شماره مطلب : 2231
زمان انتشار : 95/2/13 - 19:05 2016/5/2
آقای مجید انصاری! برجام، عجوزه زشتی است که هر چه برای آرایش و زیبایی‌اش تلاش کنید، معایب و زشتی‌هایش بیشتر نمایان می‌شود. ناخواسته خواستید ابرو را درست کنید اما زدید و چشم را هم کور کردید.
واکنش نماینده تهران به سخنان مجید انصاری

برجام به تنهایی با کمک آقای روحانی، معادل حمله نظامی برای دشمنان ما آورده داشته است/ خدایا با شنیدن چنین ننگی، از خجالت آب شدم!

آقای مجید انصاری! برجام، عجوزه زشتی است که هر چه برای آرایش و زیبایی‌اش تلاش کنید، معایب و زشتی‌هایش بیشتر نمایان می‌شود. ناخواسته خواستید ابرو را درست کنید اما زدید و چشم را هم کور کردید.

حتما ضرب المثل فارسی «آمدند ابرو درست کنند، زدند چشم را کور کردند» را شنیده‌اید. این ضرب المثل در مورد کسی به کار می رود که می‌خواهد افتضاحی را درست کند اما آن را خراب تر می‌کند. حالا مصداق این حکایت، جملات امروز معاون پارلمانی رئیس جمهور، آقای مجید انصاری است. او امروز می‌خواست ابروی ننگنامه برجام را درست کند، اما ناخواسته اعترافی کرده است که از صد ننگ، بدتر است!

مجید انصاری می‌گوید: «من به اندک کسانی که مخالف اجرای برجام هستند و چشم بر واقعیت بسته‌اند و بدیهیات را منکر می‌شوند، عرض می‌کنم شما که می‌گویید برجام چه نتیجه‌ای داشته است من به شما عرض می‌کنم که اگر برجام نبود وضعیت امروز ایران چگونه می‌شد. رئیس جمهور فرانسه در دیداری که با آقای روحانی داشته است «رسماً گفته» که قرار بوده است به ایران حمله نظامی انجام شود و این حمله قطعی شده بوده و تنها در زمان اجرای آن اختلاف نظر وجود داشت که انتخابات سال 92 در ایران و مذاکرات هسته‌ای، سایه جنگ را از سر ایران برداشت.»

جناب آقای انصاری با شنیدن این سخنان شما از خجالت آب شدم. به چند دلیل:

اولا : ادعای رئیس جمهور فرانسه اگر ادعای درستی باشد، مصداق همان جمله رهبر معظم انقلاب در نماز عید فطر سال قبل است که در واکنش به تهدیدات نظامی طرف آمریکایی فرمودند: «این آقا (رئیس جمهور امریکا) گفته است می‌تواند ارتش ایران را نابود کند. قدیمی های ما این جور حرف ها را لاف در غریبی می‌گفتند. اگر می خواهند درست بفهمند اگر می‌خواهند از تجربه‌های خود درست استفاده بکنند، بدانند اگر جنگی این جا اتفاق بیفتد، آن کسی که سرشکسته از جنگ خارج خواهد شد، آمریکای متجاوز و جنایتکار است.»

ثانیا : این سخن رئیس جمهور بی نزاکت فرانسه یعنی؛ دشمنی که قصد داشته با کلی هزینه نظامی، انسانی، سیاسی، اقتصادی و بین المللی برای سرنگونی نظام جمهوری اسلامی اقدام کند و همچنان هم بر این اعتقاد است و از اظهار علنی آن هم ابایی ندارد، وقتی آقای روحانی به عنوان رئیس جمهور انتخاب شده، از پرداخت چنین هزینه‌ای منصرف شده و در حقیقت آنها با توجه به اصراری که نسبت به سرنگونی نظام جمهوری اسلامی دارند، آن نتیجه را با انتخاب حسن روحانی نزدیک دیده‌اند! آیا توهینی بی‌شرمانه تر از این نسبت به یک رئیس جمهور ممکن است؟!

ثالثا: ظاهرا آقای روحانی در برابر این سخنان توهین آمیز هیچ نگفته اند! چون قاعدتا اگر آقای روحانی در برابر این سخنان توهین آمیز رئیس جمهور فرانسه حرکتی کرده بود یا برافراشته شده بود و پاسخ دندان شکنی به او داده بود، معاون پارلمانی ایشان، باید آن را با آب و تاب نقل می‌کرد تا ما هم از داشتن چنین رئیس جمهوری احساس حقارت نکنیم و به خود ببالیم. ولی بر حسب قائن باید گفت که ظاهرا آقای روحانی از آنها تشکر هم کرده که منت گذاشته‌اند و به ما حمله نکرده‌اند!

رابعا : تازه می فهم که دلیل سخنان امروز رهبر انقلاب در جمع معلمان چه بوده. ایشان امروز فرمودند: «وقتی مقابل دشمن از نشان دادن قدرت بترسیم، دشمن پررو می شود، می‌گویند ایران در خلیج فارس رزمایش نداشته باشد؛ چه غلط‌ها. از آن طرف دنیا می‌آید رزمایش برگزار می‌کند، خب بروید همان خلیج خوک‌ها اینجا چه می‌کنید؟ خلیج فارس خانه ماست، جای حضور ملت ایران است. این‌طور باید با قدرت‌های زیاده‌خواه مواجه شد.»

خامسا: بر اساس اسناد مختلف، موضوع استمرار تحریم ها و حمله نظامی از برنامه عملیاتی یانکی ها و دوستان، خارج شده بود همانطور که در اردیبهشت سال گذشته، سناتور دموکرات «جف مرکلی» در مخالفت با طرح دیگر نمایندگان که معتقد بودند نباید به همین میزان اندک هم در مذاکرات هسته ای به ایران امتیاز داد، می گوید: سه راهکار اصلی پیش روی امریکا برای تقابل با ایران هسته‎ای قرار دارد: حمله نظامی، تشدید تحریم‎ها، مذاکره و توافق دیپلماتیک. وی سپس با استناد به گزارش «منابع امنیتی آمریکا» از غیرقابل کنترل بودن واکنش به حمله نظامی سخن گفته و آن را غیر ممکن اعلام می‎کند و به صراحت می‎گوید: « بنابراین اجازه دهید از گزینه استفاده از زور کنار رویم.»

مرکلی همچنین گزینه تشدید تحریم‎ها را هم ناممکن اعلام کرده و به پیام اروپایی‎ها درباره تشدید تحریم‎ها اشاره کرده و صراحتا اعلام می‎کند که تحریم‎های امریکا در شدیدترین حالت ممکن قرار دارد و اگر تحریم‎ها از شرایط فعلی افزایش یابد، شرکای اروپایی و دیگر کشورها قادر به همراهی نیستند و عملا نظام تحریم‎های بین‎المللی علیه ایران فرو خواهد پاشید. اما با پذیرش توافق از سوی ایران، می توانیم به مطالبه تحریم‌های بیشتر برای نتیجه گیری نهایی امیدوار باشیم. شبیه به همین استدلال از زبان جان کری و مرکل نیز پس از توافق ژنو بیان شده است. این سخنان یعنی، برجام به تنهایی با کمک آقای روحانی، معادل حمله نظامی و تحریمها برای دشمنان ما آورده داشته است.

آقای مجید انصاری! برجام، عجوزه زشتی است که هر چه برای آرایش و زیبایی‌اش تلاش کنید، معایب و زشتی‌هایش بیشتر نمایان می‌شود. ناخواسته خواستید ابرو را درست کنید اما زدید و چشم را هم کور کردید.

دیدگاه ها

علی
اینان اگرمی خواستندحمله کنند،زمان آقای خاتمی حمله می کردند،این یک بلوف است که متاسفانه برخی مردم ودولت تدبیر،این بلوف راباورکردندوکشوررابه این روزانداختند،اگرکمی مقاومت می کردیم،قطعاوضعمان بهترازامروزبود.
ناشناس
رجام، عجوزه زشتی است که هر چه برای آرایش و زیبایی‌اش تلاش کنید، معایب و زشتی‌هایش بیشتر نمایان می‌شود. حق همین است همانطور که رهبری برجام را توصیف کردند
عین میم
این آقای انصاری ظاهرا خودش را وقف خرج کردن و زیر بلیط بودن اصلاح طلبها، آقاین روحانی، حسن خمینی و هاشمی رفسنجانی ... کرده است ... بنده خدا گویی خودش را حساب نمی کند ... خوش نمی آید از این عدم استقلال ... واقعا ...
محمدددددددد
وقتی امام حسین میخواستند به کوفه تشریف بیاورند وکوفیان بد عاقبت قراربود چشمان کنه کارشان به سیمای دلارای فرزند فاطمه منور شود. ابن زیاد ملعون با شایعه لشکر چنین هزار نفری شام فقط با شایعه !!!!!!!!!کوفه را قبضه کرد بعد با همین کوفیان بدبخت یک لشکر برای یزید درست کرد .یعنی این احمقهایی که از قدرت سپاه شام ترسیدند بعدخودشان شدند لشکر ابن زیاد .جالبه که تاریخ دقیقا تکرار میشود.
لبیک یا خامنه ای
اینکه اصلاح طلبان مرتبا مردم را از حمله نظامی میترسانند، تازگی ندارد. متاسفانه دمیدن در این شیپور، و ترساندن مردم از یک فاجعه، شگرد افساد طلبان است. هر از چندگاهی مردم را از وقوع جنگ میترسانند و بعد خود را فرشته نجات جلوه میدهند... ننگ بر اصلاحات
مهدی رسولی
برجام مصیبت نامه وعبرت نامه بزرگ تاریخ ایران بود به این علت:1-خدعه گری 5+1 به سرکردگی امریکا بیش ازپیش اشکارشد2-دستاورد پرارزش اورانیم 20درصد بخاطر دل سپردن بیجای عده ای به وعده های ناچیز وتوخالی دشمن( رفع تحریم :که صدالبته درصورت تحقق هم دردی از مشکلات اقتصاد ما دوانمی کرد) ازدست رفت 3-اجرای یک طرفه برجام (بدون رعایت شروط رهبری) طرف امریکایی رابقدری گستاخ وپررو کرده که پای نجسش راازگلیم پوسیده خوددرازترکرده ودرباره رزمایشهای ما فضولیهای نامربوط می کنند(البته بدانند نیروهای مسلح ما بقدری توانمندند که هر حرکت شیطنت کارانه امریکا رادرنطفه خفه می کنند) 4-چهره سیاسیون دنیاطلب ازرجل انقلابی اشکارترازقبل شد
امیرزرین
حتما روحانی یک چیزی زیر دندانشان دارد و سریع القلم و بقیه ی تیم دولت که اینهمه باج داده اند ... اینکه آمریکایی ها در این حد پررو شده اند معلوم هست که تا جایی تعهد داده اند که دیگر نمیشود کاری کرد برای جناح اصلاحات و اعتدال ... بازهم روحانی و اصلاحات و اعتدال در تله ی آقای هاشمی گیر افتادند و بازهم از حول حلیم افتادند در دیگ ... آقای روحانی دوستان امریکا در منطقه دست به خودکشی سیاسی زده اند ... روابط دوستانه برقرار میکنند با اسرائیل این در مملکت اسلامی هم از نظر فقهی و هم از نظر اجتماعی و هم از نظر اقتصادی مخالف حکم خداوند متعال است ... جناب آقای روحانی در واقع برجام برای دارودسته ی نیویورکی ها نوعی خودکشی سیاسی است که تا جایی تعهد داده اید که مجبورید تمام شما دوستان بعد از دوره ی ریاست جمهوری هم به نهادهای امنیتی داخل نظام جواب بدید و هم بروید بغل انگلوساکسون ها در کنگره و سنا به انها جواب بدهید ... البته امیدواریم به انجا نکشد ولی بازهم این جناح در تله ی سیاسی آقای هاشمی افتادند ...
فدایی رهبر
نماینده خوب و ولایت مدار شهر ما ،سلام.خدا قوت،سلامت باشی و پاینده.مرررررررررسی از حمایت و پشتیبانی از ملت و رهبری.مطمئن باش به دشمنان ابله داخلی و خارجی اجازه نخواهیم داد به رهبری ما (سید علی)چپ نگاه کنن.و به شخصه توی دهنشون میزنم.ما بچه های جنوب شهر تهران فدایی رهبر و ولایت و دین هستیم و حامی رهبر،پدران ما هشت سال در جبهه ها جنگیدن و ما هم برای ولایت ،جان می دهیم.لبیک یا خامنه ای.باید تلاش کنیم تا بصیرت مردم رو بالا ببریم .گاها میبینم که عده ای ساده گول حرفهای اینها رو میخورن و ندانسته با رای خودشون به دشمنان داخلی و خارجی اجازه دخالت در امور مهم کشور رو میدن که از خدا میخوام هیچ وقت دشمنان به مقصود دلشون نرسن. انشالله....بدرستی که حق ماندنی و باطل رفتنی ست.امیدوارم بزودی شر این افراد(دشمنان رهبر و ملت) از سر نظام و رهبری و مردم کم بشه.الهی امین
فرهنگی
ملت گوش به فرمان رهبر است اما ملت نمی فهمد چرا وقتی طرف های برجام عهدشکنی میکنند اقا دستور نمی دهد تا ملت طومار انها را در هم بپیچد
علی
این عین بی سوادی آقایان است ، در کمسیون بررسی برجام و قضیه FATF وقتی می گوید که بی اطلاع هستم ولی باز اظهار نظر می کند بهتر از این نمی شود

اضافه کردن دیدگاه جدید