شماره مطلب : 2264
زمان انتشار : 95/6/16 - 11:11 2016/9/6
سوگمندانه می نویسم و گذر زمان گواه آن خواهد بود که محرمانه های این دولت، به این سه مورد ختم نمی شود و این قصه پر غصه سر دراز دارد.

گشتم نبود، نگرد نیست

سوگمندانه می نویسم و گذر زمان گواه آن خواهد بود که محرمانه های این دولت، به این سه مورد ختم نمی شود و این قصه پر غصه سر دراز دارد.

چرا دولت یازدهم، ناموفق ترین در تحقق شعارها، راکدترین در امور اقتصادی و تحقیرشده ترین توسط قدرت های استکباری در تاریخ جمهوری اسلامی ایران است؟ دلیل روشن است، چون این دولت بعد از دولت موقت (بازرگان) و دولت خیانت (بنی صدر) هم ردیف با دولت اصلاحات (خاتمی) بیشترین فاصله را با آرمان های قرآنی و مبانی شیعی که امام امت آنها را احیا کرده بود، دارد.مصادیق این ادعا بسیار است که در این چند سطر به یکی از آنها اشاره می کنم. خداوند سبحان در سوره آل عمران، آیه 118 می فرماید: "يا أيُّهَا ٱلَّذِينَ أمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا بِطَانَةًۭ من دُونِكُمْ لَا يَأْلُونَكُمْ خَبَالًۭا وَدُّوا مَا عَنِتُّمْ قَدْ بَدَتِ ٱلْبَغْضَآءُ مِنْ أَفْوَٰهِهِمْ وَمَا تُخْفِى صُدُورُهُمْ أَكْبَرُ قَدْ بَيَّنَّا لَكُمُ ٱلَْايَٰاتِ إن كُنتُمْ تَعْقِلُونَ"


اى کسانی که به خدا و رسول او ایمان آورده اید، از غير خودتان (بيگانگان) دوست و همراز نگيريد (اسرار و رازهاى پوشيده را به آنان نگوئيد، زيرا) ايشان از فساد و تباهى (و زیان رساندن) دربارۀ شما كوتاهى نمي كنند و مشقت و رنج (ضرر و زيان) شما را (در دين و دنيایتان) دوست دارند، دشمنى آنها از لحن و سخنانشان (که ناخودآگاه به زبان می آورند) پيداست و البته آنچه (از این كينه و دشمنی كه در دلهاشان دارند و در) سينه‌هاشان پنهان مي كنند بزرگتر (و بدتر) است. ما براى شما آيات و نشانه‌هايى را (كه دلالت بر وجوب دوستى شما با مؤمنين و دشمني تان با كفّار و منافقين دارد) بيان و هويدا نموديم، اگر عاقل و خردمند بوده و بيانديشيد. به نظر شما دولت حسن روحانی چقدر به این آیه -که مخاطب آن همه مؤمنین و نه فقط مؤمنین دوره رسول خدا هستند - پایبند بوده است؟ مرور می کنیم:١. تیم مذاکره کننده هسته ای که در طول دوسال قبل با دشمنان این ملت مذاکره می کردند، تا آخرین لحظه حاضر نشدند متن توافقات هسته ای را به اطلاع عموم برسانند! علیرغم اینکه بعد از مذاکرات لوزان، رهبر معظم انقلاب، صراحتا ارائه این اطلاعات را به مردم و نخبگان امر کردند اما باز آنها طفره رفتند. نتیجه همرازی با کفار و نامحرم دانستن مؤمنین، شد یکی از ذلت بارترین توافقات تاریخ این کشور که ابعاد ضررآفرین و خطرناک آن روز به‌ روز شفاف تر می شود.٢. در مذاکرات بانکی نیز درب دولت یازدهم بر همان پاشنه چرخید و وزیر اقتصاد این دولت با امضای تفاهم نامه بانکی FATF و محرمانه دانستن آن، زمینه خود تحریمی را فراهم کرد و با اجرایی شدن آن، حالا برخی از بانک های داخلی به نهادهایی مثل وزارت دفاع، صدا و سیما، وزارت اطلاعات، سپاه ازجمله قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء نمی توانند خدمات بدهند. اینجا هم تفاهم نامه ای با کفار و مشرکین بسته شد و مؤمنین از مفاد آن بی اطلاع شدند که کار به این ذلت کشیده شده است.٣. اما داستان به اینجا ختم نشده که قراردادهای نفتی IPC هم در حالی به صورت محرمانه با شرکت های نفتی خارجی در حال انعقاد است که کارشناسان، اجرایی شدن آن را بازگشت به قبل از دوره ملی شدن نفت می دانند. این قراردادها که به طور غیر رسمی در اختیار نخبگان قرار گرفته، پس از اعتراضات متعدد رسانه ها و نخبگان و دستور مستقیم مقام معظم رهبری مورد بازنگری قرار گرفت، به اعتراف معاون اول رئیس جمهور، بیش از 150 اشکال داشته است که البته هنوز اشکالات دیگری در آن باقی مانده و البته این توافقنامه ها هم تاکنون به صورت رسمی منتشر نشده و محرمانه مانده است.سوگمندانه می نویسم و گذر زمان گواه آن خواهد بود که محرمانه های این دولت، به این سه مورد ختم نمی شود و این قصه پر غصه سر دراز دارد.

دولت روحانی که می توان آن را اولین دولت چهار ساله نامید، مهمترین دستآورد خود را "عزت" می داند، ما که هر چه در کارنامه این دولت گشتیم، عزتی ندیدیم، شما هم نگردید که نیست، علت همان است که در آیه بالا ذکرش گذشت:اى کسانی که به خدا و رسول او ایمان آورده اید، از غير خودتان (بيگانگان) دوست و همراز نگيريد (اسرار و رازهاى پوشيده را به آنان نگوئيد، زيرا) ايشان از فساد و تباهى (و زیان رساندن) دربارۀ شما كوتاهى نمي كنند و مشقت و رنج (ضرر و زيان) شما را (در دين و دنيایتان) دوست دارند، دشمنى آنها از لحن و سخنانشان (که ناخودآگاه به زبان می آورند) پيداست و البته آنچه (از این كينه و دشمنی كه در دلهاشان دارند و در) سينه‌هاشان پنهان مي كنند بزرگتر (و بدتر) است. ما براى شما آيات و نشانه‌هايى را (كه دلالت بر وجوب دوستى شما با مؤمنين و دشمني تان با كفّار و منافقين دارد) بيان و هويدا نموديم، اگر عاقل و خردمند بوده و بيانديشيد.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید