شماره مطلب : 2386
زمان انتشار : 96/3/9 - 09:50 2017/5/30
اما سوال این است که چرا رئیس مجلس و رئیس جمهور، در برابر تحریم های جدید و مکرر آمریکا، مطابق مصوبه کم خاصیت مجلس نهم که آقای لاریجانی آن را در بیست دقیقه تصویب کرد و مطابق شروط ۹ گانه مقام معظم رهبری برای اجرای برجام، عمل نمی کنند؟

آقایان روحانی و لاریجانی! این نمایش را تمام کنید

اما سوال این است که چرا رئیس مجلس و رئیس جمهور، در برابر تحریم های جدید و مکرر آمریکا، مطابق مصوبه کم خاصیت مجلس نهم که آقای لاریجانی آن را در بیست دقیقه تصویب کرد و مطابق شروط ۹ گانه مقام معظم رهبری برای اجرای برجام، عمل نمی کنند؟
 
در روز های اخیر، خبر تحریم های جدید آمریکا روی خط خبری کشور قرار گرفت. حالا دیگر حتی رسانه های منتقد هم نسبت به تحریم های پسابرجامی بی تفاوت شده اند و برخلاف روزهای اول، با انتشار خبر تحریم های جدید به سادگی از کنار آن می گذرند و ظاهرا تیم تحمیل کننده برجام که در راس آن آقای لاریجانی و روحانی قرار دارند، خیلی هم از این بی حسی افکار عمومی، بدشان نمی آید.
 
بلافاصله پس از تحریم های جدید آمریکا، دولت آقای روحانی در حرکتی مضحک، پانزده شرکت نظامی و امنیتی آمریکایی که هیچ ارتباطی با بازار کشورمان نداشتند را تحریم کردند! عوامل آقای لاریجانی مثل رئیس کمیسیون امنیت ملی هم مطابق معمول، مصاحبه های بی خاصیتی را انجام دادند تا مثلا به افکار عمومی القا شود که تحمیل کنندگان برجام، انقدرها هم بی رگ و ریشه نیستند که آمریکا هر کاری دلش بخواهد بکند و کسی هم چیزی نگوید!
 
اما سوال این است که چرا رئیس مجلس و رئیس جمهور، در برابر تحریم های جدید و مکرر آمریکا، مطابق مصوبه کم خاصیت مجلس نهم که آقای لاریجانی آن را در بیست دقیقه تصویب کرد و مطابق شروط ۹ گانه مقام معظم رهبری برای اجرای برجام، عمل نمی کنند؟ مگر قرار نبود که اگر برجام توسط طرف مقابل نقض بشود، به این موارد عمل شود:
 
یکم - رساندن ظرفیت غنی سازی به ۱۹۰ هزار سو
 
مطابق بند سوم مصوبه مجلس: دولت موظف است هرگونه عدم پایبندی طرف مقابل در زمینه لغو مؤثر تحریم‌ها یا بازگرداندن تحریم‌های لغو شده و یا وضع تحریم تحت هر عنوان دیگر را به دقت رصد کند و اقدامات متقابل را در جهت احقاق حقوق ملت ایران انجام دهد و همکاری داوطلبانه را متوقف نماید و توسعه سریع برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز جمهوری اسلامی ایران را سامان دهد به ‌طوری‌که ظرف مدت دوسال، ظرفیت غنی‌سازی کشور به ۱۹۰ هزار سو افزایش یابد. شورای‌عالی امنیت ملی مرجع رسیدگی به این موضوع می‌باشد. دولت باید ظرف مدت 4 ماه برنامه خود را برای این منظور جهت تصویب به شورا ارائه نماید.
 
دوم - برنامه هسته ای کشور با شتاب بیشتری از سر گرفته شود
 
مقام معظم رهبری در شرط دوم از شروط نه گانه خود برای اجرای برجام، دولت را موظف به اجرای بند ۳ مصوبه مجلس شورای اسلامی کردند: در سراسر دوره‌ هشت‌ساله، وضع هرگونه تحریم در هر سطح و به هر بهانه‌ای (از جمله بهانه‌های تکراری و خودساخته تروریسم و حقوق بشر) توسّط هر یک از کشورهای طرف مذاکرات، نقض برجام محسوب خواهد شد و دولت موظّف است طبق بند ۳ مصوّبه‌ مجلس، اقدام های لازم را انجام دهد و فعّالیّت های برجام را متوقّف کند.
 
متاسفانه رفتارهای آقای لاریجانی و روحانی - که هر دو ادعای پیروی از فرمایشات رهبری و عمل به منویات معظم له در برجام را دارند - رفتاری نمایشی است، خصوصا اقای لاریجانی که وظیفه نظارت بر اجرا و عملکرد دولت را دارد اما در این مورد، مانند بسیاری از موارد دیگر، در نقش شریک آقای روحانی است تا رفیق جبهه اجرای اوامر ولایت... آقایان لطفا این نمایش را تمام کنید.

اضافه کردن دیدگاه جدید