شماره مطلب : 2284
زمان انتشار : 95/8/2 - 13:33 2016/10/23

صدا و سیما دست از سر کچل مردم بردارد

من البته هرگز به این تبلیغات اعتماد نکرده ام؛ دیروز به شماره ای که این شرکت ترمیم سرهای تاس تبلیغ می کند، پیامکی ارسال کردم تا نحو برخورد را تجربه کنم. یک روز بعد، از شرکت مذکور تماس گرفتند که مکالمه با آنها را ضبط کرده ام و منتشر می کنم.

مدتی است در شبکه های مختلف سیما آگهی فروش شامپویی برای نه تنها جلوگیری از «ریزش مو» بلکه برای «رویش مو» در فاصله زمانی چند ماهه تبلیغ می شود. خرید این محصول با ارسال پیامک، برای شما تخفیف 80 هزار تومانی به ارمغان می آورد! این شامپوها را در هیچ داروخانه ای پیدا نمی کنید و فقط باید از یک شرکت هرمی توزیع اینترنتی بخرید! موفقیت آن 98 درصدی اعلام می شود! و مهمترین ضمانت آن، حتی در صورت مصرف کل شامپو و نارضایتی، مرجوعی جعبه خالی و تضمین دریافت مبلغ کاملی است که پرداخت کرده اید!

واقعا عجیب نیست!؟ محصولی با این شرایط اگر مثل تمام شامپوهای دیگر در شبکه محصولات بهداشتی توزیع شود و تخفیف 80 هزار تومانی هم داشته باشد که می تواند فروشی صدها برابر داشته باشد، ولی چرا فقط از طریق اینترنت باید آن را خرید! ضمانت این نوع تجارت مثل شرکت های هرمی است چرا که محصولات در بازار اصلی عرضه نمی‌شوند تا مبادا مردم با دیدن و لمس کردن آنها، قادر به محک زدن‌شان شده و حتی نارضایتی خریداران از طریق زنجیره فروشنده، توزیع کنندگان خرد و کلان و نهایتا شرکت، قابل پیگیری مستقیم باشد.

پیش از این کرم حلزون تا ماه ها از سیما تبلیغ می شد و قبل تر از آن ساختمان های نیمه کاره پدیده شاندیز در کیش و مشهد و تهران و ... بود که کلاه مردم را بر می داشت، مدتی هم تبلیغات تلویزیونی شرکت پردیسبان در اطراف قزوین همین روال را طی می کرد! وقتی در کمیسیون اصل 90 مجلس نهم بودم، شکایت های متعددی از مردم در خصوص این شرکت ها وصول می شد که در تمام این موارد، بعد از بررسی مشخص می شد که علاوه بر غیر واقعی بودن ادعاها مهمترین دلیل اعتماد مردم به این محصولات، پخش آگهی آنها از رسانه ملی است. در حقیقت رسانه ملی به عنوان بازوی قدرتمند تبلیغ این کالاهاست که در موارد مختلف به دلیل برچسب ایرانی زدن روی کالاها – که البته در اکثر موارد واقعی نیست - از تخفیفات ویژه در آگهی برخوردار می شوند.

من البته هرگز به این تبلیغات اعتماد نکرده ام؛ دیروز به شماره ای که این شرکت ترمیم سرهای تاس تبلیغ می کند، پیامکی ارسال کردم تا نحو برخورد را تجربه کنم. یک روز بعد، از شرکت مذکور تماس گرفتند که مکالمه با آنها را ضبط کرده ام و منتشر می کنم. لطفا به نحوه برخورد و پاسخگویی شرکت دقت کنید و خواهشا سرهای کم موی مظلوم خودتان را بی رحمانه در اختیار این شرکت های بی هویت و بی شناسنامه قرار ندهید و جیب مالکان ناشناخته و حساب های صدا و سیما را پر از پول نکنید.

رسانه ملی و وزارت بهداشت و مراکز نظارتی هم به جای اینکه بعد از کلی تبلیغ و فروش این محصول، اطلاعیه بدهند و در نقش کارگاه علوی، از تبلیغ آن جلوگیری کنند، همین الان شاخک های نظارتی خود را فعال کنند و ته ماجرا را دربیاورند و دست از سر کچل مردم بردارند که دو دوتا فوقش بشود، می شود شیش تا و هرگز نمی شود ده تا...

کانال حمید رسایی:
www_rasaee_ir@

برای شنیدن فایل های صوتی مکالمه با این شرکت های فروش شامپوهای ترمیم مو، به کانال تلگرامم مراجعه کنید

اضافه کردن دیدگاه جدید