شماره مطلب : 2361
زمان انتشار : 95/11/5 - 10:44 2017/1/24
با وجود اینکه تمام نظرسنجی ها حکایت از این می کرد که کلینتون برنده انتخابات آمریکاست و ازنظر تعداد رأی هم از ترامپ بیشتر رای آورد ولی وقتی شکست خورد، با لبخند به مراسم تحلیف رقیب خود آمد

نگاهی دیگر به جمله هاشمی رفسنجانی: آقای خامنه ای عشق منه!

با وجود اینکه تمام نظرسنجی ها حکایت از این می کرد که کلینتون برنده انتخابات آمریکاست و ازنظر تعداد رأی هم از ترامپ بیشتر رای آورد ولی وقتی شکست خورد، با لبخند به مراسم تحلیف رقیب خود آمد
خبر حضور هیلاری کلینتون، کاندیدای شکست خورده انتخابات آمریکا را در مراسم تحلیف دونالد ترامپ را که شنیدم، ناخودآگاه این چند نکته مستند از مقابل چشمانم رژه رفت:
 
یکم - هاشمی رفسنجانی: «آقا به من گفتند در تنفیذ شما باید حکم مرا به احمدی نژاد بدهید. گفتم من انتخاب او را قبول ندارم و شما هم می دانید و من او را رئیس جمهور نمی دانم و حاضر نیستم تأیید کنم … ایشان گفتند اگر شما ندهید چه کسی بدهد؟ به آقای خاتمی که نمی توانم بگویم بدهد. به چه کسی بگویم؟ گفتم خودتان می دانید.»
 
دوم - محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام: «سال 88 خیلی تلاش کردم تا آقای هاشمی را به مراسم تنفیذ بیت رهبری بیاورم ولی ظاهراً ایشان به شمال رفته بودند و نشد که شرکت کنند.»
 
سوم - مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص: «به خاطر دارم که بعد از انتخابات 88 برای تحلیف آقای احمدی نژاد دفتر آقا پیگیر بودند که آقای هاشمی به هر حال در مراسم تحلیف حضور پیدا کند. حتی به دنبال ایشان فرستادند. اما آقای هاشمی خودش را پنهان كرده بود.»
 
چهارم - خبرگزاری فرانسه: هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه ی امریکا لحظاتی پس از مراسم تحلیف رئیس جمهوری ایران، اصلاح طلبان را تحسین کرد. وی با حمایت اشکار و علنی از آشوب های خیابانی در ایران تاکید کرد: «ما تشکر می کنیم و این مقاومت و تلاش های مداوم اصلاح طلبان را تحسین می کنیم.»
 
پنجم - با وجود اینکه تمام نظرسنجی ها حکایت از این می کرد که کلینتون برنده انتخابات آمریکاست و ازنظر تعداد رأی هم از ترامپ بیشتر رای آورد ولی وقتی شکست خورد، با لبخند به مراسم تحلیف رقیب خود آمد و در مصاحبه های مختلف خطاب به مخالفان ترامپ که اعتراضات خیاباتی داشتند، گفت: «درخواست می کنم مردم آمریکا نتایج انتخابات را بپذیرند، پرچم آمریکا را آتش نزنند و علیه رییس جمهور منتخب شعار ندهند!» هیلاری کلینتون قبل از ورود در مراسم تحلیف دونالد ترامپ اعلام کرد: «من امروز اینجا هستم تا به دموکراسی ادای احترام کنم. هیچ وقت اعتقاد به کشورم و آینده اش را از دست نخواهم داد.»
 
ششم - علی علیه السلام خطاب به آنهایی که ادعا می کردند به آن حضرت عشق می ورزند: «به خدا قسم، چنین می‌پندارم که این قوم (معاویه و اهل شام) بر شما پیروز شوند، از این رو که آن‌ها در باره ایده باطل‌شان، همه جمع و متحد هستند و شما نسبت به مقصود حق خودتان متفرق و پراکنده هستید، انها بر شما پیروز می شوند چون شما با امام‌تان در راه حق مخالفت می‌کنید و آن‌ها بالعکس، امام‌شان را در راه باطل اطاعت می‌کنند و از این رو که آن‌ها نسبت به امام خودشان امین اند و شما به امام‌تان خیانت می‌کنید. آن‌ها در شهرهای خود راه اصلاح را در پیش گرفته اند و شما راه فساد را. اگر من ظرفی را امانت به یکی از شما بسپارم، می‌ترسم خیانت کند و بند آویزش را برای خود بردارد. خدایا! اینان از من خسته اند، و من از آنان خسته. آنان از من به ستوه اند، و من از آنان دلشکسته.» (نهج البلاغه: خطبه 25)
 
سید علی مظلومی مقتدر است، همانطور که جدش، علی (ع) مظلومی مقتدر بود !
 
 
 

اضافه کردن دیدگاه جدید