شماره مطلب : 2232
زمان انتشار : 95/2/14 - 16:21 2016/5/3
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: دادستان باید به افکارعمومی درباره فعالیت عمده وزیر صنعت در بسیاری از شرکت‌های خصوصی پاسخ‌گو باشد.
رسایی در تذکر شفاهی:

بانکها 10هزار میلیارد تومان از سپرده ها را به کارکنان خودشان وام داده اند/ آماده مبادله اموال منتقدان برجام با یک وزیر روحانی هستیم/ برجام فعلی مطابق فرمایشات رهبری نیست

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: دادستان باید به افکارعمومی درباره فعالیت عمده وزیر صنعت در بسیاری از شرکت‌های خصوصی پاسخ‌گو باشد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز پارلمان، در تذکر شفاهی با انتقاد از شیوه وام‌دهی بانک‌ها به جوانان برای ازدواج اظهار داشت: علی رغم وجود منابع مالی کافی و با وجود مصوبه مجلس برای اعطای وام 10 میلیونی برای ازدواج جوانان، بانک‌ها از پرداخت این تسهیلات واهمه دارند و در مسیر تسهیلات‌دهی به زوجین برای ازدواج سنگ‌اندازی می‌کنند در حالی که باید بانک‌ها را برای پرداخت این تسهیلات مکلف کنند.

وی ادامه داد: از 34 هزار میلیارد تومان که برای پرداخت وام اختصاص داده شده است، 10هزار میلیارد تومان آن به کارمندان بانک‌ها پرداخت شده یعنی یک سوم این منابع فقط به کارمندان داده شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم در ادامه سخنان خود با بیان اینکه مطابق اصل 141 قانون اساسی تصدی بیش از یک شغل برای کارکنان دولت ممنوع است، گفت: متاسفانه وزیر صنعت، معدن و تجارت بعد از اینکه وزیر شدند، در 19 شرکت خصوصی فعالیت داشته و به‌عنوان عضو هیئت مدیره یا مدیرعامل مشغول بودند که البته سال گذشته این موضوع در مجلس مطرح و نمایندگان نیز به‌عنوان موافق برای برخورد با چنین پدیده‌ای رأی دادند. البته دادستان باید به افکار عمومی درخصوص فعالیت عمده وزیر صنعت در بسیاری از شرکت‌های خصوصی پاسخگو باشد تا بدین ترتیب افکار عمومی از ابهام خارج شوند.

فیلم تذکر حمید رسایی را از اینجا دانلود کنید

حجت‌الاسلام رسایی با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور که گفته بود "منتقدان برجام می‌گویند ما در سایه تحریم زندگی خوبی داشتیم، چرا آن را برهم زدید؟"، گفت: آقای روحانی، وزرای شما در هیئت مدیره‌ها بودند و ما اعلام می‌کنیم برخی از آنها ثروتی برابر یک‌هزار میلیارد تومان دارند و همه منتقدان سرشناس برجام اگر یک طرف باشند و مبادله‌ای صورت بگیرد با اموال و ثروت یکی از وزرا، برادر و یا خود شما، به هیچ وجه برابری نخواهد کرد.

وی با بیان "در موضوع برجام مدام گفته‌اید که بدبین‌ها گفته‌اند نمی‌شود"، افزود: آقای روحانی چه کسی بود که می‌گفت "من خوشبین نیستم". به غیر از اینکه رهبر انقلاب مدام این مسئله را گوشزد کردند و در نهایت این موضوع رخ داد! آیا غربی‌ها به وعده‌های خود عمل کردند؟ رهبر معظم انقلاب در روز نخستفروردین سال جاری به صراحت فرمودند که آمریکایی‌ها به وعده های خود عمل نکردند.

وی ادامه داد: رهبر انقلاب مجدداً در ماه جاری می‌فرمایند دشمنان ما به ویژه آمریکا و صهیونیست‌ها اخلال و خدعه می‌کنند و دلشان می‌خواهد ما نفهمیم آن خدعه را. گاهی از دور گلایه می‌کنند "چرا نسبت بدبینانه به ما می‌دهید؟".

این نماینده مجلس در پایان تاکید کرد: تمام هشدارهای ارائه شده درباره برجام مواضع رهبر انقلاب بوده است و باید بدانیم که اجرای کنونی برجام موافق با نظر رهبری نیست.

 

کانال حمید رسایی:
https://telegram.me/joinchat/AmsG1Dv1KamMZ7bYxNTzJA

دیدگاه ها

psdk
سوالی از جناب دکتر زیبا کلام درباره مناظره ایشان با رسایی در دانشگاه تربیت مدرس: زیباکلام: «اسرائیل با مردم ایران مشکلی ندارد با نیروگاه هسته ای مشکل دارد.» آقای دکتر زیبا کلام، اسرائیل با مردمی که به گفته امام خود وفادار مانده و یک صدا دائم فریاد "مرگ بر اسرائیل" می دهند، مشکلی ندارد؟ بچه گول می زنید؟ یعنی دانشجوی این مملکت اینقدر فهم و شعور سیاسی دارد؟
ناشناس
سلالم آقای رسایی عزیز من گوشی هوشمند و اینستاگرام ندارم. اما گاهی صفحه اینستاگرام شما را می خوانم. در ذیل متن وام_ازدواج ، یک نفر نظر ذیل را داده است: amir_arsalan_jواسه اهن قراضه های ایرانی وام میدن ولی ازدواج نه ، از اینور واسشون مهم نیست جامعه رو فساد بگیره از اونور میزنن تو سز مردم به جرم فساد ، خدایا خودت ظهور کن نجات بده مارو به اسم اسلام هر مدل بلایی سرمون اوردن ، سیاستو با دین قاطی کنی میشه همین ، اخه اون چهارده معصوم کدومشون مرد سیاست بود ؟درد شما اسلام نیست که قدرته ، نظر فوق نشان می دهد تا چه حدجوانان ما دور ارز حقایق اسلام هستند. خواهش می کنم در مقابل این نوع نظرات ساکت نباشید و حداقل در حد یک جمله پاسخ دهید. مثلا اینکه آیا پس آنهمه مجاهدت و جنگ و شهادت و زندان برای شک بین سه و چهارد و یا تعیین شرایط آب غسل بود؟
هوتن امینی
خدا و موسای کلیم یک روز خدا به موسای کلیم گفت : دم اژدها را بگیر....ولی موسای کلیم گفت: چرا خودت نمی گیری؟....خدا خندید و گفت: خب به درک ! نگیر تا همینطور چوپون بمونی!....تمام

اضافه کردن دیدگاه جدید