شماره مطلب : 2241
زمان انتشار : 95/3/10 - 18:45 2016/5/30
مدیر‌مسئول هفته نامه ۹ دی با بیان اینکه دولت در نمایشگاه مطبوعات ادعا کرد که «امام مسلمین هم باید نقد شود»، اما خود تحمل نقد خودش را هم ندارد، گفت: حسرت یک آخ را بر کسانی که می‌خواهند با «برچسب بنفش» دهانم را ببندند، خواهم گذاشت.
رسایی در گفت‌وگو با تسنیم:

بعد از چهار بار توقیف، حسرت یک «آخ» را به دلشان خواهم گذاشت

مدیر‌مسئول هفته نامه ۹ دی با بیان اینکه دولت در نمایشگاه مطبوعات ادعا کرد که «امام مسلمین هم باید نقد شود»، اما خود تحمل نقد خودش را هم ندارد، گفت: حسرت یک آخ را بر کسانی که می‌خواهند با «برچسب بنفش» دهانم را ببندند، خواهم گذاشت.

حمید رسایی در گفت‌وگو با تسنیم درباره علت توقیف هفته نامه 9 دی اظهار کرد: 9 دی تا به امروز در دولت آقای روحانی سه مرتبه توقیف شده بود و این بار چهارم است؛ یک بار هم در دولت آقای احمدی‌نژاد در دو سال آخر دوره ریاست جمهوری وی با فشار برخی از اطرافیان  وی این اتفاق افتاد.

رسایی افزود: هر چهار باری که 9 دی توقیف شده در مراحل قضایی و رسیدگی در دادگاه، تبرئه شده و حتی از مقام قضایی تذکر هم نگرفته است و این امر حکایت از آن دارد که اتهامات قبلی هفته‌نامه 9 دی وارد نبوده و توقیف چهارباره و اصرار این دولت بر متوقف کردن 9 دی، کاملا سیاسی است.

رسایی خاطرنشان کرد: با پیگیری دلایل توقیف، متوجه شدیم در تمام موارد، عبور 9 دی از خطوط بنفش دلیل توقیف بوده است و جالب اینجاست که چون  9 دی به دولت به دلیل عبورش از خطوط قرمز تذکر داده، این نشریه را توقیف کرده‌اند؛ این بار هم براساس پیگیری من تا همین لحظه دلیل توقیف، مانند موارد قبل است؛ یکی از دلایل این بوده که چرا ما نمونه‌هایی از صحبتهای آقای روحانی را که در تقابل با مواضع رهبری بوده است مثل بحث زبان انگلیسی و موارد دیگر را برجسته‌سازی کردیم.

مدیرمسئول هفته‌نامه 9 دی افزود: یا اینکه مثلا چرا مینو خالقی که توسط شورای نگهبان رد صلاحیت و انتخابات آن باطل شده بود و حتی شورای حل اختلاف هم آن را باطل اعلام کرده است، آقای روحانی باز هم روی این مسئله که مینو خالقی به مجلس دهم راه پیدا کند، اصرار داشته است؛ 9 دی اعتراض کرد و نوشت که «از یک حقوق‌دان شایسته نیست که این رفتارهای خلاف قانون را انجام دهد»؛ یا اینکه چرا 9 دی بیانات آیت‌الله جوادی آملی را بازتاب داده است و نمونه‌هایی دیگر از این‌دست؛ این موارد در حالیست که وظیفه یک رسانه آن هم رسانه‌ای که نامش 9 دی و یادآور یوم‌الله 9 دی است، آنست که در این موارد تذکر صریح دهد.

نماینده سابق مجلس تصریح کرد: این رفتارهای عصبی که این دولت از خود بروز می‌دهد و در مقابل رسانه‌ای که صریح صحبت می‌کند و اتفاقأ قانونی اشکال می‌گیرد و نشانه قانونی بودنش، تبرئه شدن و رفع توقیف 9 دی در تمامی موارد گذشته است، از کم‌ظرفیتی دولت یازدهم حکایت دارد؛ با اینکه این رییس  دولت در نمایشگاه مطبوعات ادعا می‌کرد که «امام مسلمین هم باید نقد شود»، ولی خودش تحمل نقد خودش را هم ندارد!

رسایی در پاسخ به این سئوال که اکنون با توقیف چگونه رفتار می‌کنید، تأکید کرد: به عنوان یکی از  رسانه‌های انقلاب، حسرت یک آخ را بر دل کسانی که می‌خواهند با چسب بنفش، دهانمان را ببندند خواهیم گذاشت؛ یعنی اگر هزار بار دیگر هم 9 دی توقیف شود باز هم پیگیری قضایی خواهم کرد تا با ارائه مستندات لازم و طی مراحل قانونی مثل دفعات قبل مجددأ 9 دی منتشر شود و مطمئناً در این عرصه کوتاه نمی‌آیم و میدان را خالی نخواهم کرد و از کار رسانه‌ای دست نخواهم کشید؛ 9 دی تا زمانی که اجازه نشر داشته باشد، «9 دی‌ای» و مانند یوم الله 9 دی، صریح و شفاف و بدون لکنت خواهد نوشت و خواهد منتشر شد؛ این جمله، شعار روز اول ما بوده و همچنان خواهد بود و نمی‌خواهیم الزاماً رسانه‌ای باشیم که فقط چاپ می شود.

وی با تاکید گفت: 9 دی نشان داده که برایش «این دولت و آن دولت» موضوعیت ندارد کما اینکه وقتی ما رفتارهای غلط دولت قبلی را دیدیم، قبل از آنکه خیلی از افراد دیگر گوشزد کنند، متذکر شدیم که موجب عصبانیت اطرافیان رئیس‌جمهور قبلی شد و با هماهنگی معاونت مطبوعاتی وقت وزارت ارشاد 9 دی توقیف شد.

رسایی با مزاح ادامه داد: البته این توقیف برای ما فرصت خوبی هم هست و آن را می شود حمایت وزارت ارشاد از یک رسانه منتقد دانست، چون معاونت مطبوعاتی از برخی نشریات مثل روزنامه هایی که به خودش وابسته است حمایت میلیاردی می کند و در عوض رسانه های منتقد مثل ما را توقیف می کند تا بدهی های مان را بپردازیم!

مدیر‌مسئول 9 دی یادآور شد: این نشریه توسط یک عده خبرنگاران و عناصر خدوم و جوان انقلابی که در رسانه‌های مختلف فعالیت می‌کنند و به صورت مجانی در 9 دی قلم می‌زنند، منتشر می‌شویم و وابستگی به هیچ نهادی ندارد.

رسایی در پایان تأکید کرد: تا 9 دی هست، با صراحت حرف می‌زنیم و اگر روزی هم نبود، دیگر تکلیفی بر ما نیست و آن زمان، زمانی است که مثل من، نظراتم را در دیگر رسانه ها و در فضاهای مجازی منتشر خواهم کرد اما مطمئن باشند ما میدان را خالی نمی کنیم.

بیشتر بخوانید:
https://telegram.me/joinchat/AmsG1Dv1KamMZ7bYxNTzJA

دیدگاه ها

فرهاد
حقا و انصافا از مواضع شجاعانه ی آقای رسایی سپاسگزارم. شجاعت، جسارت و نترس بودن ایشان بسیار بسیار تحسین برانگیز است... خیلی غلو نخواهد بود اگر ایشان را با آیت الله شیخ فضل الله نوری در مشروطه مقایسه کنم که تا شهادت و اعدام در توپخانه اما در برابر انحرافات مشروطه طلبان که در میان آن ها حتی روحانیتی نام آشنا حضور داشتند ایستاد...فضل الله نوری حتی وقتی دید که تعریف ایشان از مشروطه با تعریف مشروطه خواهان بسیار فاحش است با شجاعت و به نام پاسداری از دین و شرافت تبری جستند.مرحبا بر شجاعت روحانیت آزاده و از جمله آقای رسایی
محسن رحمانی
عاشقتم حمید رسایی . عاشق شهامت و شجاعت و صداقتت . حق ملت مستضعف از این کلید ساز قلابی بگیر . از این دولت تزویر و ریا بگیر . آدم روزنامش توقیف بشه ولی دیوث سیاسی نباشه . خدا شر این همجنس باز بهایی رو از سر این نظام کم کنه انشالله . درورد بر رسایی . مرگ بر منافق صهیونیست
رسولی
این توقیف 9دی بدست تدبیر (!!!!!)گرایان ناامید حاوی چند معناست:1- روشنگری 9دیبرهم زننده سوءاستفاده عده ای از بیت المال( برای این جماعت توسعه گرا دراین دنیا می شود بیت الحال ودر قیامت میشود بیت النار) است 2- مشخص می شود روابط ؟؟؟؟؟ای بین عد ه ای اصلا ح طلب ( بازبان قران میشود افسادطلب) به سبک امریکایی با سرویسهای اطلاعاتی غرب وجود دارد 3-این جماعت خدعه گر که پایه قدرت طلبیشان عوامفریبی ( به سبک تجددگرایی غربی است) است روشنگریهای ( انقلابی وامام زمانی پسند) اقای رسایی (این افسر حقیقی جنگ نرم ومبارز پادررکاب امام زمان ونایب برحقش امام خامنه ای) راتاب نیاوردند چون از محتوی پوکند و قدرت رویارویی با منطق انفلاب اسلامی که عصاره ان در9دی است راندارند باذن الهی : خدایاور اقای رسایی است ومکر این جماعت خدانشناس اسیبی به منطق برحق اقای رسایی نخواهدرساند:ومکروا ومکرالله والله خیرالماکرین
محسن از مشهد
بنام خدا - سلام و خدا قوت خدمت اسوه صبر و مقاومت جناب رسایی قهرمان ملی هفته نامه وزین شما که بارها بواسطه بیان و درج حقایق که هیچ کسی حتی جرات و جسارت آنر نداشته مطرح نموده اید آنهم به واسطه سوگند نامه ای که در اولین روز تاریخی مجالس شورای اسلامی قرائت نموده و در پیشگاه خداوند متعال - مقام معظم رهبری و ولی امر مسلمین جهان امام خامنه ای - خون شهداء - امام شهداء - رزمندگان - آزادگان - جانبازان امت انقلابی و همیشه حاضر در تمامی عرصه های نظام جمهوری اسلامی ایران و به استناد قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ملتزم و متعهد به دفاع و استیفای حقوق عامه مردم شده اید پس چگونه شد که اکثریت نمایندگان سوگند را به فراموشی سپرده و بواسطه ضعف ایمانی - مصلحت اندیشی - آینده نگری و در انتها حفظ کرسی نمایندگی خویش دنباله روی جناح ها - ا حزاب - افراد قدرتمند صاحب نفوذ اعم از قدرت سیاسی - قدرت اقتصادی غیر قابل وصف - قدرت نفوذ در دستگاه های دولتی - قدرت عجیب و غریب ماست مالی کردن اقدامات خلاف قانون که توسط دولت کنونی انجام میشود و................... حالاست که مسئولیت خادم ملت در دوره های هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی و سرباز مطیع ولایت در بیان و انعکاس حقایق واقعی به هر طریق ممکن بیش از گذشته میگردد امیدواریم همچون گذشنه با تلاش و ایثارگری با فکر و استفاده از قلم نافذتان مردم انقلابی بویژه ما جوانان ارتش بیست میلیونی که جملگی سربازان جان بر کف امام خامنه ای هستیم را با بیان واقعیات جامعه بی نصیب مان نفرمائید از هر طریق که خودتان صلاح میدانید انشاالله بهمین زودی ها با صدور حکم مقام محترم قضایی مبنی برائت و دستور رفع توقیف هفته نامه وزین نهم دی بازگشایی میگردد تا کور شود هر آنکس که طاقت دیدنش را بروی کیوسک های روزنامه فروشی ندارد . والسلام
مصطفی
واقعا صد حیف که ایشان در این دوره به مجلس راه نیافتند .زیرا متاسفانه نمایندگانی که اینطور جسورانه و حق طلبانه مواضع قاطعی در حمایت از ولایت و نظام مظلوم ما را دارند خیلی کم هستند و اکثرا مواضع دوپهلو دارند انشاء ا.. خداوند چنین شخصیت های مبارزی را برایمان در جهت پیشبرد اهداف واقعی انقلاب در جهت تحقق آرمان نهایی انقلابمان حفظ بنماید
نوروزی
حاج آقا شنیدم بی بی سی روباه پیر از شما خواسته که سفره دلت را از بابت مکدر شدن بستن چندین چند باره ۹دی برای آنها باز کنی .!؟ خوشم آمد از جوابی که دادی . حاشا و کلا از کسی که تا مجلس بود جا پای مدرس می گذاشت . هیهات از بغض فرو خفته در دل پیش اجنبی باز کردن. مرحبا ...
علی
کاش به جای توقیف روزنامه نه دی رسایی رو متوقف میکردن من نمیدونم چرا این رسایی از رو نمیره.ولی روزنامه خوبی بود فقط زد دولت حرف میزد .فقط هاشمی رو تخریب میکرد واسه خنده بود.هی زر میزد هی برعکس میشد.رسایی ایشالا توقف خودت..
ف-خ
جالب است تمام سر تیترهای شما هم بنفش است.کاریکاتور شما در بالای همین صفحه این مطلب را به ذهن متبادر می کندکه (پناه بر خدااز شرور شیاطین انسی)خود را با اباعبدالله مقایسه کرده اید.شما با این تفکرات وبیانات کار انتقادی نمی کنیدکه خود را صاحب حق ومظلوم جلوه می دهیدبلکه دست به تخریب زده اید و این ظلم آشکار به جماعتی است که به تفکرات این دولت رای داده اند.پس بهتر است انتقادات خود را مستدل و همراه با راه اصلاح ارائه دهید.آن زمان مردم هم روشن شده و دست به کار خواهند شد.با این طرز بیان شما مطمئن بتان را نخورید هرچند نویسنده های آنها هم نامعلوم هستند ودر وجود خارجی آنها جای شک است.توبه کنید وبه راه ملت برگردید.همان ملتی که شما را برای اصلاح امور به مجلس فرستادندولی جزسنگ اندازی شما و دوستانتان و توهین های خیابانی چیز دیگری از شما در مجلس ندیدند.همان جایی که جای عصاره ملت است.
محسن از مشهد
ماه مبارک رمضان .ماه مهمانی خداست . وزیر ارشاد به درگاه خدا توبه کن و از ملت بزرگوار و فهیم ایران اسلامی عذرخواهی کن . والسلام
سید امیر موسوی
برادر گرامی ، جناب روحانی ریس جمهور محترم دارد به کشور اعتبار و احترام میدهد . با درایت و هوشیاری کشور را به سمت تعادل و عقلانیت برد. تورم را تک رقمی کرد . به ایرانی عزت بخشید . جلوی اختلاسها رو گرفت مجلس را از انفعال و جنجال آفرینی برخی آقایان خاص نجات داد . ریس جمهور محبوب با درایت سکان کشور را در جهت صحیح هدایت میکند و تردید نکنید روح پر فتوح امام راحل بیش از هر زمان شاد و خشنود است که مسیر توسعه کشور محیا شده . خداوند نخواست شما منصبی داشته باشید امروز مثل یک شهروند به توسعه کشور کمک کنید و مطیع رهبر و ریس جمهور عزیزمان باشید . من ا.. التوفیق
ناشناس
تورم تک رقمی شده ؟! شما در کجا زندگی می کنید احتمالا خرید های منزل رو هنوز پدر و مادرتان انجام میدهند و هنوز دست به جیب نشده اید رکود تورمی اقتصاد کشور رو داره نابود می کنه شما چی می گی واسه خودت بنده نه تهرانی هستم که بخوام به طرفداری رسایی .. بگم بله بنده ایشون رو ستایش می کنم اونم به خاطر حرف حقی است که میزنه رسایی نه فقط تهران بلکه ما لر زبانان هم پشتت هستیم

اضافه کردن دیدگاه جدید