸ در پاسخ به کسانی که فکر میکردند فشار اغتشاشات رهبری را به زانو در می آورد، گفتند امام ما به کسی باج نداد و من هم به کسی باج نمیدهم

اضافه کردن دیدگاه جدید