شماره مطلب : 223
زمان انتشار : 92/8/21 - 09:19 2013/11/12

موسوی باید درباره سکوت خود در هشت سال هجوم به ارزش ها پاسخ دهد

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ،گفت: اگر میرحسین موسوی بخواهد وارد عرصه انتخابات شود، باید بگوید که چرا در هشت سالی که ارزشها و آرمانها در انقلاب مورد هجوم شبه افکنان بود، سکوت کرد.

حمیدرسایی روز جمعه در گفتگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا، افزود: اینکه آیا سکوت موسوی به معنی موافقت او با این اقدامات بوده و یا این که تصور می کرده که تأثیری نخواهد داشت پرسشی است که باید از سوی میرحسین موسوی پاسخ داده شود.
رسایی اضافه کرد: اگر این سکوت به معنی موافقت او با چنین اقداماتی است، عذر بدتر از گناه است و اگر او تصور می کرد که سخنانش تأثیری در تغییر رفتار اصلاح طلبان نخواهد داشت، باید گفت که این عده ای که امروز حامی او هستند، همانهایی هستند که در دوره ای آن اقدامات را انجام داده اند.
نماینده تهران خاطرنشان کرد: میرحسین موسوی باید بداند که با حمایت این جریان می خواهد وارد عرصه انتخابات شود و لذا باید توضیح دهد که می خواهد چه چیز را تغییر دهد.
رسایی، رویکرد اصلاح طلبان در تلاش برای حضور میرحسین موسوی در انتخابات را ناشی از بحران در جریان اصلاحات دانست و گفت: این جریان دچار بحران نامشروعیت در بین مردم شده است.
رسایی درباره احتمال حضور خاتمی در انتخابات نیز گفت: خاتمی هم باید به این سوال پاسخ دهد چه حرف جدید و یا برنامه تازه ای برای اداره کشور دارد.
وی افزود: اگر خاتمی بخواهد وارد عرصه انتخابات شود باید به این سوال پاسخ دهد که اگر به نظر وی در جبهه اصلاحات یکسری تندروی ها صورت گرفته، چرا در دوره ای که حاکمیت را در دست داشت، نسبت به این تندروی ها هیچ عکس العملی نشان نداد و اجازه داد که آنها اصلاحات را مدیریت کنند و آن را به قهقهرا و انحراف بکشانند.
وی خاطرنشان کرد: تندروی جمعی از اصلاح طلبان موجب شکاف بین اصلاحات و مردم شد.
نماینده مردم تهران در مجلس اظهار داشت: در دوره حاکمیت دوم خردادی ها بسیاری از خیانت ها به کشور صورت گرفت که آقایان آن را دیدند اما در برابر آن سکوت کردند.
نماینده تهران افزود: از آنجا که خاتمی به این جمع بندی رسیده که مردم دیگر به او تمایل ندارند، به دنبال گزینه ای است که مردم سابقه خوبی از او به ذهن داشته باشند.
رسایی خاطرنشان کرد: سابقه خاتمی، مقابله و مبارزه با دین گرایی و میدان دادن به شبهه افکنان و کسانی است که اصول و آرمان های انقلاب را قبول ندارند، است.
رسایی اظهار داشت: به همین خاطر است که اصلاح طلبان به این نتیجه رسیده اند که گزینه ای را وارد میدان کنند که پرونده پاک تری داشته باشد تا بتوانند با وارد کردن او به میدان انتخابات، به نوعی اعتماد عمومی را جلب کنند.
رسایی افزود: اگرچه تنها گزینه ای که به درد آنها می خورد، موسوی است که او هم باید پاسخ سوالات مطرح شده را بدهد زیرا اینها سوالاتی نیست که موسوی بخواهد به سادگی از کنار آنها بگذرد.
 

اضافه کردن دیدگاه جدید