شماره مطلب : 2277
زمان انتشار : 95/7/7 - 19:48 2016/9/28
رسایی در این گفتگو ضمن فصل الخطاب دانستن توصیه رهبر انقلاب درباره عدم کاندیداتوری احمدی نژاد، با اشاره به خوشحالی رسانه های دولتی، BCC ، VOA از این توصیه رهبری، پرسیده بود که اگر در آینده به روحانی هم توصیه شد در انتخابات شرکت نکند یا وی رد صلاحیت شد، آیا همین ها مثل الان برخورد می کنند یا نظام را متهم به مدیریت انتخابات و ... می کنند!
اقدام غیر حرفه ای و غیر اخلاقی خبرگزاری دولت

مصاحبه رسایی که در خبرگزاری دولت حذف شد

رسایی در این گفتگو ضمن فصل الخطاب دانستن توصیه رهبر انقلاب درباره عدم کاندیداتوری احمدی نژاد، با اشاره به خوشحالی رسانه های دولتی، BCC ، VOA از این توصیه رهبری، پرسیده بود که اگر در آینده به روحانی هم توصیه شد در انتخابات شرکت نکند یا وی رد صلاحیت شد، آیا همین ها مثل الان برخورد می کنند یا نظام را متهم به مدیریت انتخابات و ... می کنند!


حجت الاسلام حمید رسایی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا،  درباره بیانات امروز رهبرمعظم انقلاب در کلاس خارج از فقه ایشان، گفت: سخنان ایشان مانند همیشه برای کسانی که دوستدار انقلاب اسلامی بوده و نسبت به آینده کشور نگران هستند، راهگشا و فصل الخطاب است.

وی ادامه داد: ما همانطور که پیش از این نسبت به رهبر معظم انقلاب این اعتماد و اطمینان را داشتیم که ایشان با سکانداری خود کشتی انقلاب را سالم به مقصد می رسانند و به همین دلیل هم پشت سر ایشان حرکت می کنیم، امروز نیز تمامی افرادی که چنین اعتقادی دارند به توصیه ایشان همین نگاه را دارند.

این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فصل الخطاب برای ما، جهت گیری های رهبر معظم انقلاب است، اظهار داشت: قطعا اقای احمدی نژاد هم همین دیدگاه را دارد بنابر این همه ما در این مسیر حرکت میکنیم.

وی گفت: البته متاسفانه یک رفتار منافقانه و دوگانه ای از سوی برخی دیده می شود که عده ای نسبت به این توصیه رهبر معظم انقلاب به آقای احمدی نژاد، آنرا به شکل برجسته ای منتشر میکنند و از این بابت، نسبت به این رهنمود اعتراضی ندارند.
مدیر مسئول هفته نامه 9 دی خاطر نشان کرد: ولی متاسفانه همین افراد در موارد و بزنگاه های دیگر صحبت های رهبر معظم انقلاب را سانسور کرده و خواهند کرد.

وی افزود: به عنوان مثال مطرح می کنم، این افرادی که از این موضوع استقبال کرده اند و آن را برای خود یک پیروزی تلقی می کنند اگر فردا یک کاندیدای دیگری مانند آقای روحانی رد صلاحت شد یا به وی هم توصیه شد که ورود وی در انتخابات به صلاح نیست، آیا مثل الان چنین برخوردی خواهند داشت؟ باید در آن روز قضاوت کرد.

این منتقد دولت یازدهم ادامه داد: عملکرد این افراد و رسانه های انها نشان داده که اگر چنین اتفاقی بیفتد این چنین رفتار نمی کنند بلکه نظام و جمهوری اسلامی را متهم به دیکتاتوری، غرض ورزی و مدیریت انتخابات خواهند کرد و این موضوع اتفاقی است که ملت ایران برای چندمین بار درباره رفتار این افراد تجربه خواهد کرد.

وی در پاسخ به این سوال که سخنان شما نوعی پیش بینی نادری است که احتمال بروز آن غیرممکن است، گفت: آنچه الان هم اتفاق افتاده نادر و عیر ممکن می نمود ولی اتفاق افتاد.

رسایی در پاسخ به این سوال که سخنان شما نوعی فرار به جلو است، گفت: چرا فرار به جلو. مگر من گفتم این اتفاق باید بیفتد. چرا شما و خبرگزاری ایرنا ناراحت می شوید؟ حرف من این است که اگر درباره یک فرد دیگری مثل روحانی این اتفاق افتاد مثل الان برخورد می کنند یا اینکه جمهوری اسلامی را متهم به دیکتاتوری و مدیریت انتخابات می کنند.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس نهم گفت: هر چند احمدی نژاد اعلامی درباره حضور در انتخابات نداشت و الان هم با توجه به توصیه رهبر انقلاب در انتخابات شرکت نمی کند.

رسایی تصریح کرد: بنابراین اگر در ماه های آینده خبر رد صلاحیت آقای روحانی و یا شبیه همین توصیه به روحانی شد، باید دید که آن روز هم خبرگزاری ایرنا و روزنامه شرق، اعتماد و آرمان، سایت ها و بی بی سی با ترویج و تبلیغ آن خبر هم مانند امروز برخورد می کنند یا نظام را متهم به دیکتاتوری و دخالت در انتخابات و مهندسی انتخابات خواهند کرد.

 


وی در پاسخ به این سوال که با عدم حضور احمدی نژاد در انتخابات چه استراتژی در اردوگاه اصولگریان برای ریاست جمهوری آینده به وجود خواهد آمد، خاطر نشان کرد: هرچند در جریان اصولگرایی برخی ها مواضعشان بسیار شبیه به جریان اصلاحات است اما برای اکثریت اصولگرایان، آینده انقلاب بسیار مهم است و طبیعی است که در آینده مانند کاری که تا امروز می کردند، ادامه پیدا خواهد کرد.

رسایی گفت: اصولگرایان اگر کاندیدایی انتخاب کنند که فقط شعار اصولگرایی داده باشد، نباید توقع اقبال مردم را داشته باشند.
وی گفت: جریان اصولگرایی باید روی گزینه ای اجماع کند که با اقبال بدنه و عموم مردم مواجه شود نه مانند سال 84 که احزاب بر روی آقای لاریجانی توافق کردند اما مردم به فرد دیگری رای دادند.

رسایی تصریح کرد: آنچه بطور قاطع می گویم این است که آقای روحانی هیچ شانسی در این دوره ندارد زیرا مقبولیت اجتماعی، نخبگانی و تشکیلاتی و حزبی ندارد و من تردید ندارم که امروز اصلاح طلبان نیز می خواهند به شکلی روحانی از گردونه انتخابات کنار برود.

وی گفت: آنها امروز با روحانی رودروایستی دارند  ولی با کنار رفتن وی فرد دیگری را برای انتخابات معرفی می کنند زیرا اگر خودشان  بخواهند روحانی را کنار بگذارند به معنای شکست برای آنها است.

کانال حمید رسایی
https://telegram.me/joinchat/AmsG1Dv1KamMZ7bYxNTzJA

اضافه کردن دیدگاه جدید