شماره مطلب : 2269
زمان انتشار : 95/6/27 - 12:33 2016/9/17
بازتاب سفر پنج نماینده لیست امید به برزیل

تصویر لو رفته از خوشگذرانی رسایی در برزیل !

رسانه هایی که دو سال قبل در طول ده روز بیش از 400 خبر علیه سفر نرفته رسایی تولید کرده بودند این روزها در برابر سفر پنج نماینده مجلس لیست امید به برزیل سکوت کردند!

دو سال قبل در همین ایام بود که خبر سفر کاری حمید رسایی نماینده وقت مردم تهران به جام جهانی که علی رغم اکراه وی بر اساس تصمیم کمیسیون اصل ۹۰ و تصویب کمیته سفرهای خارجی هیأت رییسه در حال پیگیری بود، سبب شد تا یک جریان سیاسی در طول دو هفته در سایت ها و روزنامه های خود، بیش از ۴۰۰ خبر برای تخریب این نماینده صریح اللهجه و منتقد سیاست های دولت تولید و بازنشر دهد.
 
جریده آفتاب یزد و چند روزنامه اصلاح طلب دیگر که در تاریخ 20 خرداد 93 در شماره 4063 خود موضوع لغو سفر حمید رسایی، عضو کمیسیون اصل 90 قانون اساسی به جام جهانی را با انتشار چند دروغ در قالب بزرگترین تیتر صفحه نخست خود منتشر کرده بودند و به خود می بالیدند که پیگیری رسانه های اصلاح طلب سفر رسایی را لغو کرده، این روزها اما فقط به تیتر کوچک جزئیات سفر نمایندگان به برزیل اکتفا کردند!
 
غرض ورزی در این موضوع به حدی بود که سفر احتمالی یک نماینده مجلس در سال 93 و مأموریت محوله به وی از سوی مجلس از نگاه آن جریده، از سفر کاری حسن روحانی به ترکیه بعد از 20 سال مهم تر جلوه می کرد به طوری که سفر رئیس جمهور تیتر دوم نشریه آفتاب یزد شد و لغو سفر رسایی به جام جهانی تیتر نخست. این البته از مثل چنین رسانه ای جای تعجب نبود بلکه تعجب آور این بود که این جریده برای رسیدن به اهداف خود حاضر به درج اخبار دروغ هم شد!

 


 
آفتاب یزد ادعا کرده بود که رسایی در حاشیه جلسه علنی به خبرنگاران گفته که قطعا به سفر جام جهانی خواهد رفت! این در حالی است که پورمختار، رئیس کمیسیون اصل 90 و همچنین سبحانی نیا، رئیس کمیته سفرهای خارجی هیأت رئیسه مجلس در همان چند روز چندبار اعلام کرده بودند که انجام این سفر کاری با نظر و اصرار کمیسیون اصل 90 و موافقت کمیته سفرهای خارجی هیأت رئیسه بوده و از ابتدا با اکراه رسایی مواجه شده و وی اعلام کرده بود که آمادگی برای این سفر را ندارد.
 
در این خبر کذب ادعا شده که اعتراض رسانه ها از جمله تیترهای آفتاب یزد باعث شده تا رسایی سفرش را لغو کند! این در حالی است که به اعتراف همه، رسایی از همان ابتدا اعلام کرده بود که برای انجام این سفر مشکل دارد. البته در این که پرداختن صحیح رسانه ها به موضوعات مهم باعث عقب نشینی متخلفین می شود، شکی نیست همانطور که اعتراض رسانه ها به تخفیف مردم در توزیع سبد کالا یا برگزاری جشن های اشرافی دولتی ها در کاخ سعدآباد، سبب شد تا دولت خود را ملزم به عذرخواهی بداند و با متخلفین برخورد کند یا اعتراضات ضورت گرفته توسط رسانه در خصوص قیش های نجومی و پاداش های میلیاردی موجب شد تا دولت خود را ملزم به عذرخواهی بداند. بله همه اینها نتیجه تأثیر رسانه بود اما قطعا تیتر رسانه ای (آفتاب یزد) که سردبیر آن به انگلیس پناهنده شده و در حال حاضر با رسانه مدافع همجنس بازان همکاری دارد، تأثیری در لغو مأموریت کاری رسایی در آن ایام نداشت.
 
جریده آفتاب یزد در خبر آن روز خود به نقل از یک نماینده اصلاح طلب و با تیتر "رسایی تهدید شد" اعلام کرده که یکی از دلایل اصلی انصراف رسایی از سفر به برزیل، تهدید به افشای منابع مالی هفته نامه 9دی توسط تابش، نماینده اصلاح طلب مجلس در حاشیه جلسه علنی بوده است. نماینده ای که حالا در سال 95 خودش در برزیل بسر می برد و روزنامه آفتاب یزد و دیگر رسانه های این جریان برایش دست تکان می دهند.
 
 این که در خصوص سفر کاری یک نماینده مجلس تا این اندازه بزرگ نمایی صورت می گیرد و درباره سفر نمایندگان دیگر سکوت می شود، به تنهایی کفایت می کند تا افکار عمومی به این نتیجه برسد که هدف از این خبرسازی چیری جز تخریب یک منتقد نبوده است.

هرچند سایت انتخاب که سال 93 با انتشار خبر تحریف شده تلاش رسایی برای سفر به برزیل، در سال 95 در دادگاه محکوم و عذرخواهی کرد اما همین که طلبه ای به نام رسایی و هفته نامه 9دی با توان اندک خود توانسته این چنین آرامش رسانه های همسو با فتنه را بهم بزند، حکایت از این  قاعده الهی مورد اشاره در قرآن دارد که: کم من فئة قلیلة غلبت فئة کثیرة باذن‌اللَّه واللَّه مع‌الصّابرین ."

 

 

توضیح سایت انتخاب در مورد یک خبر مربوط به حمید رسایی

«انتخاب» پيشتر در سال ٩٣ با درج خبری از درخواست و تلاش آقای رسايي، مسئول رسیدگی به پرونده فساد در فوتبال کمیسیون اصل 90 براي سفر 50 روزه به برزيل به منظور حضور در جام جهاني خبر داده بود، که این خبر به نقل از یک منبع نامعتبر بود و متاسفانه بهانه ای برای تخریب گسترده ایشان در رسانه ها و فضای مجازی شد.

توضیحی در مورد یک خبر مربوط به حمید رسایی«انتخاب» پيشتر در سال ٩٣ با درج خبری از درخواست و تلاش آقای رسايي، مسئول رسیدگی به پرونده فساد در فوتبال کمیسیون اصل 90 براي سفر 50 روزه به برزيل به منظور حضور در جام جهاني خبر داده بود، که این خبر به نقل از یک منبع نامعتبر بود و متاسفانه بهانه ای برای تخریب گسترده ایشان در رسانه ها و فضای مجازی شد.

اکنون با نگاهی به گذشته و با توجه به اینکه پيگيري هاي ما نشان مي دهد اين خبر اشتباه بوده و سفر به برزيل بدون درخواست ایشان بلکه با نظر کمیسیون اصل 90 و بنا بر ضرورت های وظایف نظارتی نمایندگان بر فعالیت شش دستگاه دولتی حاضر در این مراسم و با توجه به تسلط ایشان به موضوع بوده است و اصل سفر نیز در هیات رییسه مجلس نهم به تصویب رسیده بود، بدينوسيله ضمن پوزش و طلب حلالیت از اقاي رسايي، خبر مذكور را تصحيح مي کنیم. امید است رسانه هایی که آن روز خبر «انتخاب» را بازتاب دادند، امروز نیز در انتشار این متن که مبتنی بر انجام وظیفه و اخلاق رسانه ای و ادای دین است، مشارکت کنند.

لازم به ذکر است که آقای رسایی همانطور که در ابتدای انتشار این خبر در همان ایام اعلام کرده بود، به دلیل مشکلات شخصی، علاقه ای برای این سفر نداشت و در نهایت نیز به این سفر نرفت.

 

 

اما بازتاب این سفر هر چند در رسانه های اصلاح طلب هیچ بود اما در رسانه های دیگر به شکل های مختلف به آن پرداخته شد از جمله سایت 598 با انتشار یک متن و عکس نوشت:

تصویر لو رفته از خوشگذرانی حمید رسایی(نماینده دلواپس مجلس شورای اسلامی) در برزیل به بهانه کاری/ قابل ذکر است که هزینه های جاری این سفر تماما از بیت المال پرداخت شده است
.
.

.

.

.


.
.
بله؟؟ اشتباه شده؟؟

ببخشید؛ هم اینک از اتاق فرمان به ما گزارش دادند سفر حمید رسایی به برزیل دروغ بوده و این تصویر مربوط میشود به سفر چند تن از نمایندگان اصلاح طلب از جمله؛ محمدرضا تابش، طیبه سیاوشی و فاطمه ذوالقدر به برزیل/ خب با توجه به اینکه افراد نامبرده جزء "لیست امید" بوده و حامی دولت بنفش محسوب میشوند، از همه رسانه ها خواهشمندیم دیگر به این اخبار بیهوده دامن نزنند؛ چرا که این سفرها کاملا کاری بوده و هزینه ی بیت المال هممممممم...... اصلا مهم نیست، فدای سرشان


 

اضافه کردن دیدگاه جدید