شماره مطلب : 2261
زمان انتشار : 95/6/16 - 10:59 2016/9/6
این دوازده نکته، نشان می دهد که هاشمی رفسنجانی در کنار سابقه  حضورش در مهمترین ارکان کشور و طبعا اطلاع وی از تهدیدات نظامی علیه ملت ایران، از نظر علمی و مبانی دینی نیز نسبت به لزوم تقویت بنیه دفاعی «ناآگاه» نیست،
نظر هاشمی رفسنجانی در باره آیه و اعدوا لهم ما استطعتم من قوه

وقتی هاشمی رفسنجانی، دهان هاشمی رفسنجانی را می بندد!

این دوازده نکته، نشان می دهد که هاشمی رفسنجانی در کنار سابقه حضورش در مهمترین ارکان کشور و طبعا اطلاع وی از تهدیدات نظامی علیه ملت ایران، از نظر علمی و مبانی دینی نیز نسبت به لزوم تقویت بنیه دفاعی «ناآگاه» نیست،

مرداد ماه امسال در سی و سومین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش، هاشمی رفسنجانی درباره لزوم تعطیلی صنایع دفاعی و نظامی گفت: «اگر می‌بینید آلمان و ژاپن این روزها محکم‌ترین اقتصاد دنیا را دارند، اینها بعد از جنگ جهانی دوم از اینکه نیروی نظامی داشته باشند، محروم شدند. نیروهای نظامی بیشترین خرج کشورهای در حال جنگ را می‌بردند و از این رو با این اقدام پول‌هایشان آزاد شد و به دنبال کارهای علمی و تولیدی رفته و اقتصاد دانش بنیان برای خود درست کردند لذا دیگر آسیب‌پذیر هم نیستند، این راه در ایران باز شده است و مدیران و دلسوزان و معلامان باید وارد این فضا شوند؛ مطمئنم دوره دوم دولت روحانی می‌تواند ما را به آنجا برساند.»اولین بار که هاشمی با انتشار توئیت "دنیای امروز دنیای گفتگوست نه دنیای موشک" به تقویت بنیه دفاعی کشور حمله کرد، رهبر انقلاب فرمودند کسی که بگوید دنیای امروز دنیای گفتگوست یا ناآگاه است یا خائن. حال که مجددا هاشمی از این اعتقاد خود رونمایی کرده است، با استناد به مکتوبات خودش می خواهیم نشان دهیم که او ناآگاه نیست.یکی از صریحترین آیات قران درباره لزوم تقویت بنیه نظامی مسلمانان، آیه 60 سوره انفال است: «وَ أَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّة وَ مِنْ رِباطِ الْخَیْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللّهِ وَ عَدُوَّکُمْ وَ آخَرینَ مِنْ دُونِهِمْ لاتَعْلَمُونَهُمُ اللّهُ یَعْلَمُهُمْ»هاشمی رفسنجانی در کتاب تفسیر راهنما خود که با کمک جمعی از محققان مرکز فرهنگ و معارف قرآن به چاپ رسانده، در ترجمه این آیه می نویسد: «و براى [دفع شر] آنان هر چه توانستيد نيرو و اسب هاى بسته آماده كنيد، تا دشمنان خدا و دشمنان خودتان و مردم ديگرى غير از آنان را كه شما آنها را نمى شناسيد و خدا آنها را مى شناسد، با آن بترسانيد.»

 

وی در تفسیر این آیه شریفه، برداشت های خود از این آیه شریفه را در بندهایی ذکر می کند از جمله می نویسد:  


«1. تقويت قواى نظامى و تهيه ادوات جنگى براى نبرد با دشمنان خدا، وظيفه اى بر عهده تمامى مسلمانان.
2. مسلمانان بايد براى تقويت بنيه نظامى تمام تلاش خويش را تا حد ترساندن دشمن، به كار بندند و از هر چه در اختيار دارند دريغ نورزند.
3. اسب هاى سوارى در عصر بعثت، كارآمدترين و مهمترين وسيله براى تقويت بنيه نظامى. عطف «رباط الخيل» بر «قوة» عطف خاص بر عام است و كاربرد چنين عطفى معمولا براى رساندن اهميت معطوف و نقش اساسي تر آن نسبت به ديگر مصاديق معطوف عليه است.
4. جامعه اسلامى بايد به پيشرفته ترين ادوات رزمى زمان مجهز باشد.
5. قواى نظامى جامعه اسلامى بايد به گونه اى باشد كه دشمنان دين را همواره به هراس افكند.
6. وحشت دشمن از توان رزمى مسلمانان، تعيين كننده مرز قدرت نظامى ضرورى در جامعه ايمانى. جمله «ترهبون ...» به منزله تفسير و توضيحى است براى «ما استطعتم». يعنى توان نظامى بايد به حدى برسد كه دشمن را به وحشت اندازد، نه كمتر از آن؛ هر چند جامعه اسلامى بر بيشتر از اين مقدار توانمند باشد.
7. اهل ايمان بايد توان رزمى برتر خويش را به دشمنان دين بنمايانند. وحشت دشمن از توان نظامى مستلزم اين است كه آنان بر توان نظامى اهل ايمان آگاه شوند. بنابراين مسلمانان بايد توان خويش را به گونه اى به آنان بنمايانند.
8. لزوم آمادگى نظامى جامعه اسلامى در برابر دشمنان شناخته شده و ناشناخته.
9. ترغيب مؤمنان از جانب خداوند به انفاق در راه خدا، تأمين هزينه هاى نبرد و تهيه تداركات و امكانات رزمى.
10. تأمين كمترين هزينه جهاد، در پى دارنده پاداش عادلانه الهى
11. انفاق امكانات براى تقويت بنيه نظامى جامعه اسلامى، از مصاديق انفاق «فى سبيل اللّه» است.
12. بازداشتن دشمنان از هجوم به جامعه ايمانى و ستمكارى آنان، از منافع جهاد و تأمين هزينه ادوات آن است.

این دوازده نکته، نشان می دهد که هاشمی رفسنجانی در کنار سابقه  حضورش در مهمترین ارکان کشور و طبعا اطلاع وی از تهدیدات نظامی علیه ملت ایران، از نظر علمی و مبانی دینی نیز نسبت به لزوم تقویت بنیه دفاعی «ناآگاه» نیست، پس ...

 

اضافه کردن دیدگاه جدید