شماره مطلب : 2322
زمان انتشار : 95/9/30 - 03:29 2016/12/20

تلاش سایت جماران برای تحریف امام خمینی!

تلاش برای به فراموشی سپردن و تحریف این جمله وصیت نامه امام خمینی (ره) مشخص می کند که برخی از چهره های سیاسی و رسانه های آنها به دلیل پشیمانی و خستگی از آرمان های خمینی (ره) از آنجا که از راه امام خمینی فاصله گرفته اند، حیات خود را در تحریف جمله کلیدی «میزان حال فعلی افراد است» می بینند.

همزمان با ایام سالروز صدور فرمان هشت ماده ای امام خمینی (ره) که در آذر ماه سال 61 صادر شده است، سایت خبری جماران که منتسب به بیت فعلی حضرت امام اما مورد نفوذ تفکر ضد امام است، تلاش کرد تا یکی از مبنایی ترین جملات حضرت امام را تحریف کند.

سایت خبری جماران در گزارشی با اشاره به فرمان هشت ماده ای امام خمینی (ره) این سئوال را مطرح کرده است که منظور ایشان از جمله «ملاک حال فعلی افراد است» چه بوده است؟ این سایت سپس در قالب گفتگو با برخی چهره های سیاسی، تلاش کرده تا مصداق این جمله امام خمینی را درباره افرادی معرفی کند که قبل از انقلاب، دچار خطاها و خلاف هایی شده اند و بعد از پیروزی انقلاب توبه کرده اند!

این سایت در گزارش خود به نقل از منتجب نیا آورده است: «در سال های اخیر این جمله حضرت امام، مستمسکی و دست آویزی در دست عده ای قرار گرفته است که افراد با سابقه و افرادی که در ابتدای نهضت اسلامی تا پیروزی انقلاب و از لحظه پیروزی تا امروز همواره از نظام و انقلاب دفاع کرده اند را محکوم و مردود کنند و بدتر آن که این مسئله را به امام نسبت دهند.»

این تحریف معنوی سخن امام خمینی (ره) که تاکنون علاوه بر این سایت، از زبان هاشمی رفسنجانی، ناطق نوری، علی یونسی و ... مطرح شده است، در حالی است که حضرت روح الله، این جمله را در دو جا مورد استفاده قرار داده است:

1 . فرمان هشت ماده ای: امام خمینی (ره) در این فرمان می فرماید: «رسیدگی به صلاحیت قضات و دادستان‌ها و دادگاه‌ها با سرعت و دقت عمل شود تا جریان امور، شرعی و الهی شده و حقوق مردم ضایع نگردد. و به همین نحو رسیدگی به صلاحیت سایر کارمندان و متصدیان امور، با بیطرفی کامل بدون مسامحه و بدون اشکال تراشیهای جاهلانه که گاهی از تندروها نقل می‌شود، صورت گیرد تا در حالی که اشخاص فاسد و مفسد تصفیه می‌شوند اشخاص مفید و مؤثر با اشکالات واهی کنار گذاشته نشوند. و میزان، حال فعلی اشخاص است با غمض عین از بعض لغزش هایی که در رژیم سابق داشته‌اند، مگر آنکه با قرائن صحیح معلوم شود که فعلاً نیز کارشکن و مفسدند.»

2 . وصیت نامه سیاسی _ الهی: ایشان در آخرین بندهای وصیت نامه سیاسی - الهی خود که در سال 66 به وصیت نامه اصلی اضافه گردیده است، تأکید می کنند: «من در طول مدت نهضت و انقلاب به واسطه سالوسی و اسلام‌نمایی بعضی افراد ذکری از آنان کرده و تمجیدی نموده‌ام، که بعد فهمیدم از دغلبازی آنان اغفال شده‌ام. آن تمجیدها در حالی بود که خود را به جمهوری اسلامی متعهد و وفادار می‌نمایاندند، و نباید از آن مسائل سوء استفاده شود و میزان در هر کس حال فعلی او است.»

مرور این دو جمله که یکی در سال 61 و دیگری در سال 66 و روزهای پایانی عمر آن پیر و مرشد انقلاب اسلامی بیان شده است، به همراه مقایسه آنها نشان می دهد که متأسفانه جریانی که خود را منتسب به امام می داند، تا چه اندازه با مبانی فکری ایشان فاصله دارد و حتی برای تحریف آن تلاش می کند.

تلاش برای به فراموشی سپردن و تحریف این جمله وصیت نامه امام خمینی (ره) مشخص می کند که برخی از چهره های سیاسی و رسانه های آنها به دلیل پشیمانی و خستگی از آرمان های خمینی (ره) از آنجا که از راه امام خمینی فاصله گرفته اند، حیات خود را در تحریف جمله کلیدی «میزان حال فعلی افراد است» می بینند.

اضافه کردن دیدگاه جدید