شماره مطلب : 2279
زمان انتشار : 95/7/11 - 19:40 2016/10/2
 یادتان هست، آقای ابوطالبی به عنوان نماینده ایران در سازمان ملل معرفی شده بود و دولت آمریکا تنها به این دلیل که وی در زمان اشغال جاسوسخانه آمریکا چند صفحه ترجمه کرده بود، بر خلاف تمام ضوابط و مقررات بین المللی از پذیرش او به عنوان نماینده ایران در سازمان ملل امتناع کرد و دولت روحانی هم پس از چند ماه مقاومت و شاخ و شانه کشیدن برای آمریکایی ها با پذیرش این تحقیر، فرد دیگری را برای این جایگاه معرفی کردند.
یادداشت حمیدرسایی در پی اظهارت ظریف در مجلس:

آقای ظریف! ظاهراً دچار آلزایمر شده‌اید/ اینکه شما به‌خاطر خارجی‌ها افراد و مدیران خود را تغییر داده‌اید، خلاف واقعیت نیست

یادتان هست، آقای ابوطالبی به عنوان نماینده ایران در سازمان ملل معرفی شده بود و دولت آمریکا تنها به این دلیل که وی در زمان اشغال جاسوسخانه آمریکا چند صفحه ترجمه کرده بود، بر خلاف تمام ضوابط و مقررات بین المللی از پذیرش او به عنوان نماینده ایران در سازمان ملل امتناع کرد و دولت روحانی هم پس از چند ماه مقاومت و شاخ و شانه کشیدن برای آمریکایی ها با پذیرش این تحقیر، فرد دیگری را برای این جایگاه معرفی کردند.
امروز بعد از مدت‌ها فرصت داشتم تا در حین رانندگی، مذاکرات مجلس را هم از رادیو گوش کنم. بحث جلسه علنی کشیده شده به سئوال آقای کریمی قدوسی از آقای ظریف در خصوص گزارش ناقص وزارت خارجه درباره برجام و تغییر معاون آفریقا عربی (امیر عبداللهیان) که آقای ظریف در پاسخ به اظهارات منطقی و قاطع نماینده سئوال کننده، وقتی پشت تریبون قرار گرفت، با عصبانیت همراه با توهین نسبت به نماینده سئوال کننده ادعا کرد:
 
«این نه تنها توهین به من بلکه توهین به نظام است که ادعا شود به خاطر نگرانی خارجی‌ها ما در وزارت خارجه، مسئولین خودمان را عوض می کنیم. این حرف هیچ پایه و اساسی ندارد.»
 
با شنیدن لحن و متن صحبت های ظریف، ابتدا یاد روزی افتادم که آقای صالحی در مجلس، برای فرار از پاسخگویی با داد و فریاد درباره سخنان مزاح گونه آقای حسینیان، یک شو اجرا کرد. بعد هم عملکرد وزارت خارجه در تغییر نماینده ای که برای سازمان ملل معرفی کرده بودند، را به خاطر آوردم. یادتان هست، آقای ابوطالبی به عنوان نماینده ایران در سازمان ملل معرفی شده بود و دولت آمریکا تنها به این دلیل که وی در زمان اشغال جاسوسخانه آمریکا چند صفحه ترجمه کرده بود، بر خلاف تمام ضوابط و مقررات بین المللی از پذیرش او به عنوان نماینده ایران در سازمان ملل امتناع کرد و دولت روحانی هم پس از چند ماه مقاومت و شاخ و شانه کشیدن برای آمریکایی ها با پذیرش این تحقیر، فرد دیگری را برای این جایگاه معرفی کردند. 
 
جی کارنی، سخنگوی کاخ سفید همان ایام در اظهاراتی مطرح کرده بود:
 
«واشنگتن به تهران اعلام کرده است که انتصاب سفیر پیشنهادی تهران در سازمان ملل «شدنی نیست».
 
بعد از این اظهارات بود که جن ساکی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هم در نشست خبری خود گفت: ما به صورت علنی و خصوصی اعلام کرده‌ایم این انتخاب (ابوطالبی) قابل پذیرش و مناسب نیست.  
 
مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امور خارجه همان زمان و در واکنش به اظهارات مقامات آمریکایی تاکید کرد:
 
ما هم به طور رسمی گفته‌ایم رفتار دولت آمریکا با نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد قابل قبول نیست و دکتر حمید ابوطالبی گزینه جمهوری اسلامی ایران برای نمایندگی در سازمان ملل متحد است و اقدام آمریکا در عدم صدور روادید برای حمید ابوطالبی، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران، نقض مقررات بین‌المللی بوده و برخلاف قرارداد مقر بین سازمان ملل متحد و دولت آمریکاست.
 
براساس قراردادی بین‌المللی بین ایالات متحده و سازمان ملل متحد که سال ۱۹۴۷ به امضای هری ترومن، رئیس‌جمهور وقت آمریکا رسیده، این کشور موظف شده برای همه سفرای پیشنهادی کشورها برای حضور در سازمان ملل روادید صادر کند.
 
آقای ظریف! ظاهرا دچار آلزایمر شده اند والا این ادعا که شما به خاطر خارجی‌ها  افراد و مدیران خود را تغییر داده اید، بر خلاف واقعیت نیست.

 

دیدگاه ها

ناشناس
موقع تسخیر لانه جاسوسی شما کجا تشریف داشتید حاجی که الان داری ایراد میگیری . راستی تو تهران چندم شدی که داری بازم از طرف مردم حرف میزنی
ناشناس
مگه برای حرف زدن باید حتما نماینده مجلس باشیم؟؟یعنی هر کارشناس یا استاد دانشگاه یا روحانی که میخواد حرف بزنه باید نماینده مجلس باشه؟؟؟؟؟
دلواپس
کدخدا نوازی دوستان، کم کم حال و هوای شاهنشاهی را تداعی می کند که مجلس عددی نبود. اینکه یک وزیر (که بدترین دیپلماسی را داشته درحدی که هر دولت ناحسابی نوکر آمریکا به ایران توهین می کند) بگوید من اجازه نمی دهم مجلسی ها از معاونین من سئوال کنند و داد و بیداد کند. چرا اجازه نمی دهد، مگر ایشان شاهزاده است؟ مگر اینجا عربستان سعودی است؟ لبخندها برای کدخدا و داد و بیداد برای مجلس؟
تقی
اتفاقاً این بنده خدا الزایمر نگرفته است بلکه آگاهانه مدافع حقوق آمریکائیها و... شده است. ای کاش یکبار هم که شده آقای ظریف برای انها شاخ و شونه می کشید. البته از دولت راستگویان! انتظاری نداریم
مدافع سینه چاک اصلاحات و استکبار و شاگرد اوووستاد زیبا کلام
خواهشا اینقدر دروغ نگید......پ اون خودکار رو که پرت کرد چی بود.....؟؟؟!!!.....ما غیور و دلاوریم...مگه یادتون رفته سال 88 چندتا سطل آشغال رو تو سطح کشور اتیش زدیم.......پ الکی به ماها نگید ترسو.!!......فهمیدید!!تفهیم شدید آدمای عصبی!!ساکت شید وگرنه میام دربوداغونتون میکنم!!عصبی ها!!!متعصب ها!!!
ناشناس
چه ربطی داشت این آقای رسایی همیشه اهل سفسطه است این موضوع چه ربظی به بحث سازمان ملل دارد شما هم بخاطر طرفداری از هم نظر خودت یک اظهار نظری فرموده ای
ناشناس
سلام؛ دوست گرامی! ما که از مردم معمولی هستیم کاملا متوجه منظور جناب آقای رسایی شدیم که چطور به خاطر فشار غیر قانونی سیاسی آمریکا در فضیه سفیر ایران در سازمان ملل، دستگاه دیپلماسی و دولت محترم از گزینه اصلی خود دست برداشتند و به خواسته دشمن تمکین کردند تا برسد به آقای رسایی که در این خصوص چقدر به دولت مشاوره و هشدار داد (بروید در جستجوی اینترنت عبارت مناظره رسایی و زیباکلام با رادیو گفتگو در همین موضوع را پیدا کنید) مشکلات آقای ظریف جدی تر از این حرفهاست، ظاهرا آلزایمری در کار نیست (که ای کاش این بود) به نظر من ایشان در وادی دیگر سیر می کند و الا اینطور متحورانه به گفتار درمانی صرف که می داند اعتباری برای وی نزد دوستانش و تاریخ باقی نگذاشته و نخواهد گذاشت اقدام نمی کرد ...
ناشناس
آقای نوبخت مملکت ایران کودکستان نیست در دوره فتحعلیشاه قاجار هم نیستیم. جهت اطلاع آقای نوبخت بدهید فقط تیتر رویترز را ترجمه کنند و به اطلاع ایشان برسانند. http://www.reuters.com/article/us-iran-nuclear-germany-idUSKCN0PT0FO20150719
دل ناپس!
آقای رسایی دوره تفکرات شما و امثال شما تمام شده مردم با انتخاب خود در این مجلس این را به شما نشان داده اند، لطفا به سبزی کاری و زراعت خود بپردازید،مردم خود آگاه و بینا هستند، موید باشید.
کیانی
جناب آقای رسایی اینجانب خط و مشی سیاسی و فکری کاملا متضادی با حضرتعالی دارم و لی لازم میدانم سعه صدر و تحمل شما در برابر مخالفان را تحسین نمایم ، خصوصا در برنامه دید در شب بسیار با متانت و صبوری پاسخ فرمودید هر چند پایسخ های شما مورد قبول من نیست ولی درود بر شما اینکه به گفتگو و نقد احترام میگذارید. و امید دارم روزی همفکران جنابعالی هم به جای تهدید به زور و بگیر و ببند در برابر مخالفان خط و مشی و عقیده اشان به گفتگو بنشینند و آزادانه حرف بزنند و قضاوت را به مردم بسپارند.
حمایت از حرف حق حاج ارضی
متاسفانه عده ای اخلاق اسلامی را با سوسول بازی اشتباه گرفته اند. اسلام برای کسانی که علنا پرده دری می کنند احترامی قایل نیست. اسلام هرگز احترامی برای مردانی که زنانشان را در معرض زنای چشم و تماشا قرار می دهند احترام قایل نیست. اسلام هرگز نگفته وقتی حرامزادگی یا دیاثت کسی آشکار است این موضوع را پنهان باید کرد! مجددا اشاره می کنم که مدعیان دروغین اخلاق مداری لابد خود را از امام حسین علیه السلام با ادب تر و با تقوا تر می دانند چرا که ایشان صریحا دشمنش را حرامزاده و فرزند حرامزاده نامید. . ألا وإنّ الدّعـی بـن الدّعی قـدْ رکـز بــین اثــنتــین، بـین السـّلة والذّلة،. وهـیهات مـنّا الذّلــة. به افرادی هم که گیج شده اند می گویم که خود کلمات به خودی خود خوب یا بد نیستند. بلکه زمانی بد هستند که به ناحق به کار بروند و آبروی کسی را ببرند که آبرویش محترم است. اما حرامزادگی ابن مرجانه و پدرش امری مشهور و مسلم بود.
ناشناس
آیت‌الله علم‌الهدی جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵ «نزدیک دو دهه است این رهبر داد می‌زند شبیخون فرهنگی، ناتوی فرهنگی، تهاجم فرهنگی و این ابزار دشمن است، دشمن با جنگ نرم آمده مقابل ما، حواستان جمع باشد، به دانشگاهیان می‌گوید افسران جنگ نرم، بیایید وسط میدان و آنی که ما مشاهده می‌کنیم، ولنگاری و بی‌بندوباری است، یعنی بعد از دو دهه فریاد زدن، آخر گفت این ولنگاری فرهنگی هم در حوزه پدافند و هم در حوزه آفند، فوق‌العاده مملکت را گرفته است.» «واقعاً این است؟ راست می‌گوییم ما اهل کوفه نیستیم یا داریم دروغ می‌گوییم و شعار می‌دهیم، اگر بنا شد چهارتا مسؤول فرهنگی اهل کوفه‌اند، اگر چهارتا مدیر فرهنگی کشور کوفی‌اند و کوفی مسلک‌اند و جواب رهبر را نمی‌دهند، مردم، شما که اهل کوفه نیستید، شما چرا بیکار و بی‌رمق نشسته‌اید؟ دارد می‌گوید ناتوی فرهنگی و جنگ نرم، برادران و خواهران، دنبال زندگی، نان‌وآب و شب و روزمان هستیم و بعد می‌گوییم ما اهل کوفه نیستیم.» «امروز مشخص شد کوفه چطور جایی است، اهل کوفه مشخص شد چطور جایی است، وقتی زینب حرف زد مردم شروع کردند ضجه زدن و گریه کردن اما گریه؟ آن روز شما مسلم را تنها گذاشتید، حسین را تنها گذاشتید، رؤسا، بزرگان، پولداران و گردن‌کلفتانتان پشت سر ابن زیاد ایستادند، لشکر خود را بردند کربلا و خون پسر پیغمبر را ریختند و حالا دارید گریه می‌کنید؟»
ناشناس
بخوانیم داستانی کوتاه و آشنا: به عمرسعد وعده مُلک ری دادند، مشروط به قتل حسین بن علی (ع). یعنی با او توافق کردند که تو امام خود را به قتل برسان، ما هم در ازایش به تو مُلک ری می دهیم. عمر سعد هم آنقدر غرق مادیات بود که عدم توازن داده و ستانده به چشمش تقریبا هیچ آمد و حتی یک ضمانت اجرا هم از طرف مقابلش نگرفت! در ملاقات های متعددی که با حسین بن علی (ع) داشت، امام به او هشدار داد که این توافق برای تو خسارت محض است. امام به او گفت ای ابن سعد، من به این توافق بدبین هستم. هیچ نفعی برایت ندارد. به مُلک ری هم نخواهی رسید. اما ابن سعد میگفت من به این توافق خوش بین هستم و به ملک ری هم می رسم. عصر روز عاشورا، روز اجرای توافق بود. فرزند پیغمبر را به قتل رساند و به تعهدش عمل کرد. حالا نوبت طرف مقابل است که مُلک ری را تسلیم کند. اما طرف مقابل بدعهدی کرد. و از تسلیم مُلک ری سر باز زد. و در انتها، یک عمر سعد مانده با تعهدی که انجام شده و هرگز بازگشت پذیر نیست. و اینگونه بود که سالهای سال، عمرسعد فکر میکرد می تواند در کربلا به برد- برد برسد و فکر کردند برخی که از عاشورا درس مذاکره و تعامل گرفتند!
ناشناس
خوارج زمانه دست بردارید از این نامردی و بی معرفتی ها به نظام و انقلاب. همین شما ها هستید که دوباره شعار می دهید لاحکم الالله . اما ما احل کوفه نیستیم سید علی تنها بماند.

اضافه کردن دیدگاه جدید