شماره مطلب : 2248
زمان انتشار : 95/5/19 - 11:20 2016/8/9
هفته‌نامه 9 دی که حدود دو ماه قبل توسط ترکیب دولتی هیأت نظارت بر مطبوعات برای بار چهارم توقیف شده بود، امروز و پس از چند جلسه بررسی قضایی و اخذ دلایل توقیف از نماینده حقوقی وزارت ارشاد و همچنین بررسی مستندات 9 دی، رفع توقیف شد.

چهار بار توقیف، چهار بار تبرئه/ 9 دی رفع توقیف شد

هفته‌نامه 9 دی که حدود دو ماه قبل توسط ترکیب دولتی هیأت نظارت بر مطبوعات برای بار چهارم توقیف شده بود، امروز و پس از چند جلسه بررسی قضایی و اخذ دلایل توقیف از نماینده حقوقی وزارت ارشاد و همچنین بررسی مستندات 9 دی، رفع توقیف شد.
 
 
گروه سیاسی- رجانیوز:  هفته نامه 9 دی که حدود دو ماه قبل توسط ترکیب دولتی هیأت نظارت بر مطبوعات برای بار چهارم توقیف شده بود، امروز و پس از چند جلسه بررسی قضایی و اخذ دلایل توقیف از نماینده حقوقی وزارت ارشاد و همچنین بررسی مستندات 9 دی، رفع توقیف شد.
 
دلایل توقیف هفته نامه 9 دی همانطور که پیش از این در همین کانال توضیح داده شده بود، انتقاد از رفتارهای دولت یازدهم در خصوص توافقنامه برجام و روند حرکت این دولت به سمت اشرافی گری بود. هفته نامه 9 دی تاکنون چهار بار در دولت حسن روحانی توقیف شده است که هر چهار بار پس از طی مراحل قضایی، تبرئه و مجددا منتشر شده است.
 
رفع توقیف چهارباره این هفته نامه، حکایت از برخورد سیاسی و اعمال فشار مقامات دولتی برای بستن دهان آن دارد. 9 دی یکبار در دولت دهم توقیف شد که در آن مورد نیز بدون اخذ تذکر، تبرئه و رفع توقیف شده است. بنده به عنوان مدیر مسئول هفته نامه 9 دی بارها اعلام کرده ام که این رسانه بدون وابستگی به جریانات و احزاب و جبهه های سیاسی، تنها به دنبال دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی و آرمان های خمینی کبیر و امام خامنه ای است. 9 دی تا زمانی که منتشر می شود، صراحت، قاطعیت و زمان شناسی خود را تغییر نخواهد داد. دلایل توقیف 9 دی در پست های بالا توضیح داده شده است که آن را بازنشر کرده ایم. اطلاعات تکمیلی را در شماره این هفته 9 دی که شنبه (23 مرداد 95) منتشر می شود، بخوانید.
 

حمید رسایی مدیرمسئول هفته‌نامه 9 دی نیز در گفت‌وگو با  فارس ضمن تایید خبر رفع توقیف 9دی، اظهار داشت: هفته‌نامه 9 دی که حدود دو ماه قبل توسط ترکیب دولتی هیأت نظارت بر مطبوعات برای بار چهارم توقیف شده بود، امروز و پس از چند جلسه بررسی قضایی و اخذ دلایل توقیف از نماینده حقوقی وزارت ارشاد و همچنین بررسی مستندات 9 دی، رفع توقیف شد.

 

وی افزود: دلایل توقیف هفته‌نامه 9 دی همانطور که پیش از این توضیح داده شده بود، انتقاد از رفتارهای دولت یازدهم در خصوص توافقنامه برجام و روند حرکت این دولت به سمت اشرافی‌گری بود.

 

رسایی با بیان اینکه هفته‌نامه 9 دی تاکنون چهار بار در دولت حسن روحانی توقیف شده است که هر چهار بار پس از طی مراحل قضایی، تبرئه و مجدداً منتشر شده است، تصریح کرد: رفع توقیف 4 باره این هفته‌نامه، حکایت از برخورد سیاسی و اعمال فشار مقامات دولتی برای بستن دهان آن دارد.

 

مدیرمسئول هفته‌نامه 9 دی همچنین گفت: 9 دی یکبار در دولت دهم توقیف شد که در آن مورد نیز بدون اخذ تذکر، تبرئه و رفع توقیف شده است، بنده به عنوان مدیر مسئول هفته‌نامه 9 دی بارها اعلام کرده‌ام که این رسانه بدون وابستگی به جریانات و احزاب و جبهه‌های سیاسی، تنها به دنبال دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی و آرمان‌های خمینی کبیر و امام خامنه‌ای است.

 

وی در پایان تأکید کرد که 9 دی تا زمانی که منتشر می‌شود، صراحت، قاطعیت و زمان شناسی خود را تغییر نخواهد داد.

 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید